Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea

Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea 23.12.2013, 21:56, Damian Burchardt 934 komentarzy

"Mission completed" - zapewne pomyślał po meczu Jose Mourinho. Portugalczyka w tym meczu interesowało jedynie czyste konto bramkowe, stąd obecność trzech defensywnych pomocników w wyjściowej jedenastce Chelsea. W wykonaniu zadania bezsprzecznie pomógł rywalom Arsene Wenger, który mimo coraz defensywniejszej postawy gości, postanowił z wiadomych tylko sobie względów nie skorzystać z żadnej zmiany ustawienia, nie wprowadzając ani jednego wypoczętego piłkarza na boisko. Swoje trzy grosze postanowił dołożyć także Mike Dean, który fatalnie poprowadził zawody na Emirates Stadium.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozpocząć mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Rosicky - Giroud

Chelsea: Cech - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Willian, Hazard – Torres

Pierwszy kwadrans gry mógł przyprawić o senność niejednego widza, zasiadającego na trybunach Emirates Stadium. Od składnych akcji więcej było indywidualnych błędów piłkarzy, czy podań obrońców do swoich bramkarzy. Tymczasem telewidzów Canalu+ zabawiał Rafał Nahorny sentencjami typu „Nerwowa nerwowość i nerwowa atmosfera”.

W 22. minucie Mesut Özil próbował prostopadłym podaniem wprowadzić Aarona Ramseya w pole karne Chelsea. Walijczyka zastopowali jednak obrońcy rywali, więc piłka trafiła z powrotem do Niemca. Ten został sfaulowany, ale wykonanie przez 25-latka stałego fragmenty gry było podobne do dotychczasowego przebiegu spotkania – nijakie.

W 32. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Frank Lampard. Anglik odebrał piłkę w środku boiska, holował ją aż pod pole karne gospodarzy, podał Edenowi Hazardowi, Belg lobem oddał ją Lampardowi, a doświadczony pomocnik obił poprzeczkę bramki Szczęsnego. Szczęście Polaka.

W 35. minucie dwa fatalne błędy popełnił arbiter – Mike Dean. Najpierw nie wychwycił ostrego wejścia Johna Obiego Mikela w nogi Mikela Artety, a potem nie dostrzegł faulu Williana na Theo Walcottcie w polu karnym gości. Oba zdarzenia miały miejsce podczas jednej akcji Kanonierów.

Pod koniec trzeciego kwadransa spotkania koszmarnie zachował się Aaron Ramsey. Walijczyk wycofał piłkę wprost pod nogi Edena Hazarda, pozwalając The Blues na groźny kontratak, wyprowadzany w przewadze atakujących. Akcję zakończył Willian strzałem wprost w Wojciecha Szczęsnego.

Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, który zapowiadanym przez wszystkich szlagierem był jednak tylko z nazwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie ciekawiej. W ciągu 10 minut dwie groźne kontry wyprowadzili goście. W obie zaangażowany był Willian, obie jednak zakończyli obrońcy Kanonierów.

W 63. minucie pierwszą żółtą kartkę pokazał Mike Dean. Otrzymał ją Ramires za ostry faul na… Mikelu Artecie. Minutę później kolejne „żółtko” pokazane przez arbitra derbów Londynu. Walcott podciął biegnącego na skrzydle Azpilicuetę.

W 66. minucie Frank Lampard próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego mocnym, dalekim strzałem zza pola karnego. Polak nie miał jednak problemów z interwencją. Następnie swoją okazję na strzelenie bramki miał Mesut Özil, któremu piłka spadła pod nogi w jedenastce Petra Cecha. Niemiec został jednak zablokowany.

Chwilę później doszło do starcia Niemca z Branislavem Ivanowiciem. Serb mocno potraktował byłego pomocnika Realu Madryt, co rozwścieczyło Özila. Wywołało to małe spięcie, z udziałem innych zawodników obu drużyn.

Gra niesamowicie zaostrzyła się na przestrzeni ostatnich minut. Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky za faul na Ivanowiciu.

W 72. minucie szokującą zmianę przeprowadził Jose Mourinho. Andre Schurrle zastąpił Edena Hazarda. 4 minuty później Oscar zmienił Williana.

78. minuta na zegarze, a najlepszą akcję w tym meczu przeprowadził Arsenal. Ramsey, ponad obrońcami Chelsea, podał piłkę w pole karne do Oliviera Giroud, ten jednak fatalnie przestrzelił. Warto wspomnieć, że do tej pory Arsenalowi nie udało się jeszcze zaangażować Petra Cecha w żadną interwencję.

