Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2!

Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2! 21.01.2020, 22:10, Łukasz Wandzel 2705 komentarzy

Starcie Arsenalu z Chelsea w 24. kolejce Premier League było dla postronnych kibiców definicją derbów. Kanonierzy wbrew logice, pomimo utraty jednego zawodnika na początku spotkania, zremisowali z piłkarzami Franka Lamparda na Stamford Bridge. Fani Arsenalu w pierwszej połowie mogli rozpaczać z powodu fatalnego błędu Shkodrana Mustafiego i czerwonej kartki dla Davida Luiza. Obaj stoperzy dokonali wręcz sabotażu na swoich kolegach, znacznie utrudniając im dalszą grę. W drugiej połowie oglądaliśmy za to drużynę, która pokazała charakter i mimo przeciwności losu dwukrotnie doprowadziła do wyrównania. Najpierw po rajdzie Gabriela Martinellego, a następnie po cudownym golu Hectora Bellerina.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Torreira, Xhaka - Pepe (81' Holding), Özil (55' Guendouzi), Martinelli (90+1' Willock) - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Emerson - Kante (69' Mount), Jorginho, Kovacić (66' Barkley) - Hudson-Odoi, Abraham, Willian (76' Batshuayi).

Przyjezdni zaczęli agresywnie, ale Chelsea szybko zepchnęła Kanonierów do obrony. The Blues forsowali grę prawą stroną, mając Bukayo Sakę za słaby punkt defensywy gości. Niepewnie jednak wszedł w to spotkanie Hector Bellerin, który na początku tworzył dziurę w formacji Arsenalu, spóźniając się kilkukrotnie z powrotem do obrony. Gospodarze mieli też swoje okazje po rzutach rożnych. W 15. minucie blisko zdobycia bramki głową był Tammy Abraham, ale futbolówkę pewnie złapał Bernd Leno. Chwilę później to poprzeczka uratowała niemieckiego golkipera, kiedy z dystansu strzelał Callum Hudson-Odoi.

Dramat Arsenalu rozpoczął w 25. minucie Shkodran Mustafi. Niemiec posłał za lekkie podanie do Bernda Leno, przez co Tammy Abraham dopadł do piłki, minął bramkarza Arsenalu i wystarczyło, żeby strzelił do pustej bramki. Wtedy nierozważnie ratować sytuację postanowił David Luiz, ścinając napastnika Chelsea równo z murawą. Brazylijczyk za swoje przewinienie obejrzał czerwoną kartkę i opuścił plac gry. Arbiter przyznał gospodarzom rzut karny, a piłkę ustawioną na wapnie uderzył Jorginho. Leno rzucił się w dobrą stronę, ale Włoch wykonał rzut karny precyzyjnie i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

The Gunners, grając w dziesiątkę, nie byli w stanie odpowiedzieć na to trafienie, mimo że przed przerwą zaliczyli lepszy fragment gry na połowie przeciwnika. Mikel Arteta nie zdecydował się na roszady w składzie i piłkarze Arsenalu wyszli na drugą połowę w tym samym składzie. Dopiero po niespełna 10 minutach Matteo Guendouzi zastąpił Mesuta Özila. Kanonierzy nieustannie bronili dostępu do własnej bramki, a cała defensywa, z Granitem Xhaki na pozycji środkowego obrońcy, stała głęboko ustawiona w polu karnym.

W 64. minucie los uśmiechnął się do podopiecznych Mikela Artety. Shkodran Mustafi udanie wybił piłkę głową po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego. Futbolówkę przejął Gabriel Martinelli. 18-letni Brazylijczyk miał kłopoty z opanowaniem piłki, ale wtedy na środku boiska poślizgnął się N'Golo Kante. Młody gracz Arsenalu dzięki temu popędził na bramkę Kepy i bez kłopotu pokonał hiszpańskiego bramkarza. W 72. minucie pierwszy raz od dawna do siatki trafił Alexandre Lacazette. Na nieszczęście dla niego samego Francuz był na oczywistym spalonym.

Wydawało się, że Arsenal będzie się już tylko bronić, jednak w 84. minucie Cesar Azpilicueta zdobył bramkę na 2-1 po rzucie rożnym dla Chelsea. Duch walki Kanonierów w tej sytuacji jest godny podziwu. Piłkarze Arsenalu rzucili się do ataku. Hector Bellerin, zamiast dośrodkowywać w pole karne, ściął z futbolówką do środka i niespodziewanie uderzył lewą nogą sprzed szesnastki, a piłka wpadła do siatki przy długim słupku. Skazany na porażkę Arsenal pokazał zespołowego ducha i wyszarpał remis na Stamford Bridge.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52426.01.2020, 19:54

Wielkie brawa dla piłkarzy Shrewsbury. Świetny mecz z Liverpoolem i w nagrodę wyjazd na Anfield.

sWinny komentarzy: 780126.01.2020, 19:52

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu zawodnik Fulham dostał czerwo? Czy po zmianie przepisów nie powinna być żólta + karny?

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333026.01.2020, 19:52

No i Live ma dodatkowy mecz u siebie.

pumeks komentarzy: 2080826.01.2020, 19:50

Czyżby Liverpool powtarza meczyk?
Niech grają jak najczęściej to w końcu przegrają ;-)

Spejsik komentarzy: 340926.01.2020, 19:48

@Piotrek95 napisał: "Aube, Sokratisa czy Gabiego zastąpimy ukraińcami za 20 mln z Szachtara"
To w sumie wychodzi na to, że będziemy kupować droższych zawodników ponieważ Sokratis przyszedł chyba za 16 mln, o Gabim już nie wspomnę :D

Spejsik komentarzy: 340926.01.2020, 19:44

@TheNojs: Tak, był spoko opcją transferowa w któreś tam Fifie.
A tak serio to patrząc tylko na statystyki z tego sezonu nie wygląda źle: 6 bramek i 13 asyst.

