Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC

Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC 23.09.2015, 21:40, Sebastian Czarnecki 1099 komentarzy

Ten, kto postawił dzisiaj, że Arsenal wygra po dwóch bramkach Flaminiego, musiał być niespełna rozumu, ale już niedługo będzie pławił się w bogactwie. Kto by pomyślał, że zawodnik, który był wypychany z drużyny przez samych kibiców The Gunners, zostanie okrzyknięty bohaterem Londynu. Pierwszy mecz Mathieu w tym sezonie, dwa strzały na bramkę i dwa trafienia, które dały Kanonierom arcyważne i niezwykle prestiżowe zwycięstwo na White Hart Lane.

Samo spotkanie w ramach 3. rundy Capital One Cup nie było widowiskowe, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale to już przeszłość. Arsenal fantastycznie odpowiedział na ostatnie niepowodzenia i podniósł sobie morale przed kolejnymi starciami. Zwycięstwo 2-1 na stadionie odwiecznego rywala smakuje przepięknie i miejmy nadzieję, że zarówno doping kibiców, jak i forma zawodników po takim triumfie utrzymają się na długi czas.

Tottenham: Vorm - Trippier, Fazio, Wimmer, Rose - Carroll, Dier (84. N'Jie) - Chadli (75. Alli), Eriksen, Townsend (67. Son) - Kane

Arsenal: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs - Arteta, Flamini - Chamberlain (89. Walcott), Ramsey, Campbell (67. Sanchez) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł większych emocji. Obie drużyny prezentowały się do tej pory bardzo pasywnie i starały się nie narażać na kontrataki przeciwnika. Brakowało więc szybkich i zaczepnych akcji skrzydłami, dominowała za to powolna i statyczna gra w środku pola.

Na pierwszą groźną okazję przyszło nam czekać aż do 13. minuty. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego na wolne pole Gibbsa, który od razu dośrodkował piłkę w pole karne. Ta minęła się z Olivierem Giroudem i trafiła do Joela Campbella, który przeniósł ją głową ponad poprzeczką.

Mecz toczył się swoim tempem, a obie drużyny dalej bały się podjąć ryzyko. Gra toczyła się przeważnie w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. A nawet jeżeli komuś udało się przedostać z piłką pod bramkę rywala, akcja kończyła się na obrońcach.

W 26. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Michael Vorm fatalnie wybił przed siebie strzał Chamberlaina, a do bezpańskiej futbolówki podbiegł... Mathieu Flamini. Tak jest, to właśnie krytykowany przez wszystkich Francuz wyprowadził Arsenal na prowadzenie w derbach!

Siedem minut później Tottenham był bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania. Fatalny błąd popełnił Debuchy, który dał się ograć Rose'owi i przepuścił go w pole karne swojej drużyny. Anglik już wychodził sam na sam z Ospiną, ale kolumbijski golkiper w porę skrócił mu kąt i wybił piłkę na rzut rożny.

W 39. minucie kąśliwy strzał oddał Chamberlain, który ponownie liczył na złą ocenę sytuacji przez Vorma, ale tym razem uderzył ponad bramką.

Tuż przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się Harry Kane, który mógł strzelić gola do szatni i doprowadzić do wyrównania, ale piłka przeleciała obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi na White Hart Lane po bramce Mathieu Flaminiego. Niebywałe.

Początek drugiej odsłony meczu mógł należeć do Tottenhamu i Harry'ego Kane'a. Anglik w 49. minucie co prawda umieścił piłkę w bramce Ospiny, po tym jak ten sparował przed siebie strzał Eriksena, ale znajdował się przy tym na pozycji spalonej.

W 53. minucie strzał z dystansu po wznowieniu gry z rzutu wolnego oddał Andros Townsend, ale piłka zmierzała w sam środek bramki i nie stanowiła żadnego zagrożenia dla Ospiny.

