Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2!

Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2! 21.01.2020, 22:10, Łukasz Wandzel 2705 komentarzy

Starcie Arsenalu z Chelsea w 24. kolejce Premier League było dla postronnych kibiców definicją derbów. Kanonierzy wbrew logice, pomimo utraty jednego zawodnika na początku spotkania, zremisowali z piłkarzami Franka Lamparda na Stamford Bridge. Fani Arsenalu w pierwszej połowie mogli rozpaczać z powodu fatalnego błędu Shkodrana Mustafiego i czerwonej kartki dla Davida Luiza. Obaj stoperzy dokonali wręcz sabotażu na swoich kolegach, znacznie utrudniając im dalszą grę. W drugiej połowie oglądaliśmy za to drużynę, która pokazała charakter i mimo przeciwności losu dwukrotnie doprowadziła do wyrównania. Najpierw po rajdzie Gabriela Martinellego, a następnie po cudownym golu Hectora Bellerina.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Torreira, Xhaka - Pepe (81' Holding), Özil (55' Guendouzi), Martinelli (90+1' Willock) - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Emerson - Kante (69' Mount), Jorginho, Kovacić (66' Barkley) - Hudson-Odoi, Abraham, Willian (76' Batshuayi).

Przyjezdni zaczęli agresywnie, ale Chelsea szybko zepchnęła Kanonierów do obrony. The Blues forsowali grę prawą stroną, mając Bukayo Sakę za słaby punkt defensywy gości. Niepewnie jednak wszedł w to spotkanie Hector Bellerin, który na początku tworzył dziurę w formacji Arsenalu, spóźniając się kilkukrotnie z powrotem do obrony. Gospodarze mieli też swoje okazje po rzutach rożnych. W 15. minucie blisko zdobycia bramki głową był Tammy Abraham, ale futbolówkę pewnie złapał Bernd Leno. Chwilę później to poprzeczka uratowała niemieckiego golkipera, kiedy z dystansu strzelał Callum Hudson-Odoi.

Dramat Arsenalu rozpoczął w 25. minucie Shkodran Mustafi. Niemiec posłał za lekkie podanie do Bernda Leno, przez co Tammy Abraham dopadł do piłki, minął bramkarza Arsenalu i wystarczyło, żeby strzelił do pustej bramki. Wtedy nierozważnie ratować sytuację postanowił David Luiz, ścinając napastnika Chelsea równo z murawą. Brazylijczyk za swoje przewinienie obejrzał czerwoną kartkę i opuścił plac gry. Arbiter przyznał gospodarzom rzut karny, a piłkę ustawioną na wapnie uderzył Jorginho. Leno rzucił się w dobrą stronę, ale Włoch wykonał rzut karny precyzyjnie i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

The Gunners, grając w dziesiątkę, nie byli w stanie odpowiedzieć na to trafienie, mimo że przed przerwą zaliczyli lepszy fragment gry na połowie przeciwnika. Mikel Arteta nie zdecydował się na roszady w składzie i piłkarze Arsenalu wyszli na drugą połowę w tym samym składzie. Dopiero po niespełna 10 minutach Matteo Guendouzi zastąpił Mesuta Özila. Kanonierzy nieustannie bronili dostępu do własnej bramki, a cała defensywa, z Granitem Xhaki na pozycji środkowego obrońcy, stała głęboko ustawiona w polu karnym.

W 64. minucie los uśmiechnął się do podopiecznych Mikela Artety. Shkodran Mustafi udanie wybił piłkę głową po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego. Futbolówkę przejął Gabriel Martinelli. 18-letni Brazylijczyk miał kłopoty z opanowaniem piłki, ale wtedy na środku boiska poślizgnął się N'Golo Kante. Młody gracz Arsenalu dzięki temu popędził na bramkę Kepy i bez kłopotu pokonał hiszpańskiego bramkarza. W 72. minucie pierwszy raz od dawna do siatki trafił Alexandre Lacazette. Na nieszczęście dla niego samego Francuz był na oczywistym spalonym.

Wydawało się, że Arsenal będzie się już tylko bronić, jednak w 84. minucie Cesar Azpilicueta zdobył bramkę na 2-1 po rzucie rożnym dla Chelsea. Duch walki Kanonierów w tej sytuacji jest godny podziwu. Piłkarze Arsenalu rzucili się do ataku. Hector Bellerin, zamiast dośrodkowywać w pole karne, ściął z futbolówką do środka i niespodziewanie uderzył lewą nogą sprzed szesnastki, a piłka wpadła do siatki przy długim słupku. Skazany na porażkę Arsenal pokazał zespołowego ducha i wyszarpał remis na Stamford Bridge.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214326.01.2020, 17:05

@Jacek1s: mogę? :) mogę

Kowal96 komentarzy: 1758926.01.2020, 17:03

A dobra, przepraszam, już widzę na stronie głównej k.com, ostatnio rzadziej bywam na k.com i nie ogarnąłem ;x

Kowal96 komentarzy: 1758926.01.2020, 17:02

"Poszukiwania wartościowego defensora przez wysłanników „Kanonierów” zdają się powoli dobiegać końca.

