Oceny Kanonierzy.com: Arsenal 3-0 West Ham United

Oceny Kanonierzy.com: Arsenal 3-0 West Ham United 14.03.2015, 21:08, Michał Korżak 61 komentarzy

Poniżej prezentujemy oceny poszczególnych zawodników przygotowane przez naszego redaktora Michała Korżaka. Tym razem pod lupą znalazł się mecz z West Hamem United, rozegrany w ramach 29. kolejki Premier League.

David Ospina: 8

Mimo że bramkarz Arsenalu miał dziś niewiele do roboty, kilka razy był zmuszony popisać się swoimi umiejętnościami. Zawsze jednak robił to, co do niego należało. Szczególne brawa należą mu się za obronę świetnego strzału Kevina Nolana z 22. minuty, kiedy na tablicy wyników widniał jeszcze bezbramkowy remis. Gdyby nie jego bardzo dobra interwencja, spotkanie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej.

Calum Chambers: 6

Przeciętny mecz młodego Anglika. W pierwszej połowie meczu był bardzo widoczny w ofensywie i kilka jego dośrodkowań stworzyło realne zagrożenie pod bramką rywali, lecz w defensywie kompletnie nie radził sobie z Jarvisem i zostawiał ogromne luki, przez które Arsenal o mało nie stracił bramki. W drugiej odsłonie zniknął z radarów.

Laurent Koscielny: 7

Francuz tradycyjnie rozegrał bardzo dobre zawody. Był pewny w swoich interwencjach i w znacznym stopniu przyczynił się do zachowania czystego konta przez Kanonierów.

Per Mertesacker: 7

Podobnie jak jego partner z defensywy, zanotował bardzo udane spotkanie. Popisał się kilkoma dobrymi przechwytami, a swoją postawą wprowadził także niezbędny spokój w grze swoich kolegów.

Nacho Monreal: 6

Po świetnym spotkaniu rozegranym przeciwko Manchesterowi United, Hiszpan nieco przygasł. W defensywie zrobił wszystko, co do niego należało, ale jeśli chodzi o akcje ofensywne, nie wspomagał w nich swojej drużyny.

Francis Coquelin: 9

Kolejny znakomity mecz w wykonaniu Francuza. Imponował swoją walecznością, a także świetnymi wślizgami i odbiorami. Był najlepszym defensywnym piłkarzem Arsenalu. Poprzez rozgrywanie piłki starał się także wspomagać swoich kolegów w ofensywie.

Aaron Ramsey: 10

Rewelacyjny mecz w wykonaniu Aarona Ramseya. Walijczyk po powrocie po kontuzji rozegrał dopiero pierwszy mecz w podstawowym składzie i od razu pokazał, że można na niego liczyć. Jest w znakomitej formie i wychodziło mu niemal wszystko. Wywiązał się ze swoich zadań w defensywie, a w ofensywie robił nawet więcej niż było trzeba. Odbierał piłkę, pokazywał się do gry, rozgrywał, strzelał, próbował nieszablonowych rozwiązań, a do tego zaliczył bramkę i asystę. Piłkarz meczu.

Mesut Özil: 9

Niemiec był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Miał ogromny wpływ na grę ofensywną Arsenalu. Można było także zauważyć charakterystyczną ostatnio dla niego waleczność i chęć walki o każdą piłkę. W drugiej połowie nieco osłabł, ale nie wpływa to znacząco na jego ocenę.

Theo Walcott: 4

Jego zdolność do znajdowania się w wyśmienitych sytuacjach strzeleckich jest naprawdę imponująca. Niestety jego skuteczność to totalne dno. Piłkarz tej klasy musi wykorzystywać takie okazje, jakie miał w dzisiejszym spotkaniu.

Alexis Sánchez: 6

Alexis bardzo się starał, czego skutkiem były dwa groźne strzały, które - gdyby nie świetna postawa bramkarza rywali - powinny zakończyć swój lot w siatce, ale poza nimi był mało widoczny. Od Chilijczyka powinniśmy oczekiwać zdecydowanie więcej.

