Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2!

Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2! 21.01.2020, 22:10, Łukasz Wandzel 2705 komentarzy

Starcie Arsenalu z Chelsea w 24. kolejce Premier League było dla postronnych kibiców definicją derbów. Kanonierzy wbrew logice, pomimo utraty jednego zawodnika na początku spotkania, zremisowali z piłkarzami Franka Lamparda na Stamford Bridge. Fani Arsenalu w pierwszej połowie mogli rozpaczać z powodu fatalnego błędu Shkodrana Mustafiego i czerwonej kartki dla Davida Luiza. Obaj stoperzy dokonali wręcz sabotażu na swoich kolegach, znacznie utrudniając im dalszą grę. W drugiej połowie oglądaliśmy za to drużynę, która pokazała charakter i mimo przeciwności losu dwukrotnie doprowadziła do wyrównania. Najpierw po rajdzie Gabriela Martinellego, a następnie po cudownym golu Hectora Bellerina.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Torreira, Xhaka - Pepe (81' Holding), Özil (55' Guendouzi), Martinelli (90+1' Willock) - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Emerson - Kante (69' Mount), Jorginho, Kovacić (66' Barkley) - Hudson-Odoi, Abraham, Willian (76' Batshuayi).

Przyjezdni zaczęli agresywnie, ale Chelsea szybko zepchnęła Kanonierów do obrony. The Blues forsowali grę prawą stroną, mając Bukayo Sakę za słaby punkt defensywy gości. Niepewnie jednak wszedł w to spotkanie Hector Bellerin, który na początku tworzył dziurę w formacji Arsenalu, spóźniając się kilkukrotnie z powrotem do obrony. Gospodarze mieli też swoje okazje po rzutach rożnych. W 15. minucie blisko zdobycia bramki głową był Tammy Abraham, ale futbolówkę pewnie złapał Bernd Leno. Chwilę później to poprzeczka uratowała niemieckiego golkipera, kiedy z dystansu strzelał Callum Hudson-Odoi.

Dramat Arsenalu rozpoczął w 25. minucie Shkodran Mustafi. Niemiec posłał za lekkie podanie do Bernda Leno, przez co Tammy Abraham dopadł do piłki, minął bramkarza Arsenalu i wystarczyło, żeby strzelił do pustej bramki. Wtedy nierozważnie ratować sytuację postanowił David Luiz, ścinając napastnika Chelsea równo z murawą. Brazylijczyk za swoje przewinienie obejrzał czerwoną kartkę i opuścił plac gry. Arbiter przyznał gospodarzom rzut karny, a piłkę ustawioną na wapnie uderzył Jorginho. Leno rzucił się w dobrą stronę, ale Włoch wykonał rzut karny precyzyjnie i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

The Gunners, grając w dziesiątkę, nie byli w stanie odpowiedzieć na to trafienie, mimo że przed przerwą zaliczyli lepszy fragment gry na połowie przeciwnika. Mikel Arteta nie zdecydował się na roszady w składzie i piłkarze Arsenalu wyszli na drugą połowę w tym samym składzie. Dopiero po niespełna 10 minutach Matteo Guendouzi zastąpił Mesuta Özila. Kanonierzy nieustannie bronili dostępu do własnej bramki, a cała defensywa, z Granitem Xhaki na pozycji środkowego obrońcy, stała głęboko ustawiona w polu karnym.

W 64. minucie los uśmiechnął się do podopiecznych Mikela Artety. Shkodran Mustafi udanie wybił piłkę głową po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego. Futbolówkę przejął Gabriel Martinelli. 18-letni Brazylijczyk miał kłopoty z opanowaniem piłki, ale wtedy na środku boiska poślizgnął się N'Golo Kante. Młody gracz Arsenalu dzięki temu popędził na bramkę Kepy i bez kłopotu pokonał hiszpańskiego bramkarza. W 72. minucie pierwszy raz od dawna do siatki trafił Alexandre Lacazette. Na nieszczęście dla niego samego Francuz był na oczywistym spalonym.

Wydawało się, że Arsenal będzie się już tylko bronić, jednak w 84. minucie Cesar Azpilicueta zdobył bramkę na 2-1 po rzucie rożnym dla Chelsea. Duch walki Kanonierów w tej sytuacji jest godny podziwu. Piłkarze Arsenalu rzucili się do ataku. Hector Bellerin, zamiast dośrodkowywać w pole karne, ściął z futbolówką do środka i niespodziewanie uderzył lewą nogą sprzed szesnastki, a piłka wpadła do siatki przy długim słupku. Skazany na porażkę Arsenal pokazał zespołowego ducha i wyszarpał remis na Stamford Bridge.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Jacek1s komentarzy: 764627.01.2020, 10:46

@filo94 napisał: "Dziwny ruch Eriksena."

