Nudne widowisko na Ewood Park, Blackburn 2-1 Arsenal

Nudne widowisko na Ewood Park, Blackburn 2-1 Arsenal 03.05.2010, 18:57, Rafal Mazur 491 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Ewood Park odbyło się jedno z ostatnich spotkań w sezonie 2009/2010, w którym Kanonierzy zmierzyli się z trzynastą drużyną Premier League - Blackburn Rovers. Pierwszy majowy sprawdzian londyńczycy zdali bardzo słabo, przegrywając w fatalnym stylu 2-1.

Zobacz skrót tego pojedynku

Dzień poprzedzający wyjazdowe spotkanie The Gunners nie przyniósł ważnych rozstrzygnięć, gdyż dzięki wygranym United i Chelsea sprawa mistrzostwa Anglii jest wciąż otwarta. Już teraz wiemy jednak, że niedawny zwycięzca Ligi Mistrzów - Liverpool nie zagra w następnej edycji najbardziej prestiżowego pucharu w Europie, a z Premiership pożegnają się Burnley i Hull City.

Przed samym spotkaniem Arsene Wenger desygnował do gry dość eksperymentalny i nietypowy skład, głównie z powodu kontuzji, które nękały londyńczyków przez cały rok. Do gry wrócili Carlos Vela oraz Armand Traore, a na ławce rezerwowych zasiadł Andriej Arszawin. Zabrakło min. Alexa Songa.

Dokładnie o godzinie 18.00 sędzia główny, Martin Atkinson rozpoczął dzisiejsze zawody, dając tym samym znak sympatykom obu ekip do wzmożonego dopingu.

Podopieczni francuskiego szkoleniowca rozpoczęli mecz z wysokiego C, bo już w 3. minucie gry swoją szansę na zdobycie bramki miał Carlos Vela, który nie wykorzystał kiepskiej postawy golkipera gospodarzy.

W 13. minucie spotkania kibice londyńczyków mogli odetchnąć z ulgą. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Samir Nasri, piłka trafiła na głowę Sagny, który przedłużył podanie do czyhającego na piątym metrze Robina van Persie. Holender dopełnił tylko formalności, strzelając gola główką. 1-0!

Po zdobyciu bramki przez Arsenal nastąpił okres gry, w którym przeważały dość nietypowe wrzutki w pole karne w wykonaniu gospodarzy oraz rzuty wolne powodowane przez infantylne zachowanie defensorów obu ekip.

W 35. minucie miało miejsce ogromne zamieszanie pod polem karnym Fabiańskiego. Roberts znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak zamiast uderzać na bramkę, odegrał futbolówkę do środka, co nie zdało egzaminu. W efekcie piłkę wyekspediował Bacary Sagna.

Kilka chwili potem David Dunn wyrównał stan gry. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pedersena do piłki dorwał się Andrews, który mocnym podaniem skierował piłkę do Dunna. Ten zamienił akcję na gola i Fabiański musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Do końca pierwszej części gry nic już nie uległo zmianie, zatem po pierwszych 45 minutach gry utrzymywał się remis.

W 54. minucie złe ustawienie obrońców wykorzystał David Dunn, który znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Fabiańskim. Polak zachował się wyśmienicie, broniąc trudny strzał Anglika. Akcję próbował jeszcze wykończyć Pedersen, lecz Campbell skutecznie mu to uniemożliwił.

5 minut potem Fabiański po raz kolejny stanął na posterunku. Tym razem Polak świetnie wybronił mocne uderzenie Hoiletta, parując piłkę na rzut rożny.

W 66. minucie Arsene Wenger zdecydował się wprowadzić Arszawina, który zastąpił słabo spisującego się Carlosa Velę.

2 minuty później Blackburn mogło cieszyć się z prowadzenia. Tym razem po stałym fragmencie gry piłka przypadkowo trafiła w plecy Samby. W międzyczasie wyraźnie popychany Fabiański nie miał szans na odpowiednią interwencję, co wykorzystali zawodnicy gospodarzy. 2-1!