Olivier Giroud: 9

Świetny występ francuskiego napastnika. Znakomicie włączał się do rozgrywania piłki, a każdy jego strzał stwarzał duże zagrożenie. Jeden z nich wpadł do bramki rywali, czego efektem było wyjście Arsenalu na prowadzenie. Pod koniec spotkania zaliczył także imponującą asystę.

Danny Welbeck: 7

Anglik zastąpił przeciętnie spisującego się Alexisa Sancheza. Wniósł sporo ożywienia w grę drużyny i aktywnie uczestniczył we wszystkich akcjach ofensywnych. Nie zawsze podejmował trafne decyzje, jednak miał pozytywny wpływ na wynik końcowy.

Santiago Cazorla: 7

Cazorla wszedł na boisko za nieskutecznego Walcotta. Robił to, co zwykle - był aktywny zarówno w ofensywie, jak i defensywie oraz świetnie rozgrywał piłkę, czego efektem była zaliczona przez niego asysta.

Mathieu Flamini: 7

Wszedł na boisko w 83. minucie spotkania, by 20 sekund później celebrować zdobytą bramkę. Poza tym jednym kontaktem z piłką był właściwie niewidoczny, ale było to spowodowane też tym, że rywale nie zmuszali go do interwencji.

Arséne Wenger: 9

Menedżer Arsenalu świetnie przygotował swój zespół do tego spotkania. Jego piłkarze od początku do końca kontrolowali przebieg meczu, a zmiany, jakich dokonał były trafne i wniosły sporo świeżości w szeregi Kanonierów. Oby więcej takiej gry w wykonaniu drużyny z północnego Londynu.

OcenyWest Ham United autor: Michał Korżak źrodło: własne
poprzednia12następna
Piotrek_175 komentarzy: 184415.03.2015, 13:27

@danai
I co z tego, że Ozil na goal.com dostał 2/5???
Ten portal to nic innego jak jeden wielki stek bzdur. Jeżeli chcesz naprawdę zobaczyć obiektywne oceny to polecam whoscored.com

danai komentarzy: 19315.03.2015, 13:17

Nacho zagrał bardzo dobrze, zasłużył na więcej. To samo Laurent Koscielny. Najlepszym graczem meczu był Giroud. Ozil np na goal.com dostał 2/5, 9 to gruba przesada. Zwróćmy uwagę, ile dobrych akcji zmarnował przez dziwne, niekonwencjonalne decyzje. Alexis nie zasłużył nawet na 6, tylko na to co Walcott.

Calypso komentarzy: 133915.03.2015, 12:38

Ja bym dała Ospinie 7, poza tym zgadzam się z ocenami. Może trochę wyżej dla Alexisa, Nacho i Kosy.

Verminator97 komentarzy: 1490015.03.2015, 11:05

Ja oglądałem tylko ostatnie 30 minut spotkania, więc nie będę się wielce rozwodził nad ocenami, ale Aaron pokazuje, że wraca do formy i to cieszy. :) Aarona w formie nam brakowało, a teraz gdy w dobrej dyspozycji jest jeszcze Ozil, Cazorla i Koklę to naprawdę będzie miazga. Giroud także ostatmio dosyć regularnie trafia do siatki. Szkoda tylko, że Alexis spuszcza z tonu, ale cały sezon nie mógł grac na najwyższych obrotach. Jeszcze na pewno wróci do wysokiej formy. Jestem coraz bardziej optymistycznie nastawiony do wtorkowego meczu. :)

mic_now komentarzy: 218915.03.2015, 09:16

Też jak inni niżej uważam że kosa za nisko oceniony. Był nie do przejścia , spokojnie zasłużył na 8. Aaron za wysoko. Mesut też za wysoko bo mimo że ładnie rozgrywał to zmarnował 2 świetne okazje które powinny się zakończyc golem jak było jeszcze 0-0. Dla Aarona 9 , dle Mesuta 8 moim zdaniem.

