Nudne widowisko na Ewood Park, Blackburn 2-1 Arsenal

Nudne widowisko na Ewood Park, Blackburn 2-1 Arsenal 03.05.2010, 18:57, Rafal Mazur 491 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Ewood Park odbyło się jedno z ostatnich spotkań w sezonie 2009/2010, w którym Kanonierzy zmierzyli się z trzynastą drużyną Premier League - Blackburn Rovers. Pierwszy majowy sprawdzian londyńczycy zdali bardzo słabo, przegrywając w fatalnym stylu 2-1.

Zobacz skrót tego pojedynku

Dzień poprzedzający wyjazdowe spotkanie The Gunners nie przyniósł ważnych rozstrzygnięć, gdyż dzięki wygranym United i Chelsea sprawa mistrzostwa Anglii jest wciąż otwarta. Już teraz wiemy jednak, że niedawny zwycięzca Ligi Mistrzów - Liverpool nie zagra w następnej edycji najbardziej prestiżowego pucharu w Europie, a z Premiership pożegnają się Burnley i Hull City.

Przed samym spotkaniem Arsene Wenger desygnował do gry dość eksperymentalny i nietypowy skład, głównie z powodu kontuzji, które nękały londyńczyków przez cały rok. Do gry wrócili Carlos Vela oraz Armand Traore, a na ławce rezerwowych zasiadł Andriej Arszawin. Zabrakło min. Alexa Songa.

Dokładnie o godzinie 18.00 sędzia główny, Martin Atkinson rozpoczął dzisiejsze zawody, dając tym samym znak sympatykom obu ekip do wzmożonego dopingu.

Podopieczni francuskiego szkoleniowca rozpoczęli mecz z wysokiego C, bo już w 3. minucie gry swoją szansę na zdobycie bramki miał Carlos Vela, który nie wykorzystał kiepskiej postawy golkipera gospodarzy.

W 13. minucie spotkania kibice londyńczyków mogli odetchnąć z ulgą. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Samir Nasri, piłka trafiła na głowę Sagny, który przedłużył podanie do czyhającego na piątym metrze Robina van Persie. Holender dopełnił tylko formalności, strzelając gola główką. 1-0!

Po zdobyciu bramki przez Arsenal nastąpił okres gry, w którym przeważały dość nietypowe wrzutki w pole karne w wykonaniu gospodarzy oraz rzuty wolne powodowane przez infantylne zachowanie defensorów obu ekip.

W 35. minucie miało miejsce ogromne zamieszanie pod polem karnym Fabiańskiego. Roberts znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak zamiast uderzać na bramkę, odegrał futbolówkę do środka, co nie zdało egzaminu. W efekcie piłkę wyekspediował Bacary Sagna.

Kilka chwili potem David Dunn wyrównał stan gry. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pedersena do piłki dorwał się Andrews, który mocnym podaniem skierował piłkę do Dunna. Ten zamienił akcję na gola i Fabiański musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Do końca pierwszej części gry nic już nie uległo zmianie, zatem po pierwszych 45 minutach gry utrzymywał się remis.

W 54. minucie złe ustawienie obrońców wykorzystał David Dunn, który znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Fabiańskim. Polak zachował się wyśmienicie, broniąc trudny strzał Anglika. Akcję próbował jeszcze wykończyć Pedersen, lecz Campbell skutecznie mu to uniemożliwił.

5 minut potem Fabiański po raz kolejny stanął na posterunku. Tym razem Polak świetnie wybronił mocne uderzenie Hoiletta, parując piłkę na rzut rożny.

W 66. minucie Arsene Wenger zdecydował się wprowadzić Arszawina, który zastąpił słabo spisującego się Carlosa Velę.

2 minuty później Blackburn mogło cieszyć się z prowadzenia. Tym razem po stałym fragmencie gry piłka przypadkowo trafiła w plecy Samby. W międzyczasie wyraźnie popychany Fabiański nie miał szans na odpowiednią interwencję, co wykorzystali zawodnicy gospodarzy. 2-1!

