Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC

Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC 23.09.2015, 21:40, Sebastian Czarnecki 1099 komentarzy

Ten, kto postawił dzisiaj, że Arsenal wygra po dwóch bramkach Flaminiego, musiał być niespełna rozumu, ale już niedługo będzie pławił się w bogactwie. Kto by pomyślał, że zawodnik, który był wypychany z drużyny przez samych kibiców The Gunners, zostanie okrzyknięty bohaterem Londynu. Pierwszy mecz Mathieu w tym sezonie, dwa strzały na bramkę i dwa trafienia, które dały Kanonierom arcyważne i niezwykle prestiżowe zwycięstwo na White Hart Lane.

Samo spotkanie w ramach 3. rundy Capital One Cup nie było widowiskowe, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale to już przeszłość. Arsenal fantastycznie odpowiedział na ostatnie niepowodzenia i podniósł sobie morale przed kolejnymi starciami. Zwycięstwo 2-1 na stadionie odwiecznego rywala smakuje przepięknie i miejmy nadzieję, że zarówno doping kibiców, jak i forma zawodników po takim triumfie utrzymają się na długi czas.

Tottenham: Vorm - Trippier, Fazio, Wimmer, Rose - Carroll, Dier (84. N'Jie) - Chadli (75. Alli), Eriksen, Townsend (67. Son) - Kane

Arsenal: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs - Arteta, Flamini - Chamberlain (89. Walcott), Ramsey, Campbell (67. Sanchez) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł większych emocji. Obie drużyny prezentowały się do tej pory bardzo pasywnie i starały się nie narażać na kontrataki przeciwnika. Brakowało więc szybkich i zaczepnych akcji skrzydłami, dominowała za to powolna i statyczna gra w środku pola.

Na pierwszą groźną okazję przyszło nam czekać aż do 13. minuty. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego na wolne pole Gibbsa, który od razu dośrodkował piłkę w pole karne. Ta minęła się z Olivierem Giroudem i trafiła do Joela Campbella, który przeniósł ją głową ponad poprzeczką.

Mecz toczył się swoim tempem, a obie drużyny dalej bały się podjąć ryzyko. Gra toczyła się przeważnie w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. A nawet jeżeli komuś udało się przedostać z piłką pod bramkę rywala, akcja kończyła się na obrońcach.

W 26. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Michael Vorm fatalnie wybił przed siebie strzał Chamberlaina, a do bezpańskiej futbolówki podbiegł... Mathieu Flamini. Tak jest, to właśnie krytykowany przez wszystkich Francuz wyprowadził Arsenal na prowadzenie w derbach!

Siedem minut później Tottenham był bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania. Fatalny błąd popełnił Debuchy, który dał się ograć Rose'owi i przepuścił go w pole karne swojej drużyny. Anglik już wychodził sam na sam z Ospiną, ale kolumbijski golkiper w porę skrócił mu kąt i wybił piłkę na rzut rożny.

W 39. minucie kąśliwy strzał oddał Chamberlain, który ponownie liczył na złą ocenę sytuacji przez Vorma, ale tym razem uderzył ponad bramką.

Tuż przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się Harry Kane, który mógł strzelić gola do szatni i doprowadzić do wyrównania, ale piłka przeleciała obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi na White Hart Lane po bramce Mathieu Flaminiego. Niebywałe.

Początek drugiej odsłony meczu mógł należeć do Tottenhamu i Harry'ego Kane'a. Anglik w 49. minucie co prawda umieścił piłkę w bramce Ospiny, po tym jak ten sparował przed siebie strzał Eriksena, ale znajdował się przy tym na pozycji spalonej.

W 53. minucie strzał z dystansu po wznowieniu gry z rzutu wolnego oddał Andros Townsend, ale piłka zmierzała w sam środek bramki i nie stanowiła żadnego zagrożenia dla Ospiny.

Trzy minuty później zagrożenie dla Ospiny stworzyli za to... obrońcy Arsenalu. Debuchy dał się ograć Chadliemu, którego podanie w pole karne zostało zatrzymane przez Caluma Chambersa. Wślizg Anglika był tak niefortunny, że piłka zmieniła tor lotu i zatrzymała się w bramce drużyny gości. 1-1.

W 65. minucie mogło być już 2-1 dla Tottenhamu, a w roli głównej ponownie Harry Kane. Anglik oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, który już witał się z bramką Arsenalu, ale w ostatniej chwili na drodze stanął Kieran Gibbs, który wybił piłkę z samej linii.

Dwie minuty później pierwsze zmiany w obu zespołach. Alexis Sanchez zastąpił Joela Campbella, a w drużynie przeciwnej Son Heung-Min zmienił Townsenda.