tyson880 komentarzy: 1049615.03.2015, 08:55

Każdy ma swoje zdanie w sprawie ocen. Moich nie będę przedstawiał, bo to nie ma sensu, ale też się trochę różnią.

brachol komentarzy: 715.03.2015, 08:50

Ramsey zdecydowanie za wysoko, za pierwszą połowe dał bym mu łacznie 8. Asysta w jego wykonaniu to tylko statystyka, Ramsey w tej akcji nie asystował a źle przyjmował. W pierwszej połowie Ramsey zagrał słabo, natomiast Giroud zasługuje w tym wypadku na motm.

Paniu76 komentarzy: 1246415.03.2015, 08:42

Niektóre oceny mocno przesadzone.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.03.2015, 08:23

Powiem jedno... śmiech na sali te oceny :D

Ospina 8 ? Przez niego prawie nie straciliśmy bramki gdzie NIBY został sfaulowany... Położył się i trzymał ręce w górze, gdy Koscielny wybijał piłke. 15 sekund leżenia i cudem Ospina wsaje i uśmiecha się. Znakomity strzał w 22 minucie ? Nie sądze, radze obejrzeć powtórki za bramki- piłka leci praktycznie w środek ale Pan David o mało nie został staranowany przez piłke.

Nacho 6 ? SERIO ? 7.5 wg. sprawiedliwa. Był dziś dużo lepszy niż Caluma dostali takie same oceny. Monreal szczególnie w 2 połowie pokazał na co go stać.

Coq 9 ? Nie- dobry mecz ale nie na 9. Max 8. W pierwszej połowie zanotował kilka głupich podań.

Sanchez 6 ? Może i tak, ale wg. mnie 7 byłoby lepsze. Oddał 2-3 groźne strzały i tylko ich bramkarz sprawił, że nie było gola.

Reszta powiedzmy, ale środek pola zbyt zawyżony a ocena Ospiny... brak słów. W tym spotkaniu chyba nawet żadnego dośrodkowania nie złapał.

maciekced komentarzy: 7415.03.2015, 02:42

Jeśli ktoś używa stwierdzenia "obiektywna ocena" to z miejsca sygnał, że z kimś takim nie należy dyskutować, bo nie ma pojęcia o czym mówi ;)

FadeIn komentarzy: 354715.03.2015, 02:17

Wenger out :-)

Nixx komentarzy: 815.03.2015, 02:03

Moim zdaniem Giroud MOTM

laskapp komentarzy: 83314.03.2015, 23:49

rzadko oceniam czyjes oceny ale tym razem az prosi sie o wyzsza ocene dla kosy, byl nie do przejscia, zaliczyl mase odbiorow i spychal rywali na boki, b udany mecz w jego wykonaniu

pLYTEK komentarzy: 411814.03.2015, 23:47

Rysiek jeśli mówisz o sytuacji gdzie Aaron strzelał lewym udem to zastanów się nad tym co piszesz i obejrzyj jeszcze raz.

rysiek098 komentarzy: 248914.03.2015, 23:39

Jak zwykle słabe oceny :]
Ramsey zmarnował sytuację, w której wystarczyło "włożyć głowę". 10 z du**.
Skoro Coq ma 9, to Kościelny powinien dostać 11, bo on nie popełnił dzisiaj chyba żadnego błędu, świetnie odbierał, a nie dość, że odbierał to jeszcze świetnie wyprowadzał piłkę pod presją i rozpoczynał kontry.
Ospina 8? Za co? Nie róbmy sobie jaj, 7 to jest max.
Chambers jakieś 4.
Szkoda, że wasze oceny nie są tak obiektywne jak ocena Walcotta (jego ocena jest jak najbardziej ok :)).

damian199656 komentarzy: 762614.03.2015, 23:22

Oceny mocno przesadzone w przypadku niektórych graczy.

