Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea

Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea 23.12.2013, 21:56, Damian Burchardt 934 komentarzy

"Mission completed" - zapewne pomyślał po meczu Jose Mourinho. Portugalczyka w tym meczu interesowało jedynie czyste konto bramkowe, stąd obecność trzech defensywnych pomocników w wyjściowej jedenastce Chelsea. W wykonaniu zadania bezsprzecznie pomógł rywalom Arsene Wenger, który mimo coraz defensywniejszej postawy gości, postanowił z wiadomych tylko sobie względów nie skorzystać z żadnej zmiany ustawienia, nie wprowadzając ani jednego wypoczętego piłkarza na boisko. Swoje trzy grosze postanowił dołożyć także Mike Dean, który fatalnie poprowadził zawody na Emirates Stadium.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozpocząć mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Rosicky - Giroud

Chelsea: Cech - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Willian, Hazard – Torres

Pierwszy kwadrans gry mógł przyprawić o senność niejednego widza, zasiadającego na trybunach Emirates Stadium. Od składnych akcji więcej było indywidualnych błędów piłkarzy, czy podań obrońców do swoich bramkarzy. Tymczasem telewidzów Canalu+ zabawiał Rafał Nahorny sentencjami typu „Nerwowa nerwowość i nerwowa atmosfera”.

W 22. minucie Mesut Özil próbował prostopadłym podaniem wprowadzić Aarona Ramseya w pole karne Chelsea. Walijczyka zastopowali jednak obrońcy rywali, więc piłka trafiła z powrotem do Niemca. Ten został sfaulowany, ale wykonanie przez 25-latka stałego fragmenty gry było podobne do dotychczasowego przebiegu spotkania – nijakie.

W 32. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Frank Lampard. Anglik odebrał piłkę w środku boiska, holował ją aż pod pole karne gospodarzy, podał Edenowi Hazardowi, Belg lobem oddał ją Lampardowi, a doświadczony pomocnik obił poprzeczkę bramki Szczęsnego. Szczęście Polaka.

W 35. minucie dwa fatalne błędy popełnił arbiter – Mike Dean. Najpierw nie wychwycił ostrego wejścia Johna Obiego Mikela w nogi Mikela Artety, a potem nie dostrzegł faulu Williana na Theo Walcottcie w polu karnym gości. Oba zdarzenia miały miejsce podczas jednej akcji Kanonierów.

Pod koniec trzeciego kwadransa spotkania koszmarnie zachował się Aaron Ramsey. Walijczyk wycofał piłkę wprost pod nogi Edena Hazarda, pozwalając The Blues na groźny kontratak, wyprowadzany w przewadze atakujących. Akcję zakończył Willian strzałem wprost w Wojciecha Szczęsnego.

Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, który zapowiadanym przez wszystkich szlagierem był jednak tylko z nazwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie ciekawiej. W ciągu 10 minut dwie groźne kontry wyprowadzili goście. W obie zaangażowany był Willian, obie jednak zakończyli obrońcy Kanonierów.

W 63. minucie pierwszą żółtą kartkę pokazał Mike Dean. Otrzymał ją Ramires za ostry faul na… Mikelu Artecie. Minutę później kolejne „żółtko” pokazane przez arbitra derbów Londynu. Walcott podciął biegnącego na skrzydle Azpilicuetę.

W 66. minucie Frank Lampard próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego mocnym, dalekim strzałem zza pola karnego. Polak nie miał jednak problemów z interwencją. Następnie swoją okazję na strzelenie bramki miał Mesut Özil, któremu piłka spadła pod nogi w jedenastce Petra Cecha. Niemiec został jednak zablokowany.

Chwilę później doszło do starcia Niemca z Branislavem Ivanowiciem. Serb mocno potraktował byłego pomocnika Realu Madryt, co rozwścieczyło Özila. Wywołało to małe spięcie, z udziałem innych zawodników obu drużyn.

