Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1

Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1 07.07.2020, 22:09, Łukasz Wandzel 1728 komentarzy

Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a po udanym meczu na Molineux Stadium z Wolverhamptonem fani Kanonierów liczyli na swoich ulubieńców także w starciu z Leicesterem City. Podopieczni Mikela Artety podjęli Lisy na własnym boisku i w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali, choć na przerwę schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie prawdziwy zawód swoim kolegom sprawił Eddie Nketiah, otrzymując czerwoną kartkę kilka minut po wejściu na murawę. Remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, ponieważ Arsenal stracił punkty także przez brak skuteczności przed przerwą. Grając w osłabieniu, zdobył tylko jeden punkt, co prawdopodobnie kończy marzenia o grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz, Kolašinac - Bellerin, Ceballos (80' Torreira), Xhaka, Tierney - Saka (71' Willock), Lacazette (71' Nketiah), Aubameyang (90+3' Maitland-Niles).

Leicester: Schmeichel - Bennet (76' Gray), Evans, Söyüncü - Justin, Ndidi (82' Praet), Tielemans, Albrighton (59' Fuchs), Perez - Iheanacho (59' Barnes), Vardy.

W trakcie pierwszego kwadransu najgroźniejszą akcję przeprowadzili goście. Lisy krótko rozegrały rzut rożny, a następnie posłały futbolówkę w okolicę 15. metra. Stamtąd uderzał Kelechi Iheanacho, który wpisałby się na listę strzelców, gdyby nie bardzo dobra interwencja Emiliano Martineza. Argentyńczyk, mimo że zasłonięty przez partnerów, zdołał sparować strzał Nigeryjczyka.

To jednak gospodarze otworzyli wynik meczu. W 21. minucie Bukayo Saka nie złamał linii spalonego, kiedy otrzymał podanie od Daniego Ceballosa. Młody Anglik z prawego skrzydła dograł w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który po raz 20. w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Strzelona bramka pozwoliła Arsenalowi złapać wiatr w żagle. Lacazette, Aubameyang i przede wszystkim Bukayo Saka byli bardzo aktywni w ofensywie.

Londyńczycy prawdziwe natarcie urządzili nieco po ponad półgodzinie gry. Kasper Schmeichel został zmuszony do interwencji przez Lacazette'a, ale także Hectora Bellerina. Jednak chwilę później gospodarze o mało nie zmarnowali swoich wysiłków. Jamie Vardy dośrodkował piłkę w kierunku Iheanacho, który bez kłopotu trafił do siatki. Arbiter jednak odgwizdał faul. Nigeryjczyk, wbiegając w pole karne, potrącił zawodnika The Gunners.

Po przerwie goście szukali wyrównania, a gola bardzo szybko mógł zdobyć Justin, gdyby nie David Luiz, który zablokował uderzenie rywala. Skoro mowa o Brazyliczyku, warto wspomnieć o rzucie wolnym wykonanym przez stopera Arsenalu. Piłka po strzale Luiza rykoszetem leciała w światło bramki, ale fenomenalnie zachował się w tej sytuacji Kasper Schmeichel. Obaj golkiperzy zaliczyli dobre. Martinez chwilę później po wyczynie Duńczyka równie kapitalnie zachował się przy dośrodkowaniu Vardy'ego i strzale Iheanacho.

Arsenal głęboko się wycofał, a Leicester tworzył sobie okazje do wyrównania. Kanonierzy wyraźnie opadli z sił, ale zawzięcie walczyli w defensywie. W 68. minucie gospodarze byli niezwykle blisko zdobycia drugiego gola. Alexandre Lacazette nawet trafił do siatki po zgraniu głową od Davida Luiza. Niestety, francuski snajper znajdował się na pozycji spalonej i nie dostał więcej okazji na pokonanie bramkarza, ponieważ zmienił go Eddie Nketiah, który... 4 minuty później wyleciał z boiska za ostry faul wyprostowaną nogą. Młody napastnik więcej czasu spędził, oczekując na decyzję VAR-u, niż faktycznie grając.

Londyńczycy musieli w osłabieniu przecierpieć ostatni kwadrans i doliczony czas gry (8 minut). Obrona wyniku stanowiła nie lada wyzwanie. Najpierw 80. minucie Jamie Vardy postraszył defensorów Arsenalu, trafiając w boczną siatkę, a kilka minut później doprowadził do wyrównania. Granie na czas pozwoliło londyńczykom jedynie dowieźć do końca remis.

