Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1

Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1 07.07.2020, 22:09, Łukasz Wandzel 1728 komentarzy

Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a po udanym meczu na Molineux Stadium z Wolverhamptonem fani Kanonierów liczyli na swoich ulubieńców także w starciu z Leicesterem City. Podopieczni Mikela Artety podjęli Lisy na własnym boisku i w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali, choć na przerwę schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie prawdziwy zawód swoim kolegom sprawił Eddie Nketiah, otrzymując czerwoną kartkę kilka minut po wejściu na murawę. Remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, ponieważ Arsenal stracił punkty także przez brak skuteczności przed przerwą. Grając w osłabieniu, zdobył tylko jeden punkt, co prawdopodobnie kończy marzenia o grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz, Kolašinac - Bellerin, Ceballos (80' Torreira), Xhaka, Tierney - Saka (71' Willock), Lacazette (71' Nketiah), Aubameyang (90+3' Maitland-Niles).

Leicester: Schmeichel - Bennet (76' Gray), Evans, Söyüncü - Justin, Ndidi (82' Praet), Tielemans, Albrighton (59' Fuchs), Perez - Iheanacho (59' Barnes), Vardy.

W trakcie pierwszego kwadransu najgroźniejszą akcję przeprowadzili goście. Lisy krótko rozegrały rzut rożny, a następnie posłały futbolówkę w okolicę 15. metra. Stamtąd uderzał Kelechi Iheanacho, który wpisałby się na listę strzelców, gdyby nie bardzo dobra interwencja Emiliano Martineza. Argentyńczyk, mimo że zasłonięty przez partnerów, zdołał sparować strzał Nigeryjczyka.

To jednak gospodarze otworzyli wynik meczu. W 21. minucie Bukayo Saka nie złamał linii spalonego, kiedy otrzymał podanie od Daniego Ceballosa. Młody Anglik z prawego skrzydła dograł w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który po raz 20. w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Strzelona bramka pozwoliła Arsenalowi złapać wiatr w żagle. Lacazette, Aubameyang i przede wszystkim Bukayo Saka byli bardzo aktywni w ofensywie.

Londyńczycy prawdziwe natarcie urządzili nieco po ponad półgodzinie gry. Kasper Schmeichel został zmuszony do interwencji przez Lacazette'a, ale także Hectora Bellerina. Jednak chwilę później gospodarze o mało nie zmarnowali swoich wysiłków. Jamie Vardy dośrodkował piłkę w kierunku Iheanacho, który bez kłopotu trafił do siatki. Arbiter jednak odgwizdał faul. Nigeryjczyk, wbiegając w pole karne, potrącił zawodnika The Gunners.

Po przerwie goście szukali wyrównania, a gola bardzo szybko mógł zdobyć Justin, gdyby nie David Luiz, który zablokował uderzenie rywala. Skoro mowa o Brazyliczyku, warto wspomnieć o rzucie wolnym wykonanym przez stopera Arsenalu. Piłka po strzale Luiza rykoszetem leciała w światło bramki, ale fenomenalnie zachował się w tej sytuacji Kasper Schmeichel. Obaj golkiperzy zaliczyli dobre. Martinez chwilę później po wyczynie Duńczyka równie kapitalnie zachował się przy dośrodkowaniu Vardy'ego i strzale Iheanacho.

Arsenal głęboko się wycofał, a Leicester tworzył sobie okazje do wyrównania. Kanonierzy wyraźnie opadli z sił, ale zawzięcie walczyli w defensywie. W 68. minucie gospodarze byli niezwykle blisko zdobycia drugiego gola. Alexandre Lacazette nawet trafił do siatki po zgraniu głową od Davida Luiza. Niestety, francuski snajper znajdował się na pozycji spalonej i nie dostał więcej okazji na pokonanie bramkarza, ponieważ zmienił go Eddie Nketiah, który... 4 minuty później wyleciał z boiska za ostry faul wyprostowaną nogą. Młody napastnik więcej czasu spędził, oczekując na decyzję VAR-u, niż faktycznie grając.

