Odrobić Straty: Arsenal vs FC Porto

Odrobić Straty: Arsenal vs FC Porto 11.03.2024, 18:37, Dominik Kwacz 766 komentarzy

Weekendowe spotkania ułożyły się po myśli Kanonierów i udało im się powrócić na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Nikt w północnym Londynie nie zamierza jednak otwierać szampana, bo do rozegrania wciąż pozostaje dziesięć kolejek i wiele jeszcze może się zmienić. Poza Premier League Arsenal wciąż ma szanse na wygraną w Champions League, by tak się jednak stało, musi odrobić straty z pierwszego starcia z FC Porto.

Dragões są w doskonałej formie, będąc niepokonanymi od sześciu spotkań (5Z, 1R). Szczególnie imponująco prezentowali się w meczu z wiceliderem tabeli – Benficą, którą rozgromili przed własną publicznością 5:0. W ubiegły weekend gładko pokonali na wyjeździe Portiomonense 3:0.

Arsenal nie ma sobie równych w lidze i po pokonaniu Brentford 2:1 powrócił na szczyt tabeli. Bramki Declana Rice’a i Kaia Havertza wystarczyły, by zapewnić Kanonierom trzy punkty. Było to ósme kolejne ligowe zwycięstwo londyńczyków w tym roku.

Pierwsze spotkanie obu drużyn nie należało do najpiękniejszych. Plan gospodarzy zakładał uczynienie gry jak najbardziej szarpaną i udało im się go w pełni zrealizować. Piłka była w grze przez zaledwie 51.7% możliwego czasu. Wspomagani aptekarskim sędziowaniem, piłkarze Sergio Conceicao padali jak muchy przy każdym kontakcie, przy akompaniamencie gwizdka. Gościom nie udało się w przeciągu całego spotkania oddać choćby jednego celnego strzału, za co ostatecznie zostali skarceni, przegrywając 0:1 po bramce Galeno.

Sytuacja kadrowa obu ekip wygląda nastepująco:

sklady

Na łamach The Athletic potwierdzono dziś informację, że uraz Gabriela Martinelliego wyklucza go z jutrzejszego spotkania. Podobnie jak w meczu z Brentford, najpewniej zastąpi go Leandro Trossard.

Azuis e Brancos nigdy nie udało się wygrać na wyjeździe z angielską drużyną (3R, 18P). Siedem ostatnich dwumeczów z angielskimi ekipami kończyło się porażką Portugalczyków. Arsenal wygrał wszystkie swoje domowe spotkania w tegorocznych rozgrywkach Champions League z bilansem bramkowym 12-0. The Gunners odpadali w dziewięciu z dziesięciu przypadków, w których przegrywali pierwszy pojedynek w fazie pucharowej. Jedynym wyjątkiem był dwumecz z... Porto, z sezonu 2009/2010, w którym londyńczycy zwyciężyli w rewanżu aż 5:0.

Jeśli Arsenal chce powrócić do elity klubowej piłki, musi radzić sobie z rywalami pokroju FC Porto. Pierwszy mecz był niewątpliwie najgorszym spotkaniem ekipy Artety w tym roku, rewanż musi więc wyglądać zupełnie inaczej. Gospodarze muszą zdominować rywali od pierwszych sekund i jak najszybciej zdobyć bramkę, każda upływająca minuta będzie bowiem oddalać ich od awansu. Mikel Arteta zapowiedział, ze Emirates Stadium będzie jutro głośniejsze niż kiedykolwiek, a Kanonierzy dowiedli, że potrafią zwyciężać z najlepszymi ekipami na Wyspach. Pora więc udowodnić to również w Lidze Mistrzów.

Arsenal2004 komentarzy: 375012.03.2024, 22:03

@thegunners101: też uważam że dzisiaj o wiele lepszy sędzia niż w ostatnim meczu. To właśnie przez tamtego sędziego zawodnicy Porto tak się kładli, bo wiedzieli że gwizdnie wszystko.

Rynkos7 komentarzy: 682412.03.2024, 22:03

@Theo10 napisał: "Ja to mam wręcz wrażenie, że nasi aż bardzo chcieli wcisnąć tę bramkę i przez to brakowało spokoju i wyrachowania."