Przed 70. minutą Arsenal dwukrotnie szturmował na bramkę Tottenhamu, ale i dwukrotnie spotkał się z rozczarowaniem. Najpierw strzał Ramseya nie trafił w światło bramki, chwilę później Alexis Sanchez uderzył w sam środek, gdzie czekał dobrze ustawiony Vorm.

W 71. minucie Kanonierzy ponownie wypracowali sobie dogodną sytuację strzelecką, a w polu karnym gospodarzy znalazł się Olivier Giroud. Francuz oddał niezły strzał, ale świetną interwencją popisał się Vorm.

NIEBYWAŁE! Mathieu Flamini strzela drugiego gola i wyprowadza Arsenal na prowadzenie! Kto jak kto, ale po nim nikt by się nie spodziewał takiej skuteczności. Francuz przejął bezpańską piłkę na szesnastym metrze i potężnym wolejem wpakował piłkę tuż przy słupku bramki Vorma. Strzał nie do obrony, Tottenham 1-2 Arsenal!

Drużyna gospodarzy wprost nie mogła uwierzyć, że przegrywa po dwóch trafieniach defensywnego pomocnika. Kogutom długo zajęło pozbieranie się i wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji. W międzyczasie Alex Chamberlain oddał groźny strzał obok bramki.

Na odpowiedź Tottenhamu przyszło nam czekać aż do 87. minuty, kiedy to strzał z daleka oddał Dele Alli, ale David Ospina nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Tottenham 2-1 i awansował do kolejnej fazy Capital One Cup.

Capital One CupNorth London DerbyRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Waskitcz komentarzy: 448526.09.2015, 06:20

Kontrowersyjna opinia, ale Adebayor jest wolnym zawodnikiem, może trochę nie przystoi mu proponować kontraktu, ale myślę że po względem sportowym byłaby to ciekawa opcja.

DontCry komentarzy: 760825.09.2015, 22:37

Mavididi,Willock,Iwobi i młodzież zwycięża 3:2.

TakKrzysiu komentarzy: 893625.09.2015, 21:16

Teraz Papciu i tak nie ma wyjścia więc trzeba ich wystawiać.
Szczerze mówiąc nie dostrzegam geniuszu w nastawieniu Wengera do zeszłego okienka. Są braki które czołówka trenerów by należycie wypełniła. Zaczynają się kontuzje, potem obawy a następnie będzie panika.

Flam, Arteta czy Giroud nie przekonają mnie nawet trzema świetnymi meczami.
To po prostu za mała kabura na taką armatę.

AlexVanPersie komentarzy: 806425.09.2015, 21:11

Arteta lepiej rozgrywa od Cazorli....

Niech ktoś temu koledze podrzuci porządnego streama zamiast tych powtórek Evertonu sprzed 5 lat

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 125.09.2015, 20:48

Arteta to uja rozgrywa.

Mam w głowie cały czas te jego zagranie, które miało miejsce w okolicy koła środkowego. Arteta stoi od Ramseya moze 3-4 metry i nadciaga dwóch rywali, MIkel panika i bach taka mocną piłe do Ramseya,ze ten mógł pomarzyć o jej przyjęciu.

Arteta fajnie wygladał jak wszedł w meczu na ostatnie 10 minut, była agresja i walka. A w meczu z Totkami to głupia kartka w stylu Songa na starcie i potem wygladał jak pajacyk,który podbiega do gościa i skacze dookoła niego bojąc się dotknąc.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52425.09.2015, 20:42

Trener chyba stracił cierpliwość do Olkowskiego i posadził go na ławce.

DontCry komentarzy: 760825.09.2015, 20:25

Ostatnio nawet do tyłu zdarzyło mu się podać niedokładnie ; ).

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52425.09.2015, 20:21

No gdyby otwierające piłki były do tyłu to Arteta za Cazorlę. Jednak w piłce nożnej gra się do przodu.

lays komentarzy: 3987125.09.2015, 20:13

wojt3q

Co ty gadasz. Cazorla bez formy, ale i tak niezle rozgrywa i wystawia sporo sytuacji naszym gwiazdorom.

Nie ma tutaj watpliwosci... wole Cazorle!

TakKrzysiu komentarzy: 893625.09.2015, 20:11

simpllemann@
Kartka słuszna, ale prowodyr zasłużył na większą karę, dlatego dobrze że ją otrzymał.

Najbardziej rozhuśtał mi emocje uderzeniem właśnie Kosy, czyli jednej z najbardziej skupionych na swoich obowiązkach postaci PL.

DontCry komentarzy: 760825.09.2015, 19:55

Jak najbardziej słuszna kara dla Gabriela.
Znowu brak stream'u dla U-21, smutno.