Oceń piłkarzy po meczu

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simao12 komentarzy: 775211.07.2020, 00:43

Dobry tekst o Martinezie, od zawsze w nim coś widziałem, szkoda, że to nie on bronił w LE

enrique komentarzy: 1905311.07.2020, 00:37

A ja mogę sobie komentować do woli bo cisza wyborcza obowiązuje na terytorium RP a ja piszę z zagranicy.

mallen komentarzy: 2123911.07.2020, 00:34

Dobra wszyscy już śpią i nie ma plusów więc spadam. Dobranoc. COYG!

mallen komentarzy: 2123911.07.2020, 00:30

Agent Mattéo Guendouziego spotka się w przyszłym tygodniu z Raulem Sanllehim oraz Mikelem Artetą. Francuz dalej nie przeprosił trenera i zarządu, więc trenuje indywidualnie. 21-latek chciałby zostać w Arsenalu, a klub go zatrzymać, ale jeśli sytuacja się nie zmieni, to być może pomocnik zostanie sprzedany.

/ ESPN

mallen komentarzy: 2123911.07.2020, 00:29

W przypadku odejścia Aouara, Lyon postrzega Guendouziego jako jego ewentualnego nastepcę. Młody Francuz nie jest częścią planów Mikela Artety i byłby zainteresowany dołączeniem do Lyonu. Jego warunkiem miałaby być możliwość gry w europejskich pucharach.

/ Foot01.com

mallen komentarzy: 2123911.07.2020, 00:27

Unai Emery był tutaj bardzo ważny. W okresie przygotowawczym zawsze dodawał mi pewności siebie i ciągle ze mną rozmawiał. Po debiucie uścisnął mnie, pogratulował mi i powiedział że czeka mnie wielka kariera, jeśli tylko utrzymam poziom koncentracji na celu.

/ Martinelli

mallen komentarzy: 2123911.07.2020, 00:26

Staram się...

Paris Saint-Germain jest zainteresowane pozyskaniem Héctora Bellerína i może spróbować urzeczywistnić ten transfer w letnim okienku transferowym.

/ le10sport

Simao12 komentarzy: 775211.07.2020, 00:25

@lordoftheboard:

Dobra, stracą obecny sens egzystencji i znajdą coś nowego co nakieruje ludzi na myślenie czym jest ten wypromowany twór.
Swoją drogą to najciekawsze jest w tym o co walczą transy, które mają wszelkie narzędzia by zrobić to co jest celem ich egzystencji. Chyba że walczą o zmienianie płci w wieku 5 lat to niech przestaną istnieć
Wtedy zmieniamy płeć każdej dziewczynce, która dogaduje się lepiej z chłopakami bo to nienormalne xD

mallen komentarzy: 2123911.07.2020, 00:24

@Blacharz

Aktualnie jestem pod wpływem na uchodźstwie. Przepraszam.

@Simao12: ale popłynałeś z tym "nie ma on o walczyć" :D
Feministki dzisiejsze już od dawna mają wszytko co chciały te prawdziwe. Jakoś nie przeszkadza im to stawiać nowych wymogów:D

Elastico07 komentarzy: 1250810.07.2020, 23:31

Czas:1:00 dokładnie

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 510.07.2020, 23:28

@Elastico07:

Daj powtórke plis

Elastico07 komentarzy: 1250810.07.2020, 23:23

@ljungberg77 napisał: "Atletico ma finał na duzym luzie. W laliga nie musi wypruwac flakow dlatego w finale, zapewne hiszpanskim, będą lepsi motorycznie i to powinno wystarczyć."
Ależ brakowało mi tych ''genialnych'' wniosków ljungberga.Mordo gdzie byłeś jak Cię nie było?

Elastico07 komentarzy: 1250810.07.2020, 23:21

Dopiero teraz zobaczyłem co za cudo Welbeck wpakował w meczu z Norwich.

Ranczomen komentarzy: 1230510.07.2020, 23:14

@kamilo_oo napisał: "Kur.. jakieś ploteczki się pojawiają, że Upamecano wybrał Chelsea."

Jakoś kur... mu się nie dziwię.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29210.07.2020, 23:09

@TheBestGooner: No wygrali, ale od tamtej pory co roku jest wałkowany i koronowany Bayern, a potem klapa. Spójrz z kim wygrywali w fazie pucharowej, a później od kogo po łbie dostawali.