Trzy minuty później zagrożenie dla Ospiny stworzyli za to... obrońcy Arsenalu. Debuchy dał się ograć Chadliemu, którego podanie w pole karne zostało zatrzymane przez Caluma Chambersa. Wślizg Anglika był tak niefortunny, że piłka zmieniła tor lotu i zatrzymała się w bramce drużyny gości. 1-1.

W 65. minucie mogło być już 2-1 dla Tottenhamu, a w roli głównej ponownie Harry Kane. Anglik oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, który już witał się z bramką Arsenalu, ale w ostatniej chwili na drodze stanął Kieran Gibbs, który wybił piłkę z samej linii.

Dwie minuty później pierwsze zmiany w obu zespołach. Alexis Sanchez zastąpił Joela Campbella, a w drużynie przeciwnej Son Heung-Min zmienił Townsenda.

Przed 70. minutą Arsenal dwukrotnie szturmował na bramkę Tottenhamu, ale i dwukrotnie spotkał się z rozczarowaniem. Najpierw strzał Ramseya nie trafił w światło bramki, chwilę później Alexis Sanchez uderzył w sam środek, gdzie czekał dobrze ustawiony Vorm.

W 71. minucie Kanonierzy ponownie wypracowali sobie dogodną sytuację strzelecką, a w polu karnym gospodarzy znalazł się Olivier Giroud. Francuz oddał niezły strzał, ale świetną interwencją popisał się Vorm.

NIEBYWAŁE! Mathieu Flamini strzela drugiego gola i wyprowadza Arsenal na prowadzenie! Kto jak kto, ale po nim nikt by się nie spodziewał takiej skuteczności. Francuz przejął bezpańską piłkę na szesnastym metrze i potężnym wolejem wpakował piłkę tuż przy słupku bramki Vorma. Strzał nie do obrony, Tottenham 1-2 Arsenal!

Drużyna gospodarzy wprost nie mogła uwierzyć, że przegrywa po dwóch trafieniach defensywnego pomocnika. Kogutom długo zajęło pozbieranie się i wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji. W międzyczasie Alex Chamberlain oddał groźny strzał obok bramki.

Na odpowiedź Tottenhamu przyszło nam czekać aż do 87. minuty, kiedy to strzał z daleka oddał Dele Alli, ale David Ospina nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Tottenham 2-1 i awansował do kolejnej fazy Capital One Cup.

Capital One CupNorth London DerbyRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

@burakk5

No tak. Powinienem się domyślić, że masz z 12 lat.

Kaczaza komentarzy: 722325.09.2015, 13:48

new_star
wejdz na strone silver... i zainstaluj nowke

burakk5 komentarzy: 10925.09.2015, 13:44

TY jestes najslabszy Bellkerein jest z nich najlepszy:):)

djmacius komentarzy: 379625.09.2015, 13:44

Panowie, gdzie kupię najtaniej FIFE na ps3? ;)

Doktor komentarzy: 770625.09.2015, 13:43

@songoku95

Z Chelsea najbardziej zawiodło ustawienie taktyczne przy tym wolnym. W każdym razie, z Dynamem Kosa zawalił i to on powinien drżeć o miejsce w składzie, nie Gabriel. Przydałby się jeszcze trzeci obrońca tego typu i mogliby spokojnie grać zamiennie w zależności od formy.

Bellerin/Kosa/Gabriel/Monreal - Arsenal nie miał dawno tak solidnej obrony. Najsłabszy jest Bellerin, ale on szybko to nadgoni potencjałem.

@burakl5

Za co? Flamini jest słaby i mecz z KFC tego nie zmieni. Jeden dobry mecz nie przykryje dwudziestu słabych.

burakk5 komentarzy: 10925.09.2015, 13:41

Pamietacie co pisaliscie o Flaminim,przeprosicie:):)?

lukaskol komentarzy: 33925.09.2015, 13:39

tak na marginesie cofnięta bramka Hazarda w meczu z nami, kolejna dobra decyzja :) swoją drogą jakim idiotą musiał być Dean, ze zapisał mu bramkę, przeciez gdyby nie rykoszet na Chambersie to Bogu w okno by trafił...i jeszcze jedno, tym samym Chambers zanotował 2 samoboja w odstępie 2 meczów :P

new_star komentarzy: 6852 newsów: 925.09.2015, 13:24

"Przeglądarka Opera nie wspiera domyślnie wtyczki Microsoft Silverlight na tym systemie operacyjnym."

