Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea

Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea 23.12.2013, 21:56, Damian Burchardt 934 komentarzy

"Mission completed" - zapewne pomyślał po meczu Jose Mourinho. Portugalczyka w tym meczu interesowało jedynie czyste konto bramkowe, stąd obecność trzech defensywnych pomocników w wyjściowej jedenastce Chelsea. W wykonaniu zadania bezsprzecznie pomógł rywalom Arsene Wenger, który mimo coraz defensywniejszej postawy gości, postanowił z wiadomych tylko sobie względów nie skorzystać z żadnej zmiany ustawienia, nie wprowadzając ani jednego wypoczętego piłkarza na boisko. Swoje trzy grosze postanowił dołożyć także Mike Dean, który fatalnie poprowadził zawody na Emirates Stadium.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozpocząć mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Rosicky - Giroud

Chelsea: Cech - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Willian, Hazard – Torres

Pierwszy kwadrans gry mógł przyprawić o senność niejednego widza, zasiadającego na trybunach Emirates Stadium. Od składnych akcji więcej było indywidualnych błędów piłkarzy, czy podań obrońców do swoich bramkarzy. Tymczasem telewidzów Canalu+ zabawiał Rafał Nahorny sentencjami typu „Nerwowa nerwowość i nerwowa atmosfera”.

W 22. minucie Mesut Özil próbował prostopadłym podaniem wprowadzić Aarona Ramseya w pole karne Chelsea. Walijczyka zastopowali jednak obrońcy rywali, więc piłka trafiła z powrotem do Niemca. Ten został sfaulowany, ale wykonanie przez 25-latka stałego fragmenty gry było podobne do dotychczasowego przebiegu spotkania – nijakie.

W 32. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Frank Lampard. Anglik odebrał piłkę w środku boiska, holował ją aż pod pole karne gospodarzy, podał Edenowi Hazardowi, Belg lobem oddał ją Lampardowi, a doświadczony pomocnik obił poprzeczkę bramki Szczęsnego. Szczęście Polaka.

W 35. minucie dwa fatalne błędy popełnił arbiter – Mike Dean. Najpierw nie wychwycił ostrego wejścia Johna Obiego Mikela w nogi Mikela Artety, a potem nie dostrzegł faulu Williana na Theo Walcottcie w polu karnym gości. Oba zdarzenia miały miejsce podczas jednej akcji Kanonierów.

Pod koniec trzeciego kwadransa spotkania koszmarnie zachował się Aaron Ramsey. Walijczyk wycofał piłkę wprost pod nogi Edena Hazarda, pozwalając The Blues na groźny kontratak, wyprowadzany w przewadze atakujących. Akcję zakończył Willian strzałem wprost w Wojciecha Szczęsnego.

Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, który zapowiadanym przez wszystkich szlagierem był jednak tylko z nazwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie ciekawiej. W ciągu 10 minut dwie groźne kontry wyprowadzili goście. W obie zaangażowany był Willian, obie jednak zakończyli obrońcy Kanonierów.

W 63. minucie pierwszą żółtą kartkę pokazał Mike Dean. Otrzymał ją Ramires za ostry faul na… Mikelu Artecie. Minutę później kolejne „żółtko” pokazane przez arbitra derbów Londynu. Walcott podciął biegnącego na skrzydle Azpilicuetę.

W 66. minucie Frank Lampard próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego mocnym, dalekim strzałem zza pola karnego. Polak nie miał jednak problemów z interwencją. Następnie swoją okazję na strzelenie bramki miał Mesut Özil, któremu piłka spadła pod nogi w jedenastce Petra Cecha. Niemiec został jednak zablokowany.

Chwilę później doszło do starcia Niemca z Branislavem Ivanowiciem. Serb mocno potraktował byłego pomocnika Realu Madryt, co rozwścieczyło Özila. Wywołało to małe spięcie, z udziałem innych zawodników obu drużyn.

Gra niesamowicie zaostrzyła się na przestrzeni ostatnich minut. Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky za faul na Ivanowiciu.

W 72. minucie szokującą zmianę przeprowadził Jose Mourinho. Andre Schurrle zastąpił Edena Hazarda. 4 minuty później Oscar zmienił Williana.

78. minuta na zegarze, a najlepszą akcję w tym meczu przeprowadził Arsenal. Ramsey, ponad obrońcami Chelsea, podał piłkę w pole karne do Oliviera Giroud, ten jednak fatalnie przestrzelił. Warto wspomnieć, że do tej pory Arsenalowi nie udało się jeszcze zaangażować Petra Cecha w żadną interwencję.

W 84. minucie kolejna świetna akcja Arsenalu! Piłka krążyła jak hokejowy krążek po obwodzie pola karnego Petra Cecha, następnie Rosicky wpuścił prostopadłym podaniem Gibbsa w jedenastkę Czecha, ten dośrodkował piłkę do Girouda, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

W 87. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Jose Mourinho. David Luiz daje odpocząć Fernando Torresa.

W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bacary Sagna uderzył futbolówkę w kierunku bramki Chelsea, wybił ją jednak na aut Cesar Azpilicueta.