Londyńczycy musieli w osłabieniu przecierpieć ostatni kwadrans i doliczony czas gry (8 minut). Obrona wyniku stanowiła nie lada wyzwanie. Najpierw 80. minucie Jamie Vardy postraszył defensorów Arsenalu, trafiając w boczną siatkę, a kilka minut później doprowadził do wyrównania. Granie na czas pozwoliło londyńczykom jedynie dowieźć do końca remis.

Oceń piłkarzy po meczu

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
AlekSanderskiihihi komentarzy: 7915.07.2020, 12:14

@kkam195: No i wyszło, że ja miałęm racje przerżnęliśmy

kwiatinho komentarzy: 1311411.07.2020, 22:30

@Gorrann:
W zależności od zajętego miejsca będą realizować cele transferowe. Nawet Arteta mówił że mają plan A B i C na to okienko.

Gorrann komentarzy: 211411.07.2020, 21:47

@kwiatinho: Masz rację że nic nie potwierdzili. Wiem że Arsenal od wielu okienek jest najaktywniejszy pod koniec, ale może warto by już się wzmacniać? To też byłby jasny sygnał dla Auby że warto zostać.

TheBestGooner komentarzy: 358411.07.2020, 21:47

To może być zawodnik na Soldicia do stójki, bardzo szybka walka w jedną lub drugą stronę. Styl bardzo podobny

FaxingBerlin komentarzy: 94111.07.2020, 21:43

Juve ostatnio dał ciała z ACM a Atalanta to wow w tym sezonie zapowiada się meczycho a ja nie mogę tego zobaczyć

FaxingBerlin komentarzy: 94111.07.2020, 21:32

Panowie a co powiecie o projekcie Benevento?

FaxingBerlin komentarzy: 94111.07.2020, 21:31

@Kredens napisał: "Pewnie tak, jak co roku ktoś wyskakuje, ale to nie zmienia faktu, że mogą nam zabrać miejsce w pucharach"

I oby zajęli chętnie bym ich zobaczył w LE oby nie naszym kosztem. Następny sezon pewnie w drugiej 10.

TlicTlac komentarzy: 595711.07.2020, 21:31

Ktoś chce sobie obejrzeć jak poczyna Atalanta;

to o 21:45 grają z Juventusem na wyjeździe, polecam sprawdzić, niski kurs na nich jest (3.25, na Juve 2.23).

Kredens komentarzy: 365311.07.2020, 21:29

@FaxingBerlin napisał: "Sheffield to według mnie przebłysk jednego sezonu"

KapitanJack10 komentarzy: 5320 newsów: 411.07.2020, 21:28

@kanapka: Trailer Park Boys :D

FaxingBerlin komentarzy: 94111.07.2020, 21:27

Sheffield to według mnie przebłysk jednego sezonu

Kredens komentarzy: 365311.07.2020, 21:27

@kwiatinho:

widzę Bosak rozpoczął nową modę na Litanie :)

FaxingBerlin komentarzy: 94111.07.2020, 21:24

@kanapka napisał: "Albo jakiś film/serial naukowy, najlepiej tematyka technicznologiczna,kosmos,fizyka"

Z braku laku TAU

TheBestGooner komentarzy: 358411.07.2020, 21:23

Ten stream.world działa jak chce, a osoba odpowiedzialna za transmisję chyba ma zajętą jedną rękę czymś innym

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 711.07.2020, 21:20

Hej Panowie, polecacie coś fajnego na netflixie?
Najlepiej albo jakiś luźny komediowy serial ala family guy, Rick i morty

Danielo_Gunners komentarzy: 264011.07.2020, 21:15

Jeżeli Arteta serio bedzie super trenerem to optymistycznie myśląc jeżeli mamy kiedyś wrócić do grania o czołówkę i LM bedzie to trwać 2-3 lata..