Ja to bardziej odebrałem, że nikt od nas nie spodziewał się, że od samego początku Porto zagra takim wysokim i intensywnym pressingiem, wyszli zbyt spokojni na mecz a tu się okazało, że po kilku minutach już trzeba szósty bieg wrzucać. Stąd te wszystkie straty i nieporadne zagrania.

Koroniarz komentarzy: 1019912.03.2024, 22:03

2 połowa lecimy panyyy !!!

praptak komentarzy: 882612.03.2024, 22:03

@Theo10: To też prawdopodobne, intencje mają wyraźne tylko imo brakuje odrobiny luzu w grze

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 212.03.2024, 22:03

@djmacius: @djmacius napisał: "Ja bym paradoksalnie najszybciej zdejmował dziś Jorginho. Gra będzie coraz szybsza, coraz agresywniejsza, Jorginho odnajduje się lepiej jak jest spokój, rozgrywanie i klepanie piłeczką. Problem, że Thomas też ryzykowny po takiej przerwie."

Bardziej prawdopodobne jest dla mnie cofnięcie Kaia na 8-kę i wejście Jesusa na ŚN.

WSP komentarzy: 180612.03.2024, 22:02

@thegunners101: nie ma tragedii IMO. No mógł zareagować na tę agresję do Rice'a, ale poza tym sędziuje konsekwentnie, na dużo pozwala.

praptak komentarzy: 882612.03.2024, 22:01

@Furgunn napisał: "Ale trzeba przyznać że emocje ogromne :] tęskniłem za tym, musimy awansować dalej i zagrać dwumecz z kimś poważniejszym."
Właśnie przed meczem zastanawiałem się czy (zakłądając happy end) wolałbym np 4-0 do przerwy czy trochę pagórków i uznałem że pagórki lepsze ^ pierwsze opcja to co prawda informacja w świat o naszej jakości. Ale kto tego nie wie już teraz ten nie dowie się nigdy, a druga to więcej emocji i przy wygranej ulga + satysfakcja + brak nudy przez cały mecz

ravmc komentarzy: 18712.03.2024, 22:01

Plan na 2 połowę:
2 bramki Saka
1 Ode
1 Rice

thegunners101 komentarzy: 248112.03.2024, 22:01

Wy serio z tym sędzią? Narzucił sobie wysoko poprzeczkę, no żadnego groźnego wejścia nie było jeszcze, miały swój impet jedynie. Gdyby on obniżył próg wejścia na żółtą, to przecież dla nas byłoby chyba nawet gorzej. No na coś arbiter się zdecydować. Ten (w odróżnieniu od poprzednika) uznał widocznie, że piłka nożna sportem kontaktowym jest.

Rynkos7 komentarzy: 682412.03.2024, 22:00

@Arsenal2004 napisał: "do bramki Leo obaj byli tak samo tragiczni, tyle że trossard w końcu przynajmniej zachował zimną krew i strzelił."

Trossard jednak podejmował jakieś niekonwencjonalne próby zagrań i podejmował ryzyko, przez większość czasu mu nie wychodziło, ale zresztą jak dla większości zawodników dzisiaj. Saka dzisiaj wykłada się na podstawowych rzeczach. Zdecydowanie do poprawy.

djmacius komentarzy: 380612.03.2024, 22:00

Arsenal2004 komentarzy: 375012.03.2024, 22:00

@WSP: Marciniak chyba Inter Atletico dostał .

WSP komentarzy: 180612.03.2024, 21:59

@Furgunn: z kim poważniejszym? Porto to koksy jak narazie. ManU już dawno by dostało wpier... z nimi

Adamarsenal1 komentarzy: 319812.03.2024, 21:59

Oby szybko strzelić na dwa, Porto pewnie się otworzy bardziej, a z kontry są niebezpieczni.

Arsenal2004 komentarzy: 375012.03.2024, 21:59

Moim zdaniem i tak już lepiej ogląda sie ten mecz z tym sędzią . Ten z poprzedniego meczu to gwizdał nawet jak wiatr zawiał za mocno.

