Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC

Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC 23.09.2015, 21:40, Sebastian Czarnecki 1099 komentarzy

Ten, kto postawił dzisiaj, że Arsenal wygra po dwóch bramkach Flaminiego, musiał być niespełna rozumu, ale już niedługo będzie pławił się w bogactwie. Kto by pomyślał, że zawodnik, który był wypychany z drużyny przez samych kibiców The Gunners, zostanie okrzyknięty bohaterem Londynu. Pierwszy mecz Mathieu w tym sezonie, dwa strzały na bramkę i dwa trafienia, które dały Kanonierom arcyważne i niezwykle prestiżowe zwycięstwo na White Hart Lane.

Samo spotkanie w ramach 3. rundy Capital One Cup nie było widowiskowe, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale to już przeszłość. Arsenal fantastycznie odpowiedział na ostatnie niepowodzenia i podniósł sobie morale przed kolejnymi starciami. Zwycięstwo 2-1 na stadionie odwiecznego rywala smakuje przepięknie i miejmy nadzieję, że zarówno doping kibiców, jak i forma zawodników po takim triumfie utrzymają się na długi czas.

Tottenham: Vorm - Trippier, Fazio, Wimmer, Rose - Carroll, Dier (84. N'Jie) - Chadli (75. Alli), Eriksen, Townsend (67. Son) - Kane

Arsenal: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs - Arteta, Flamini - Chamberlain (89. Walcott), Ramsey, Campbell (67. Sanchez) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł większych emocji. Obie drużyny prezentowały się do tej pory bardzo pasywnie i starały się nie narażać na kontrataki przeciwnika. Brakowało więc szybkich i zaczepnych akcji skrzydłami, dominowała za to powolna i statyczna gra w środku pola.

Na pierwszą groźną okazję przyszło nam czekać aż do 13. minuty. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego na wolne pole Gibbsa, który od razu dośrodkował piłkę w pole karne. Ta minęła się z Olivierem Giroudem i trafiła do Joela Campbella, który przeniósł ją głową ponad poprzeczką.

Mecz toczył się swoim tempem, a obie drużyny dalej bały się podjąć ryzyko. Gra toczyła się przeważnie w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. A nawet jeżeli komuś udało się przedostać z piłką pod bramkę rywala, akcja kończyła się na obrońcach.

W 26. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Michael Vorm fatalnie wybił przed siebie strzał Chamberlaina, a do bezpańskiej futbolówki podbiegł... Mathieu Flamini. Tak jest, to właśnie krytykowany przez wszystkich Francuz wyprowadził Arsenal na prowadzenie w derbach!

Siedem minut później Tottenham był bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania. Fatalny błąd popełnił Debuchy, który dał się ograć Rose'owi i przepuścił go w pole karne swojej drużyny. Anglik już wychodził sam na sam z Ospiną, ale kolumbijski golkiper w porę skrócił mu kąt i wybił piłkę na rzut rożny.

W 39. minucie kąśliwy strzał oddał Chamberlain, który ponownie liczył na złą ocenę sytuacji przez Vorma, ale tym razem uderzył ponad bramką.

Tuż przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się Harry Kane, który mógł strzelić gola do szatni i doprowadzić do wyrównania, ale piłka przeleciała obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi na White Hart Lane po bramce Mathieu Flaminiego. Niebywałe.

Początek drugiej odsłony meczu mógł należeć do Tottenhamu i Harry'ego Kane'a. Anglik w 49. minucie co prawda umieścił piłkę w bramce Ospiny, po tym jak ten sparował przed siebie strzał Eriksena, ale znajdował się przy tym na pozycji spalonej.

W 53. minucie strzał z dystansu po wznowieniu gry z rzutu wolnego oddał Andros Townsend, ale piłka zmierzała w sam środek bramki i nie stanowiła żadnego zagrożenia dla Ospiny.

Trzy minuty później zagrożenie dla Ospiny stworzyli za to... obrońcy Arsenalu. Debuchy dał się ograć Chadliemu, którego podanie w pole karne zostało zatrzymane przez Caluma Chambersa. Wślizg Anglika był tak niefortunny, że piłka zmieniła tor lotu i zatrzymała się w bramce drużyny gości. 1-1.

W 65. minucie mogło być już 2-1 dla Tottenhamu, a w roli głównej ponownie Harry Kane. Anglik oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, który już witał się z bramką Arsenalu, ale w ostatniej chwili na drodze stanął Kieran Gibbs, który wybił piłkę z samej linii.

Dwie minuty później pierwsze zmiany w obu zespołach. Alexis Sanchez zastąpił Joela Campbella, a w drużynie przeciwnej Son Heung-Min zmienił Townsenda.

Przed 70. minutą Arsenal dwukrotnie szturmował na bramkę Tottenhamu, ale i dwukrotnie spotkał się z rozczarowaniem. Najpierw strzał Ramseya nie trafił w światło bramki, chwilę później Alexis Sanchez uderzył w sam środek, gdzie czekał dobrze ustawiony Vorm.

