Nowe funkcje w serwisie Kanonierzy.com

Nowe funkcje w serwisie Kanonierzy.com 11.08.2018, 11:27, Mateusz Kolebuk 80 komentarzy

W ciągu ostatnich tygodni w nasz serwis został rozbudowany o kilka nowych funkcjonalności. Przedstawiamy w skrócie każdą z nich.

Nowy system ostrzeżeń

Jak już wcześniej informowaliśmy, wszystkie konta zostały wyczyszczone z ostrzeżeń (a było co czyścić, ponad 3000 kont z co najmniej jednym ostrzeżeniem). Nowy system zakłada ostrzeżenia i bany czasowe (jedynie w ekstremalnych przypadkach będziemy blokować konta permanentnie). Domyślnie ostrzeżenia będą przyznawane na 180 dni. Liczymy, że w ten sposób unikniemy większości banów.

Raportowanie komentarzy

Wprowadziliśmy raportowanie komentarzy niezgodnych z regulaminem. Co jakiś czas będziemy analizować listę zgłoszonych komentarzy i przydzielać ostrzeżenia autorom komentarzy łamiących regulamin. Prosimy o używanie tej funkcji wyłącznie w przypadku komentarzy łamiących regulamin.

Szybsze działanie prywatnych wiadomości

Skrzynka odbiorcza powinna teraz działać dużo szybciej. Usunęliśmy listę wyboru loginu odbiorcy, która wczytywała się za długo.

Ranking plusów

Prawdziwa gratka dla osób, dla których zdobywanie plusów to pasja. Można go znaleźć tutaj.

Najlepsze komentarze

Zastanawialiście się jaki komentarz zdobył najwięcej plusów w serwisie? Kto napisał najlepszy komentarz w ostatnim miesiącu i zdobył najwięcej plusów? Tę bardzo przydatną informację znajdziecie tutaj.

Typy użytkowników w typerze widoczne dla wszystkich

Koniec z zastanawianiem się czy ktoś ma wtyki u adminów czy może oszukał system. Teraz wszystkie typy będą widoczne publicznie. Postanowiliśmy jednak, że będą one widoczne dopiero wtedy, gdy typowanie wyniku danego meczu nie będzie już możliwe, czyli godzinę przed jego rozpoczęciem. Unikniemy w ten sposób prób kopiowania typów od najlepszych typerów. Typy można podejrzeć zarówno w profilu danego użytkownika, klikając na odpowiednią ikonę, jak również w rankingu typerów.

Sonda

Do serwisu powróciła sonda. Postaramy się często ją aktualizować i informować o wynikach głosowania, żeby nie stałą się atrakcją dla samej atrakcji.

Ocenianie zawodników po meczu

W poprzednich sezonach ocenianie odbywało się przez arkusze google i było dość niewygodnym rozwiązaniem. Teraz ocenianie będzie zintegrowane ze stroną. Po każdym meczu będziemy publikować link do ocen (jest on zresztą widoczny cały czas obok przycisku typera). Oceny nie będą widoczne dla niezalogowanych użytkowników, a także dla osób, które nie wystawiły swoich ocen. Dzięki temu unikniemy sugerowania się ocenami innych.

Gracze miesiąca

Na podstawie wystawianych przez użytkowników i redaktorów ocen, system będzie wybierał graczy ubiegłego miesiąca. Wybór padnie na piłkarza, którego średnia ocen w danym miesiącu będzie najwyższa. O wyborze gracza miesiąca również będziemy informować w newsach.

Aktualizacja regulaminu

Zaktualizowaliśmy regulamin serwisu, który dostępny jest tutaj.

Informacja na temat tabeli ligowej, terminarza

Jesteśmy na etapie wdrażania rozwiązania, które pozwoli na automatyczne pobieranie tych danych z zewnątrz z płatnych serwisów udostępniających takie dane.

Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące usprawnień, pomysły na nowe funkcje lub na naprawę już istniejących, zostawcie je w komentarzach!

Kanonierzy.com autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
Koo7i komentarzy: 63805.07.2020, 21:01

Nie można się z nikim skontaktować z tej strony? Potrzebuje maila do osoby mająca władzę na tej stronie. Wiadomość prywatną poproszę.