Ktoś wie o co chodzi? Dodam, że mam ta wtyczkę zainstalowaną.

ziomalos komentarzy: 53125.09.2015, 13:01

jakby ktos zamierzal grac w fife 16 na pc i chce grac w druzynie fanow arsenalu to prosze o kontakt;), nick na originie goshuushou

Doktor
IMO bramkę z CFC zawalił Nacho, który nie podążył za Zouma.

Doktor komentarzy: 770625.09.2015, 12:28

Na Lisy chciałbym:

Cech - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Flamini, Ramsey, Ozil - Walcott, Ox, Giroud

Takie coś bym chciał, niech Sanchez siedzi, dał dobrą zmianę z Tottenhamem, ale widać, że jest przemęczony. Kazik też nie błyszczy.

Doktor komentarzy: 770625.09.2015, 12:26

Kosa zawalił dwie bramki ostatnio, jeśli patrzymy się na formę, to powinni grać Mertesacker i Gabriel, choć trzeba przyznać, że ten drugi doskonale dogaduje się z Kosą. Mecz z Dynamem to było jedno wielkie nieporozumienie, a z Chelsea... sami wiemy. Nie skreślałbym za to Kosy.

Moim zdaniem: na Lisy, które grają dość ładnie i technicznie lepiej wyjść dwoma szybkimi obrońcami. Jak Kosa nie nawali, to niech Merte siedzi. Niemiec jest ostatnio solidny, ale w pewnych aspektach siebie nie przeskoczy.

Godzilla komentarzy: 23925.09.2015, 12:24

Skoro Monreal jest w swietnej formie to nie ma sensu go zmieniac. Proste.

KuBaJo komentarzy: 217425.09.2015, 12:24

Wolałbym żeby na defensywnym zagrał Flamini, dlaczego nie promować dobrych występów?

lays komentarzy: 3987125.09.2015, 12:12

Pato w wywiadzie mówił, że United złożyło za niego ofertę 2 godziny przed zamknięciem okienka w Anglii.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 125.09.2015, 12:11

Na Mahreza to nie wiem,czy nawet Gibbs by sie nie przydał, jest szybszy od Nacho.

Nacho jest w świetnej formie,ale Gibbs ostatnio jeździł na dupsku ostro i może warto na niego postawić w tym meczu.

lays komentarzy: 3987125.09.2015, 12:08

No Ogamenajg kurde skuteczny.

Szydziłem z niego mocno, a prawda jest taka,że przydałby sięnam i to bardzo.

Zdecydowanie lepszy od Theo na szpicy. Szybki, w lepszej formie niz nasi gracze ofensywni... Moze w nastepnym okienku (oczywiscie letnim), Wenger wyciagnie kogos z BVB - Reus/Obame.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.09.2015, 12:08

lays
Brazylijczyk. Pocieszające jest jednak, że który z trójki naszych środkowych obrońców nie wystąpił w sobotę powinno być dobrze, bo to chyba najlepiej grająca pozycja na boisku w tym sezonie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.09.2015, 12:07

@matt21: Z Flaminim na k.com taki sam szał jak z Lewym, gdzie Michał Pol zastanawia się kto obok Lewego znajdzie się w najlepszej piątce do Złotej Piłki a ,,eksperci'' próbują tłumaczyć jego wyższość nad Neymarem i Suarezem.

lays komentarzy: 3987125.09.2015, 12:05

Świetnie, że sprawa Gabriela zostanie rozstrzygnięta już dzisiaj. Musi być gotowy na Leicester.

Kto waszym zdaniem ostatnio lepszy Gabriel, czy Kosa?

