Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1

Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1 07.07.2020, 22:09, Łukasz Wandzel 1728 komentarzy

Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a po udanym meczu na Molineux Stadium z Wolverhamptonem fani Kanonierów liczyli na swoich ulubieńców także w starciu z Leicesterem City. Podopieczni Mikela Artety podjęli Lisy na własnym boisku i w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali, choć na przerwę schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie prawdziwy zawód swoim kolegom sprawił Eddie Nketiah, otrzymując czerwoną kartkę kilka minut po wejściu na murawę. Remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, ponieważ Arsenal stracił punkty także przez brak skuteczności przed przerwą. Grając w osłabieniu, zdobył tylko jeden punkt, co prawdopodobnie kończy marzenia o grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz, Kolašinac - Bellerin, Ceballos (80' Torreira), Xhaka, Tierney - Saka (71' Willock), Lacazette (71' Nketiah), Aubameyang (90+3' Maitland-Niles).

Leicester: Schmeichel - Bennet (76' Gray), Evans, Söyüncü - Justin, Ndidi (82' Praet), Tielemans, Albrighton (59' Fuchs), Perez - Iheanacho (59' Barnes), Vardy.

W trakcie pierwszego kwadransu najgroźniejszą akcję przeprowadzili goście. Lisy krótko rozegrały rzut rożny, a następnie posłały futbolówkę w okolicę 15. metra. Stamtąd uderzał Kelechi Iheanacho, który wpisałby się na listę strzelców, gdyby nie bardzo dobra interwencja Emiliano Martineza. Argentyńczyk, mimo że zasłonięty przez partnerów, zdołał sparować strzał Nigeryjczyka.

To jednak gospodarze otworzyli wynik meczu. W 21. minucie Bukayo Saka nie złamał linii spalonego, kiedy otrzymał podanie od Daniego Ceballosa. Młody Anglik z prawego skrzydła dograł w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który po raz 20. w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Strzelona bramka pozwoliła Arsenalowi złapać wiatr w żagle. Lacazette, Aubameyang i przede wszystkim Bukayo Saka byli bardzo aktywni w ofensywie.

Londyńczycy prawdziwe natarcie urządzili nieco po ponad półgodzinie gry. Kasper Schmeichel został zmuszony do interwencji przez Lacazette'a, ale także Hectora Bellerina. Jednak chwilę później gospodarze o mało nie zmarnowali swoich wysiłków. Jamie Vardy dośrodkował piłkę w kierunku Iheanacho, który bez kłopotu trafił do siatki. Arbiter jednak odgwizdał faul. Nigeryjczyk, wbiegając w pole karne, potrącił zawodnika The Gunners.

Po przerwie goście szukali wyrównania, a gola bardzo szybko mógł zdobyć Justin, gdyby nie David Luiz, który zablokował uderzenie rywala. Skoro mowa o Brazyliczyku, warto wspomnieć o rzucie wolnym wykonanym przez stopera Arsenalu. Piłka po strzale Luiza rykoszetem leciała w światło bramki, ale fenomenalnie zachował się w tej sytuacji Kasper Schmeichel. Obaj golkiperzy zaliczyli dobre. Martinez chwilę później po wyczynie Duńczyka równie kapitalnie zachował się przy dośrodkowaniu Vardy'ego i strzale Iheanacho.

Arsenal głęboko się wycofał, a Leicester tworzył sobie okazje do wyrównania. Kanonierzy wyraźnie opadli z sił, ale zawzięcie walczyli w defensywie. W 68. minucie gospodarze byli niezwykle blisko zdobycia drugiego gola. Alexandre Lacazette nawet trafił do siatki po zgraniu głową od Davida Luiza. Niestety, francuski snajper znajdował się na pozycji spalonej i nie dostał więcej okazji na pokonanie bramkarza, ponieważ zmienił go Eddie Nketiah, który... 4 minuty później wyleciał z boiska za ostry faul wyprostowaną nogą. Młody napastnik więcej czasu spędził, oczekując na decyzję VAR-u, niż faktycznie grając.

Londyńczycy musieli w osłabieniu przecierpieć ostatni kwadrans i doliczony czas gry (8 minut). Obrona wyniku stanowiła nie lada wyzwanie. Najpierw 80. minucie Jamie Vardy postraszył defensorów Arsenalu, trafiając w boczną siatkę, a kilka minut później doprowadził do wyrównania. Granie na czas pozwoliło londyńczykom jedynie dowieźć do końca remis.

