O europejskie marzenia: Atletico vs Arsenal!
29.04.2026, 10:51, Patryk Bielski
1958 komentarzy
Po emocjonującym półfinale Ligi Mistrzów, w którym PSG pokonało Bayern 5-4, dziś wieczorem to Arsenal zmierzy się z Atletico Madryt na ich terenie. Jeśli ten mecz będzie choć w połowie tak szalony jak wczorajsze starcie, to będziemy świadkami prawdziwego widowiska.
Obecne Atletico Madryt różni się od tego, co pamiętamy z czasów Diego Simeone. Choć nadal są znani z nieustępliwości, to teraz stawiają bardziej na ofensywę. Brak dawnej siły defensywnej zmusił ich do wykorzystania atutów w ataku. Kto widział ich ćwierćfinał z Barceloną, wie, że potrafią być groźni z przodu i nie ograniczają się do defensywy.
Z kolei Arsenal może postawić na bardziej zachowawczą taktykę. Po trudnym meczu ligowym, Mikel Arteta prawdopodobnie skupi się na solidnej obronie. W końcu to dzięki niej Kanonierzy dotarli do półfinału drugi raz z rzędu. Choć ofensywna gra jest atrakcyjna, to jednak wiąże się z ryzykiem utraty wielu bramek, czego Arteta chce uniknąć.
W poprzednich rundach Arsenal pokazał, że potrafi grać mądrze. Remis z Bayer Leverkusen na wyjeździe i późniejsze zwycięstwo u siebie czy wygrana w Lizbonie po golu Havertza pokazują, że drużyna potrafi kontrolować przebieg meczu. Dlatego dzisiejsze starcie raczej nie będzie przypominać szalonego meczu PSG z Bayernem.
Jeśli chodzi o skład, Viktor Gyokeres prawdopodobnie zastąpi kontuzjowanego Kai Havertza w ataku. Gyokeres już dwukrotnie pokonał Atletico w fazie grupowej, co może dodać mu pewności siebie. Na lewym skrzydle zobaczymy zapewne Leandro Trossarda lub Eberechiego Eze, który wraca po kontuzji. Z kolei na prawej stronie Bukayo Saka może dać drużynie dodatkową siłę ofensywną, choć jego forma fizyczna pozostaje zagadką.
Nie można zapominać o znaczeniu tego meczu dla Arsenalu. To dopiero czwarty raz w historii klubu, kiedy dotarli do półfinału Ligi Mistrzów. Atletico, które nie ma już nic do stracenia w La Liga, skupi się na tym trofeum. Dla Arsenalu to szansa na zapisanie się w historii i zdobycie upragnionego pucharu.
Mikel Arteta mówi:
- Wiemy, jak trudny będzie ten mecz, ale pokazaliśmy już w Europie, co potrafimy. Musimy zagrać z pewnością siebie i determinacją, by wygrać - podkreśla Arteta. - To moment, by pokazać naszą jakość i chęć zwycięstwa. Przed nami wielka szansa i musimy ją wykorzystać.
Arsenal musi dać z siebie wszystko, a potem zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Ale teraz liczy się tylko ten mecz.
źrodło: Arseblog.com
28.04.2026, 16:01 2 komentarzy
28.04.2026, 15:56 4 komentarzy
27.04.2026, 19:24 7 komentarzy
26.04.2026, 17:35 16 komentarzy
26.04.2026, 08:52 1767 komentarzy
25.04.2026, 09:15 7 komentarzy
24.04.2026, 19:05 8 komentarzy
24.04.2026, 19:00 1678 komentarzy
24.04.2026, 15:06 2 komentarzy
20.04.2026, 08:49 16 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Ale jestem w****iony tym meczem to bania mała.
Siedział że Szpakowskim po meczu chyba do szatni Atletico idą
@volginxy: Ireola przecież wolny
Hincapie jest super w destrukcji ale to nie jest boczny obronca i nigdy nie bedzie.
I w rewanzu nas atleti rozjebie z kontry
Jaka kopanina xD Jak w ekstraklasie.
No ałe ładnie teraz Saka, w końcu
A można było kupić Semenyo w zimę to wolimy oglądać parodystów na bokach
Jprdl. Jaki dramat. Co oni są elektryczni w tym ataku
Rewanż u siebie, to nie żaden atut.
Nigdy nie widziałem tak mocnego uderzenia w wykonaniu naszych
Nie wiem kto dał gorszą zmiane, Saka czy Trossard?
PODSUMOWANIE TEGO MECZU XDDDD
@tom8203 napisał: "Saka jest cieniem samego siebie"
Patson Daka by nam więcej dał dzisiaj
Eze na skrzydło tylko, w środku to tykająca bomba
@losnumeros: PSG czy Monachium to sobie rezerwy wystawia w lidze i się niczym nie przejmuje. Taka różnica.
Saka co za wejscie SMOKA !!!!
@nt2b napisał: "Słuchacie - pytanie teoretyczne. Wygrywamy ligę mistrzów i ligę angielską. Arteta zostaje czy wymiana za np. Luisa Enrique?
Bo ja Wam powiem, że jestem tak zmęczony naszym stylem, że chyba nawet powyższe zwycięstwa mi tego nie zrekompensują. xD"
No pewnie, że wymiana. Enrique to jest Pan Trener
@nt2b napisał: "Słuchacie - pytanie teoretyczne. Wygrywamy ligę mistrzów i ligę angielską. Arteta zostaje czy wymiana za np. Luisa Enrique?
Bo ja Wam powiem, że jestem tak zmęczony naszym stylem, że chyba nawet powyższe zwycięstwa mi tego nie zrekompensują. xD"
Jakby na rynku był dostępny trener ala "młody Wenger" to przy naszych obecnych funduszach brałbym bez względu na wyniki w tym sezonie.
Eze wszedł dobrze ale teraz dwie paskudne straty. Siekierka na kijek
MATKO
Ostatnie 3 minuty będzie pewnie oblężenie jak zwykle
Nasi naprawdę mają mocy tylko na 1 połowę , to jest kolejny mecz który to pokazuje. Z czym do PSG czy Monachium jak mamy problemy w ataku, obronie i najważniejsze brak kondycji.
Saka jest cieniem samego siebie
Eze jest bardzo niedopowiedzialny
Saka dzisiejszą zmianą, przypomina mi gagatka Sterlinga, wszystko psuje.
Hincapie panika....
Ale ten lookman jest tragiczny. Arteta pewnie się nim interesuje
Wpuść Dowmana a nie tego trupa. Przecież to jest pół zawodnika.
Nikt Saliby nie atakował, a ten dał główke prosto pod nogi zawodników Atleti
Szczerze to po jaką cholerę Saka wszedł? To jużlepiej Dowmana trzeba było wpuścić
@nt2b: jak byłem młodszy to mnie jarały liczby wygranych finałów. Teraz czuję, że marnuję czas oglądając takie gówno, a piłkarze mają w to wywalone, bo przelew i tak przyjdzie.
Do 82 minuty jedyny strzał celny to ten z karnego... kreatywność tej drużyny została zduszona
Ale saka jest demolowany mój Boże
Szpakowi zwieracze puszczają
Gyo najlepszy z ofensywy schodzi, Saka przejmuje jego rolę każdą piłkę traci...
Saka... XD
Po co gra Saka jak nie ma siły?
Saka=strata
@nt2b:
Artety nicnnie ratuje gosc z kijem w tylku
@nt2b: zawsze team Arteta won
@BizoNxd6:
Od poczatku drugiej polowy byly obsrane gacie ,a w 1 polowie gralismy okej
Słuchacie - pytanie teoretyczne. Wygrywamy ligę mistrzów i ligę angielską. Arteta zostaje czy wymiana za np. Luisa Enrique?
Bo ja Wam powiem, że jestem tak zmęczony naszym stylem, że chyba nawet powyższe zwycięstwa mi tego nie zrekompensują. xD
Ciężko uwierzyć, że z taką grą można wejść do finału LM, ale Atletico nie lepsze więc nie ma co płakać
@FabsFAN: chłopie to co ty piszesz . Zastanów się nad sobą
Bardzo inteligentne zagranie Declan teraz, na pałę byle przed siebie xd
Moswuera na drugiego napastnika xd
Ten Jesus to się nigdy nie nauczy podawać bez tego zbędnego holowania
Czemu Jesus został w jednej lini z. Gabrielem i Salibą zamiast wracać do ataku?
Zeszły te drewna i coś ruszyło w tej ofensywie.
@Barney:
Obsrane gacie to były w meczu z City, tu jest ok po prostu trochę po tym karnym Atletico oddaliśmy im inicjatywę.