Freo98 komentarzy: 611611.07.2020, 21:14

@Master10: plusik i serduszko < 3

kwiatinho komentarzy: 1311411.07.2020, 21:08

Ja tylko nie rozumiem jak to jest możliwe że Arsenal aż tak się zatracił w przeciętności?!

Do czego to doszło że liczymy na porażki takich drużyn jak Shieffeld?

Jak to jest możliwe że z sezonu na sezon zatraciliśmy coś z czego słynęliśmy przez kilkanaście sezonów?

Jak to jest że mając taki ogień z przodu Aubameyang Lacazette Pepe Martinelli Saka Nelson Nketiah strzeliliśmy tylko 50 bramek ?

Jak to jest że na 34 rozegrane mecze wygraliśmy zaledwie 12?

Jak to się stało że w każdym meczu wszyscy czekają aż nasi zawodnicy coś odwalą?

Co się wydarzyło że nie potrafimy grać na wyjeździe?

Jak to możliwe że straciliśmy najwięcej punktów z pozycji drużyny która pierwsza strzeliła gola?

Jak to się stało że z drużyny której wszyscy się bali nie jesteśmy już nawet faworytem w meczach z Wolverhampton czy Leicester ?

I jak to jest że mimo że gramy najsłabszy sezon od kilkudziesięciu lat wciąż jesteśmy nad Tottenhamem? :D

TlicTlac komentarzy: 595711.07.2020, 21:07

Przy takim terminarzu, to trzeba walczyć o to 7 miejsce, póki co Arsenal jest ósmy i ma 4 punkty straty do Sheffield (+1 mecz mają) i 2 punkty straty do Wolves;
a obie drużyny przed Arsenalem mają lepszy terminarz.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.07.2020, 21:03

@pLYTEK:

Jak będziemy tak dalej szli to jeszcze się okaże, że Norwich ma szansę na LE.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.07.2020, 21:00

KSw znalazlem

dawac plusy

Czeczenia komentarzy: 1244711.07.2020, 20:59

@pLYTEK: a gdyby le wygrało do tego Wolves? 10? To mamy szanse...

pLYTEK komentarzy: 410511.07.2020, 20:55

GDYBYNIERZY.COM w pełnej krasie. Jeśli już się tak rozmarzyliście to przypominam, że jest jeszcze szansa, że Chelsea odrobi 4-0 z Bayernem, wygra LM i spadnie z top4 w bpl. Wtedy w LM będzie grało pięć angielskich zespołów, a miejsce w lidze europy przy banie dla City może dać nawet dziewiąte miejsce XD

karmel567 komentarzy: 346611.07.2020, 20:52

Także jeśli chodzi o Arsenal to nawet 7 miejsce da nam eliminacje do LE. Puchar Anglii wygramy albo my, albo United-Chelsea-City każda druzyna w TOP6 na pewno. Wygramy będziemy w LE, przegramy to nawet 7 miesjce da eliminacje do LE. Chyba, że ban City zostanie utrzymany to jeśli my nie wygramy pucharu to nawet 8 miejsce będzie dawac eliminacje.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.07.2020, 20:52

ma ktos link do ksw albo powie gdzie szukac?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.07.2020, 20:51

Z resztą i tak wygramy Puchar Anglii, więc dywagacje niepotrzebne.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29211.07.2020, 20:50

@karmel567 napisał: "Jak oceniacie Lamparda? Dla mnie to strasznie dziwny seson Chelsea. Niby są dlugo w TOP 4, ale to raczej przez słabość rywali. W sezonie zdarzało im sie mnóstwo wpadek, ale też świetne momenty. Niby można oceniać go pozytywnie, ale za chwilę wyprzedzi ich United, które przez pół sezonu grało straszna kupe. Juz szkoda gadać co się dzieje w Arsenalu i KFC, że wfista Solsjker ich wyprzedził i to dość wyraznie."