ZuzkaW komentarzy: 2415.08.2018, 09:59

@Argudo: Zgadza się. Pod głównym i też pod najnowszymi. Czasem tylko trudno się już odnaleźć. Dyskusje stają się offtopicowe w stosunku do artykułów, chociaż też nie do tego stopnia żeby można było napisać o czymś zupełnie z innej beczki (taki hydepark).
Z drugiej strony rozumiem - dyskusji nie jest aż tak wiele i może forum by się nie sprawdziło.

Myślę że bardzo pomogłaby chociaż opcja odpowiedzi zagnieżdżonych pod komentarzami. Łatwiej byłoby śledzić dyskusje, w przejrzysty sposób widać by było kto do czego się odnosi, gdzie się zaczynają i kończą wątki.

Argudo komentarzy: 10864 newsów: 614.08.2018, 21:23

@ZuzkaW:

Przecież u nas tak działa sekcja komentarzy pod głównym newsem ;)

ZuzkaW komentarzy: 2414.08.2018, 15:15

Przede wszystkim - świetnie, że serwis się cały czas rozwija i to w naprawdę sensowny sposób. Dzięki wielkie Wam za to! :)

A teraz pytanie: czy jest szansa na pojawienie się czegoś w rodzaju forum/chatu dla użytkowników?
Chodzi mi o takie rozwiązanie, które pozwalałoby na wymianę newsów, przemyśleń, komentowanie w czasie meczów. Żeby była taka otwarta przestrzeń dyskusyjna.
Nie wiem, czy ktoś jeszcze życzyłby sobie takiej funkcjonalności - kwestia do zbadania :)

minio7 komentarzy: 85514.08.2018, 14:55

@RahU, ale czemu to miałoby mieć jakiekolwiek znaczenie? Skoro tak czy siak pobierasz posty to dodanie do każdego z nich informacji czy został polubiony czy też nie (a powinno dać się tę informacje bez trudu uzupełnić na serwerze) nie powinno w żaden znaczący sposób wpływać na wykorzystanie zasobów (co najwyżej takty procesora serwera w celu uzupełnienia informacji o polubieniach no i jedno dodatkowe pole do obiektu komentarza jeżeli jest tu używane jakieś API)

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211313.08.2018, 23:25

@kepha: zrobione

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211313.08.2018, 21:33

@minio7: weź pod uwagę liczbę komentarzy * liczbę użytkowników, moim zdaniem zabawa dla zabawy

@kepha: pomyślę :)

kepha komentarzy: 20113.08.2018, 14:54

Dzisiaj przeglądałem oceny pomeczowe i zauważyłem, że skaczę między zakładkami "Wystaw oceny" i "Lista ocen pomeczowych". Myślę, że stosunkowo proste do implementacji mogłoby być dodanie w tej drugiej zakładce też oceny, którą wystawiłem, daje to jakąś wiedzę, jak moje typy wyglądają w stosunku do średniej użytkowników czy redaktorów. Zwykła ciekawostka, żadne duże zwiększenie funkcjonalności, ale jakoś instynktownie mi tam pasuje :)

Gratuluje przeprowadzonych zmian na stronie!

minio7 komentarzy: 85513.08.2018, 00:18

@RahU, jeżeli chodzi o te plusy przy komentarzach to myślałem nad tym i jednak localStorage bez sensu. W sumie przy ładowaniu strony pobierają się też komentarze, więc może dałoby się do tego payloadu dodać też informację czy są już polubione czy nie przez danego użytkownika. Robienie tego asynchronicznie faktycznie jest bez sensu, ale wg mnie dałoby się to ogarnąć już razem z ładowaniem komentarzy. Jeżeli jednak nie to możemy pogadać o tym pomyśle z local storage i problemie różnych urządzeń.

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211311.08.2018, 17:45

Dobra, to zabieram się za wersję nocną, wykorzystam polecone przez @minio7 localStorage. Jak się uda to może już dziś w nocy będziecie mogli oszczędzać swoje oczka.

Forever_gunner komentarzy: 253911.08.2018, 16:54

Nie wiem czy jest to realne do zaimplementowania, ale w mojej ocenie przydałby się widżet na prawym boku strony, gdzie na grafice byłby pokazany skład Arsenalu w ostatnim meczu wraz z ustawieniem taktycznym, podobnie jak w serwisie transfermarkt. Wiadomo, że można sobie tam wejść i zobaczyć, ale byłoby fajnie mieć to pod ręką, zwłaszcza, że często dyskutujemy na temat personaliów i taktyki na dane spotkanie.

