Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC

Od zera do bohatera, Flamini wygrywa derby! Spurs 1-2 AFC 23.09.2015, 21:40, Sebastian Czarnecki 1099 komentarzy

Ten, kto postawił dzisiaj, że Arsenal wygra po dwóch bramkach Flaminiego, musiał być niespełna rozumu, ale już niedługo będzie pławił się w bogactwie. Kto by pomyślał, że zawodnik, który był wypychany z drużyny przez samych kibiców The Gunners, zostanie okrzyknięty bohaterem Londynu. Pierwszy mecz Mathieu w tym sezonie, dwa strzały na bramkę i dwa trafienia, które dały Kanonierom arcyważne i niezwykle prestiżowe zwycięstwo na White Hart Lane.

Samo spotkanie w ramach 3. rundy Capital One Cup nie było widowiskowe, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale to już przeszłość. Arsenal fantastycznie odpowiedział na ostatnie niepowodzenia i podniósł sobie morale przed kolejnymi starciami. Zwycięstwo 2-1 na stadionie odwiecznego rywala smakuje przepięknie i miejmy nadzieję, że zarówno doping kibiców, jak i forma zawodników po takim triumfie utrzymają się na długi czas.

Tottenham: Vorm - Trippier, Fazio, Wimmer, Rose - Carroll, Dier (84. N'Jie) - Chadli (75. Alli), Eriksen, Townsend (67. Son) - Kane

Arsenal: Ospina - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs - Arteta, Flamini - Chamberlain (89. Walcott), Ramsey, Campbell (67. Sanchez) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł większych emocji. Obie drużyny prezentowały się do tej pory bardzo pasywnie i starały się nie narażać na kontrataki przeciwnika. Brakowało więc szybkich i zaczepnych akcji skrzydłami, dominowała za to powolna i statyczna gra w środku pola.

Na pierwszą groźną okazję przyszło nam czekać aż do 13. minuty. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego na wolne pole Gibbsa, który od razu dośrodkował piłkę w pole karne. Ta minęła się z Olivierem Giroudem i trafiła do Joela Campbella, który przeniósł ją głową ponad poprzeczką.

Mecz toczył się swoim tempem, a obie drużyny dalej bały się podjąć ryzyko. Gra toczyła się przeważnie w środku pola, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. A nawet jeżeli komuś udało się przedostać z piłką pod bramkę rywala, akcja kończyła się na obrońcach.

W 26. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Michael Vorm fatalnie wybił przed siebie strzał Chamberlaina, a do bezpańskiej futbolówki podbiegł... Mathieu Flamini. Tak jest, to właśnie krytykowany przez wszystkich Francuz wyprowadził Arsenal na prowadzenie w derbach!

Siedem minut później Tottenham był bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania. Fatalny błąd popełnił Debuchy, który dał się ograć Rose'owi i przepuścił go w pole karne swojej drużyny. Anglik już wychodził sam na sam z Ospiną, ale kolumbijski golkiper w porę skrócił mu kąt i wybił piłkę na rzut rożny.

W 39. minucie kąśliwy strzał oddał Chamberlain, który ponownie liczył na złą ocenę sytuacji przez Vorma, ale tym razem uderzył ponad bramką.

Tuż przed przerwą w dogodnej sytuacji znalazł się Harry Kane, który mógł strzelić gola do szatni i doprowadzić do wyrównania, ale piłka przeleciała obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi na White Hart Lane po bramce Mathieu Flaminiego. Niebywałe.

Początek drugiej odsłony meczu mógł należeć do Tottenhamu i Harry'ego Kane'a. Anglik w 49. minucie co prawda umieścił piłkę w bramce Ospiny, po tym jak ten sparował przed siebie strzał Eriksena, ale znajdował się przy tym na pozycji spalonej.

W 53. minucie strzał z dystansu po wznowieniu gry z rzutu wolnego oddał Andros Townsend, ale piłka zmierzała w sam środek bramki i nie stanowiła żadnego zagrożenia dla Ospiny.

Trzy minuty później zagrożenie dla Ospiny stworzyli za to... obrońcy Arsenalu. Debuchy dał się ograć Chadliemu, którego podanie w pole karne zostało zatrzymane przez Caluma Chambersa. Wślizg Anglika był tak niefortunny, że piłka zmieniła tor lotu i zatrzymała się w bramce drużyny gości. 1-1.

W 65. minucie mogło być już 2-1 dla Tottenhamu, a w roli głównej ponownie Harry Kane. Anglik oddał ekwilibrystyczny strzał nożycami, który już witał się z bramką Arsenalu, ale w ostatniej chwili na drodze stanął Kieran Gibbs, który wybił piłkę z samej linii.

