Nudne widowisko na Ewood Park, Blackburn 2-1 Arsenal

Nudne widowisko na Ewood Park, Blackburn 2-1 Arsenal 03.05.2010, 18:57, Rafal Mazur 491 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Ewood Park odbyło się jedno z ostatnich spotkań w sezonie 2009/2010, w którym Kanonierzy zmierzyli się z trzynastą drużyną Premier League - Blackburn Rovers. Pierwszy majowy sprawdzian londyńczycy zdali bardzo słabo, przegrywając w fatalnym stylu 2-1.

Zobacz skrót tego pojedynku

Dzień poprzedzający wyjazdowe spotkanie The Gunners nie przyniósł ważnych rozstrzygnięć, gdyż dzięki wygranym United i Chelsea sprawa mistrzostwa Anglii jest wciąż otwarta. Już teraz wiemy jednak, że niedawny zwycięzca Ligi Mistrzów - Liverpool nie zagra w następnej edycji najbardziej prestiżowego pucharu w Europie, a z Premiership pożegnają się Burnley i Hull City.

Przed samym spotkaniem Arsene Wenger desygnował do gry dość eksperymentalny i nietypowy skład, głównie z powodu kontuzji, które nękały londyńczyków przez cały rok. Do gry wrócili Carlos Vela oraz Armand Traore, a na ławce rezerwowych zasiadł Andriej Arszawin. Zabrakło min. Alexa Songa.

Dokładnie o godzinie 18.00 sędzia główny, Martin Atkinson rozpoczął dzisiejsze zawody, dając tym samym znak sympatykom obu ekip do wzmożonego dopingu.

Podopieczni francuskiego szkoleniowca rozpoczęli mecz z wysokiego C, bo już w 3. minucie gry swoją szansę na zdobycie bramki miał Carlos Vela, który nie wykorzystał kiepskiej postawy golkipera gospodarzy.

W 13. minucie spotkania kibice londyńczyków mogli odetchnąć z ulgą. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Samir Nasri, piłka trafiła na głowę Sagny, który przedłużył podanie do czyhającego na piątym metrze Robina van Persie. Holender dopełnił tylko formalności, strzelając gola główką. 1-0!

Po zdobyciu bramki przez Arsenal nastąpił okres gry, w którym przeważały dość nietypowe wrzutki w pole karne w wykonaniu gospodarzy oraz rzuty wolne powodowane przez infantylne zachowanie defensorów obu ekip.

W 35. minucie miało miejsce ogromne zamieszanie pod polem karnym Fabiańskiego. Roberts znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak zamiast uderzać na bramkę, odegrał futbolówkę do środka, co nie zdało egzaminu. W efekcie piłkę wyekspediował Bacary Sagna.

Kilka chwili potem David Dunn wyrównał stan gry. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pedersena do piłki dorwał się Andrews, który mocnym podaniem skierował piłkę do Dunna. Ten zamienił akcję na gola i Fabiański musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Do końca pierwszej części gry nic już nie uległo zmianie, zatem po pierwszych 45 minutach gry utrzymywał się remis.

W 54. minucie złe ustawienie obrońców wykorzystał David Dunn, który znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Fabiańskim. Polak zachował się wyśmienicie, broniąc trudny strzał Anglika. Akcję próbował jeszcze wykończyć Pedersen, lecz Campbell skutecznie mu to uniemożliwił.

5 minut potem Fabiański po raz kolejny stanął na posterunku. Tym razem Polak świetnie wybronił mocne uderzenie Hoiletta, parując piłkę na rzut rożny.

W 66. minucie Arsene Wenger zdecydował się wprowadzić Arszawina, który zastąpił słabo spisującego się Carlosa Velę.

2 minuty później Blackburn mogło cieszyć się z prowadzenia. Tym razem po stałym fragmencie gry piłka przypadkowo trafiła w plecy Samby. W międzyczasie wyraźnie popychany Fabiański nie miał szans na odpowiednią interwencję, co wykorzystali zawodnicy gospodarzy. 2-1!