Dominik11 komentarzy: 1808211.08.2018, 16:00

Jak zrobić wersje nocną jak jest oczywiście.

hidd3nly komentarzy: 448 newsów: 311.08.2018, 15:13

@RahU: Wersja nocna wyszła świetnie

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211311.08.2018, 13:13

@Sztofort: Z plusami ciekawą rzecz napisałeś, że odznaczasz sobie w ten sposób miejsce w którym skończyłeś czytać komentarze, ale sam tego niestety nie zaimplementuję, mimo że wydaje się proste. Kolega @minio7: musiałby mi pomóc :)

PS. Wolałem Twój poprzedni avatar La Linea.

Sztofort komentarzy: 244211.08.2018, 13:10

@RahU: No kumam, to już kwestia community, ale ta strona ma za duży fanbase by to się udało w sumie i było 'normalnie', bez wykorzystywania tak jak wspomniałeś. A i tak wszyscy i tak by się do tego nie stosowali, by tylko trzaskać większą liczbę komentarzy, a fakt faktem to nie jest forum. Rozumiem punkt widzenia.

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211311.08.2018, 13:05

@Sztofort: edycja komentarzy to pole do nadużyć, nawet jeżeli dać tylko minutę na edycje, to pojawią się śmieszki, które będą to wykorzystywać. Musiałbym w takim razie stworzyć historię edycji i kontrolować to, czyli dokładam sobie mnóstwo dodatkowej roboty na teraz i na później.

Sztofort komentarzy: 244211.08.2018, 13:04

@RahU - potrzebne czy nie to co pisał @minio, ale na pewno ułatwiające, bo czasem mam tak że kliknąłem wcześniej już plusa, wchodzę znów w dany news i już wiem np. dokąd czytałem komentarze (no bo załóżmy zaplusowałem już danych użytkowników)

Sztofort komentarzy: 244211.08.2018, 13:01

Dobre usprawnienia. Edycja komentarzy czy kasowanie komentarzy jest możliwe, czy ograniczają je sprawy techniczne? Bo to by się przydało, szczególnie np jak się duplikują komentarze bądź chce się jeszcze coś edytować i nie spamić post pod postem.

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211311.08.2018, 12:53

@minio7: pewnie, pytanie tylko czy to jest aż tak potrzebne? :) No i tak jak mówisz, skuteczność zerowa gdy wejdziesz z innego urządzania, zalogujesz się z innej przeglądarki. Z JS nie jestem biegły, więc i tak musiałbym korzystać tutaj z czyjejś pomocy.

minio7 komentarzy: 85511.08.2018, 12:44

@RahU do takich rzeczy można też wykorzystać localStorage, nie będzie 100% skuteczne, ale bez żadnego obciążania serwera pozwoliłoby wprowadzić taką funkcjonalność

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211311.08.2018, 12:30

@Ziwi: będę dopracowywał wersję nocną :) spokojnie

@minio7: szkoda zapytania do bazy na sprawdzanie czy dany user już dał plusa czy nie. Lepiej to zrobić w momencie naciśnięcia plusa po raz drugi niż z automatu za każdym odświeżeniem strony przez każdego użytkownika.

@Witowo95: usuwanie wiadomości i opróżnianie skrzynki powinno już działać.

Kowal96 komentarzy: 1656611.08.2018, 11:36

Super robota, strona bardzo się rozwija i czekamy na jeszcze więcej usprawnień :D

minio7 komentarzy: 85511.08.2018, 10:31

Poprawiłbym tylko jedną rzecz, mianowicie jeżeli dam plusa jakiemuś komentarzowi to po odświeżeniu strony dalej pokazuje mi się opcja dodania kolejnego (na szczęście nie zwiększa licznika).

minio7 komentarzy: 85511.08.2018, 10:25

Tak propsuję poziom tej strony jak i zmiany, które się tu odbywają, że aż wyłączyłem adblocka :)