W 77. minucie na murawie pojawił się Eduardo, który zmienił Emmanuela Eboue. Mimo dwóch zmian w szeregach Arsenalu, obraz i tempo gry zupełnie się nie zmieniły. Kanonierzy grali nadal przewidywanie i bardzo nudno, co powodowało frustrację Wengera i niepokój kibiców.

Do końca meczu nic się nie zmieniło. Nadal było nudno i nieciekawie. Po doliczeniu czterech dodatkowych minut sędzia zakończył dzisiejsze spotkanie, dając znak sympatykom Blackburn do świętowania.

Niestety, po raz kolejny zawodnicy londyńskiego Arsenalu zaprezentowali się wręcz fatalnie na wszystkich płaszczyznach. Nieumiejętna gra obrońców, słaba postawa środkowych pomocników oraz nieskuteczność złożyły się na dzisiejszą, kolejną porażkę. Jeśli Kanonierzy mają zamiar kontynuować serię przegranych spotkań, to powinni zacząć poważnie myśleć o obronie trzeciego miejsca, o które do końca powalczą City i Tottenham.

Blackburn Rovers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
samuel31 komentarzy: 10903.05.2010, 20:05

Kolejna żałosna porażka ah..... (już się do tych porażek przyzwyczaiłem) Trzeba kupić BRAMKARZA, ŚRODKOWEGO POMOCNIKA I OBROŃCE, NAPASTNIKA . To główne cele.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 703.05.2010, 20:05

@Nasri_8
Wymyśl coś własnego, numer z Fabianem jest mój. :/

W 93 minucie poczułem się jakbym tam był przez chwilę, przy dośrodkowaniu Nasriego, a potem Sola, ale jak widać nie pomogło. Ten obrazek jak Robinson leżał z tą piłką opisał cały ten mecz, a raczej sezon. Znowu kolejna słaba drużyna wymusiła, wyczekała, wybiegała punkty z nami. W sumie mógłbym pisać, że to znowu przez brak 10 zawodników w dzisiejszym meczu, ale to już chyba wszyscy wiemy. Żaden z naszych piłkarzy mnie dziś pozytywnie nie zaskoczył. Nasri grał jak defensywny pomocnik, ale nie w defensywie, oczywiście Diaby pokazał, że technicznie jest rozwinięty jak Darren Fletcher, albo i gorzej, Eboue to samo, Sol pokazał jak zwykle wolę walki, bieganie do końca, włączanie się w akcje... Musimy go zostawić na następny sezon. Eduardo pokazał... zaraz. Kto? On miał piłkę? Vela - to samo, ale i tak jest lepszy/młodszy. Arshavin wracał po kontuzji, ale po jego hucznej zapowiedzi spodziewałem się więcej. Robin czarował, ale nie starczyło. Theo starał się, ale jednak nie wystarczyło, on musi popracować nad sobą. Oby pojechał na ten mundial. Brakowało dziś naszego kapitana. Kopiemy piłkę jak Barcelona, ale póki co nie mamy takich umiejętności i trochę brakuje nam jaj.
Temat Fabiana - tak, dajcie mu 9 za mecz. Według mnie to i tak bardzo zawinił przy obydwu bramkach, szczególnie drugiej. Przepchnęli go? Straszne. Jakoś innych bramkarzy nie przepychają w taki sposób. A co do jego parad - to takie piłki zdjęłoby większość bramkarzy, niektóre szły prosto w niego, więc darujcie sobie te zachwyty. Z całym szacunkiem dla Łukasza, bo i tak moim marzeniem jest osiągnięcie chociaż w połowie tego co on, ale znowu nie zagrał dobrego meczu.
Arsenal też nie. To nie jest drużyna z początku sezonu, ale nikogo to obecnie nie powinno dziwić. Czekamy na następny sezon, oby był inny.

Maciekkk10 komentarzy: 258303.05.2010, 20:04

Arsene to plus i minus.
Plus - dzięki niemu przeciętniacy zajmują 3 miejsce.
Minus - przez niego ci przeciętniacy u nas grają..