W 71. minucie Kanonierzy ponownie wypracowali sobie dogodną sytuację strzelecką, a w polu karnym gospodarzy znalazł się Olivier Giroud. Francuz oddał niezły strzał, ale świetną interwencją popisał się Vorm.

NIEBYWAŁE! Mathieu Flamini strzela drugiego gola i wyprowadza Arsenal na prowadzenie! Kto jak kto, ale po nim nikt by się nie spodziewał takiej skuteczności. Francuz przejął bezpańską piłkę na szesnastym metrze i potężnym wolejem wpakował piłkę tuż przy słupku bramki Vorma. Strzał nie do obrony, Tottenham 1-2 Arsenal!

Drużyna gospodarzy wprost nie mogła uwierzyć, że przegrywa po dwóch trafieniach defensywnego pomocnika. Kogutom długo zajęło pozbieranie się i wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji. W międzyczasie Alex Chamberlain oddał groźny strzał obok bramki.

Na odpowiedź Tottenhamu przyszło nam czekać aż do 87. minuty, kiedy to strzał z daleka oddał Dele Alli, ale David Ospina nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Tottenham 2-1 i awansował do kolejnej fazy Capital One Cup.

Capital One CupNorth London DerbyRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2015, 23:09

mar12301
Rozumiem. Dzięki za pomoc.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.09.2015, 23:09

Verminator97
Dzieki wielkie. Przypomnij mi tylko co chciales z bramek to jutro postaram sie tym zajac.

Verminator97 komentarzy: 1490024.09.2015, 23:08

Teraz tak patrzę, że w canal+ pracują idioci z shitu Live vs AV zmienili na jeszcze większy shit czyli Junajted vs Sunderland, ale ludzie już robią "gównoburzę" na forum canal+ żeby puścili Arsenal więc nic jeszcze straconego. :D

Verminator97 komentarzy: 1490024.09.2015, 23:06

O Kanonier204 ma urodzinki. :) Wszystkiego najlepszego miszczu! :) O moich urodzinach nikt na k.com nie pamiętał, ale w sumie nie było mnie na stronie w ten dzień. ;D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.09.2015, 23:05

MG
No az tyle nie udzwigne ale dzieki ^^

Verminator97 komentarzy: 1490024.09.2015, 23:04

Witam. Założyłem konto na bet-at-home i mam pytania do ludzi "w temacie". :D

Wpłaciłem 50 zł i skorzystałem z bonusu na start więc mam na koncie teraz 75 zł. Zrobiłem już jeden kupon i postawiłem na niego 25 zł. Jak wejdzie to będę mógł wypłacić kasę czy co muszę zrobić, aby teraz wypłacić pieniądze skoro skorzystałem z bonusu. Sory, że pytam, ale w tym regulaminie się nie mogłem połapać. :/

marimoshi komentarzy: 472624.09.2015, 23:02

new_star

Gra się 5+bramkarz. 20 min połowa.

mar12301 komentarzy: 2311724.09.2015, 23:01

simpllemann

Laser już siada, z czasem i oryginalnych nie będzie czytał. Do wymiany, ew. można się bawić w czyszczenie, jak masz na to czas i chęci.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 924.09.2015, 23:00

Jakie zasady są w tym minifutbolu?

marimoshi komentarzy: 472624.09.2015, 22:54

Za 5 min mecz Polska-Czarnogóra w minifutbolu :D Można oglądać na sport.tvp.pl ;)

Zelalem komentarzy: 103324.09.2015, 22:52

sorry
facebook.com/Troll.Football/videos/1593211244052419/

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2015, 22:52

Pytanie do Was - wiecie może czemu mój komputer odpala oryginalne płyty a nagrywanych już nie?

Nie moge hahha :p
Gervinho

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.09.2015, 22:50

Philippe Lamboley, Martial's agent said about Wenger "In football, there are those who follow the players and those who buy them" (RMC)

Kanonier204

Niezły tydzień se zrobiłeś, wczoraj świętowałes, dziś też i w weekend se odbijesz, a jak wiemy jutro już weekend :D

U kogo blyska?

Mihex komentarzy: 2360424.09.2015, 22:41

Ja się z kumplem na kosza i piwo umówiłem na sobotę, na... 16 :D Geniusz xO Ale nie widziałem go kilka miechów, więc raz sobie może mecz ominę :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.09.2015, 22:38

new_star
Dzis to tak skromnie w knajpie - kulturalnie pare piwek ;)

W weekend sobie odbije ale pamietam o streamach wiec dam z siebie wszystko.

Do Arsenalu oczywiscie dodam.