Semises komentarzy: 11114.03.2015, 23:02

Genialny mecz, szkoda, że nie wyższy wynik. Strata punktów przez City cieszy.

rayuuuu komentarzy: 313214.03.2015, 22:47

Po kontuzji nasi grajkowie grają lepiej niż przed - Oli, Oezil, a teraz Rambo. Oby Merte złamał nogę hahah :D

Kowalczyk11 komentarzy: 325314.03.2015, 22:45

Kosa = Merte ? Nie nie nie

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 314.03.2015, 22:43

Z 10 to przesadziliście. Ramsey zmarnował dogodną sytuację więc 9. Nie był to perfekcyjny mecz lecz widać,że wraca do formy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.03.2015, 22:42

Pięknie sie ogląda takie oceny !

Pięknie sie ogłada takie oceny !

jurasmolas44 komentarzy: 184014.03.2015, 22:40

Monreal i Chambers na 6????? lekkie nieporozumienie dla mnie poza Theo, zmarnowal dogodne sytuacje wszyscy nasi zawodnicy zagrali zajebisty mecz i tyle w temacie pany

Locaporelchocolate komentarzy: 44914.03.2015, 22:30

Zgadzam się z ocenami. Może jedynie Theo jeden w górę. Ramsey, Coq i Giroud - niesamowite zawody. Wenger popisał się dzisiaj swoim zmysłem. Flamini minuta na boisku i brama. Z Monaco możemy wygrać. Od początku czułam, że coś z nimi zawalimy. Myślę jednak, że wyjdziemy z tego cało.

IceHot komentarzy: 3814.03.2015, 22:27

jak zwylke ogladalem inny mecz...
Ospina za wysoko, poza 1 interwencją, miał tylko wybicia w aut
Chambers za nisko, dobry mecz Anglika jak dla mnie
Koscielny- ile razy uprzedzil Sakho to tylko chyba ten drugi wie :)
Ozil- przesada, nie zagrał aż tak dobrze, aczkolwiek moim zdaniem ostatnio bardzo fajnie sie prezentuje

a tak poza tym to sie zgadzam, trzymam kciuki za Ramseya i Girouda żeby tak zagrali z Monaco :)

GKS_AFC komentarzy: 871714.03.2015, 22:11

Cieszy ta forma Ramseya, wszystko mu dziś praktycznie wychodziło, na Monnaco mamy szanse jak zagramy tak jak z WU, oraz wykorzystamy wszystkie okazje 100 procentowe to o awans jestem spokojny.

jaque komentarzy: 124914.03.2015, 22:05

Monreal wyżej i chambers, brawa za ten mecz dla ozila i ramseya, giroud swietnie jak prawie zawsze ostatnio

gibisek3 komentarzy: 6114.03.2015, 22:04

hahaha Ospina 8 a może 10
Ozil dobrze grał ale z 9 to chyba przesada
welbeck 7 tak jak flam dobre , flam strzelił bramke a welbeck ... może i jakiś tam udział przy niej miał ale zagrał ogółem kiepsko

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2015, 21:53

Największymi wymiataczami dziś byli Ramsey i Giroud, więc dla nich 9-teczki. Później 8.5 dla Koscielnyego, który był fantastyczny, ale jednak mierzył się z ogórami, więc raczej się mu kłopotów nie sprawili. Ozil 7.5/8. Reszta 7-ki lub 6-tki.

michalm1 komentarzy: 702014.03.2015, 21:53

marimoshi

Waze zeby wynik byl taki sam. Ocenki to moga byc te same po dobrym 2-0 dla nas.

michalm1 komentarzy: 702014.03.2015, 21:51

Jeszcze ocena Wengera jak dla mnie zle ze zdjal Sancheza. Jemu brakuje pewnosci siebie i bramek, zdejmujac go z boiska wcale mu w tym nie pomaga co zreszta bylo widac po jego reakcji gdy siadal na lawke. Odbije sie to w najblizszych meczach. To samo sie tyczy Walcotta tyle ze on akurat nie jest zawodnikiem pierwszej 11.