Mihex komentarzy: 2360425.09.2015, 19:51

facebook.com/mesutoezil/photos/a.571592439585999.1073741843.552825254796051/1301122696632966/?type=3

Mesut ucz się od przyjaciela strzelania :V

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52425.09.2015, 19:42

No nie ma się co oszukiwać. Słuszna kara dla Brazylijczyka.

TakKrzysiu komentarzy: 893625.09.2015, 19:38

Zdziwiony jestem że postąpili w miare uczciwie z Gabrysiem i że dostał mniejsze klapsy niż stara morda. Jedno zawieszenie to jeszcze nie makabra.

lays komentarzy: 3987125.09.2015, 19:35

To jutro skład na 99 % taki, ten 1 % to Flamini, czy Arteta, ale dla mnie wybór jest jasny.. Flamini. Arteta to już dziadzius, Flamini jakas energie chociaz ma, a nie tylko biega wsrod rywali.

lays
W regulaminie nie ma chyba czegoś takiego jak działanie w afekcie :P Zidane też słusznie z byka Materazziemu przywalił, ale ci co mu karę dawali się nad tym nie zastanawiali. Gabriel nie powinien, nawet jeśli nie słusznie go ukarali, reagować tak nerwowo, że ani kolega z repry, ani kolega z drużyny nie mógł go zatrzymać.

lays komentarzy: 3987125.09.2015, 19:31

Jose Mourinho ponownie zaatakował Arsene'a Wengera. Chociaż nie wymówił jego nazwiska, to wyraźnie miał go na myśli, wypowiadając słowa: „On może popychać innych w strefie technicznej”.

Obaj dżentelmeni nie darzą się wielką sympatią. Ich konflikt trwa od ponad dekady, a Portugalczyk najwyraźniej nie zamierza ustąpić.

- To nie jest normalne — grzmi Mourinho. - Nie zamierzam tego komentować, bo mogę dostać karę, a tego bym nie chciał — dodał.

- W regulaminie napisano, że niektórzy szkoleniowcy mogą wypowiadać się na temat trenerów przed lub po meczu, a inni nie. Ja jestem na liście tych, którym nie przysługuje ten przywilej. Muszę się z tym pogodzić. Lista ta nie jest spisana, ale wiecie o czym mówię.

Zapytany o Steve'a McClarena, trenera Newcastle, z którym Chelsea zmierzy się w sobotę, Mourinho ciekawie nawiązał do francuskiego szkoleniowca Arsenalu, bez przywoływania nazwiska: - Myślę, że w tym kraju tylko jeden menadżer nie jest pod presją. Wszyscy inni tak, Steve jest pod presją, ja również. Brendan Rodgers jest pod presją, Manuel Pellegrini jest pod presją, każdy jest.

- Nie możemy przegrywać meczów, nie możemy zawodzić kibiców, musimy osiągnąć swój cel, więc mam sympatię dla wszystkich szkoleniowców, którzy mają ją względem mojej osoby. To ciężka praca.

- Jest jednak ktoś, kto jest poza tą listą. Zazdroszczę. Ale oczywiście mam sympatię dla Steve'a — skomentował.

Jeden z dziennikarzy zapytał Jose o to, kogo miał na myśli. Portugalczyk odparł: - Może on mówić o sędziach przed meczem, może o nich mówić po spotkaniu. Może popychać innych w strefie technicznej, może płakać całymi dniami i nic mu się nie dzieje. Nic nie potrafi osiągnąć, a wciąż zachowuje swoją pracę, wciąż może być królem. To niezwykły przywilej — skwitował w swoim stylu.

pumeks komentarzy: 2080825.09.2015, 19:31

To co?
Martial na potrójnym kapitanie w FPL?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2015, 19:30

MG
Dzieki.

Jesli chodzi o domowke z tego sezonu to mierzylem ostatnio i nie pasuje mi wiec wybralem wyjazdowke - poROMBana.

Poza tym mam z tamtego sezonu a malo sie roznia.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 125.09.2015, 19:26

Z Coq, Merte jeszcze nie byłby zły,ale z Flaminim/Artetą Merte musi jakieś nitro od Dominica Toretto kupic ;P

lays komentarzy: 3987125.09.2015, 19:26

Wytłumaczcie mi tu logikę.

FA uważa decyzję Deana za niesłuszną, więc zdejmuje karę Gabriela.

Ten sam zawodnik w meczu również jest zaskoczony takim obrotem spraw, a jest to mecz z tych WIELKICH... osłabia swoją drużynę i reaguje nerwowo, co robi FA? Daje mu 1 mecz banu.

Moim zdaniem dostał to tylko dlatego, że Mou i CFC, a także niektórzy eksperci zaczeli psioczyc i plakac, ze to nie fair, wiec zeby bylo im lzej dorzucili 1 mecz Pauliscie.