W 84. minucie kolejna świetna akcja Arsenalu! Piłka krążyła jak hokejowy krążek po obwodzie pola karnego Petra Cecha, następnie Rosicky wpuścił prostopadłym podaniem Gibbsa w jedenastkę Czecha, ten dośrodkował piłkę do Girouda, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

W 87. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Jose Mourinho. David Luiz daje odpocząć Fernando Torresa.

W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bacary Sagna uderzył futbolówkę w kierunku bramki Chelsea, wybił ją jednak na aut Cesar Azpilicueta.

Do końca meczu nic się już jednak nie stało. Po kiepskim widowisku na Emirates Stadium, Arsenal zrównuje się punktami z Liverpoolem, spada jednak na drugie miejsce w tabeli przez gorszy bilans bramkowy.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.12.2013, 23:12

marzag
wiem, mnie też wkurza jego nieporadność, jest wolny, psuje sety, ale Wenga wpuściłby Benia to byśmy się śmiali i pukali w czoło co on robi, a Poldi wszedł i mogła odnowić mu się kontuzja w takich warunkach

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2013, 23:12

Pauleta19

Nie chodzi mi o granie górnymi piłkami. Wspominając Busquetsa, mówię o rozegraniu piłki, podaniach między liniami czy grze z klepki. On jednym balansem ciała mija 1-2 zawodników. Arteta, jak ktoś do niego podbiega to od razu miękkie nogi a Ramsey troszeńke drewniany. Piłka mu odskakuje od nogi. Nie ma w Arsenalu kogoś, kto weźmie piłkę i stworzy w środku pola przewagę! Dziura po FAbsie nadal niezałatana; /

-4 mecz z rzędu nie jest zwycięstwem
-Nie atakujemy tylko podajemy do tyłu (Po co nam takie podania ???)
-2 porażka na WŁASNYM stadionie
-Znowu okazaliśmy że sramy z tymi lepszymi klubami
Myślę że ten prezent świąteczyny od Arsenalu jest czymś w postaci słownika czy skarpet i znowu idziemy spać w podłym nastroju
Wesołych Świąt !!!

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34123.12.2013, 23:12

Zawsze lepszy remis niż przegrana.

zwierz komentarzy: 158823.12.2013, 23:12

Naprawdę nie pamiętacie już, jak Podolski wypadał na szpicy w poprzednim sezonie? Jeszcze większa padaka niż Giroud w obecnej formie.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2723.12.2013, 23:12

Dzisiaj te okazje Giroud to nie były może setki, ale dobre okazje. Od napastnika zespołu, który aspiruje do mistrzostwa powinno się wymagać, żeby czasem strzelił gola z trudnej, nie stuprocentowej sytuacji. Niestety, ale wiadomo, że Żiru takim napastnikiem nie jest, i dlatego, mimo że podczas meczu się na niego wkurzałem, to teraz po meczu sobie myślę, że ciężko było oczekiwać, żeby którąś z tych dwóch akcji skończył. Na pewno Wenger widzi, że trzeba jakiegoś cracka na szpicę, problem w tym, że ciężko będzie takiego wyciągnąć w lato, a co dopiero w zimę. Dlatego też ja już się przygotowuję psychicznie na oglądanie turbo komba dwóch kloców do końca sezonu.

baqrad komentarzy: 10823.12.2013, 23:11

4 mecze, 2 punkty. dziekuje

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 123.12.2013, 23:11

cakE
hah :D wiem ze ślisko ale to jedyne akacja po ktorej mozna bylo poklaskac hah :D

mskafc komentarzy: 579623.12.2013, 23:11

Pociesza tez fakt, ze Verma zagral dobry mecz! :)

schnor25 komentarzy: 1854623.12.2013, 23:11

Zluzujcie z tym Olivierem, od dawna wiadomo czego można się po Nim spodziewać, nie jest to drugi Henry czy nawet van Persie. Solidny napastnik, który czasem potrafi zaskoczyć, a tak to wyrobnik, raczej ten drugi napastnik w hierarchii, tylko...że póki co nie mamy pierwszego. Szczególnie tej pierwszej okazji, gdyby przymierzył po ziemi przy słupku to murowany gol, druha sytuacja łatwiejsza, ale skutecznie został zblokowany. No nic, trzeba się ogarnąć i karać pozostałe teamy, bo jeszcze nie tak dawno mieliśmy 5 punktów przewagi, a dziś punkt straty.

lays komentarzy: 3987123.12.2013, 23:11

Ja powiem tak. Żiru to mnie irytuje i jak Wenger nie kupi napastnika to mu tego nie wybacze.

