Nudne widowisko na Ewood Park, Blackburn 2-1 Arsenal

Nudne widowisko na Ewood Park, Blackburn 2-1 Arsenal 03.05.2010, 18:57, Rafal Mazur 491 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia na Ewood Park odbyło się jedno z ostatnich spotkań w sezonie 2009/2010, w którym Kanonierzy zmierzyli się z trzynastą drużyną Premier League - Blackburn Rovers. Pierwszy majowy sprawdzian londyńczycy zdali bardzo słabo, przegrywając w fatalnym stylu 2-1.

Zobacz skrót tego pojedynku

Dzień poprzedzający wyjazdowe spotkanie The Gunners nie przyniósł ważnych rozstrzygnięć, gdyż dzięki wygranym United i Chelsea sprawa mistrzostwa Anglii jest wciąż otwarta. Już teraz wiemy jednak, że niedawny zwycięzca Ligi Mistrzów - Liverpool nie zagra w następnej edycji najbardziej prestiżowego pucharu w Europie, a z Premiership pożegnają się Burnley i Hull City.

Przed samym spotkaniem Arsene Wenger desygnował do gry dość eksperymentalny i nietypowy skład, głównie z powodu kontuzji, które nękały londyńczyków przez cały rok. Do gry wrócili Carlos Vela oraz Armand Traore, a na ławce rezerwowych zasiadł Andriej Arszawin. Zabrakło min. Alexa Songa.

Dokładnie o godzinie 18.00 sędzia główny, Martin Atkinson rozpoczął dzisiejsze zawody, dając tym samym znak sympatykom obu ekip do wzmożonego dopingu.

Podopieczni francuskiego szkoleniowca rozpoczęli mecz z wysokiego C, bo już w 3. minucie gry swoją szansę na zdobycie bramki miał Carlos Vela, który nie wykorzystał kiepskiej postawy golkipera gospodarzy.

W 13. minucie spotkania kibice londyńczyków mogli odetchnąć z ulgą. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Samir Nasri, piłka trafiła na głowę Sagny, który przedłużył podanie do czyhającego na piątym metrze Robina van Persie. Holender dopełnił tylko formalności, strzelając gola główką. 1-0!

Po zdobyciu bramki przez Arsenal nastąpił okres gry, w którym przeważały dość nietypowe wrzutki w pole karne w wykonaniu gospodarzy oraz rzuty wolne powodowane przez infantylne zachowanie defensorów obu ekip.

W 35. minucie miało miejsce ogromne zamieszanie pod polem karnym Fabiańskiego. Roberts znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, jednak zamiast uderzać na bramkę, odegrał futbolówkę do środka, co nie zdało egzaminu. W efekcie piłkę wyekspediował Bacary Sagna.

Kilka chwili potem David Dunn wyrównał stan gry. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pedersena do piłki dorwał się Andrews, który mocnym podaniem skierował piłkę do Dunna. Ten zamienił akcję na gola i Fabiański musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Do końca pierwszej części gry nic już nie uległo zmianie, zatem po pierwszych 45 minutach gry utrzymywał się remis.

W 54. minucie złe ustawienie obrońców wykorzystał David Dunn, który znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Fabiańskim. Polak zachował się wyśmienicie, broniąc trudny strzał Anglika. Akcję próbował jeszcze wykończyć Pedersen, lecz Campbell skutecznie mu to uniemożliwił.

5 minut potem Fabiański po raz kolejny stanął na posterunku. Tym razem Polak świetnie wybronił mocne uderzenie Hoiletta, parując piłkę na rzut rożny.

W 66. minucie Arsene Wenger zdecydował się wprowadzić Arszawina, który zastąpił słabo spisującego się Carlosa Velę.

2 minuty później Blackburn mogło cieszyć się z prowadzenia. Tym razem po stałym fragmencie gry piłka przypadkowo trafiła w plecy Samby. W międzyczasie wyraźnie popychany Fabiański nie miał szans na odpowiednią interwencję, co wykorzystali zawodnicy gospodarzy. 2-1!

W 77. minucie na murawie pojawił się Eduardo, który zmienił Emmanuela Eboue. Mimo dwóch zmian w szeregach Arsenalu, obraz i tempo gry zupełnie się nie zmieniły. Kanonierzy grali nadal przewidywanie i bardzo nudno, co powodowało frustrację Wengera i niepokój kibiców.

Do końca meczu nic się nie zmieniło. Nadal było nudno i nieciekawie. Po doliczeniu czterech dodatkowych minut sędzia zakończył dzisiejsze spotkanie, dając znak sympatykom Blackburn do świętowania.