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1503.05.2010, 20:04

Porażka zasłużona. Ale boli podwójnie, bo drugiej tak słabej passy Arsenalu nie pamiętam (4 mecz bez zwycięstwa). Jak na zespół który liczył się przez 3/4 sezonu w walce o mistrzostwo, to żenujące wyniki ostatnio odnosimy. Brak Rosy, Benia, Clichego i Songa był widoczny. Chociaż z drugiej strony, niby o nic już nie gramy, stąd decyzja, by dać pograć młodym graczom na codzień pełniących funkcje rezerwowych.

smod3r komentarzy: 108603.05.2010, 20:04

siara ;)

minik999 komentarzy: 22103.05.2010, 20:04

ala-05 ale z ciebie kibic za Dyche---> kpIna

kubeusz95 komentarzy: 132103.05.2010, 20:04

A pamiętacie? "Żebyśmy wygrali pozostałe mecze i liczyli na wpadki MU i CFC..." Gdybanie gdybaniem, ale jeśli byśmy nie zdekocentrowali się z Birmingham pod koniec, tak samo jak z Wigan, Tottenhamowi nie próbowali zakładac nieudanych płapek off-side'owych, wzięli się w garsc z City, dzisiaj pokazali klase...... Ehh..

jedi133 komentarzy: 147203.05.2010, 20:04

bramka Samby to jakieś kuriozum. Żeby z metra przy rożnym?;/

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 303.05.2010, 20:03

Wy tak serio piszecie ,że fabian dzisiaj był słaby czy ja inny mecz oglądałem... ?!

kamil_9414 komentarzy: 282803.05.2010, 20:03

Mam propozycje: wyjdzmy na nastepny mecz w 10 bez Silwestra, mysle ze to bedzie i tak wzmocnienie

minik999 komentarzy: 22103.05.2010, 20:03

Macie coś do Fabianskiego- macie do mnie :))
[żarcik, nie skakać do mnie jak wesz na grzebieniu]

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56703.05.2010, 20:02

Fabiański znów pokazał, że musimy kupić bramkarza. Mam nadzieję, że Arsene ma już na biurku listę kandydatów na tą pozycję.

Bardzo słaby mecz, ale ja nie narzekam, i tak gramy o pietruszkę. No bo chyba nikt nie liczy, że Sp*rs pokonają City :P

Widoki na przyszły sezon są dobre - nie będzie już głównych powodów naszych porażek, czyli Kartofla i, miejmy nadzieję, Łukasza F.

ala_05 komentarzy: 254303.05.2010, 20:02

Kuźwa!! Nie no co to miało byc wogóle?? sory , ale naszej gry już nie rozumiem , ale i tak pozostaję wierna Arsenalowi

KrwawyAhmed komentarzy: 25703.05.2010, 20:02

po tym meczu stwierdzam, że 3 miejsce na koniec sezonu to sukces ;D

Miv komentarzy: 6803.05.2010, 20:02

CZekam na nastepny sezon i pare transferów :)

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 603.05.2010, 20:01

Klama - wyjdź jeżeli masz tak pisać o Wengerze.

qnik_dg komentarzy: 21103.05.2010, 20:01

F A B I A N S K I

EkEl komentarzy: 298903.05.2010, 20:01

Wszystko to wina Wengera bo pozwala sobie nie zabierać Rosickiego, Bentnera, Clichyego i Songa mimo że mamy tyle kontuzji. Do tego Fabian w bramce ktory sie nie nadaje do tej ligi. Ma problemy z piastkowaniem i lapaniem pilki przy osilkach ;)

Zuzu komentarzy: 73403.05.2010, 20:01

ahhh zasłużona porażka!!!!

Laffer77 komentarzy: 32003.05.2010, 20:01

nawet nie wiecie jak bede kibicował city w meczu ze spurs bo na arsenal to juz nie licze ze wygra z fulham ;O

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 103.05.2010, 20:01

Tak czy siak mecz jest o pietruszkę wiec ja nie wiem na co liczyliście.Wątpię by nas ktoś lub coś z 3 miejsca zepchnęło.Od miesiąca jak i nie więcej gramy bez wiary i i kry.Nie dziwie się.