Inter ma bardzo fajny projekt na obalenie Juventusu z pozycji lidera, mają bardzo dobry atak, a szykuje im się jeszcze lepszy. Moim zdaniem jedyne czego im brakuje to boków obrony i jakiegoś perspektywicznego bramkarza do zastąpienia Handanovicia

kylo100 komentarzy: 361927.01.2020, 10:46

Za Zielem przemawia to, że jest obunożny. Tylko psychika i czy motorycznie w PL by dal rade?

Slaviola komentarzy: 1236427.01.2020, 10:45

Zielu to bardziej B2B, taki trochę Cazorla, czyli za Ozila aniżeli Xhake.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 227.01.2020, 10:41

@Marcinafc93: Dziwny ruch Eriksena. Raczej spodziewałem się transferu do klubu pokroju Bayernu, Barcelony czy PSG.
Fajnie wygląda projekt Interu!

Leehu komentarzy: 1049627.01.2020, 10:40

@Marcinafc93: W końcu trafi do klubu z którym może coś wygra. :D

sWinny komentarzy: 772927.01.2020, 10:38

@Kowal96: mi się wydaje, że właśnie sprawdził by się trochę głębiej, gdzie mógłby regulować tempo gry. Coś jak właśnie Cazorla. Obok niego Lucas i mielibyśmy świetny środek pola.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 127.01.2020, 10:36

Jastrząb wylądował, czyt. Eriksen w Mediolanie, jaram się ;)

Kowal96 komentarzy: 1758127.01.2020, 10:32

@sWinny:

Czaka i Zielu to chyba trochę inny typ piłkarza. Jak już, to chyba bardziej bym widział Zielińskiego za Ozila.

sWinny komentarzy: 772927.01.2020, 10:29

Wczoraj trochę przyglądałem się Zielińskiemu i z wielką chęcią bym go zobaczył za Czake. Chłopak ma ogromny potencjał i mam wrażenie, że jakby wskoczył na wyższy poziom(jakby mu w tej głowie przeskoczyło) to z powodzeniem mógłby odgrywać taką samą rolę jak Santi za najlepszych czasów. A z takim trenerem jak Mikel myślę, że byłoby to wykonalne.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 227.01.2020, 10:26

Bez tego niektórzy xD

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 227.01.2020, 10:24

@TomekO: jak widać niektórzy nie wszyscy są tak poważni jak Ty, albo tak dziecinni jak ja :)

thegunner4life komentarzy: 891827.01.2020, 10:24

@Jack_Herrer:
Co ma być to będzie.

Jack_Herrer komentarzy: 6184 newsów: 19227.01.2020, 10:20

Coś czuję, że ciężko będzie zatrzymać Aube, szykuje się ciężka ofensywa.

TomekO komentarzy: 274627.01.2020, 10:19

@softgreat: jak oddawali Divaca to się dziwilem po pierwszym meczu zrozumiałam co zrobili

TomekO komentarzy: 274627.01.2020, 10:14

@filo94: hmmm dla żartu... fajny masz poziom jak Cię to bawi.

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 127.01.2020, 10:13

Emre Can nie jest złym piłkarzem co pokazał w Liverpoolu, ale czy to jest zawodnik, który mógłby nam pomóc? Cieszy fakt, że szukamy graczy na kilka pozycji. Sam Arteta na poprzedniej konferencji powiedział, że nie tylko defensywa wymaga wzmocnienia.

johnnycage1909 komentarzy: 105427.01.2020, 10:09

A jeśli chodzi o Cavaniego, to odrzucił już ofertę (ESPN)

@mallen:

Hmm, ma kontrakt do 2022 roku, nie wiem czy Arsenal jest taki bogaty, żeby kupić go wcześniej :D

mallen komentarzy: 2123827.01.2020, 09:58

Arsenal jest zainteresowany ściagnięciecm Emre Cana, który chciałby odejść z Juventusu.

BILD

fabregas1987 komentarzy: 2570627.01.2020, 09:57

Skoro on już przyleciał do Londynu w piątek/sobotę to pewnie jest po testach i sesji zdjęciowej. W sumie pewnie mogliby go zaprezentować w przeciągu najbliższych kilku godzin, ale tam już decydują kwestie marketingowe.

Kowal96 komentarzy: 1758127.01.2020, 09:51

@fabregas1987:

Podejrzewam, że najwcześniej jutro, jakoś nie pamiętam, żeby właśnie w dzień meczowy była jakaś oficjalka. No ale nigdy nic nie wiadomo :D

fabregas1987 komentarzy: 2570627.01.2020, 09:48

Dzisiaj będzie oficjalka czy raczej nie w dzień meczu wjazdowego?

SzopenWWA komentarzy: 73827.01.2020, 09:37

Cavani to chyba sporo kontuzji ostatnio miał? 21 meczy w zeszłym sezonie opuścił, sporo. Ciekawe jak ze zdrowiem w anglii bedzie jak pogra na longstaffów czy innych drwalo :D Piłkarsko, jak będzie zdrowy to raczej będzie dobry transfer

thegunner4life komentarzy: 891827.01.2020, 09:36

@Thrall:
Oni w Manchesterze mają taki sam problem jak my, beznadziejny zarząd. Jeden zawodnik nie poprawi wyników. Więc się żadnego Cavaniego nie boję.

mallen komentarzy: 2123827.01.2020, 09:23

Manchester United złożył ofertę za Edinsona Cavaniego.