Oceń piłkarzy po meczu

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
enrique komentarzy: 1909611.07.2020, 13:05

Putin to i tak nikt, prawdziwy mistrz to był JS. Stalin był określany min. - „genialnym przywódcą”, „nauczycielem ludów”, „najlepszym kołchoźnikiem”, „chorążym pokoju”, „tytanem myśli”, „koryfeuszem kultury” czy „wielkim językoznawcą”.
Badacz kultu Stalina w samej tylko powojennej Polsce doliczył się 336 tego typu określeń – sowiecki przywódca był dosłownie „wszystkim wszystkiego”.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.07.2020, 13:02

250k, świetny pomysł, może 350k od razu?

enrique komentarzy: 1909611.07.2020, 13:01

@Ekspert123: U nas zapewne po roku dostanie zanik umiejętności i będziemy się bujać z kolejnym gościem pod parasolką za 250k przez 2 lata.

Ekspert123 (zawieszony) komentarzy: 611.07.2020, 13:00

Ponoć Arsenal mocno naciska na WIlliana i oferuje mu 250k per week.

Grubo. Niby Brazylijczyk ma 32 lata na karku, ale ostatnio ciągnie Chelsea za uszy w każdym spotkaniu. Niebiescy stracą na jego odejściu, a Arsenal może pozyskać sprawdzonego grajka na 2/3 sezony.

enrique komentarzy: 1909611.07.2020, 13:00

@Ranczomen: Obecnego warna mam za to że "brzydko" określiłem taką jedną panią co lubi... członków klubów piłkarskich zmieniać co wieczór na nowszy model

enrique komentarzy: 1909611.07.2020, 12:58

Jutro piękny pojedynek derbowy, szkoda że wynik meczu będzie znany dopiero o 21.

Ranczomen komentarzy: 1231511.07.2020, 12:58

@enrique napisał: "Luz człowieku ja tu kiedyś dostałem warna bo ośmieliłem się obelżywie nazwać człowieka który zabił wiele osób podczas ataku terrorystycznego."

A ja dostałem warna za kasztana hiszpańskiego X3. I to nawet, jak zostało uznane to za przesadę to zdjęli mi jednego, któremu kończyła się ważność, a ostatniego zostawili xD

enrique komentarzy: 1909611.07.2020, 12:57

@Ranczomen: Putin jest tylko jeden, każdy jego następca będzie tylko marną karykaturą tego wielkiego wodza narodu.

Ranczomen komentarzy: 1231511.07.2020, 12:56

@Simpllemann: b marvin b god mode

enrique komentarzy: 1909611.07.2020, 12:56

@Simpllemann: Właśnie czytałem artykuł że Michael Jackson też chciał taki być.

@enrique: No właśnie, tylko czy to było przyuczenie, czy raczej wykorzystanie jako marionetki? Coś mi się wydaje, że to drugie. Nie wydaje mi sie, żeby był na tyle charyzmatyczny, żeby trzymać Rosję "za mordę" tak jak Putin.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.07.2020, 12:54

@Ranczomen
Putin jest nieśmiertelny.

enrique komentarzy: 1909611.07.2020, 12:53

@illpadrino: Luz człowieku ja tu kiedyś dostałem warna bo ośmieliłem się obelżywie nazwać człowieka który zabił wiele osób podczas ataku terrorystycznego.

enrique komentarzy: 1909611.07.2020, 12:51

@Ranczomen: Miedwiediew był już chyba przyuczony do objęcia po nim schedy ? Pozamieniali się rolami premier-prezydent na parę lat więc chyba kandydat nr 1.

Ranczomen komentarzy: 1231511.07.2020, 12:46

Istnieje "godny" następca Putina, czy po jego śmierci Rosja będzie w kryzysie?

kkam195 komentarzy: 138011.07.2020, 12:16

@Marcinafc93 napisał: "Akurat w derbach czuję inny Tottenham, Murarz ich dobrze zmotywuje, przeczuwam remis."
W meczu z Bournemouth (18. drużyna w tabeli) 0 strzałów celnych. :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.07.2020, 11:33

@D14: my tej tabeli nie aktualizujemy, ale zewnętrzna strona, ale najprawdopodobniej ta zniknie i pojawi się nowa

D14 komentarzy: 436511.07.2020, 11:23

Fajna ta tabela ligowa na stronie k.com.. taka niezaktualizowana od zawsze.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.07.2020, 11:20

@Damaks: oby to nie był hajs na kontrakt Auby =D

Kowal96 komentarzy: 1758911.07.2020, 11:13

@Damaks:

O kilka lat za późno....

Marzag komentarzy: 41228 newsów: 111.07.2020, 11:13

@illpadrino: jesteś jak gość który nasmarował się cytryną i napadł na bank bo myślał, że dzięki temu będzie niewidzialny.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282111.07.2020, 10:48

Arsenal reportedly being ready to pay Willian £250,000 a week.

Football Insider

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 311.07.2020, 10:32

@Marzag:

Oczywiście, że zmienia bo nie ma takiego słowa.