Mihex komentarzy: 2360425.09.2015, 19:26

Marcin
Cofnęli mu 3 mecze bana za czerwoną kartkę i przyznali 1 za złe zachowanie, bo za dużo się sadził po kartce.

Doktor komentarzy: 770625.09.2015, 19:25

@Marcinafc93

Spytaj się FA.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.09.2015, 19:25

Marcinafc93, już tłumaczyłem. Cofnęli mu zawieszenie za "kopnięcie" Costy, a nałożyli zawieszenie za reakcję po czerwonej kartce.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.09.2015, 19:23

Z Mertesackerem jest tylko taki problem, że szybkościowo nie wyrabia przy kontrach. Tak poza tym to solidny obrońca. Ważne żebyśmy nadto nie odsłaniali i nie gubili piłki w niebezpiecznych strefach.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 125.09.2015, 19:23

Jakim cudem Gabriel 1 mecz zawieszenia, skoro zostało mu cofnięte zawieszenie? ;d

Doktor komentarzy: 770625.09.2015, 19:15

@MaciekGoooner

Do czego to doszło, że Arsenal boi się Vardy'ego...

A ja nie będę mógł obejrzeć już czwartego ligowego spotkania zespołu w tym sezonie, łączcie się ze mną w żałobie.

Doktor komentarzy: 770625.09.2015, 19:13

Czekajcie, FA zawiesiła go za reakcję? A niby jakiej te ciołki się spodziewały? Zejścia z boiska z uśmiechem za jawną niesprawiedliwość?

Na Lisy:

Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Cazorla/Ramsey, Ox, Ozil, Walcott - Giroud

Ławka: Ospina, Chambers, Gibbs, Arteta, Cazorla/Ramsey, Campbell, Sanchez

Takie coś bym chciał. Nie zależy mi na tej dwójce w środku, oboje są kompletnie bez formy. Niech Sanchez siedzi, widać, że jest wypalony.

Doktor komentarzy: 770625.09.2015, 19:09

Mertesacker na ten problem, że sam siebie nie przeskoczy. Juz teraz jest bardzo wolny, a w przyszłości to będzie tylko narastało. Może grać dobrze i solidnie, a później nagle strzelić gafę. On i tak osiągnął niebotyczny poziom jak na takie warunki fizyczne. W meczach z drużynami technicznymi może być ciężko, przeciw Bayernowi i Barcelonie bym go nie wystawił.

Ja jestem zadowolony z pary Kosa/Gabriel mimo błędu tego pierwszego w Zagrzebiu. Świetnie to wygląda i mam nadzieję, że Wenger od tego nie odejdzie. Z Miłą chęcią przywitałbym do zespołu trzeciego obrońcę tego typu i rotował w zależności od formy każdego z nich, a Mertesackera powoli odstawił.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.09.2015, 19:09

Michu, Drugi do kosza. Pierwszy ma szanse wejść.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.09.2015, 19:08

Moze byc?

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1425.09.2015, 19:07

Cech - Bellerin, Kosa, Merte, Nacho - Flamidal, Cazorla - Ox, Ozil, Ramsey - Walcott. Tak to widze.

simson16 komentarzy: 461425.09.2015, 19:04

Michau174
1. City moze mniec problemy jak rowniez West ham,
2.Liverpool i Stuttgart bym ominal tyle z mojej strony:)

fcescf komentarzy: 255425.09.2015, 19:03

Mich
Ten Wolfsburg to nie wiem, nie wiem

simson16 komentarzy: 461425.09.2015, 19:02

Na nasza nie korzysc jest na pewno to ze tydzien temu Nasz mecz byl Pokazywany z chelsea a za tydzien pokazuja w canale arsenal-manchester, a ze kibicow United jest wiecej to wybor byl prosty niestety:(

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1425.09.2015, 18:59

Akurat nie ma się co dziwić wyborowi. Od zawsze C+ faworyzuje United i to serio można zauważyć.

mitmichael komentarzy: 4924325.09.2015, 18:56

Odwalili maniane tym wyborem meczu MU z ostatnim Sunderlandem zamiast najciekawszego pojedynku Leicesteru z Nami. Schodza strasznie na psy z tymi wyborami

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.09.2015, 18:51

MaciekGoooner, nie siej paniki. Mertesacker nie zagrał słabego meczu od 7. miesięcy.

MarkOvermars komentarzy: 912225.09.2015, 18:51

Jednwk go zawiesili, szkoda, czyli na Leicester zagra Per. Oby na United Gabriel był gotowy bo Per nie upilnuje Martiala

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.09.2015, 18:49

Jakby ktoś tak jak ja się zastanawiał, dlaczego Gabriel dostał 1 mecz zawieszenia to FA zawiesiła go za reakcję po otrzymaniu czerwonej kartki.

michalm1 komentarzy: 702025.09.2015, 18:45