Dwie minuty później pierwsze zmiany w obu zespołach. Alexis Sanchez zastąpił Joela Campbella, a w drużynie przeciwnej Son Heung-Min zmienił Townsenda.

Przed 70. minutą Arsenal dwukrotnie szturmował na bramkę Tottenhamu, ale i dwukrotnie spotkał się z rozczarowaniem. Najpierw strzał Ramseya nie trafił w światło bramki, chwilę później Alexis Sanchez uderzył w sam środek, gdzie czekał dobrze ustawiony Vorm.

W 71. minucie Kanonierzy ponownie wypracowali sobie dogodną sytuację strzelecką, a w polu karnym gospodarzy znalazł się Olivier Giroud. Francuz oddał niezły strzał, ale świetną interwencją popisał się Vorm.

NIEBYWAŁE! Mathieu Flamini strzela drugiego gola i wyprowadza Arsenal na prowadzenie! Kto jak kto, ale po nim nikt by się nie spodziewał takiej skuteczności. Francuz przejął bezpańską piłkę na szesnastym metrze i potężnym wolejem wpakował piłkę tuż przy słupku bramki Vorma. Strzał nie do obrony, Tottenham 1-2 Arsenal!

Drużyna gospodarzy wprost nie mogła uwierzyć, że przegrywa po dwóch trafieniach defensywnego pomocnika. Kogutom długo zajęło pozbieranie się i wyprowadzenie jakiejkolwiek akcji. W międzyczasie Alex Chamberlain oddał groźny strzał obok bramki.

Na odpowiedź Tottenhamu przyszło nam czekać aż do 87. minuty, kiedy to strzał z daleka oddał Dele Alli, ale David Ospina nie dał się zaskoczyć.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Tottenham 2-1 i awansował do kolejnej fazy Capital One Cup.

Capital One CupNorth London DerbyRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
TW_Szczepan komentarzy: 188424.09.2015, 19:27

Overmars

Bez przesady, Afobe prezentował się co najwyżej miernie podczas każdego wypożyczenia.

MarkOvermars komentarzy: 913224.09.2015, 19:24

Simplemann

Bardziej perspektywistyczny był moim zdaniem Afobe a się go pozbyto. Kto wie co ma w głowie nasz papcio

Czeczenia komentarzy: 1248124.09.2015, 19:20

Właściwie w lustrze widzę, że jest przed lustrem, ale dobra, pisać nie umiem.

Czeczenia komentarzy: 1248124.09.2015, 19:19

Fejs działa? To fajnie, bo używam tylko tego, którego przed lustrem widzę. W HD, chociaż nie mam w łazience odbiornika.

TW_Szczepan komentarzy: 188424.09.2015, 19:19

Szymon

Poważnie? Przecież nasz mecz z Leicester będzie o wiele bardziej ciekawy, bo wyrównany. United pewnie gładko pokona Sunderland. Ale cóż, United ma więcej kibiców

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2015, 19:13

MarkOvermars
Jestem zdziwiony, że on wciąż u nas jest.

Szymon95snk komentarzy: 29224.09.2015, 19:11

coraz bardziej mnie nc+ denerwuje.... wolą pokazac mecz United z Sunderlandem zamiast nasz...

wnw46 komentarzy: 182024.09.2015, 19:11

ile kary za zniszczenia na WHL dostanie Arsenal?

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370024.09.2015, 18:55

Fajnie by było poczytać sobie o zdesperowanych nastolatkach próbujących się powiesić na kablu od myszki z powodu padnięcia FB, taka selekcja naturalna. Tyle lajków by się zmarnowało.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370024.09.2015, 18:49

Iluminaci właśnie wykradają wasze tajne rozmowy. NWO stał się faktem.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 324.09.2015, 18:45

mihex - cofneli czerwona kartke, a mieli badac jego zachowanie - w sensie, ze trudno bylo go okielznac naszym zawodnikom ;]

Mihex komentarzy: 2360424.09.2015, 18:45

Mi fejs działa. Czasem się ładuje dłużej niż zwykle, ale tak to ok jest.

Master
A to już mu tej kary nie cofnęli ostatecznie?

amadeo komentarzy: 514924.09.2015, 18:38

Działa wam fejs Panowie/Panie ?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 324.09.2015, 18:37

czy za 20 minut nie zapadnie decyzja o tym czy paulista bedzie zawieszony?

michalm1 komentarzy: 702024.09.2015, 18:30

Po sezonie odejdzie Debuchy jestem pewien. Wenger i tak w lato nie kupi napastnika :)

lordoftheboard komentarzy: 822624.09.2015, 18:26

"Jenki też jest cienki, niby sobie ugruntował pozycję w WHU, no ale właśnie... to WHU"

WHU wygrało na wyjeździe z nami, Liverpoolem i City. O ile my i L'pool gramy w tym sezonie padakę to MC przed tym meczem wygrało wszystko i nie straciło nawet bramki.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2015, 18:25

Ale nie bez przyczyny Campbell tych okazji dostaje tak mało.