Jeśli nie da się wygrać to lepiej zremisować niż przegrać :) Mamy tyle pkt co Liverpool i tak jest dobrze 36 pkt i 1 msc z LFC a LFC teraz ma mecze z City i Chelsea a my z WHu i trudny z Newcastle ale tutaj 4-6 pkt sypniemy i odskoczymy.

cakE256 komentarzy: 221723.12.2013, 23:11

gunners007

TO DLACZEGO TEJ PIŁKI NIE PODNIÓSŁ ? ? ? przeicież cech byl na tylku nic tylko przywalic w brame :/

rafi_i komentarzy: 421823.12.2013, 23:11

West Ham, Newcastle i Cardiff. Tu musi być 9 pkt, nie ma innej opcji.

Deka4 komentarzy: 32423.12.2013, 23:11

Życzę wam(a raczej nam) na Święta jakiegoś dobrego napadzioru w końcu, bo od czasu v.P takiego nie mamy!

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 123.12.2013, 23:11

Daniho, nie można liczyć na sędziów, trzeba liczyć na siebie

incoREALISTA komentarzy: 34123.12.2013, 23:11

Co to za beka z tym Theo na MOTM :D

Oggy komentarzy: 948923.12.2013, 23:10

gunners007- widziałem takie gole: Henry, Bergkamp Rvp czy Suarez. Ładnie ułożenie i lufa po długim przy oknie. Do tego potrzeba TALENTU którego Oli nie ma. Chill

Hajduk komentarzy: 17423.12.2013, 23:10

Theo z tym Adebajorem to tak na powaznie? bo nie wyczuwam ironii

w00jtek komentarzy: 36323.12.2013, 23:10

Ten mecz nami ruszy. Lecimy po fotel !

Peace out. COYG.

kamo99111 komentarzy: 690623.12.2013, 23:10

Ludzie Bendner, Poldi, Walcott za Giroud?? JA nawet Jenkinsona bym wolał niż tego patałacha co jest wysoki do nieba a cienki jak polsilver... kuzwa rozumiem piłka ślizga, murawa nierówna, wiatr zawiał, ziemia się dookoła obraca, słońce wykazuje zwiększoną aktywność, Ziemia się prawdopodobnie przebiegunowywuje, ale do cholery z 6-7m nie trafić w bramkę?? To Rasiak by to nawet zrobił...

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.12.2013, 23:10

Liverpool next games: Man City on 26th, Chelsea on 29th.
Arsenal next game: West Ham.

Live długo Liderem nie będzie.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 123.12.2013, 23:10

arsenalist.com/f/arsenal-vs-chelsea/gif-arteta-fouled-red.html
jak by bylo czerwo byłoby latwiej ;d

Leehu komentarzy: 1049623.12.2013, 23:09

Wenger po meczu: "To zmiany się nie sumują..."

MatArsenal9870 komentarzy: 216723.12.2013, 23:09

Niektórzy chwalą Girouda za gre ale on lepiej gra jako def. Pomocnik niż napastnik w obronie zajebisty, w ataku tragiczny.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 123.12.2013, 23:09

mialem chrapkę na 3 pkt dzis i super swieta , szkoda.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 123.12.2013, 23:09

jimmykanonier1886, who cares? on miał tutaj strzelić gola na wagę zwycięstwa z Chelsea

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 223.12.2013, 23:09

ja nie wiem jak mozna byc gorszy od giroud , everton ma lukaku, newcastle remy'ego, united rooneya i van persiego, city aguero, liverpool suareza, tottenham nawet tego adebayora ktory zjada na sniadanie giroud. kazdy solidny klub ma dobrego napastnika ktory potrafi wykorzystywac sytuacje, a u nas padaka.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.12.2013, 23:08

Giroud coś ukłuje z West Hamem, w tamtym sezonie 3 bramy w dwóch meczach z nimi

też nie żartuje

gunners007 komentarzy: 954323.12.2013, 23:08

W sytuacji gdzie Giroud strzelił w boczną siatkę, nie było szans na gola, gdyż gdyby piłka poleciał zaraz koło słupka to Cech by go obronił bo zasłonił całkowicie krótki słupek.