Niestety, po raz kolejny zawodnicy londyńskiego Arsenalu zaprezentowali się wręcz fatalnie na wszystkich płaszczyznach. Nieumiejętna gra obrońców, słaba postawa środkowych pomocników oraz nieskuteczność złożyły się na dzisiejszą, kolejną porażkę. Jeśli Kanonierzy mają zamiar kontynuować serię przegranych spotkań, to powinni zacząć poważnie myśleć o obronie trzeciego miejsca, o które do końca powalczą City i Tottenham.

Blackburn Rovers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.05.2010, 19:36

No i nie przetestujemy ani Gibbsa, ani Djourou.. Będzie za to nerwówka i jeżeli przynajmniej nie zremisujemy, to także nerwówka o to 3 miejsce..

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:36

Arszawin.. ;/!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 703.05.2010, 19:36

Dobre podanie Nasriego, Arsha mógł przyjąć.

SAVIOR komentarzy: 803.05.2010, 19:35

żal.pl

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:35

Dokładnie, to nie była wina Łukasza, mam nadzieję, że wygramy jeszcze to spotkanie.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 803.05.2010, 19:35

przecież faulu na Faabianie nie było.Bramka zdobyta prawidłowo

Knolek komentarzy: 266403.05.2010, 19:35

troszkę fabiana wcisnęli w bramke.. według mnie przewinienie ale co ja mogę. końcówka sezonu poniżej krytyki, bez zmian w składzie następny sezon będzie wyglądać tak samo

kubeusz95 komentarzy: 132103.05.2010, 19:35

Ale panie sędzio! Takie rzeczy nie mają prawa miec miejsca!

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:35

****. WENGER ZMIANY A NIE PATRZYŻ na ROZLANE MLEKO !!!!!!

CLEVER komentarzy: 197903.05.2010, 19:34

Nie no Arsenal w tym sezonie jest mistrzem w marnowaniu tego co sobie wypracowali. Zapowiada się 6 mecz bez zwycięstwa...

pajdek13 komentarzy: 150703.05.2010, 19:34

Fabian ja tak w ciebie wierzyłem ta i nadal wierzę ale jak ty do tego piąstkowania podszedłeś : (

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:34

czyżby powtórka z Wigan? jeśli nic nie zrobimy w ciągu 20 min to będzie następna rewelacja.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 103.05.2010, 19:34

To nie były błędy Łukasza ale....przy którym bramkarzu zawsze jest okolu 4,5 zawodników rywala?Przy żadnym tylko przy Łukaszu.Niech podziękuje swoim obrońcom i samemu sobie bo sobie tak pozwala zepchnąć się w ślepy zaułek.

opolanin komentarzy: 62303.05.2010, 19:34

extra...brawo :D nawet pod koniec sezonu syf gramy.. jak tak dalej pójdzie to wszyscy będą do nas wbijać na zasadzie przystanku do lepszej piłki...promujmy kiepskich róbmy z nich dobrych i hej dalej w kierunku barcy....może powinniśmy się nazywać szkółką piłkarską a nie klubem....parodia

sebo656 komentarzy: 182503.05.2010, 19:34

Bramkarz powinien miec ochrone. Dwie bramki padły z tego samego powodu. Przepchali Fabianskiego. Ewidentny faul.

Zawader komentarzy: 135903.05.2010, 19:34

bramka to nie jest pozycja ktora wymaga wzmocnien :)

hubertbp komentarzy: 35203.05.2010, 19:33

Nie, Papo Wenger nowy bramkarz nie jest nam potrzebny wcale a wcale! Z tym co mamy możemy być spokojni:/

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.05.2010, 19:33

ale to przesada tylu zawodników a oni wypychają go

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:33

atdhe.net/18698/watch-blackburn-vs-arsenal **

zobaczycie co jutro będzie w gazetach..

kubeusz95 komentarzy: 132103.05.2010, 19:33

MUSIMY wygrac z Fulham, bo jeśli pozwolimy sobię na miejsce za Kurczakami to chyba wyrzucę komputer przez okno... Ghrrrrrrrrr..

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.05.2010, 19:33

Tam był faul.. "piątka" to jest królestwo bramkarza, a tamci się wpierdalali w Fabiana i w bramkę..

wronka25 komentarzy: 224503.05.2010, 19:33

wez sie wenger wypałuj odejdz z Arsenalu bo ten klub coraz slabszy sie robi :/

mlody13 komentarzy: 337403.05.2010, 19:32

Ku*** czy sędziowie z Angli nie wiedzą, że we własnej "piątce" bramkarz jest nietykalny!?

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36203.05.2010, 19:32

titi_henry komentarzy: 357003.05.2010, 19:32

o gol.

Kaziu08 komentarzy: 13903.05.2010, 19:32

To jest przesada co oni robią w polu karnym, jeszcze troche to bramkaża wywalą całkiem z boiska i bedziemy grać w 10

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4803.05.2010, 19:32