Przedstawiciele klubu zastanawiali się nad wieloma opcjami i w końcu postanowili skoncentrować na pozyskaniu Pablo Maríego Villara, czyli pierwszego od 47 lat Europejczyka, który nie tak dawno sięgnął z Flamengo po zwycięstwo w Copa Libertadores.

Mikel Arteta zdecydował się na zaakceptowanie kandydatury swojego rodaka, ponieważ w przeszłości miał okazję obserwować go w Manchesterze City. Obaj panowie nie nawiązali bliższej relacji, ponieważ środkowy obrońca był regularnie wypożyczany do takich ekip jak Girona, NAC Breda czy Deportivo La Coruña.

Nicolò Schira uważa, że transfer z udziałem Pablo Maríego Villara jest już w zasadzie przesądzony. Arsenal ma pozyskać go za 10 milionów euro i podpisać z nim kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Hiszpan zdążył rozegrać 30 spotkań w barwach Flamengo i zdobył w nich trzy gole oraz zanotował jedną asystę. Poza zwycięstwem w Copa Libertadores może pochwalić się także sięgnięciem po mistrzostwo Brazylii oraz dwoma występami na Klubowych Mistrzostwach Świata."

Nie wiem czy było :D

lays komentarzy: 3987126.01.2020, 17:02

Ulala Bergwjin podobno klepnięty przez Spurs. Piątek nadal opcją wg Romano.

Ranczomen komentarzy: 1232126.01.2020, 17:00

Elecmentarz jak nic :D

WilkSzary komentarzy: 25226.01.2020, 17:00

@Chiszpan napisał: "@RahU: Twojego starego."

Chiszpan (zawieszony) komentarzy: 2026.01.2020, 16:22

Widzę ze Inter spuchl szybciej niz morda zula po tanim winie. A oni chcieli z Juve walczyc.

Chiszpan (zawieszony) komentarzy: 2026.01.2020, 16:20

Burnley na wyjezdzie, Newcastle i Everton u siebie. 7 albo 9 pkt jak tu Arteta zrobi to bede zadowolony.

cieniak14 komentarzy: 172726.01.2020, 16:18

@Chiszpan: No ale oni musieli sie cofnąc, sam Arteta przyznał, że zespoł nie jest gotowy, zeby zapierdzielać 90min, oni nie mieli sił biegać, a nie, że sie cofneli i to nie jest jego wina, tylko wina poprzedniego sztabu, ze nie wytrzymuja kondycyjnie.

Marcel90 komentarzy: 812126.01.2020, 16:17

Lingard sie przelamal ! Czas na Lacazette.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.01.2020, 16:16

NEW: A deal for Matviyenko is not dead but could be delayed till summer as Arsenal and Shakhtar are yet to reach full agreement over the contractual details. Pablo Mari is said to be a ‘temporary fix’. Full story from Ukraine.

Chiszpan (zawieszony) komentarzy: 2026.01.2020, 16:16

@cieniak14: No, ale np, pierwszy mecz z Chelsea i to cofnięcie w drugiej połowie to kogo to był pomysl? Nie winie go za wszystko, ale poki co poprawy nie widać, może troche efekt nowej miotly dal o sobie znac, bo z Mulami fajnie zagralismy. Nie wiem.

cieniak14 komentarzy: 172726.01.2020, 16:15

@n0thing: w takim razie dlaczego tu nie ma Emeriego?

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36226.01.2020, 16:14

@cieniak14: Emery z tym zespołem zajął 5 miejsce i finał LE.

cieniak14 komentarzy: 172726.01.2020, 16:12

@Chiszpan: nigdzie nie napisalem, ze jest swietny, więc przestan sobie dopowiadać. Po prostu wypisywanie takich statystyk biorąc pod uwagę to jaki dostał zespół jest bez sensu.

Elastico07 komentarzy: 1252426.01.2020, 16:11

@Chiszpan napisał: "7/18 pkt i jeden wygrany mecz. Geniusz."
Nie ciekawie to wygląda.Z jednej strony mało przegrywamy,ale z drugiej nie potrafimy wygrywać.Wyjątkowo irytujący jest to sezon dla nas ze względu na te remisy.

Chiszpan (zawieszony) komentarzy: 2026.01.2020, 16:11

@cieniak14: A no, przekonałeś mnie. Jednak Arteta jest świetnym trenerem.

cieniak14 komentarzy: 172726.01.2020, 16:09

@Chiszpan: no ale dwa razy konczylismy w 10, raz nawet gralismy przez 60min ponad, no i dodatkowo dostał druzyne w rozsypce. Więc te statystyki to sobie wsadź głęboko w d :)

@Womanizer:

Agent piłkarza wrzucił tylko zdjęcie, że leci do Dusseldorfu, ale może to być tylko przesiadka, więc niekoniecznie może chodzić o klub z Bundesligi. Chociaż akurat Schalke może być zainteresowane, bo latem odchodzi od nich Nubel.