Czeczenia komentarzy: 1248124.09.2015, 18:14

Nadużycie czy nie, można się spierać. Z jego urazów wyciągnięto dwa wnioski. Że Chambers nie nadaje się na bok, no i Bellerin się objawił.

lays komentarzy: 3987124.09.2015, 18:08

E tam, wyrósł Hector!

Dawać Jenkiego z powrotem tu, bo stał się bardzo solidny! Sprzedać Debusziego, Hector i Jenkie na PO.

MarcinQT komentarzy: 260424.09.2015, 18:07

@Fanatic

Nikt mu nie dał oceny, tylko sama się stworzyła przez komputer na podstawie statystyk, whoscored działa automatycznie a nie, dlatego że ludzie wpisują tam swoje noty. Debuchy ma 6 odbiorów, 5 przechwytów i 3 dryblingi i za to ma podliczoną notę, żaden z jego błędów nie zakończył się golem, więc nic nie ma odejmowane.

Czeczenia komentarzy: 1248124.09.2015, 18:05

No, to wychodzi na to, że Debuchy dobrze grał. Rok temu. Oby nie przyszło mi czekać następnego roku na jego kolejny dobry mecz.

aNormalny komentarzy: 348224.09.2015, 18:04

ma ktos szczegolowy skrot wczorajszego spotknia Arsenalu z Totkami?

MarkOvermars komentarzy: 913224.09.2015, 17:59

Nic nie wyczytałem, za dużo komentarzy;P

Czeczenia komentarzy: 1248124.09.2015, 17:58

Nie no, super zastępstwo. Dyszka na niego poszła, w pierwszym sezonie dwie długoterminowe kontuzje, w drugim forma do ciastek. Nie lepiej było zawalczyć o Baca, dać mu tę podwyżkę?

Squillaci też grał w meczach w których udało mu się czegoś nie zawalić. W walce o mistrzostwo to trzeba zapierniczać cały sezon na poziomie... mistrzowskim.

MarkOvermars komentarzy: 913224.09.2015, 17:56

Maciek

A oglądałeś wczoraj mecz? Uwierz że Debuchy był naprawdę tragiczny, Rose czy Townsend robili go jak chcieli

Fanatic komentarzy: 599124.09.2015, 17:55

whoscored.com/Matches/1016588/Live

oceny z meczu spurs-The Gunners. kontrowersyjną note dali debuchemu....

MarkOvermars komentarzy: 913224.09.2015, 17:52

Simplemann

Ja bym go jeszcze nie skreślał. Powinnien dostać jeszcze kilka - kilkanascie szans w tym sezonie, wtedy będzie można go sensownie ocenić. Szkoda że był mało aktywny w ofensywie we wczorajszym spotkaniu

Czeczenia komentarzy: 1248124.09.2015, 17:51

Sagna*

Ale to tylko literówka, więc dodam jeszcze słówko o Campbellu.

U mnie w hierarchii na siedemnastym miejscu wśród skrzydłowych. U Wengera pewnie z ósmy, i niech tak zostanie. Przynajmniej póki czegoś nie pokaże.

Czeczenia komentarzy: 1248124.09.2015, 17:49

Lepiej trzymać Jenkinsona któremu chociaż się chce i który ma (?) status gracza HG.

Transfer Sanga>Debuchy, to jak wymiana złotego pociągu na podarte kalesony.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2015, 17:44

Jeśli tym występem miał sobie zagwarantować choćby wejścia na ostatnie minuty to tego nie zrobił.

Czeczenia komentarzy: 1248124.09.2015, 17:41

Derby, derbami. Arsenal ratuje honor po ostatnich niepowodzeniach, no i po ostatniej porażce na WHL.

Flamini? Nie zamierzam go krytykować za ten mecz, ale przezabawne, przezabawne jest domaganie się - no właśnie, czego? Przeprosin? Był wyszydzany, wygwizdywany? Hmm... to może czas napisać parę słów o Alexisie, Theo, Mesucie, Aaronie i pozostałej dwudziestce? Mistrzostwo gwarantowane.

Za to powoli klaruje się obsada jednej pozycji na przyszły sezon, tj. Bellerin i Jenkinson, bo Debuchy tak grać, to sobie może u cioci na imieninach.

Giroud w opinii wielu fanów jest najgorszym napastnikiem w galaktyce. W takiej formie to on nie jest napastnikiem tylko pośmiewiskiem.