Gra niesamowicie zaostrzyła się na przestrzeni ostatnich minut. Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky za faul na Ivanowiciu.

W 72. minucie szokującą zmianę przeprowadził Jose Mourinho. Andre Schurrle zastąpił Edena Hazarda. 4 minuty później Oscar zmienił Williana.

78. minuta na zegarze, a najlepszą akcję w tym meczu przeprowadził Arsenal. Ramsey, ponad obrońcami Chelsea, podał piłkę w pole karne do Oliviera Giroud, ten jednak fatalnie przestrzelił. Warto wspomnieć, że do tej pory Arsenalowi nie udało się jeszcze zaangażować Petra Cecha w żadną interwencję.

W 84. minucie kolejna świetna akcja Arsenalu! Piłka krążyła jak hokejowy krążek po obwodzie pola karnego Petra Cecha, następnie Rosicky wpuścił prostopadłym podaniem Gibbsa w jedenastkę Czecha, ten dośrodkował piłkę do Girouda, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

W 87. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Jose Mourinho. David Luiz daje odpocząć Fernando Torresa.

W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bacary Sagna uderzył futbolówkę w kierunku bramki Chelsea, wybił ją jednak na aut Cesar Azpilicueta.

Do końca meczu nic się już jednak nie stało. Po kiepskim widowisku na Emirates Stadium, Arsenal zrównuje się punktami z Liverpoolem, spada jednak na drugie miejsce w tabeli przez gorszy bilans bramkowy.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
kowalski komentarzy: 269723.12.2013, 23:00

Mou przyjechał po 1 punkt, Wenger się na to zgodził. Na własne życzenie oddajemy fotel lidera. Wesołych Świąt!

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.12.2013, 23:00

az sie prosilo zeby wpuscic cazorle za rosicky'ego i bendtnera za giroud , to nie bo pupilek francuz musial grac 90 min

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2013, 23:00

Po nowym roku i tak bedziemy liderem zobaczycie Liverpool pogubi z City punkty na 100 a z Chelsea pewnie tez wiec na razie zycze wszystkim wesołych swiat a na nowy rok przewodnictwo w tabeli a w styczniu moze jakis zaskakujacy transfer ;)

kamo99111 komentarzy: 690623.12.2013, 23:00

Nie no niech ten Wenger nawet Jenkinsona na atak wstawi... :( Przecież ten Giroud to nawet do reprezentacji Trynidadu i Tobago by się nie nadawał ... ja już nie mogę patrzeć na tego typa... weźcie coś zróbcie :/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2013, 23:00

Wenger otrzymuje karnego kutasa za zmiany, co to ma być ? Zero ambicji

cakE256 komentarzy: 221723.12.2013, 23:00

TrueGunner

Karnego nie bylo, ale czerw juz tak.

Control komentarzy: 146523.12.2013, 23:00

Liczyłem na Cazorle w 70 minucie, ale nie wszedł za 7 - widocznie Santi bez formy musi. Albo Boss nie chciał zepsuć tego co było w 2 połowie.

Kipa komentarzy: 1923.12.2013, 23:00

9 dni odpoczywaja żeby zagrać na 0:0

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.12.2013, 23:00

Błagam Wenger kup napastnika...

LoveTheGunners komentarzy: 914023.12.2013, 23:00

3 mecze z rywalami z wyższej półki i tylko 2 pkt...

Boję sie że słowa Viery o tym ze przegramy mistrzostwo w wielkich meczach sie srpawdzą...

NAPASTNIK w zimowym okienku to KONIECZNOŚĆ

VermAlan komentarzy: 86823.12.2013, 23:00

Giroud to dobry napastnik, jednak nie może on grac samodzielnie na szpicy bo gra w tym ustawieniu dośc przeciętnie, potrzebuje partnera o charakterystyce Suareza czy Aguero, wtedy padałoby więcej bramek w jego wykonaniu i więcej dla Arsenalu.