Ziwi komentarzy: 4711.08.2018, 08:48

@RahU: Bardzo dobrze wygląda twoja wersja. Tak jak wspominałem wczesniej, sam używam nakładki na operze do naszej strony, i jest całkiem całkiem, problemem jest miejsce np. oceny zawodników, gdzie nakładka zmienia cały tekst na biało, gdzie w przypadku ocen wygląda to tak:
https://i.imgur.com/t4SCAUA.png
i tu jest problem, bo żeby zobaczyć jaki piłkarz jest na tym białym tle, trzeba zaznaczać tekst. Czy byłaby możliwośc żebyś to jakoś zmienił w tym stylu nad którym pracujesz?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51126 newsów: 43411.08.2018, 08:34

@RahU
Na tablecie zawsze korzystam ze stron w wersji komputerowej. Ale meczyki mają chyba taką funkcję także w wersji mobilnej.

mizio komentarzy: 45511.08.2018, 07:39

1) Wywalenie ogromnej reklamy na górze strony, lub przeniesienie jej, żeby nie była tak okrutnie nachalna.
2) Ocenianie artykułów.

zly_kanonier komentarzy: 510511.08.2018, 00:42

Ogólnie spoko zmiany, ale tak jak niżej piszą...

#tylkonocny

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211311.08.2018, 00:17

@Simpllemann: na mobile też to się stosuje czy tylko desktop?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51126 newsów: 43411.08.2018, 00:13

@RahU
Jak najbardziej, taki mógłby być.

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211311.08.2018, 00:08

@ChatCrapGetBanged: MÓJ?!

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492511.08.2018, 00:02

Przecież to jest w ogóle niepojęte jaki ten tryb nocny jest kozacki.

RahU (administrator) komentarzy: 4589 newsów: 211310.08.2018, 23:58

@Ziwi: @Simpllemann: @MaciekGoooner: https://i.imgur.com/puzXGHN.png coś takiego w trybie nocnym czy jeszcze ciemniej? (robiłem na szybko)

@Diam51: chyba naprawiłem :)

@Jacek1s: w starej wersji było bodajże 50x50px, moim zdaniem 70x70 w zupełności wystarcza - to nie forum. A ze skalowaniem nie ma problemu, użyj odpowiedniego programu, zapisz jako bezstratne png i nie powinno być problemu.

@Argudo: do zrobienia

@Moczyknur: zarzuć screenem

@ljungberg77: nie obawiaj się, wszystkich niesłusznie zgłaszających czeka kara.

@glock9mm: eeee, nie po to rozbudowujemy system komentarzy o raporty, plusy, rankingi i inne bajery, by zastępować go jakimś gotowcem.

wmajek komentarzy: 8610.08.2018, 23:37

W rankingu PLUSOW to "ejmati" totalnie wygrywa jezeli chodzi o ilosc plusow do ilosci komentarzy.

@Ejmati: jestes dla mnie no. 1.

Moczyknur komentarzy: 24110.08.2018, 23:24

Super. Gratuluję włożonego wysiłku w poprawę zacnego serwisu.

Mam pytanie odnośnie typera. Czy wszyscy mają z tym problem czy tylko ja muszę przesuwać treść na ekranie w lewo by pojawiła się rubryka na wytypowanie wyniku? Śledzę serwis codziennie z telefonu zaglądając tu kilkanaście razy dziennie i jedyny problem z wyświetleniem całej szerokości strony jest właśnie z typerem. Pozdrawiam.

ljungberg77 komentarzy: 197910.08.2018, 23:19

pomysł na promowanie plusowania i cała ta polityka plusów i ich (do)ceniania spowoduje że ludzi będą tu sobie wchodzili w d..... i zamiast fajnej strony z różnymi opiniami będzie tu głównie sielskie lizusostwo i słodkie mizianie się po pisiorach...
poza tym czy redakcja przewidziała kary na użytkowników-kablarzy co wszystkie "niepraworządne" komentarze będzie zgłaszać mimo że realnie nie łamią one regulamin? ;)
(ponoć nawet w prawie karnym jest tak że kto powiadamia o przestępstwie którego nie popełniono sam je popełnia) :)))

Argudo komentarzy: 10864 newsów: 610.08.2018, 22:23

@RahU:

Oprócz wybrakowanych zakładek na górze, poprawiłbym też wygląd profilu. Zainteresowania dałbym na sam dół, bo teraz są nieczytelne przy dużej liczbie tekstu. Poza tym nie ma tam możliwości pisania pd nowego akapitu - kiedy wpisuję w ten sposób, w rzeczywistości tekst jest obok siebie. Co więcej, dodałbym też do profilu portale społecznościowe, jak Twitter, Facebook, Instagram.