Dancer Mar12301
Merci :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.09.2015, 22:34

Takze sie dolaczam do zyczen, jako ze brak mi kreatywnosci do wymyslania swoich ;)

mar12301 komentarzy: 2311724.09.2015, 22:33

Kanonier204

Najlepszego Ojciec! Żeby Twoje stream'y nigdy nas nie zawodziły. :) No i wielu pucharów dla Anderlechtu i Arsenalu. :)

new_star komentarzy: 6852 newsów: 924.09.2015, 22:33

Dziś też świętujesz?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.09.2015, 22:30

new_star
Za zdrowko dziekuje ;)

Przyda sie ^^

Co do starcia RSCA v AFC to wolalbym jak ostatnio 3:3. A w dogrywce niech sie dzieje co chce ;p

100 lat, 100 lat niech żyje żyje nam :D
Zdrowia szczęścia pomarańczy, niech Ci Bendtner nago tańczy.
Ćwierć wieku już za Tobą.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 924.09.2015, 22:22

Kanonier204

Zdrowka i żeby Anderlecht przegrał w finale LM z Arsenalem ;)

new_star komentarzy: 6852 newsów: 924.09.2015, 22:20

Nie zwolnią trenera na dzień przed meczem.

zanst komentarzy: 38224.09.2015, 22:12

Za granicą podobno głośno, że Rodgers jutra zostanie zwolniony.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.09.2015, 21:45

Urodziny obchodzą:
Agg, Bary2492, Beatrice, bobas86, caprio660, Citkoslav, dana676, el_Gunner, Fabregas_94, george321, heniek1234, heniek199009, heniek_14, jamajka27, kanonier16, Kanonier204, Kanonierka244, kanonierzyk73, kari24921, Karol_C, kenny, KogutxFelix, Konradinho1, KrisFP, krystian2702, Lora9, Lukas, Lukas_mik, Lukas__mik, majkel84, majormati, Maluka, mateusz8101, Michu99, mISIEK92, misiekbirm, misiek_birm, mona, Mucio, Najkel, pawel2409, pepe21, pepinho, PiaS, PiotrWojtek, PlayerX, prezeskamyk, pupcia14, Shadow90210, Specu1990, Specu90, TV5Thecaptain, Vassiriki, Vergel, vPersie18, xXxVodoxXx, zurek, zurek11,

Najlepszego ;d

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.09.2015, 21:44

Rafson
Przeciez jest news na stronie na ten temat..

ja8pl komentarzy: 296624.09.2015, 21:42

moze troche reusowaty ;p

K96m komentarzy: 5324.09.2015, 21:18

Prędzej Young na LO, według filozofii van Gaala, na środku powinien grać duet Lewo-Prawonożny.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2015, 21:18

songoku95
No mi on go nie przypomina.

songoku95 komentarzy: 2348624.09.2015, 21:11

czy tylko mi ten właściciel restauracji z Kuchennych rewolucji przypomina Marco Reusa?

marimoshi komentarzy: 472624.09.2015, 21:05

To Young/Blind na LO

MarkOvermars komentarzy: 913324.09.2015, 20:38

LO United M. Rojo doznał kontuzji i prawdopodobnie nie zagra w meczu przeciwko Arsenalowi. To drugi , po L. Shaw, lewonożny obronca wyłączony z gry

MarkOvermars komentarzy: 913324.09.2015, 20:33

Szczepaj

W wilkach na 16 spotkan 10 goli wiec nie najyorzej

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2015, 20:33

Doktor
Wiem, że każdy robi to co lubi ale mnie osobiście bawi wrzucanie masy zdjęć - ślub, narodziny dziecka i Bóg wie co jeszcze. Nie ma już intymności. Wszystko na sprzedaż. I aby lajków było jak najwięcej.

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 124.09.2015, 20:33

To się nazywa magia Hiszpańskiego słońca ;)

Doktor komentarzy: 770624.09.2015, 20:30

Jak to jest, że taki Aspas w Liverpoolu jest największą miernotą, która w stuptocentowej sytuacji potrafi minąć się z piłką, a w Celcie w spotkaniu z Barceloną strzela setki z pewnością Henry'ego.

Doktor komentarzy: 770624.09.2015, 20:27

@simpllemann

Nie cierpię ich za to. Widzę ludzi na fejsie i w rzeczywistości. Dodać kostiumy, maski i antyczni greccy komediopisarze odpadają w przedbiegach.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2015, 20:25

Doktor
Takie czasy.

Doktor komentarzy: 770624.09.2015, 20:25

Smutne trochę, że jak fejs nie działa przez 5 sekund, to od razu ludzie wypisują pytania - "co się stało?".

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.09.2015, 19:39

Masakra z tymi samobójami. 8 spotkań w tym sezonie z naszym udziałem i aż 5 own goli. Tyle to w całym tamtym sezonie nie było chyba.

TW_Szczepan komentarzy: 188424.09.2015, 19:35

Oglądałem go w Sheffield, oglądałem w Boltonie, oglądałem w Boltonie, gdzie wtedy mieli niegłupią pakę. Wszędzie grał słabo, ostatnio mu idzie w MK, ale raczej poziomu Championship, czy 10 bramek w PL nie przebije

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370024.09.2015, 19:34