Eliminowali: Porto, Benficę, Sevillę, Arsenal, Manchester United,

Zostali wyeliminowani: Real, Barcelona, Liverpool, Atletico,

Wpadną na topową drużynę i się skończy. Klepanie ogórków w Bundeslidze po 5:0 nie jest miarodajne.

TheBestGooner komentarzy: 358410.07.2020, 23:06

8*

TheBestGooner komentarzy: 358410.07.2020, 23:03

@burczymucha: Dobrze, że 9 lat temu nie słyszałeś o mocnym Bayernie, bo jeszcze by to się całkowicie przypadkowo zgrało z ich wygraniem Ligi Mistrzów :/

TheBestGooner komentarzy: 358410.07.2020, 23:02

@Spejsik: Nie wiem czy takie natężenie meczów to dobry rytm meczowy ale racja, coś w tym jest. Zobaczymy

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29210.07.2020, 23:00

O mocnym Bayernie w Europie słyszę od siedmiu lat i przez ten czas Bawarczycy zdobyli okrągłe zero pucharów Ligi Mistrzów.

Wygrana ligi w cuglach i wygranie pucharu Niemiec nie powinno być w ogóle miarodajne. Przecież oni to wygrywają co roku, nie mając na swoim podwórku konkurencji. Przychodzi mecz z topowym zespołem w Lidze Mistrzów i jest klapa.

W tym sezonie z takowym nie grali. W Niemczech takich nie ma. Chelsea i Tottenham w Lidze Mistrzów, to dla mnie też nie są zespoły z absolutnego topu. Wpadną na City i się raczej skończy rumakowanie.

No i też trzymam kciuki za to, żeby odpadli. Nie cierpię niemieckich klubów, a Bayernu tym bardziej. Lipsk jest wyjątkiem, więc to za nich trzymam kciuki i za piękną Atalantę.

Spejsik komentarzy: 340910.07.2020, 22:52

@fabregas1987: To że mają jeszcze większy problem :D@TheBestGooner: Bardziej problem jest w tym, że inne klubu będą w rytmie meczowym (oprócz francuskich)
@FaxingBerlin: Którego trenera masz na myśli?

FaxingBerlin komentarzy: 94110.07.2020, 22:36

@Spejsik napisał: "Bayern ma jeden duży problem, że już skończył ligę"

Ale mają trenera który kilka razy przygotowywał reprezentacje Niemiec do MŚ i ME Niemcy zawsze dobrze wypadaja w turniejach

TheBestGooner komentarzy: 358410.07.2020, 22:33

@Spejsik:
Prawda, jednak po kilkumiesięcznej przerwie potrafili się odnaleźć, ten niecały "dodatkowy" miesiąc przerwy nie powinien być w tej sytuacji aż takim problemem w tej sytuacji

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202310.07.2020, 22:33

fabregas1987 komentarzy: 2577010.07.2020, 22:33

@Spejsik: co mają powiedzieć w Lyonie czy Paryżu?

Spejsik komentarzy: 340910.07.2020, 22:29

@TheBestGooner: Bayern ma jeden duży problem, że już skończył ligę

Paul77 komentarzy: 972610.07.2020, 22:28

Ponoć kolejka chętnych na Ceballosa. Tylko wydaje mi się że to płota by za niego wyciągnąć maksa.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5010.07.2020, 22:25

Real znowu po karnym prowadzi, typowo XD

TheBestGooner komentarzy: 358410.07.2020, 22:16

Jak dla mnie Bayern podtrzymujący tą formę leci do finału.

Spejsik komentarzy: 340910.07.2020, 22:08

@fabregas1987: Według mnie mogą na Juve

fabregas1987 komentarzy: 2577010.07.2020, 22:05

Myślicie, że CIty jest w stanie w LM pyknąć po kolei Lyon, Juventus, Bayern/Barce i Atletico/PSG? Moim zdaniem gdzieś się wyłożą, najpewniej na Bayernie

FaxingBerlin komentarzy: 94110.07.2020, 22:03

Panowie skończcie z tą polityką czy wygra Andriu (długopis)Duda czyni cuda czy Rafaello
Trzaskowski cwaniakowaty megaloman i tak wszyscy w Pl będą równo strzyżeni więc po co te nerwy

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.07.2020, 22:01

tylko Palikot

Paul77 komentarzy: 972610.07.2020, 21:57

@Simao12: Ale pamiętaj że tylu masz tam posłów PSL SLD itp , bo tak im ludzie ufają