Przecież Lampard dobry sezon z Chelsea rozgrywa. Wyszli z grupy Ligi Mistrzów, nadal walka o top4 jest. Półfinał Pucharu Anglii (co najmniej).

Nie oczekujmy cudów w pierwszym sezonie. Były pogłoski przed tym sezonem, że skończą ligę na 10 miejscu. Słabość rywali? Ok, ale trzeba umieć to wykorzystać. Nie jest to świetny sezon Chelsea, ale na pewno pozytywnie zaskoczył tym, że powoli zaczynają Niebiescy grać swoim, ofensywnym stylem. Wprowadza młodych, Abraham odpalił, Mount odpalił. Pulisić Pan piłkarz.

Ten klub potrzebuje jeszcze 1-2 sezonów i wzmocnienia obrony. Jestem pewny, że będą mocni. Dzisiaj tragedia, ale cały sezon bardziej na + niż na -.

zdyp komentarzy: 448011.07.2020, 20:49

tak czy siak lepiej miec ta LE zawsze to troche $$$ wpadnie
tak ogladam sobie tabele i niezly tak scisk
mamy tyle samo pkt co burnley (jak to brzmi..lol) o nich sie nie mowi a zobaczcie sobie kalendarz
a z chlopcami szona dajsza zawsze trudna przeprawa

karmel567 komentarzy: 346611.07.2020, 20:48

Ale szczerze to nie mam pojęcia co z tym banem dla City

karmel567 komentarzy: 346611.07.2020, 20:47

Oczywiście w przypadku bana City wszystko przesunie się miejsce w dół. Ban dla City nie oznacza jednego miejsca mniej dla Anglii.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.07.2020, 20:43

Skoro w tamtym sezonie 7 Wolves grało w eliminacjach, to logicznie teraz przy banie dla City wszystko się przesuwa o jedno i 8 miejsce da eliminacje LE.

karmel567 komentarzy: 346611.07.2020, 20:41

Panowie w tym sezonie w LM grali City Liverpool Tottenham i Chelsea, a w Lidze Europy Arsenal United i Wolves(przez eliminacje z 7 miejsca) . Więc 7 miejsc jest w Anglii w europejskich pucharach. Oczywiście jedno miejsce jest dla zwycięzcy pucharu Anglii. Jednak jeśli zwycięzca pucharu Anglii jest w TOP 6 to i tak 7 druzynie przypada w miejsce w eliminacjach. Tak jak rok temu wygralo City i dzięki temu Wolves mogli podejść do eliminacji z 7 miejsca.

Alonso komentarzy: 1282411.07.2020, 20:40

@karmel567: Na plus. Sprzedali mu Hazarda co robił tam chyba połowe bramek, z banem na transfery, uzupełnił skład młodymi Mountem, Abrahamem i Tomorim i dalej mają duże szanse na top4 gdzie nikt na to szans im nie dawał przed sezonem.

Kowal96 komentarzy: 1758111.07.2020, 20:39

Więc jeżeli zawsze zwycięzca FA Cup miał miejsce premiowane w LM/LE, to 7 miejsce brało udział w eliminacjach (?)

- 4 drużyny – szósty zespół lig federacji z miejsc 1–4

Anglia zajmuje 2 miejsce pod względem rankingu federacji.

Czeczenia komentarzy: 1244711.07.2020, 20:36

@zdyp: 1, 3, 4, 5 - LM
Szósta i siódma drużyna w LE. Siódma, bo prawdopodobnie Puchar Anglii zdobędzie ktoś kto i tak ma prawo gry w pucharach. No i ósma w eliminacjach LE. A gdyby jeszcze Wolves wygrało ligę europy...

Kowal96 komentarzy: 1758111.07.2020, 20:35

Ale też chyba zwycięzca FA Cup ma możliwość startu od razu w fazie grupowej LE.

@zdyp:

Wydaje mi się, że zawsze 5 i 6 dawało LE, a 7 dawało możliwość startu w eliminacjach do LE. Przy banie City wszystko się przesunie w dół o jedną pozycję.