Czeczeniec komentarzy: 20512.03.2024, 21:59

Tego meczu któraś drużyna nie skończy w pełnym składzie, oby to tylko nie był Arsenal. Najbardziej boję się o jednego Niemca o zimnym jak moja była spojrzeniu.

Theo10 komentarzy: 829512.03.2024, 21:59

@praptak: Ja to mam wręcz wrażenie, że nasi aż bardzo chcieli wcisnąć tę bramkę i przez to brakowało spokoju i wyrachowania.

Furgunn komentarzy: 925412.03.2024, 21:58

WSP komentarzy: 180612.03.2024, 21:58

Może sędzia Marciniak by tu zrobił robotę. Czy on jsędziuje LM?

vergil99111 komentarzy: 128812.03.2024, 21:58

Po co sobie robić wrogów w takim miejscu jak Porto bardzo ładne miasto, pewnie Francuz się tam na wakacje jeszcze w życiu wybierze, a i pewnie piwo mu postawią . A Londyn? A po co mu Londyn

Arsenal2004 komentarzy: 375012.03.2024, 21:57

@novak15: do bramki Leo obaj byli tak samo tragiczni, tyle że trossard w końcu przynajmniej zachował zimną krew i strzelił.

wajktor1998 komentarzy: 125012.03.2024, 21:57

Saka musi w 2 polowie udowodnic swoj world class

Barney komentarzy: 2098412.03.2024, 21:56

narazie Raya tez na plus wybronil co mial do wybronienia.

Theo10 komentarzy: 829512.03.2024, 21:56

Kiwior gra dobry mecz i imo bardziej potrzebne jest takie zabezpieczenie z tyłu niż kolejny rozgrywający (Zina). Porto jednak w tych kontrach jest bardzo groźne.

wajktor1998 komentarzy: 125012.03.2024, 21:56

brawo dla Rice za zimna krew jak go ten debil za szyje zlapal, nie dal sie sprowokowac i zoltej albo czerwonej glupiej nie dostal

Necro komentarzy: 243412.03.2024, 21:56

Dlatego nie oglądam ligi mistrzów jeśli Arsenal nie gra. Można narzekać na sędziów z Anglii, ale prawda jest taka, że są najlepsi i dlatego tak dobrze ogląda się ligę angielską oraz tak ciężko angielskim drużynom jest grać swój futbol w Europie. Przecież tego nie da się oglądać i wcale to nie jest ewenement, że trafił się słaby sędzia. Ewenementem jest jak trafi się dobry sędzia. W każdym meczu LM tak jest, chyba że jest taka duża różnica klas pomiędzy drużynami, że nawet sędzia nie jest w stanie tego spieprzyć. Przecież w tym nie ma żadnej logiki żeby mecze najlepszych drużyn w Europie sędziowali jacyś Turkowie, Grecy czy inni amatorzy.

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 212.03.2024, 21:56

Dobra Pany - gość negatywów.

Proszę o kącik aprobaty dla Pana piłkarza Martina Odegaarda.

praptak komentarzy: 882612.03.2024, 21:56

@Trempa: Widać że LM na nas pressuje, imo nie pokazujemy pełni możliwości. Jest ok ale jeszcze daleko do bardzo dobrze

novak15 komentarzy: 26012.03.2024, 21:56

@Trempa: trossard słabo ? To gdzie jest saka ;)

thegunners101 komentarzy: 248112.03.2024, 21:55

Parę wniosków:
1. Myśmy w mecz to jeszcze nie weszli.
2. Porto gdyby nie bramka to rozgrywa swój mecz, ale to się teraz zmieni pewnie.
3. Rice, Saka, Saliba - troszkę obsrani, na to wygląda, choć Rice przynajmniej nie odstępuje i zacisnął zęby.
4. Sędzia nie daje kartek, ale tu na dwoje babka wróżyła, bo wtedy mogliby mieć już Saliba, Gabriel, Rice, więc mocny lipton.
5. Jak w drugiej połowie zagramy lepiej, to awansujemy. Póki co to trochę jak z Man United gramy, a nie jestem pewien czy słusznie, bo bramkę i tak mogliśmy stracić.
Sprawa otwarta, LM to jednak ma swój urok, zupełnie inaczej emocje odczuwam niż w lidze czy pucharach krajowych.