Ech0z komentarzy: 1039610.07.2020, 21:50

Bo gdybysmy byli stroba gdzie poczytasz tylko o swoim klubie to nie bylaby to najwieksza strona w Polsce tylko nazywalaby sie devilpage albo fanitotenhamu.pl

Ech0z komentarzy: 1039610.07.2020, 21:48

Ja sie nie dziwie ze taka jazda o ta polityke jak wszyscy wiemy jak jest naprawde a do wyboru mamy tylko popis. Dobrze wiemy ze zostalismy ustawieni i wyruch**ni w dupke a nic z tym zrobic nie mozemy. Tym bardziej na tej stronie, wiekszosc ludzi to mlode pokolenie wczensiej polityke mialo sie gdzies ale gdy zaczelo sie kumac i co chodzi to dopiero naprawde widac w jakim szambie jestesmy

Blacharz komentarzy: 52010.07.2020, 21:45

@hetfield88: noooo... człowiek chce o swoim klubie poczytać, wchodzi, a tu sami fanatycy... jednego bądź drugiego ugrupowania politycznego ale nie Arsenalu :/

@mallen przybywaj! ;)

Kredens komentarzy: 369310.07.2020, 21:44

ja w szachy pykam, a w przerwach między partiami sobie czytam sobie wywody o polityce, żeby nie przeciążać za bardzo szarych komórek.

A nóż widelec ktoś mnie jakimś super argumentem przekona do swojej racji :)

Simao12 komentarzy: 775210.07.2020, 21:42

A jak słyszę jak jest wychwalane weto w telewizji to mnie skręca, dzisiaj nie wiem na jakiej stacji bo byłem w innym pokoju ktoś mówił że prezydent ma większą władze od senatu bo może zawetowac, a senat tylko przetrzymać w senacie xD.
Tylko nie wspomniał że senat może wprowadzać poprawki i negocjować.
Weto prezydenckie miałoby sens tylko wtedy gdyby lewica i PSL miały mniej posłów niż różnica między liczba posłów PiS i liczbą potrzebną do weta.
Przypomnę że PiS, SLD i PSL już wspolpracowaly, np kiedy PiS nie miał wystarczająco posłów do glosowania nad zmianą regulaminu żeby wprowadzić obrady przez internet

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 110.07.2020, 21:40

angielskieespresso.pl/post/67236/2020/07/10/emiliano-martinez-czyli-superbohater-ktory-czekal-10-lat-na-swoja-szanse/

Ciekawy artykuł, proponuję poczytać a nie się zagłębiać kto lepszy PiS czy PO, bo do niczego to nie prowadzi, wiadomo że to i to to jedno wielkie g.

Ech0z komentarzy: 1039610.07.2020, 21:38

No no

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282110.07.2020, 21:35

@kamilo_oo: Nie ma szans.

Simao12 komentarzy: 775210.07.2020, 21:32

Czytając o polityce na tej stronie mam dość Polaków.
Trzaskowski to powiew świeżości który przyznaje się do błędów PO. No jakby tego k nie robił to by nie miał czym zaślepiać Polaków. Tusk mówił tak samo ładnie i po prawicowemu nawet. Jeżeli ktoś myśli, że PO może być zbawcą to się myli. Historia zatacza koło, a lemingi biegną w jego środku.

PO - lepiej w gospodarce ale sprzedamy resztki tego co zostalo razem z godnością, której i tak już nie ma na plusie
PiS- ****owa gospodarka, ten sam układ, ale chociaż dba o to co zostało z majątku.

Jeden chce lewackiej rewolucji, drugi stagnacji, a rozwiązanie prawicowe jest takie proste. Stworzyć coś takiego jak karta praw osoby najbliższej gdzie osoba będzie wybierać do czego ma dostęp ta jego osoba najbliższa. Jedna wizyta w urzędzie i całe lgbt znika z ulic bo nie ma już o co walczyć.

A teraz komentarz na temat wybierania Trzaskowskiego dla jego weta.
Jak wygra Trzaskowski to PiS przekupi 30 posłów SLD i PSL tak by zawetowac każde weto prezydenta.
Wygrana Trzaskowskiego to większe przekupstwo polityczne. Ale nic to nie zmieni poza nieco dłuższym wdrażaniem każdej ustawy. Wygrana Trzaskowskiego to mniej pieniędzy w budżecie Polski

kwiatinho komentarzy: 1312610.07.2020, 21:31