Barney komentarzy: 2058627.01.2020, 09:13

Oks ,A o której godzinie chętnie włączę transmisję?

kwiatinho komentarzy: 1311427.01.2020, 09:06

@filo94:
Ubaw po pachy

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 227.01.2020, 09:05

@Marcinafc93: Dla żartu. Znalazłem to na fb, którejś z fanowskich stron i mnie rozbawiło. Dlatego wrzuciłem :)

kwiatinho komentarzy: 1311427.01.2020, 09:04

Ponoć Cavani ma przejść testy medyczne w Atletico. Ciekawe czy coś się ruszy z Lemarem czy to był wymysł pismaków?!

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 127.01.2020, 09:04

@filo94: I po co takie głupoty wstawisz?

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1427.01.2020, 09:01

@filo94: Fake, w Rosji potrafią się chłopaki dobrze rozgrzać w taką pogodę.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 227.01.2020, 09:00

Kolejne smutne wieści...

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 227.01.2020, 08:59

@AfcRussia
41 min41 minut temu
WięcejAdi podał/a dalej Adi

Jak podaje redakcja jednej z rosyjskich gazet, wczoraj tuż po godzinie 21 w wieku 38 lat zmarzł Andrey Arshavin - były piłkarz Arsenalu i reprezentacji Rosji. Znaleziony został 27 stycznia 2020 roku w swoim domu, w Rosji. Andrey zmarzł z powodu rekordowo niskich temperatur.

ziom komentarzy: 190027.01.2020, 08:52

Dla mnie Dany ma duże ego o sobie.To taki cwaniaczek,on przyszedł do nas i myślał,że spokojnie da sobie radę w lidze angielskiej a tak się nie stało.Liga angielska zweryfikowała jego motorycznie,widać,że on dynamikę i szybkość ma na przeciętnym poziomie.Tempo w naszej lidze jest zawrotne,tylko najlepsi piłkarze dadzą radę zrobić różnice na boisku.Marzy mi się na ósemkę pozyskanie Coutinho,facet udowodnił w Liverpoolu,że to piłkarz z najwyższej półki,on talentem i umiejętnościami jest na poziomie Cazorli.Bayern zapewne jego nie wykupi ponieważ zapewne ściągną młodą perełkę z Bundesligi za małe pieniądze.

thegunner4life komentarzy: 891827.01.2020, 08:48

PW

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52427.01.2020, 08:46

@Barney
Dzisiaj, przed meczem Arsenalu.

thegunner4life komentarzy: 891827.01.2020, 08:42

Chciałbym już nasz mecz w niedzielę z Burlney i jestem pełen optymizmu. Wierzę, że ostatni mecz na SB kiedy to strzeliliśmy w końcu dwie bramki no i nie załamaliśmy się po czerwonej kartce dał naszym pozytywnego kopa i wygramy to spotkanie.

Barney komentarzy: 2058627.01.2020, 08:35

Siemka kiedy losowanie następnej rundy FA?

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 127.01.2020, 08:34

@Cartman_KG: ja też uważam, że jeśli Willock kiedykolwiek miałby dostać szansę w PL musiałby zacząć grać regularnie. Nie jestem fanem młodego Anglika. Dla mnie jest po prostu słaby. Bieganie to nie wszystko. Trzeba jeszcze potrafić dobrze podać.

Cartman_KG komentarzy: 362727.01.2020, 08:29

@TakKrzysiu: mam taką nadzieję, że nie. Chłopak ewidentnie powinien pokopać w champion albo nawet niżej byle regularnie. Tak moim zdaniem...

softgreat komentarzy: 208127.01.2020, 08:29

@TomekO: byl z 2 corka gigi 13 letnia. najstarsza ma 17. 13 numer w drafcie. kiedy to bylo kiedy LA oddalo vlade divaca za niego...stare czasy

thegunner4life komentarzy: 891827.01.2020, 08:29

@metjuAFC:
Moim zdaniem nie zagra. To jest coś jak ten Denis Saurez. On jest jeszcze gorszy od Ozila.

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 127.01.2020, 07:33

Sorki miało być pod newsem o Ceballosie

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 127.01.2020, 07:32

Jestem ciekaw czy to prawda czy zwykły wymysł dziennikarski. Jak Hiszpan ma grać skoro przez większość czasu spędzonego na Emirates leczy kontuzje. Teraz z kolei dochodzi do siebie i tak mijają kolejne tygodnie. Zobaczymy czy Arteta będzie na niego stawiał. Po meczu z Burnley byłem zachwycony teraz jestem rozczarowany.

TakKrzysiu komentarzy: 893627.01.2020, 07:19

Myślicie, że na tym etapie pucharu zagra Willock? Mimo jego ładnej bramki, kompletnie nie jestem fanem tego piłkarza.