chladek4 komentarzy: 21423.12.2013, 23:08

na trzy mecze z drużynami które były w ubiegłym sezonie przed nami tylko 1 pkt, kiepsko... Pocieszające jest to żę city vs liverpool w czwartek wiec ktoś zgubi pkt o ile my znowu nie damy dupy

rafi_i komentarzy: 421823.12.2013, 23:08

Też chcę na szpicy Podolskiego w next meczu, a jeśli nie on to nawet Bendter, już nie mogę patrzeć na Giroud.

cakE256 komentarzy: 221723.12.2013, 23:08

Daniho

Ja widzialem :D beka z goscia, ale w sumie ślisko było.

mskafc komentarzy: 579623.12.2013, 23:07

szkoda kolesia, ktoremu nie siadl kupon za 500 tys :P

Hajduk komentarzy: 17423.12.2013, 23:07

Proszę nie oceniajmy zawodnika po 4-5 meczach, kazyd moze dostać zadyszki Oliver w sumie w swojej kerirze gra 3 powazny sezon i musi mu sie przydarzyc kilka meczow slabszych i nie mozna mowic ze ten mecz zostal zremisowany przez niego samego.Owszem jest winny ale nie tylko on ludzie gdzie w tym meczu byl Theo Mesut Aaron najlepiej znalesc sobie ofiare i jazdaaaa... Przypomnial mi sie przyklad pewnego siwego pana ktory tak naprawde odpalil u Nas po 8 sezonach.Nie bede grzebal daleko Koscielny Mertesacker czyli nasza absolutnie podstawowa para obroncow.Pamietam jak mieli słabsze chwile to jazda po nich byla podobna i mam wrazenie ze tylko wsparcie Bossa ich "uratowało".Theo z City super mecz a teraz słabienko.Zawodniak mozna oceniac najwczesniej po pol roku.Nie robie z Olivera napastnika swiatowej klasy nie przesadzajny ze jest patalachem,itp...Ja przynajmniej nie oczekuje od niego 25 goli w sezonie to zawodnik ktory swoją mniejszą liczbe goli w sezonie rekompensuja swoimi asystami,rozegraniem, i niesamowita walka w powietrzu. ps. Niech przestanie gestykulwoac po nieudanej akcji to jest to irytujace;p

bobslej22 komentarzy: 830323.12.2013, 23:07

MatArsenal9870>>> Nie jesteś przypadkiem bratem Arsenalfcfana ???

Oggy komentarzy: 948923.12.2013, 23:07

Spokojnie prawda jest taka że kadra jest tak 3-4 w lidze i taki wynik na koniec będzie to odzwierciedlać. Zluzujcie bo braki były i są dalej a klepanie średniaków nie znaczy że fakt układu sił się jakoś zmienia.Wzmocnienia pewnie będą ale dystans nie spadnie City i Smerfy mają więcej środków, United wróci pewnie .... Tak czy owak nie było źle, na tyle stać nasz zespół z meczach z bardzo silnymi zespołami.

LoveTheGunners komentarzy: 914023.12.2013, 23:07

Na West Ham Benio na CF , albo Podolski

nie żartuje

matt21 komentarzy: 541423.12.2013, 23:06

W ogóle po co gadać o tym meczu.
Jedyne co można analizować to błędy sędziego i padakę Giroud, ale to było obgadane.

Powiem wam jedno. Mamy 0 punktów straty do lidera w Święta.
Radujmy się, bo dawno nie było takiej sytuacji.

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2013, 23:06

shinev
Chikorita w takim meczu to zbawienie, bo czekałby w polu karnym i jakoś by dupą czy jakaś inną cześcią ciała wbił jakąś bramkę.

Grimprayer komentarzy: 21523.12.2013, 23:06

@AmIgo123
Akurat skrzydłowych mamy 3, więc raczej wystarczy

shark31 komentarzy: 601323.12.2013, 23:06

Pewnie ze dwa sezony temu bysmy to przegrali. Jak nie mozna wygrac meczu to chociaz go nie przegraj.

bobslej22 komentarzy: 830323.12.2013, 23:06

schnor25>>> Chociaz 3 pkt ??? to w piłce można więcej ugrać.

A tak BTW to mam wrażenie że Przemek Rudzki uderzył się w głowę. Jak On dziś mądrze się wypowiadał. Wow. Szacun !!!

Andrzej10010 komentarzy: 8223.12.2013, 23:06

Zobaczymy po 19 kolejkach. Wtedy bedziemy oceniac. Teraz sie troche wyluzujcie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2013, 23:06