Moczyknur komentarzy: 183812.03.2024, 21:55

@Reamoner: boli ich Wielki Arsenal.

Bartek_ komentarzy: 19412.03.2024, 21:55

@Marzag: To nie byłaby zmiana dla zmiany, dobrze wiemy, że z Zina grałby inaczej niż Kiwior (schodziłby do środka pola), a wówczas zmieniłyby się także zadania boiskowe dla Whita.

Ale fakt, Kiwior gra dobrze.

WSP komentarzy: 180612.03.2024, 21:54

@Trempa: czemu, Nie można gwizdać tuż po wykonaniu wolnego z tak dalekiej pozycji?

Reamoner komentarzy: 467412.03.2024, 21:54

gdybyśmy my grali jak porto już byśmy grali w 10, inne standardy dla żeźników inne dla nas

Arsenal2004 komentarzy: 375012.03.2024, 21:54

Ja bym chyba zawału dostał jak by Zina wszedł i stracił głupio piłkę i ten turbo skrzat Conceicao popędził autostradą bez LO na naszą bramkę.

Cartman_KG komentarzy: 363812.03.2024, 21:53

Będzie dziś jeszcze czerwono i u nas i u nich coś czuję

WSP komentarzy: 180612.03.2024, 21:53

Na etapie losowania wiedziałem, że trafiliśmy gorzej niż to wygląda.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12112.03.2024, 21:53

- Trossard odkupił ta bramka swoj słaby występ do momentu jej zdobycia
- Saliba: ogarnij się, potrafisz grać, jak profesor, bez nerwów Willy i uważaj na żółtko
- Rice: zezlomuj ich tam w drugiej połowie za to, co sie działo pod koniec pierwszej. Tylko beż żółtej, boś Pan zagrożony;)
- co ten sędzia odpipił z tym gwizdkiem po wykonaniu wolnego :o

lukasz845 komentarzy: 455412.03.2024, 21:53

Trzeba jak najszybciej tym portugalskim panienkom wbić drugą bramkę to przestaną co chwila padać jak muchy

Barney komentarzy: 2098412.03.2024, 21:53

@gunner1990:

ale on im kartek nie daje

Theo44 komentarzy: 427612.03.2024, 21:53

Turpin nas nie moze skrzywdzic… rodzina jest najwazniejsza.

Reamoner komentarzy: 467412.03.2024, 21:52

Sędziowanie to jakiś żart, sędzia to poziom okręgówki klasy B
jak można doliczyć 1 minutę skoro portowcy co najmniej 6-7 symulując to jest kosmos miały być wydłużane połowy a tu efektywny cza smeczu poniżej 50min a oni 1 min w pierwszej i 3 w drugiej nienawidzę takiego oszustwa ewentualnie niekompetencji. Francuzik wracaj do swojej śmiesznej ligi

ksowa90 komentarzy: 146912.03.2024, 21:52

@marcin04c: szkoda że Jorginho nie zrobił tego jak dostal cios od Bruno Gimaraesa

KochamDominika komentarzy: 1012.03.2024, 21:52

Byłoby mi wstyd wyjść na boisko i grać jak Porto. Oni się piłkarzami nazywają?

gunner1990 komentarzy: 371912.03.2024, 21:51

Strzelić im druga i wybijać z rytmu a nie wytrzymają ciśnienia i się kartki posypią byle bez głupich błędów z tyłu

enrique komentarzy: 1922312.03.2024, 21:51

Trossard w przerwie bankowo będzie dzwonił do matki by się przyznała czy się nie puściła z sędzią.

pablofan komentarzy: 197112.03.2024, 21:51

@Furgunn: dostał polecenie by niepotrzebnie nie przedłużać, ale zapomnieli mu też powiedzieć żeby tego nie robił w sytuacji gdy będą gonić wynik xd

Furgunn komentarzy: 925412.03.2024, 21:51

@Pitu88 napisał: "Dawajcie Zinę"