Womanizer komentarzy: 990526.01.2020, 15:12

Ten nowy klub Majeckiego to ponoć kierunek Niemiecki. Dusseldorf/Schalke.

kylo100 komentarzy: 367626.01.2020, 15:01

Niech sprzedają Majeckiego a co tam. Będzie na tuzin nowych Serbów, Albańczyków czy Czeczeńców.

kamilo_oo komentarzy: 2356726.01.2020, 14:51

Cena za Majeckiego zakręci się coś koło rekordu Ekstraklasy. Nie jest to duża kwota, ale myślę, że w naszej sytuacji nawet tyle byśmy nie wyłożyli.

Paul77 komentarzy: 976226.01.2020, 14:49

Zawsze fajnie jak w ulubionej drużynie gra rodak. A czym więcej, tym mocniej się kibicuje.

Jacek1s komentarzy: 764626.01.2020, 14:47

@thide: Bednarka bo jest sprawdzony przez ligę i polak rodak, więc fajnie

Kowal96 komentarzy: 1758926.01.2020, 14:37

Majecki ponoć ma zostać sprzedany i pójść od razu na wypo do Legii, coś jak u nas Saliba. Nowy klub jednak jest jeszcze nieznany.

Fajnie by było, gdyby był to... Arsenal :D Akurat Polskich bramkarzy z Legii umiemy wychować :D

Patriko komentarzy: 528126.01.2020, 14:37

@Paul77: @Patriko napisał: "ale nikt teraz nie zwolni Simeone w Lazio"
Oczywiście chodziło mi o Simone Inzaghiego, nie Simeone :D

Elastico07 komentarzy: 1252426.01.2020, 14:21

Bernardo Silva jest niesamowity.

Paul77 komentarzy: 976226.01.2020, 14:19

@Patriko: tam potrzebny jest rozwód. Po obu stronach to widać

TW_Szczepan komentarzy: 188426.01.2020, 14:11

Bednarek odkąd przyszedł Hasenhüttl gra regularnie na środku i co najważniejsze, widać u niego postęp w zasadzie z tygodnia na tydzień. Myślę, że ktoś, kto za niego wyłoży te 30 baniek w górę będzie zadowolony. Inna sprawa, że to raczej nie będziemy my.

Elastico07 komentarzy: 1252426.01.2020, 14:11

Dla użytkowników ps.Na ps+ jest kolekcja Nathana za darmo do pobrania.Ja przeszedłem już ją 2x,najpierw na ps3,poźniej na ps4 ale pobrałem po raz kolejny bo sporym odstępie czasu i robię na najwyższym poziomie trudności.Jak dla mnie to jest najlepsza seria gier jaka kiedykolwiek wyszła.Przygodowa gra akcji z elementami zrecznościowymi z świetną fabuła i jak na tamte lata dobrą grafiką z charakterystycznymi bohaterami i humorystycznymi dialogami.Nic tylko korzystać,gra prawie dla ludzi w każdym wieku 10+

Patriko komentarzy: 528126.01.2020, 14:02

@Paul77: To już trwa za długo, Cholo się wypalił, gdzieś tam mówił, że jakby chciał odejść z Atletico to poprowadzić któryś inny z byłych klubów w których grał, ale nikt teraz nie zwolni Simeone w Lazio, ani Conte w Interze żeby go zatrudnić a wydaje mi się, że wcześniej czy później odejdzie o ile władze Atleti nie odważą się go same zwolnić, tym bardziej, ze już kibice zaczynają na niego gwizdać co się nigdy wcześniej nie zdarzało

Elastico07 komentarzy: 1252426.01.2020, 14:00

@thide napisał: "co byście woleli: Bednarek do Arsenalu czy ukraińskie/hiszpańskie wynalazki? wiadomo, że Jano trafiłby tu za minimum 30 baniek."
Bednarek-Wynalazki jak dla mnie Bednarek
Bednarek-Ktoś dobrze rokujący lub sprawdzony SO np.Upame lub ktoś z doświadczeniem jak dla mnie 2 opcja.
Miło byłoby oglądać Polaka rodaka w składzie Arsenalu ale nie mam przekonania czy byłoby wystarczająco dobry żeby być lekiem na całe zlo które tam się zalęgło

Elastico07 komentarzy: 1252426.01.2020, 13:58

Atletico to jest dno od paru sezonów i żadnego progresu w ich grze nie widać,żadnego.

metjuAFC komentarzy: 5698 newsów: 126.01.2020, 13:58

@Paul77: dokładnie. To już chyba lepiej oglądać Serie A choć też nie porywa.

Paul77 komentarzy: 976226.01.2020, 13:52

@Arsenal4Ever14: oglądając Atletico krew się z oczu leje... I szkoda na to elektryki tracić.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.01.2020, 13:45

ostriket komentarzy: 661226.01.2020, 13:45

Jaki cyrk odstawia Lahoz w meczu Atletico to głową mała... Pajac który nie powinien sędziować nic więcej cej niż liga okręgowa

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333026.01.2020, 13:22

Ta gra Atletico jest straszna. Z takim składem na spokojnie by mogli powalczyć o coś wiecej. Problemem jest niestety Simeone.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333026.01.2020, 13:11

Co jak co, ale Conte zrobił z Interu potęge we Włoszech. Bardzo tego brakowało.