Ja Kose uwielbiam, ale moim zdaniem ostatnio Gabriel lepszy. Gabriel w pojedynkach 1v1 jest tak pewny, że szok. Wkłada noge i nie ma rywala, pewny i szybki doskok i bardzo duża siła, co pokazał m.in na Hazardzie ostatnio. Wzbudza strach. To mi się podoba.

Myślę, że Wenger chyba tutaj nie będzie aż tak odwalał jak w przypadku paru pozycji i postawi jednak na Gabriela na stałe... Bo jak postawi na Pera to się tak wkurzę.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 125.09.2015, 11:42

Dokładnie. Rosa jak wchodził to od razu był impuls, Rosa nie machał do kolegów,żeby iść do presingu tylko sam cisnał i te jego niekonwencjonalne zagrania , przyśpieszenie i już do przodu.

AlexVanPersie komentarzy: 806425.09.2015, 11:31

Pamiętam jak fantastycznie chodził środek w pierwszym meczu z Neapolem, a to był Rossa-Flamingo-Ramsey.

Może Cazorla za Rossę i to znów odpali?

Btw. brakuje mi wejść Rossy w 60 minucie by rozruszać to towarzystwo...

marimoshi komentarzy: 472625.09.2015, 11:30

Bezbarwniej niż Arteta nie da się po prostu grać. Flamini chociaż potrafi uderzyć piłkę lub zrobić wślizg.

marimoshi komentarzy: 472625.09.2015, 11:29

Shark31

No co Ty. Chodziły słuchy na k.com,że to cienias i jest jedynie "ulepszona" wersja Theo XDD

shark31 komentarzy: 601325.09.2015, 11:28

Ale Aubemeyang koksi na tym środku. Szkoda że nie udało się go sprowadzić...

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.09.2015, 11:26

Z dwójki Flamini - Arteta wolę jednak tego pierwszego. I to nie ze względu na ostatnie spotkanie.

Mihex komentarzy: 2360425.09.2015, 11:23

Na Lisy w środku pola chciałbym zobaczyć Ramseya z być może Cazorlą (choć Hiszpan ostatnio też formą nie grzeszy), ale i tak będzie grała para Arteta-Cazorla. Może jakimś cudem Flamini wywalczył sobie miejsce, ale nie wiem czy się cieszyć, bo po jednym dobrym meczu nie chcę wyrokować mając w pamięci 100 słabych.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 125.09.2015, 11:13

WEnger powiedział,ze jeśli nie zostanie dzisiaj nałozona kara na Gabriela to jest on gotowy do wystepu w sobote.

Szkoda Coq. Z Arteta będzie bieda, szczerze to już bym wolał Ramseya na DM.

marimoshi komentarzy: 472625.09.2015, 11:09

Odsiedział.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.09.2015, 11:09

Doktor
Tego akurat nie wiem. Ale nie zdziwię się jeśli tak by się stało.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 725.09.2015, 11:09

a cazorla nie bedzie pauzowal meczu z lisami czy juz odsiedzial swoje z tottkami?

Doktor komentarzy: 770625.09.2015, 11:05

@simpllemann

Palę się ze wstydu.

Masz może jesazcze informację, czy to postępowanie może zagrozić Gabrielowi w sprawie następnego spotkania?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.09.2015, 11:03

Doktor
Niedokładnie się wyraziłem - anulowana została czerwona kartka Gabriela.

I tak, napisałeś.

Doktor komentarzy: 770625.09.2015, 10:58

Czy ja napisałem właśnie umorzona przez "ż"?

...

marimoshi komentarzy: 472625.09.2015, 10:56

Cech-Bellerin,Koscielny,Per/Gabriel,Monreal-Arteta(niestety),Cazorla-Ramsey,Ozil,Sanchez-Walcott.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52425.09.2015, 10:56

Dokor
Umorzona została kara za czerwoną kartkę. Trwa postępowanie dotyczące zachowania Gabriela podczas meczu z Chelsea.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 725.09.2015, 10:55