TheNojs komentarzy: 4026.01.2020, 19:33

KFC chyba ciągle w nadziei, że TOP4 ugrają. Ściągają jakiegoś Steven Bergwijn, ktoś coś o nim wie w ogóle? :d

kkam195 komentarzy: 138026.01.2020, 19:33

@Cesc1994: W końcu :)

Cesc1994 komentarzy: 446526.01.2020, 19:23

@kkam195: tak

kkam195 komentarzy: 138026.01.2020, 19:22

Kiedy Auba wraca? Po meczu z Bournemouth?

ArsenalChampion komentarzy: 802026.01.2020, 19:11

Jak sędzia mógł teraz nie podyktowac karnego dla Rom. Przecież karny ewidentny

Piotrek95 komentarzy: 947326.01.2020, 19:04

,,jeśli nie kupimy nikogo to tam na górze sygnał, że sezon skreśłony..." kiedy wy ogarniecie że Kroenke ma w dupie Arsenal? to jest jeden z siedmiu czy 8 klubów sportowych, które on posiada, do tego usytuowany w dalekiej Anglii, woli się skupić na futbolu amerykańskim. Ten klub jest skreślony zawsze. Przyjdzie oferta 100 mln za Martinellego i skończą się rządy Raula, transfer Pepe to kupa kombinacji z ratami itd, przez pare lat to odczujemy. W tym sezonie kręcimy się na 10 miejscu, w przyszłym będzie to samo. Aube, Sokratisa czy Gabiego zastąpimy ukraińcami za 20 mln z Szachtara

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333026.01.2020, 18:45

2:45 Matełusz jak piszczy XD

schnor25 komentarzy: 1854626.01.2020, 18:37

Jaka bramka Lazio XDD Bramkarz parodysta, śp. Janusz Wójcik by go pocisnął jak Fabiniaka :D

thegunner4life komentarzy: 894626.01.2020, 18:36

Moim zdaniem jak w styczniu nie przyjdzie nikt nowy to będzie to taki sygnał, że tam na górze skreślili już ten sezon i nie widzą nadzieji żeby coś uratować w lidzę albo ugrać w LE. Czyli gramy żeby grać. No chyba, że w kasie klubu jest naprawdę pusto i nie ma za co kogoś kupić.

Patriko komentarzy: 526926.01.2020, 18:36

Haha, derby bramkarskich błędów, ale brawo Lazio może to im da kopa :D

Cesc1994 komentarzy: 446526.01.2020, 18:36

Hahahaha, jaka bramka dla Lazio XD

darek250s komentarzy: 10282 newsów: 526.01.2020, 18:33

Według Francuskich mediów, Radosław Majecki ma przechodzić testy medyczne przed transferem do AS Monaco.

Patriko komentarzy: 526926.01.2020, 18:27

Boże, ale Lazio zamula aż przykro się to ogląda

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333026.01.2020, 18:27

5:16 Nketiah się cieszy ------- 5:18 Nketiah smutny XDDDDD

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 126.01.2020, 18:17

@Patriko: czyli wchodzi na to, że pojechał do senatorium w Rzymie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.01.2020, 18:14

@JanikK:

Pw.

Patriko komentarzy: 526926.01.2020, 18:11

@metjuAFC: Tak czy siak teraz znowu doznał urazu I i II stopnia mięśnia dwugłowego uda, tak jest napisane na stronie Romy

Patriko komentarzy: 526926.01.2020, 18:09

@metjuAFC napisał: "Panowie wiecie co dzieje się z Mkhitaryanem? Nie ma go nawet na ławce. Kolejna kontuzja?"

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2020, 18:04

Super zawody, brawa dla Kamila moze po tym zwyciestwie sie przełamie, jest pierwszym skoczkiem, ktory chociaz raz wygrywał turniej pucharu swiata w ciagu ostatnich 10 lat, piekny wyczyn. Szkoda skoku Dawida na szczescie skonczyło sie na 9 z rzedu podium.

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 126.01.2020, 18:00

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466926.01.2020, 17:57

United have scored five goals in the first half of a game for the first time since February 2001 (6-1 vs Arsenal). #MUFC [Opta]

XD juz prawie zapomnialem o tym meczu, teraz patrze sklady i obrona procz Cola to dziwna byla u was XD

Slaviola komentarzy: 1237626.01.2020, 17:54

Brawo Polacy!

Dawid I Kamil zrobili swoje!

Do tego Żyła świetnie się zaprezentował.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333026.01.2020, 17:41

Kamill!!!! Kubacki brawooo mamy 1 i 3 miejsce!!

Patriko komentarzy: 526926.01.2020, 17:22

@kylo100 napisał: "Chiszpan to pewnie ten dziwolag co mi w avku ublizal ;p"
To Prokocim stary wariat z Mokotowa :D

Kowal96 komentarzy: 1758926.01.2020, 17:18

Kurde MU 6-0, chyba lecą na mistrza.

Mateo0920 komentarzy: 11826.01.2020, 17:18

Inter długo się trzymał ale teraz bardziej powinni patrzeć na 3 Lazio niz 1 Juve. Jeszcze im teraz Martinez wyleciał na dwa mecze chyba.

WilkSzary komentarzy: 25226.01.2020, 17:15

Chyba kogoś zabolało bo od razu usunął konto.

kylo100 komentarzy: 364626.01.2020, 17:14