RuteQ komentarzy: 93103.05.2010, 20:01

z przykrością muszę to przyznać- ale oglądanie dziejszego meczu po 20 minucie meczu było katorgą !!!

minik999 komentarzy: 22103.05.2010, 20:01

poprostu Panowie[i panie] ten sezon nie należał do Arsenalu.

jarzi komentarzy: 11303.05.2010, 20:00

Czekamy na następny sezon ! Go go gunners

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.05.2010, 20:00

Fabregas , van Persie , Arshavin , Song , Walcott , Clichy . Tym pilkarzom dziwie sie ze jeszcze graja w Arsenalu ..
Arsene Wenger - Narazie , Temu Pan Juz DZIEKUJEMY !

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 303.05.2010, 20:00

Ja rozumiem przegrać z Chelsea i Manchesterami ale przegrana z Wigan i Blackburn które są praktycznie do pokonania przez każdego to straszne.Teraz trzeba się modlić żeby koguty Nam nie zwędziły 3 miejsca bo wtedy będzie horror.Zmian potrzebujemy.

marcin0935 komentarzy: 19003.05.2010, 20:00

trzeba nam bramkarza... dobrego

Nasri_8 komentarzy: 27603.05.2010, 20:00

pozatym skad wiecie ze Tottenham wygra mecz w tej kolejce i w nastepnej z Manchesterem City? : D Z Szejkami to bedzie walka o LM ;D !

Zimny1988 komentarzy: 81803.05.2010, 20:00

Nie wiem czy tylko ja miałem takie wrażenie że im się już nie chce grać ... są przemęczeni sezonem zerwo walki o ten choć by 1 punkt .. szkoda

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.05.2010, 20:00

No i Arsene ma za swoje, przez tą swoją cholerną upartość.. Mam nadzieję, że pójdzie po rozum do głowy i w meczu Fulham wystawi najmocniejszą możliwą jedenastke, bo jak stracimy 3 miejsce na rzecz TOTTENHAMU, to będzie po prostu tragedia i zmarnowania fantastycznego początku sezonu..

ostriket komentarzy: 662803.05.2010, 19:59

no to podsumujmy....dobrze że Silvestrowi się kończy kontrakt, Traore słaby, Fabian bosko....pan atkinson- ja pierd.....co ten facet dzisiaj wyczyniał ;O przy każdym rzucie rożnym blakbern był faul...ehhh szkoda gadać ^^

qnik_dg komentarzy: 21103.05.2010, 19:59

kocham Fabiańskiego!

Miv komentarzy: 6803.05.2010, 19:59

Także tego...

Przynajmniej Wenger widzi że trzeba nam transferów coraz bardziej !

minik999 komentarzy: 22103.05.2010, 19:59

czyli widząc po komentarzach: przegrywamy :(?!

killer0303 komentarzy: 36603.05.2010, 19:59

cóż tu dużo mówić, sędzia kalosz, a nasz zespół musi poprawić grę w obronie bo jeśli dalej tak pójdzie to w następnym sezonie znów nic nie wygramy.

kubeusz95 komentarzy: 132103.05.2010, 19:59

mogło byc o 13 więcej, wtedy byśmy mieli mistrzostwo Premiership.

CLEVER komentarzy: 197903.05.2010, 19:59

Arshavin to może iść choćby teraz. On zamiast wziąć się za grę to tylko w wywiadach występuje...

Nasri_8 komentarzy: 27603.05.2010, 19:59

ale Wenger w****io... :D. beda transfery! :D

Tomo_2 komentarzy: 92803.05.2010, 19:58

Żebyśmy tylko z Fulham nie przegrali bo jak stracimy 3 miejsce to będzie to kpina... Naprawdę albo nie chce im się już grać, a wtedy obciąć im pensje to się wezmą za grę albo nie wiem;/

gooner80 komentarzy: 129303.05.2010, 19:58

....a Dudu jak zwykle dał fenomenalną zmianę!

adamandium komentarzy: 127703.05.2010, 19:58

szkoda nerwow ;)

Laffer77 komentarzy: 32003.05.2010, 19:58

a ja jeszcze miesiąc temu się łudziłem że na mistrza możemy iść uhauhauhauahaaaaaaa

bonnie_blue komentarzy: 13703.05.2010, 19:58