W 77. minucie na murawie pojawił się Eduardo, który zmienił Emmanuela Eboue. Mimo dwóch zmian w szeregach Arsenalu, obraz i tempo gry zupełnie się nie zmieniły. Kanonierzy grali nadal przewidywanie i bardzo nudno, co powodowało frustrację Wengera i niepokój kibiców.

Do końca meczu nic się nie zmieniło. Nadal było nudno i nieciekawie. Po doliczeniu czterech dodatkowych minut sędzia zakończył dzisiejsze spotkanie, dając znak sympatykom Blackburn do świętowania.

Niestety, po raz kolejny zawodnicy londyńskiego Arsenalu zaprezentowali się wręcz fatalnie na wszystkich płaszczyznach. Nieumiejętna gra obrońców, słaba postawa środkowych pomocników oraz nieskuteczność złożyły się na dzisiejszą, kolejną porażkę. Jeśli Kanonierzy mają zamiar kontynuować serię przegranych spotkań, to powinni zacząć poważnie myśleć o obronie trzeciego miejsca, o które do końca powalczą City i Tottenham.

Blackburn Rovers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:44

Wallcott jakieś dośrodkowania z dupy-.-

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:43

CLEVER - dzięki.

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11503.05.2010, 19:43

Dziwię się, że przegrywamy z takimi łamagami, co się na piłce poza boiskiem wypieprzają...

wronka25 komentarzy: 224503.05.2010, 19:43

n0thing; 3 druzyny bezposrednio wchodza da LM a 4 w eliminacjach

crisadus komentarzy: 850703.05.2010, 19:43

Gramy piach... Fatalną końcówkę sezonu mamy... Zeszło powietrze z naszych piłkarzy.

CLEVER komentarzy: 197903.05.2010, 19:43

n0thing --> 4 gra, pierwsze 3 bezpośrednio.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 103.05.2010, 19:42

Nie na piłkarza oprócz Robina któremu widać, że mu zależy.Może Nasriemu.Środek gra kompletne dno.Cała drużyna oprócz Robina gra źle.

aRamsey komentarzy: 948603.05.2010, 19:42

pierwsze 3 zespoły z PL mają bezpośredni awans, a 4 zespól gra w kwalifikacjach

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.05.2010, 19:42

Eduardo za Eboue? Dziwna zmiana.. kto przejdzie na środek w takim razie? Wallcott? RvP? Arshavin? Przecież to są skrzydłowi/napastnicy.. Trochę taka chaotyczny manewr Arsene'a..

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 703.05.2010, 19:42

Mam ci tłumaczyć ToMo, że jeszcze jakieś 15 minut gry pewnie, czy sam to zrozumiesz?

jarzi komentarzy: 11303.05.2010, 19:42

paranoja ! co sie dzieje na tym boisku

Nasri_8 komentarzy: 27603.05.2010, 19:42

ludzie wystarczy nam punkcik! TAKZE CALA NAPRZOD! : D

GUNNER TILL I DIE!

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:42

przegraliśmy Black gra bardzo defensywnie.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:42

wiecie może czy 3 miejsce gra w barażach o lm? chodzi mi o PL.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.05.2010, 19:41

No to teraz nadszedł czas, bo chłopaki wreszcie pokazali charakter i doprowadzili przynajmniej do remisu..

CLEVER komentarzy: 197903.05.2010, 19:41

Życie kibica Arsenalu jest ciężkie. Czasami można pocieszyć się tym, że pomimo tego, że nie zdobywają trofeów to grają ładną piłkę. Teraz ani nie grają ładnie, ale za to mogą jeszcze wylądować w eliminacjach LM w przyszłym sezonie ;)

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:40

Eduardo za Eboue.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:40

no wchodzi ten co da nam zwycięstwo haha EL EDU

adam3462 komentarzy: 273203.05.2010, 19:40

Obecnie Arsenal jest dostarczycielem punktów.