Nie obchodzi mnie to serio.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 311.07.2020, 10:30

@Marzag:

Ziomek... Nie ma takiego słowa jak j użyłem. Teraz Ty dostaniesz warna...

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29211.07.2020, 10:28

@hot995: Jasne, że każdy kiedyś sfrajerzył. Tylko mówię, że w kontekście stawiania kuponu, to każdy teraz na PSG patrzy trochę inaczej. ;d Mogą przejść Atalantę, dla nich to powinien być obowiązek, ale kupon trochę strach na nich postawić. ;)

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29211.07.2020, 10:27

Na razie to kuponik postawiłem na awans Juve, City, Barcelony i Bayernu.

Bayern klarowna sytuacja. Barca u siebie powinna sobie poradzić z Napoli. City nie powinno tego puścić, a Juve... przegrali we Francji 1:0, ale teraz grają u siebie. Rok temu przegrali z Atletico 0:2, a potem w Turynie ich rozbili 3:0. Teraz nie dość, że słabszy rywal od Atletico, to też mniej do odrabiania. Juve na luzie przejdzie dalej.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.07.2020, 10:14

Każdy kiedyś "frajerzył". Liverpool od lat nie potrafił wygrać Premier League. Arsenal zdobyć trofeum. Real nim wygrał LM trzykrotnie, miał wcześniej też moment, w którym odpadał z niżej notowanymi rywalami i nie mógł przejść 1/8, ale po pewnym czasie następuje przełamanie. Takowe w Paryżu zapewne przyszło wraz z wyeliminowaniem BVB. Zagrali przy pustych trybunach, bez Kyliana, a i tak potrafili odmienić losy rywalizacji. To był pokaz siły i dojrzałości.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29211.07.2020, 09:56

Kurs na Atletico w meczu z Lipskiem to 2,30. Kusi, Niemcy raczej odpadną, choćby nie wiem jak dobrze grali. Cholo taktycznie pozamiata.

3,30 kurs na Atalantę, 1,96 na PSG. Można na Włochów zaryzykować. Na Francuzów trochę za niski kurs, a potrafią sfrajerzyć. ;D

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11711.07.2020, 09:50

@Dominik11: Tottenham to zespół środka tabeli a nie czołówki

mallen komentarzy: 2123911.07.2020, 09:26

I think it’s a real shame, because Mesut had a magnificent talent, but if you’re not prepared to work hard out of possession for the team, then you don’t get to play in the new Arsenal and that’s what Arteta is all about.

/ Martin Keown

MarkOvermars komentarzy: 913111.07.2020, 09:05

@mallen: niech go wypożycza

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31411.07.2020, 08:55

@Marcinafc93: Wiem, że będzie ciężko, ale to chyba najlepszy moment, aby zagrać derby północnego Londynu na wyjeździe. Kurczaki w słabej formie i nie ma kibiców na stadionie. No ale widomo, derby jak puchary, rządzą się swoimi prawami.

FaxingBerlin komentarzy: 94111.07.2020, 08:53

@Diam51 napisał: "Do szału doprowadzają mnie madki, które wstawiają 386280 zdjęć swoich bombelków 500+ na FB i inne Soszyl Midja. Normalnie bym takie rozszarpał. Wchodzi człowiek raz na jakiś czas, aby z kimś się skontaktować albo coś znaleźć i dostaje wy"

Czemu tego nie zablokujesz?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.07.2020, 08:49

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31411.07.2020, 08:44

@Dominik11: W poprzedniej kolejce w meczu z Bournemouth kurczaki nie oddały ani jednego celnego strzału. Zdarzyło się to po raz pierwszy odkąd Wisienki awansowały do Premier League. Także z tym testem dla Martineza to bym nie przesadzał :)

Dominik11 komentarzy: 2016311.07.2020, 08:27

Leicester are planning a £31m swoop for Real Madrid forward Luka Jović as they search for a new striker partner for Jamie Vardy. (Source: Daily Mail)

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18411.07.2020, 08:10

Do szału doprowadzają mnie madki, które wstawiają 386280 zdjęć swoich bombelków 500+ na FB i inne Soszyl Midja. Normalnie bym takie rozszarpał. Wchodzi człowiek raz na jakiś czas, aby z kimś się skontaktować albo coś znaleźć i dostaje wymiocin.

Dominik11 komentarzy: 2016311.07.2020, 08:09

Jutro prawdziwy test dla Martineza, derby z Tottenhamem.

Bo jednak do tej pory nie grał z topem a Tottenham niestety ale należy do czołówki.

pLYTEK komentarzy: 411811.07.2020, 07:24

Typ walnął literówke w przekleństwie i myśli, że znalazł sposób na ominięcie cenzury XDDDDDDDDDDD

FaxingBerlin komentarzy: 94111.07.2020, 04:49