@skyrim
A czy my teraz jakieś z liczących się trofeów przegraliśmy? Nie wpadajmy w histerię O.o

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2013, 22:59

Nikt nie potrafił rozrzucac piłek z defensywnych pomocników. Smialiscie się z Busquetsa a on wciąga nosem Artete i Ramseya. Spokój, technika i rozegranie. Brakuje mi w Arsenalu takiego organizatora gry ;/. Kto ogląda mecze Barcy ten wie o czym piszę.

Infanter komentarzy: 112623.12.2013, 22:59

Co Wy macie do tych zmian? Myślę, że w takich warunkach ciężko by było dokonać dobrej zmiany wchodząc w 70 minucie, poza tym nikt nie grał wielkiego piachu, żeby go zmienić. Nie doszukiwałbym się upatrywania braku zmian, jako głównych przyczyn tego remisu. Poza tym cały skład był podobno wystarczająco wypoczęty, aby zagrać pełne 90 minut. :)

chladek4 komentarzy: 21423.12.2013, 22:59

Nie wiem czy Wenger sobie robi listę postanowień noworoczynych ale jeżeli tak... to na pierwszym miejscu powinien sobie napisać wytłuszczeniem i najlepiej podkreślić kilka razy: Muszę kupić produktywnego napastnika !!!

kriss87 komentarzy: 40923.12.2013, 22:59

ni ma napadziura giroud nie potrafi błysnąć w żadnym meczu poprosto robi minimum .. coś strzela jako napastnik

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.12.2013, 22:59

Stoke gra ciekawszą piłkę niż Chelsea

gunners007 komentarzy: 954323.12.2013, 22:59

Nie spodziewałem się, że to powiem, ale szkoda, że Wenger nie wpuścił Bendtnera do gry. Było dużo szans by dostawić głowę i strzelić gola, a Benio potrafi to robić.

Dominik11 komentarzy: 2016523.12.2013, 22:59

trzeba wydac na diego coste bo inaczej będzie zle giroud nie nadaje się na mecze z czołówką

RVP87 komentarzy: 116423.12.2013, 22:59

dobrze że mamy ten 1 pkt, bo kilka razy CFC wychodziła 4 graczy na 3 kanonierów,

szkoda że nie mamy środkowego napastnika lepszego bo było by już pozamiatane w lidze :P

GO GO The Gunners

Damian20 komentarzy: 127523.12.2013, 22:59

Czyli wszystko wraca do normy zaczynamy walke o top 4 xD

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 123.12.2013, 22:59

Brawo dla Artety i tylko dla niego. Reszta padaka. Chociaz Wenger Motm , te jego zmiany genialne

Leehu komentarzy: 1049623.12.2013, 22:59

@Arya: Hita to będziesz miał w drugi dzień świąt jak Suarez będzie się mierzył z Manchesterem City. ;P
W tym meczu goście nie wyrobili kondycyjnie i grali słabo. Wenger chyba za dużo w Fifę gra że zmian nie robi, bo taki Walcott wraca po kontuzji i mógł chociaż za niego wejść Santi, Arteta który był niemiłosiernie kopany mógł zostać zmieniony przez Flamę, a za Giroud chociaż na ostatnie 2 minuty mógł wejść Podolski i jakość by może była. ;P

Grimprayer komentarzy: 21523.12.2013, 22:59

btw. przydałby się nam ktoś taki jak Bergkamp

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.12.2013, 22:59

znowu podziekujcie giroud, dwie setki i oczywiscie wszystko spieprzył. brawa, kandyduje na najgorszego napastnika w historii arsenalu

Andrzej10010 komentarzy: 8223.12.2013, 22:59

Nie powinno byc karnego. On sie wy****l, bo chcial. Ledwo go dotkneli.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35523.12.2013, 22:59

twitter.com/r4six/status/415239780310335488/photo/1

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.12.2013, 22:58

Gówniany mecz, gówniana gra, gówniany wynik, gówniana pozycja w tabeli.