Do końca meczu nic się już jednak nie stało. Po kiepskim widowisku na Emirates Stadium, Arsenal zrównuje się punktami z Liverpoolem, spada jednak na drugie miejsce w tabeli przez gorszy bilans bramkowy.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
pumeks komentarzy: 2080823.12.2013, 22:53

W sumie jakby stracili gola to może zaczęliby grać po swojemu.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 123.12.2013, 22:53

super zmiany panie Wenger.. zle sie dzieje

Koen komentarzy: 86123.12.2013, 22:53

Zasłużone gwizdy, chociaż i tak za słabe. Beznadziejne zawody, Flop of the Match: Arsene Wenger, chociaż mecz przegraliśmy tak naprawdę przez Giroud, który spieprzył setę, którą trafiłby nawet Rasiak. MotM tu nawet nie ma jak wskazać, żenada.
Gratulacje dla Liverpoolu, wesołych świąt na pozycji lidera.

krzykus1990 komentarzy: 517523.12.2013, 22:53

Giround drugie drewno ! w zimę do sprzedania razem z Bendtnerem ! trzeba kupić dwóch napastników.

krawiec256 komentarzy: 54223.12.2013, 22:53

już nie przesadzajcie z tymi setkami giroud

Zimny1988 komentarzy: 81823.12.2013, 22:52

Trzeba było sobie Mode na Sukces właczyc jak wam mecz nie pasował

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 223.12.2013, 22:52

Dobranoc. Za tydzień naastnik obowiązkowo.

fabregas1987 komentarzy: 2579323.12.2013, 22:52

gówniany mecz, Arsenal powinien oddawać pieniądze za takie dno, 4 mecze bez zwycięstwa i żegnamy się z liderem ;x

ArjenRobben komentarzy: 159823.12.2013, 22:52

Dobra nie ma paniki na koniec roku raczej i tak bedziemy mieli lidera

cakE256 komentarzy: 221723.12.2013, 22:52

Szkoda Tych setek ziru, no ale GDZIE SĄ ZMIANY ?

mateuszek123310 komentarzy: 36723.12.2013, 22:52

tak słabego meczu Arsenalu jeszcze nie widziałem w tym sezonie, oni poprostu nie chcieli go wygrać chyba

Drzemor komentarzy: 93023.12.2013, 22:52

Dobra, **** tam gramy z niukastlami, live zremisuje z ****sami i znowu top 1, Murinio zaparkuje busa znowu

Grande komentarzy: 69923.12.2013, 22:52

Nie nadajemy się na mistrza...

polishbrigadesx komentarzy: 1020423.12.2013, 22:52

Beznadziejnie Mou ma Wengera w małym paluszku.

patryksz komentarzy: 364823.12.2013, 22:52

One man show...

AaronRambo komentarzy: 128023.12.2013, 22:52

Jest postęp w obronie lepsze 0 niż 6 w plecy :)

Michal123 komentarzy: 154123.12.2013, 22:52

I te miny pana kłody po meczu...

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 123.12.2013, 22:52

Wenger chyba coraz bliżej kupna nowego napastnika sądząc po minie ;p

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.12.2013, 22:51

2 setki, 2 partaczy Giroud..kiedy ten Wenger go posadzi na tej cholernej ławie..

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.12.2013, 22:51

Bieda z nędzą takie derby

pumeks komentarzy: 2080823.12.2013, 22:51

Spodziewałem się murowania bramki ale nie aż tak.

eMeL komentarzy: 44623.12.2013, 22:51

Brakuje mi umiejętności gdy z kontry teraz, gdy wrócił Theo. Kiedyś z Ade i Fabregasem to była nasza broń. Obecnie to jest tragiczny element naszej gry.

Mecz bez historii. Wenger zrób coś z Twoim składem w styczniu.. if u know what i mean.

sobwid komentarzy: 103123.12.2013, 22:51

KONIEC

Mikko komentarzy: 47423.12.2013, 22:51

i kupon sie poszedł ****ć 4 raz z rzędu w pizdu to wszystko

Heniek100 komentarzy: 6823.12.2013, 22:51

Tyle czekania na ten mecz a tu znowu beznadziejny mecz w wykonaniu Arsenalu...

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2013, 22:51

0-0 to był SHIT wielki a nie hit

Sraka.....Wenger ma minusa!!!

Michal123 komentarzy: 154123.12.2013, 22:51

Niech ten mecz się już kończy.

slepywenger komentarzy: 262923.12.2013, 22:51

Jezeli Wenger marzy o jakims pucharze to musi kupic napastnika calkiem innego niz Giroud który bedzie umial wziac ciezar na siebie i zrobic cos z pilka niz tylko odgrywac

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 123.12.2013, 22:51

Porażka Wengera, fatalnie dobrał zawodników do tego meczu, a jak się nie strzela takich sytuacji jak to co miał Giroud po podaniu Ramseya to nie ma co myśleć o wygranej

mallen komentarzy: 2123923.12.2013, 22:51

Nie na taki mecz czekałem :/

Szogun komentarzy: 28591 newsów: 323.12.2013, 22:50

Brak skutecznosci jest porazajacy. Na szczescie teraz latwiejsze mecze az do lutego gdzie znowu bedzie kociol.

pumeks komentarzy: 2080823.12.2013, 22:50