marimoshi komentarzy: 472214.03.2015, 21:50

Niektóre za wysoko,niektóre za nisko,ale ważne aby podobne ocenki były po meczu z Monaco ;)!

michalm1 komentarzy: 702014.03.2015, 21:45

9 dla Ozila to jakas paranoja. Zagral dobry mecz a ocena jak by conajmniej latal nad rywalami. Sanchez byl najbardziej aktywnym zawodnikiem po Ramseyu po pierwszych 45 minutach swiadczy o tym ilosc kontaktow z pilka. W drugiej polowie go nie bylo, ale tez nie dostawal zadnych pilek. Raz odebral pilke i przeprowadzil grozna kontre ktora powinna sie skonczy bramka. Coquelin mial bardzo duzo strat i niecelnie podawal na poczatku spotkania. Note bym mu obnizyl do 8. Ozilowi do 7. Sanchezowi bym podniosl do 7 poniewaz gral tylko 64 minuty.
Koscielny tylko 7? Nie wiem jak zagrac musi obronca zeby dostac bardzo dobra note. Na taka zasluzyl Kosa bo to byl jeden z jego lepszych spotkan. 9 przechwytow mowi samo za siebie, zabieral pilki jak dzieciakom.

kowalski komentarzy: 269714.03.2015, 21:33

Według mnie Ozil o 1 za wysoko, a MOTM to Giroud.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 114.03.2015, 21:32

Powiedziałbym,ze dla Wengera to nawet taka naciągana 10.

Rotacja w składzie mu wyszła.Ze zmiennikami trafił. Nie odpuścił i dobił rywala.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 114.03.2015, 21:29

Jack_Herrer

no to zero siedem, bo ćwiartek nie uznaje!

Slaviola komentarzy: 1237614.03.2015, 21:29

W sumie oceny takie, jakie sam bym przyznał. Ramsey, Ozil i Giroud to dziś najlepsi piłkarze Arsenalu, lecz jednak wszyscy (no może prócz Walcotta :P ) zasługują na dobrą notę. Ciekawy jestem Theo, który wygląda jakby NIE CHCIAŁ strzelać tych goli, to jest aż dziwne, macie takie same zdanie co ja?

executer1 komentarzy: 258414.03.2015, 21:25

Theo dzisiaj nie wykorzystał żadnej sytuacji lecz po raz kolejny się w nich znalazł jak zresztą co mecz u niego bywa.
Pytanie czy w Monako to będzie ten mecz w,którym Theo się przełamię i może nawet dać to nam awans.
Wenger nie ma nic do stracenia więc niech ryzykuje z Walcottem a nóż się uda i jeszcze jakimś cudem awansujemy.

losnumeros komentarzy: 1318914.03.2015, 21:25

Cieszę się że Ramsey tak znakomicie zagrał, ale dla mnie jego sezon w wykonaniu będzie raczej na -, ale pokazał że wraca do świetnej dyspozycji. Theo znakomicie umie znajdywać się w sytuacjach bramkowych ale wykończenie gorsze od zawodnika z okręgówki w tym spotkaniu. Calum świetne wrzutki jednak z niego będzie ŚO, każdy zagrał dobrze ale WHU nie postawiło jakiś wymagających warunków. Teraz czas na Monaco serce mówi że awansujemy ale rozum co innego.

Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19214.03.2015, 21:24

ze 4 razy było mówione, że nie ma połówek.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 114.03.2015, 21:22

Średnie te oceny. Monreal moze nie wrzucał piłek jak CHambers,ale z jego strony nie było żadnego zagrożenia, miał bardzo celne podania. 1 badz 2 kontry przeciał. na pewno 7 dla niego.

Ozil z 9 to zdecydowanie za dużo,za tak słabą druga połowe 7.5-8.

Coq uwielbiam,ale 9 to ciut za dużo,bo dzisiaj miał wiecej niż zawsze niedokładnych podań - 8-8.5