W 77. minucie na murawie pojawił się Eduardo, który zmienił Emmanuela Eboue. Mimo dwóch zmian w szeregach Arsenalu, obraz i tempo gry zupełnie się nie zmieniły. Kanonierzy grali nadal przewidywanie i bardzo nudno, co powodowało frustrację Wengera i niepokój kibiców.

Do końca meczu nic się nie zmieniło. Nadal było nudno i nieciekawie. Po doliczeniu czterech dodatkowych minut sędzia zakończył dzisiejsze spotkanie, dając znak sympatykom Blackburn do świętowania.

Niestety, po raz kolejny zawodnicy londyńskiego Arsenalu zaprezentowali się wręcz fatalnie na wszystkich płaszczyznach. Nieumiejętna gra obrońców, słaba postawa środkowych pomocników oraz nieskuteczność złożyły się na dzisiejszą, kolejną porażkę. Jeśli Kanonierzy mają zamiar kontynuować serię przegranych spotkań, to powinni zacząć poważnie myśleć o obronie trzeciego miejsca, o które do końca powalczą City i Tottenham.

Blackburn Rovers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
poprzednia5678910 następna
ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:07

co to za kontuzja? podobno coś z Robinem nie tak?

helzing komentarzy: 327303.05.2010, 19:07

ale nie powiem, tam przy tym golu to Fabian byl faulowany, co on tam mogl zrobic. Jak mówią bramkarz a piątce jest nietykalny

gooner80 komentarzy: 129303.05.2010, 19:07

Vela dostaje szansę od Wengera i wchodzi na mecz od 1 minuty aby już w 2 zmarnować setkę, uśmiechając się przy tym jakby to było coś zabawnego, nie przekonam się chyba nigdy do tego gościa, z taką postawą to w PL on nie ma czego szukać :/

Brzozi komentarzy: 22 newsów: 2803.05.2010, 19:05

Cieszy że Robin znowu strzela, oby strzelił jeszcze dzisiaj z jedną brameczke i będzie pięknie. Fabiański też całkiem dobrze gra, wyłapuje większość dośrodkowań, szkoda tylko tej straconej bramki. Ale nie można go obwinić, musiał obstawiać bliższy słupek, a że podanie przeszło przez prawie całe pole bramkowe do Dunna... ewidentny błąd naszej defensywy.
Teraz 2. połowa, 2 gole dla nas i jestem szczęśliwy.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:05

nie wiem nie oglądałem 1.poł. ale jeśli to prawda to nie ma się co dziwić vela nie ograny ale pomysł dobry z tego co pisze "Maciekkk10"

sowizz komentarzy: 378 newsów: 503.05.2010, 19:05

@afcforever; nie bądz śmieszny. Chciałbym zobaczyć jak Ty wchodzisz na boisko i grasz na przyzwoitym poziomie. Nie wymagam bramek, wystarczy dobra gra. Problemem jest to, że to jest jego pierwszy mecz o 'stawkę' od bradzo dawna. Nie wiem co jest z Wami nie tak, to chyba normalne, że jak się nie gra tyle czasu to nie można wejść na boisko i zostać bohaterem meczu? Czy to ja jestem nie normalny i jednak można?

adamandium komentarzy: 127703.05.2010, 19:05

Arsza jest na pewno głodny gry, dawać go panie wenger:)

wronka25 komentarzy: 224503.05.2010, 19:04

ja chce zeby byl conajmneij remis bo to da nam 3 miejsce w lidze pewne :)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:04

n0thing---> Dzięki.

Maciekkk10 komentarzy: 258303.05.2010, 19:04

Niby czemu Vela dno? Dostał szansę gry akurat w momencie, gdy nasza drużyna prezentuje się gorzej od Wigan, czy dzisiaj od Blackburn. A że nie strzelił "prawie na pustą", to się nie dziwie, miał ciężką pozycję, gość już robił wślizg, a Vela miał świetny pomysł - przeczekać go i strzelić po długim - zabrakło centymetrów.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:03