O ile w meczu z Evertonem obie drużyny zasługiwały na 3 punkty to dziś powinno się zakończyć mecz podziałem zera punktów na dwa.

Grimprayer komentarzy: 21523.12.2013, 22:58

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2013, 22:58

Rafson

Ale ten Giroud jest zajebisty, miałeś racje przed sezonem

Andrzej10010 komentarzy: 8223.12.2013, 22:58

Ja widze jedna prawidlowosc. Jesli nie gra flam i arteta na DP to wszystko sie jebie. Tylko, ze teraz mamy jeszcze z 7-8 pomocnikow i nie wiadomoc co z nimi zrobic, wiec obaj grac nie moga.

TrueGunner komentarzy: 106023.12.2013, 22:58

Ten kurdupel Dean znowu nas okradł z karnego... -.-

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35523.12.2013, 22:58

3 - The last three times Liverpool have been top at Christmas they have failed to win the title (90-91, 96-97, 08-09). Fade.

Ale przynajmniej sędzia był spoko. Jak się nazywał?

ludi72 komentarzy: 142723.12.2013, 22:57

Jak już raz Wenga powiedział : "Jeśli nie możesz wygrać to przynajmniej nie przegraj meczu". A tutaj ludzie białej gorączki dostają. Mecz wyrównany i obie ekipy na ten remis zasłużyły. Ale myslę, że taki Drogba to by tą jedna z 2 sytuacji Oliego wykorzystał :D

Jokullus komentarzy: 29723.12.2013, 22:57

Dzięki Panowie za mecz i wieczór. Wesołych Świąt i do usłyszenia przy kolejnej okazji.

pumeks komentarzy: 2080823.12.2013, 22:57

Bilnas meczowy z pierwsza piątką tabeli mamy 1-2-1.

berni333 komentarzy: 18923.12.2013, 22:57

heh ten brak zmian to jak by wenger nie chcial nawet ich uzyc bo mecz byl ustawiony :P

LONGone komentarzy: 43323.12.2013, 22:57

Większość meczy to kuleje u nas napad może Poldi jak wrócił coś zmieni ale w styczniu trzeba kogoś wypożyczyć i w lato kupić snajpera.!!!!!!

matt21 komentarzy: 541423.12.2013, 22:57

Szkoda, że Poldi nie wyzdrowiał wcześniej.
Łukasz w przeciwieństwie do Giroud potrafi strzelić z niczego.

David92 komentarzy: 640023.12.2013, 22:57

Nie moge w to uwierzyc, ze taki gniot jak chelsea jest tak wysoko w tabeli. Do****c autobus i aby do konca.

rysiek098 komentarzy: 248923.12.2013, 22:57

Dobre zmiany, brawo Podolski, dobry mecz.
Spoko w oko, z west hamem powinien być spacerek, easy 3 pkt, potem oby wygrać z Newcastle, które w tym sezonie gra w kratkę i lider ponownie przed końcem roku :)

Kuboslawski1223 komentarzy: 78923.12.2013, 22:57

Najnudniejszy i najsłabszy mecz w tym sezonie nie wiem czy się da gorzej

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2013, 22:57

Walcott na atak a Poldi jak bedzie w stanie zagrac to na lewe skrzydło a Rosa na prawde ja juz tez mam dosc tych marnowanych okazji Giroud

skyrim komentarzy: 807123.12.2013, 22:57

Wali już kto teraz z kim gra mieliśmy niezłą przewagę i wszystko roztrwoniliśmy w dwa tygodnie grając tandetę totalną a Giroud za ostatnie 5 występów powinien wylecieć do REZERW.
Tak samo było 3 lata temu, walczyliśmy o 3 trofea a po dwóch tygodniach przegraliśmy wszystko.