Jacek1s komentarzy: 467010.08.2018, 22:11

@Dominik11: Ano, ale jedno może iść z drugim :)

Dominik11 komentarzy: 1808210.08.2018, 22:07

@Jacek1s: Lub były większe.

Jacek1s komentarzy: 467010.08.2018, 21:59

Moim zdaniem powinna zostać poprawiona jakoś wygoda dodawania avatarów, ponieważ własnoręczne skalowanie normalnie używanego avatara do 70x70 sprawia, że avatar wygląda brzydko - jest to niestety duży problem przy doborze avatarów.
Na niektórych zanikają szczegóły takie jak np. nazwisko na koszulce.
Przydałoby się by avatary automatycznie się skalowały.

Dominik11 komentarzy: 1808210.08.2018, 21:56

@Ziwi: Własnie przyłączam się do pytania, biała strona to nie jest dobry pomysł ciemny tak jasny nie .

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18410.08.2018, 21:53

Mam ostrzeżenie i zamiast liczba rośnie zamiast spadać.:D

Ziwi komentarzy: 4710.08.2018, 21:37

Dzień dobry, czy szanowna redakcja mogłaby wprowadzić ciemny/nocny styl dla strony? mam nakładkę na operze ale niekiedy nie działa ona właściwie, gdyby strona miała wbudowany ciemny motyw, na pewno czytanie strony byłoby mniej jaskrawe i przyjemniejsze dla oczu.

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 510.08.2018, 21:30

Dawać Lisy, musicie coś tu strzelić

SoulStorm komentarzy: 658110.08.2018, 21:26

Świetnie ! Strona się rozwija ... tak dalej trzymać Panowie.

royal komentarzy: 41710.08.2018, 21:07

@RahU: czy dalej jest limit 20 (czy ile tam było) wiadomości prywatnych w skrzynce? I czemu nie da się ich usunąć? A minusów przy komentarzach nie musi być, ale chociaż możliwość usunięcia plusa, bo na telefonie to aż strach jakie człowiek przypadkiem rzeczy poplusował :D

glock9mm komentarzy: 22410.08.2018, 20:44

A moze by taktak system komentarzy zastapic Disqus'em?
Posiada on system + i -,mozliwosc blokowania komemtujacych ale najwazniejsze: nie wazne w jakim jestem artykule(badz nawet stronie z zaimplementowanym disqus'em) ten mnie informuje o nowych odpowiedziach do moich wpisow-piekna sprawa w przypadku prowadzenia dyskusji z innymi uzytkownikami.

Gunerxxx komentarzy: 162910.08.2018, 20:33

Z typerem piękna sprawa.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51126 newsów: 43410.08.2018, 20:23

@RahU
Co masz na myśli pisząc "dobrze zrobionego"?
Ciemny motyw/tryb nocny używam choćby na youtube czy meczyki.pl.

Topek komentarzy: 13668 newsów: 12610.08.2018, 20:17

Dobre zmiany, ale przełom to będzie ten ostatni punkt czyli działająca tabela ;)

automatyczne remisy do lamusa!

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester United18114337
2. Manchester City17105235
3. Leicester18112535
4. Liverpool1897234
5. Tottenham1896333
6. Everton17102532
7. Chelsea1885529
8. Southampton1885529
9. West Ham1885529
10. Aston Villa1582526
11. Arsenal1873824
12. Leeds1872923
13. Crystal Palace1965823
14. Wolves1964922
15. Newcastle1754819
16. Brighton1938817
17. Burnley1744916
18. Fulham1726912
19. West Brom18251111
20. Sheffield Utd1912165
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah133
Son Heung-Min125
H. Kane1111
Bruno Fernandes117
J. Vardy115
D. Calvert-Lewin110
P. Bamford102
C. Wilson83
W. Zaha82
M. Rashford75
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz grudnia wybór redaktorów
7.15
Gracz grudnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl