Oceny Kanonierzy.com: Arsenal 0-0 Liverpool

Oceny Kanonierzy.com: Arsenal 0-0 Liverpool 25.08.2015, 10:04, Jakub Knapik 89 komentarzy

Poniżej prezentujemy oceny spotkania przygotowane przez naszego redaktora Jakuba Knapika. Tym razem ocenione zostało spotkanie na Emirates Stadium w Premier League z Liverpoolem.

Petr Čech: 8

Jeżeli Czech miał zdobyć kilkanaście punktów w sezonie dla Kanonierów, dzisiaj zdobył 1. Jego genialne interwencje i świetna postawa uratowały Arsenal od porażki.

Héctor Bellerin: 7

Głównie jego stroną nadchodziły ataki Liverpoolu w pierwszej połowie, ale nie z winy Bellerina, a rozdającego piłki na prawo i lewo Chambersa. Jeśli chodzi o samego Hiszpana, nie zawiódł i wykazał się dużą dojrzałością podczas oblężenia przeciwnika.

Calum Chambers: 2.5

Nie był to wymarzony występ Anglika. Cuda, jakie wyczyniał w pierwszej połowie, można określić tylko jednym słowem - jak to mówią młodzi ludzie, masakracja. Powinien dziękować swojemu Aniołowi Stróżowi, że po żadnej z jego wpadek nie padł gol dla przeciwnika. W drugiej odsłonie spotkania nieco się poprawił.

Gabriel Paulista: 7.5

Brazylijczyk pokazał, że nie odstaje poziomem od Koscielny'ego i Mertesackera. Był najlepszym obrońcą Arsenalu (choć nie było o to trudno wczorajszego wieczoru). W kluczowych sytuacjach nie tracił głowy i podręcznikowo interweniował we własnym polu karnym.

Nacho Monreal: 7

Miał lekkie problemy w defensywie, ale wszystkie niedociągłości nadrabiał w ofensywie, nieustannie stwarzając zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Francis Coquelin: 8

Francuz zostawił wiele zdrowia na boisku. W pierwszej połowie, obok Čecha, był bohaterem Kanonierów, dwukrotnie swoimi interwencjami ratując zespół od pewnej utraty gola.

Santi Cazorla: 6

Hiszpan był niewidoczny, ale niezwykle pracowity - 113 kontaktów z piłką i 93 podania mówią same za siebie. Cazorla pozostawał przy grze, ale bez efektów, choć powinien zakończyć mecz z asystą, gdyby bramka Ramseya została uznana.

Mesut Özil: 5

Niemiec znowu pokazał, że na wielkie spotkania po prostu znika. Rozkręcił się dopiero w drugiej połowie, ale z miernym skutkiem.

Aaron Ramsey: 6.5

Strzelił gola, który został nieprawidłowo nieuznany. Po Sánchezie był najlepszym ofensywnym zawodnikiem Arsenalu, niemal caly czas znajdował się przy grze.

Alexis Sánchez: 6.5

Jak to już Chilijczyk ma w zwyczaju - szarpał, biegał, walczył do samego końca. Alexis jest coraz bliżej optymalnej formy, co z pewnością jest dobrym prognostykiem na nadchodzące spotkania. Powinien był zdobyć bramkę, ale trafił w słupek z bliskiej odległości.

Olivier Giroud: 6

Nie można winić go za niską liczbę oddanych strzałów, gdyż rzadko kiedy piłka do niego dochodziła. Gdy jednak już miał futbolówkę przy nodze, starał się wystawiać ją dla lepiej ustawionych kolegów. Jedyne za co można go winić, i to bardzo, to zmarnowana stuprocentowa sytuacja.

Theo Walcott i Alex Oxlade-Chamberlain:

Grali zbyt krótko, by ich ocenić.

Arséne Wenger: 6

Został zmuszony do dokonania rotacji na środku obrony. Późno przeprowadził zmiany - jedna się sprawdziła (Chamberlain), a druga nie (Walcott). Zremisowany mecz z pewnością jest sporym rozczarowaniem dla niego, zawodników i kibiców.

autor: Jakub Knapik źrodło: własne
poprzednia12 następna
rabov komentarzy: 29725.08.2015, 11:21

po Chambersie najgorszy byl Sanchez. Prawde mowiac to jakby nie nazwisko to jego , a nie Coqa, zmienilbym OX

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 125.08.2015, 11:18

Moim zdaniem Ozil był wczoraj najlepszym piłkarzem w ofensywie, Sanchez za to najgorszym bo prócz przestrzelenia setki nie zrobił nic w tej ofensywie.

gloomy komentarzy: 30525.08.2015, 11:12

Mesut zagrał świetne spotkanie. Biegał, walczył i robił co mógł. Nie rozumiem tej oceny

grzegorz1211 komentarzy: 1030225.08.2015, 11:12

zamieńcie oceny Ozila z Alexisem i się zgodzę

fabregas1987 komentarzy: 2581925.08.2015, 11:10

Myślę, że Chamberlain'a spokojnie można było ocenić, bo przez 10 minut zrobił mnie więcej tyle co Ozil przez całe spotkanie.
A co do pomeczowych wniosków to uważam, że wystawiając tak niedoświadczoną parę ŚO Wenger powinien na prawej stronie wystawić Debuchy'ego żeby ktoś z bagażem rozegranych meczów kierował tą linią defensywną.

Piotrek_175 komentarzy: 184425.08.2015, 11:04

MESUT OZIL YESTERDAY -
3 key passes
84.4% pass accuracy
115 touches (most by any player yesterday)
3 dribbles (most with alexis)
2 tackles
9 crosses (most by any player)
3 chances created

Zbyt surowo Turkoniemiec, zbyt surowo...

IPiotrek komentarzy: 214025.08.2015, 11:00

@Bolek
Zgadzam się z przedmówcą.

Kiepomen komentarzy: 433025.08.2015, 10:58

Te oceny to żart...Santi wyżej niż Mesut? LOL

Maestro08 komentarzy: 133525.08.2015, 10:55

Toż to głupie. Mesut się nabiegał, grał nieźle.

Cazorla powinien dostać dwie noty, jedna za grę na własnej połowie boiska, druga na połowie przeciwnika gdzie radził sobie lepiej. Na naszej połowie poszedł w ślady Chambersa.

Cech dostał 8? To co miał zrobić, żeby dostać wyższą ocenę? Strzelić bramkę?

Giroud ok, nie miał dużo sytuacji ale należałoby dodać że przegrał KAŻDY pojedynek główkowy w tym meczu, a więc to po co został wystawiony. No bo raczej nie po to, żeby wybiegać za linię obrony, wystawiliby Theo.

Monreal zagrał fenomenalnie, nie wiem co za pretensje.

Bellerin - nie tylko jest to wina Chambersa, że tam ciągle szły ataki. Jest to w dużej mierze Ramsey'a wina, który zostawił Hectora na całej szerokości boiska i biegał sobie tam gdzie chciał. Na potwierdzenie:

Przy czym te 11% to pewnie naskrobał Ox po wejściu na boisko.

Alexis najlepszym piłkarzem ofensywnym? No nie żartujcie, przetrzymywał piłki, spowalniał akcje po czym je tracił. Zamiast podać do partnera to wolał biegać w kierunku własnej bramki. Mecz może nie tragiczny, ale nie zagrał wcale dobrze.

Gofer999 komentarzy: 1470725.08.2015, 10:54

Ja tam zgadzam się z ocenami. Po za tą Wengi, on to z 4 powinien dostać z miejsca za to że gramy tylko jednym skrzydłowym i setką pomocników, do tego jeszcze te zmiany Theo za Giroud...

majormati komentarzy: 191525.08.2015, 10:54

A jaaaaak znowu akcja Ozil najgorszy, LUDZIE w drugiej połowie robił za dwóch to co powinien robić, prowadził i rozgrywał piłkę a ,że dalej nie ma napastnika któremu by dogrywał to inna bajka.

tyson880 komentarzy: 1049625.08.2015, 10:51

Ozil 5? Masakracja....

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.08.2015, 10:49

Ozil zagrał wczoraj fatalnie ?

Ja *******e już tak napisze. ZnaFcy po h.uju Fest.

W drugiej połowie, przez niego każda akcja przechodziła po dwa razy podczas rozwijania. Wracał za zawodnikiem, nawet miał ze 2 odbiory co jak na niego jest i tak dużo.

W pierwszej połowie był cały czas pod grą, zaliczył stratę, ale wątpię by w całym meczu był słabszy od Cazorli...

Także bez jaj. Ogólnie przez skołowaną obronę nie można było spokojnie rozegrać akcji. Każdy miał zawał jak Chambers miał piłkę.

Giroud mógł staćna nogach i strzelić bramkę a nie kłaść sięna ziemie jakby był jesusem navasem po położeniu ręki na ramieniu. Gdzie się podziała na zawziętość i chęć dojścia do piłki mimo ingerencji przeciwnika. ?
Chłop ma gladiatorowe warunki do grania a w portkach zero.

Maestro08 komentarzy: 133525.08.2015, 10:47

Patrzeć na oceny, czy tylko mnie wku*wią?

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154225.08.2015, 10:43

ZelGrey, przy golu Ramseya asystował Cazorla :)

Walcott 3
Zgadza sie ktoś ? Oglądał ktoś to spotkanie co ja czy redaktorzy ?

qwertyu123 komentarzy: 77525.08.2015, 10:38

A co do Gabriela, to powinien grac w pierwszym skladzie, ale jak dla mnie to w tym momencie za Kosa nie Pera.

qwertyu123 komentarzy: 77525.08.2015, 10:37

Mesut na pewno wyzej. Santi za straty na swojej polowie powinien miec ocene o wiele nizsza.

A co do Mesuta i wielkich meczow. Wczoraj na tt czytalem ciekawa opinie( to chyba Zachodny pisal), ze Mesut znika w wielkich meczach, poniewaz czeka na pilke na polowie przeciwnika i tam dla niego zaczyna sie mecz, a Arsenal ma po pierwsze problem, zeby mu dostarczyc pilke, a po drugie, nasi zawodnicy nie wykonuja ruchu bez pilki. Dzis w drugiej polowie bylo z tym troszke lepiej, to i Magik pokazal swoje sztuczki.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.08.2015, 10:35

Bronicie Ozila tylko za nazwisko. Akurat wczoraj ani Ozil ani Sanchez się nie popisali z tą różnicą, że Sanchez prawie strzelił gola.
Mesut mnie wczoraj nie przekonywał. Zresztą od początku jego przyjścia jestem sceptycznie do niego nastawiony.

Rider komentarzy: 242225.08.2015, 10:34

co wy macie z tym Ozilem. Zagrał fatalnie wczoraj.
Chambers nie grał w pierwszym składzie ho ho ho i już miał być kozakiem w obronie ? ( on jest bardzo młody)

Bolek komentarzy: 423225.08.2015, 10:32

Kończąc moją wizytę tutaj:
a) Arsenal już od kilku lat nie gra ładnej piłki. To jest taka chaotyczna szarpanina z kilkoma przebłyskami.
b) z pivotem Coquelin-Cazorla nie wygrasz nic poważnego
c) Cazorla nie ma żadnego interesu występować w pierwszej jedenastce. Kapitalny zawodnik, kompletnie bezużyteczny taktycznie
d) Oczywiste: potrzebny jest napastnik
e) Potrzebny jest kontroler w środku pola. Bruno Soriano? Thiago Motta? Nie wiem, każdy z nich sprawdzi się dwa razy lepiej niż ekscytujący, a nie spełniający swoich zadań Santi.

Pozdrawiam.

cobi90 komentarzy: 125725.08.2015, 10:31

Kto wystawia te oceny za mistrz ? Jak Ziru mógł dostać większą note niż Ozil ? Ox grał za krótko? Zrobił więcej przez ten czas niż Ziru. Nie mamy napastnika i nie będziemy wygrywać z wielkimi bo Sanchez jeszcze do formy nie wrócił optymalnej.

Bolek komentarzy: 423225.08.2015, 10:28

Patrzę na naszych zawodników, kiedy Ozil ma piłkę. Zero ruchu bez piłki (jedynie Ramsey inteligentnie wybiega na pozycję) i czekają, że Magik zrobi nie wiadomo co. Sorry, z pustego to i salomon nie naleje. Nie dość, że 5-6 zawodników stoi w jednej strefie boiska (podziękujcie Wengerowi, zero dyscypliny taktycznej), to jeszcze wszyscy liczą na podanie do nogi.

ZelGrey komentarzy: 252425.08.2015, 10:27

Ozil był jednym z lepszych (jeśli wręcz nie najlepszym) naszych zawodników z przodu - dużo rozgrywał, biegał, niejednokrotnie się dobrą techniką i dryblingiem nieźle uwalniał spod opieki graczy Liverpoolu.
Do tego powinien mecz skończyć z asystą - jego akcja z Ramseyem przy nieuznanym golu (zarówno podanie, jak i wyjście do piłki i wykończenie Aarona) - palce lizać :)

jaque komentarzy: 124925.08.2015, 10:24

Bardzo dobrze Gabriel zagrał i myślę że powinien to on być w parze z Kościelnym a nie Mertesacker. Myślę też że warto byłoby spróbować zamiast Cazorli dać Ramseya do środka i w końcu zacząć grać z 2 skrzydłowymi a nie tylko Alexisem ;p

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.08.2015, 10:23

Oezil 5, a Giroud 6? Serio? Mesut był w drugiej połowie piłkarzem, przez którego przechodziła każda nasza akcja. Francuz natomiast wczoraj, poza podaniem do Sancheza nie pokazał zupełnie nie. Zmarnował setkę i nawet w powietrzu był bezużyteczny.

Walcott grał za krótko? 20 minut to za krótko? OX w dwa razy krótszym czasie zrobił 100 razy więcej niż Theo. Starszy z Anglików zasłużył na 1.

Blizniak96 komentarzy: 1457 newsów: 525.08.2015, 10:18

giroud i sanchesz wyżej od ozila, cazorla niewidoczny? chyba inny mecz oglądałem bo giroud był kompletnie bezużyteczny, nie potrafi się ustawić, żadnej głowy nie wygrał, jedynie na plus sanchezowi 100% sytuacje wystawił, ozil grał lepiej od sancheza, tylko nie miał komu piłek grać bo nie było ruchu sancheza, a z drugiej strony nikogo nie było

Castillo komentarzy: 219325.08.2015, 10:17

,,Jak to mówią młodzi ludzie, masakracja” :D

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154225.08.2015, 10:17

Dlaczego Cech nie dostał 10???

Bolek komentarzy: 423225.08.2015, 10:16

5 dla Ozila - zawodnika, który w drugiej połowie przewyższał o klasę wszystkich innych obecnych na boisku i 6.5 dla słabiutkiego Sancheza? Ok. Jednak dobrze, że porzuciłem kanonierzy com.

kaman17 komentarzy: 498725.08.2015, 10:13

No, dzisiaj wyjątkowo nie trafione. Ozil 5, Sanchez 6.5. ?

IAlwaysTrust komentarzy: 139525.08.2015, 10:12

Mam pewne zastrzerzenia do gry Ozila w dniu wczorajszym. Ewidentnie mamy problem

texior komentarzy: 17325.08.2015, 10:08

Jak zwykle oceny niektórych zawodników jakby z innego meczu. Nie polecam.