Kubo komentarzy: 97803.05.2010, 19:39

To ze dal sie wepchnac do bramki swiadczy o braku sprytu. Po czesci to jest jego wina ;) A co obrona wyczynia to juz nie bede komentowac ;]

titi_henry komentarzy: 357003.05.2010, 19:39

wronka - to stadion moze tez zmienmy zaraz?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:39

a to sorry. nie wiedziałem

pumeks komentarzy: 2080803.05.2010, 19:39

A Liga Mistrzów to 4 zespoły bezpośrednio z ligi, bo jak tak dalej pójdzie to będzie nieciekawie.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:39

Przydałoby się nawet remis wywieźć..

FanekAFC komentarzy: 511203.05.2010, 19:39

ToMo_18---> Bendtnera nie ma na ławce.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 703.05.2010, 19:39

Eboue, z całym szacunkiem, ale piach.

Arshavina brakowało nam i to bardzo, widać. Oby dziś trafił jeszcze do siatki.

Reggie komentarzy: 6503.05.2010, 19:39

aż się odechciewa patrzeć...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.05.2010, 19:39

A jest na ławce? bo szczerze mówiąc, to nie wiem nawet..

kubeusz95 komentarzy: 132103.05.2010, 19:39

Zostawcie Arszawina! Pisząc 'wypierdalaj do Barcy' nie pokazujecie klasy, nie wiadomo jakie słowa padły w wywiadzie z Andriejem, więc wstrzymajcie się jeszcze trochę.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:38

radzio --> także nie wiem;/ Musimy coś z tym zrobić.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:38

Gigi---> Bendtner ?

FanekAFC komentarzy: 511203.05.2010, 19:38

wronka25---> A ty wypierdalaj z tej strony ;]

pumeks komentarzy: 2080803.05.2010, 19:37

ale lipa....kolejny raz obrońcy pozwolili wepchnąć Fabiana do bramki, a sędzie oczywiście nic nie widział ehhhhh....obrona po wrzutkach to słaba strona Arsenalu
....i ta obrona WOOOOOOOLNA JAK ŻÓÓÓÓŁŁW

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.05.2010, 19:37

ToMo: ale jakie zmiany? Przecież my nie mamy nikogo, kto by mogł coś zmienić na ławce.. bo takowym chyba nie jest Eduardo, albo Eastmond..

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:37

porażka totalna i znowu stracimy 3p. przez naszą dziurawą defensywę

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:37

Nie rozumiem Wengera. Dlaczego nie ma Songa, Rosy? brawo Walcott.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 703.05.2010, 19:37

Tak jak gramy teraz powinniśmy grać od 1 minuty do końca.

SAVIOR komentarzy: 803.05.2010, 19:37

żeby wygrać mecz trzeba strzelać na bramkę a z tym niestety bieda, aż cięzko sobie wyobrazić że kilka mies. temu arsenal był najskuteczniejszą ekipą ligi.

wronka25 komentarzy: 224503.05.2010, 19:37

arszawin daj se spokoj wypierdzielaj do barcy jak tak chcesz

titi_henry komentarzy: 357003.05.2010, 19:37

wronka25 - boze jak ja nie lubie takiego pieprzenia..

radzio_TRN komentarzy: 2724 newsów: 1303.05.2010, 19:36

Kolejny żałosny mecz w wykonaniu Arsenalu.. co się z nimi dzieje? Przecież nawet te rezerwy potrafiły kiedyś grać...

kubeusz95 komentarzy: 132103.05.2010, 19:36

Pocieszające jest to, że nie ma możliwości, abyśmy spadli z b4.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 103.05.2010, 19:36

no kurde Arszawin.. co z Wami chłopaki?

wronka25 komentarzy: 224503.05.2010, 19:36

caly sklad jest do wymiany taka prawda

gooner80 komentarzy: 129303.05.2010, 19:36

Zaczyna się chaos na boisku, skąd ja to znam? Aha z każdego meczu, w którym Arsenal zaczyna przegrywać :P

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 303.05.2010, 19:36

hubertbp

Masz coś do Fabiana? gdyby nie on to dawno by było już 2-1 jeśli nie 3-1. Chyba masz 12 lat skoro nie widzisz , że drugi raz był faulowany.