Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal

Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal 11.01.2020, 16:24, Tomasz Kowalski 2252 komentarzy

Arsenal wciąż dociera się z Mikelem Artetą, czego byliśmy świadkami w dzisiejszym spotkaniu. Kanonierzy po raz kolejny mieli problem z ustabilizowaniem swojej formy na przestrzeni całego meczu i z tego też powodu musieli podzielić się punktami z ekipą Crystal Palace. Cały mecz był rozgrywany w bardzo chaotyczny sposób, a zawodnicy grali niesamowicie ostro.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, David Luiz, Kolasinac - Torreira (46' Guendouzi), Xhaka - Pepe, Özil (70' Martinelli), Aubameyang - Lacazette (90' Nelson)

Crystal Palace: Guaita - Kelly, Tomkins, Cahill, Riedewald - McCarthy, Kouyate, McArthur - Meyer (68' Tosun), Zaha - Ayew

Arsenal wyszedł na ten mecz z jednym celem. Było to widać od samego początku, gdyż to goście w pierwszych sekundach meczu ruszyli na bramkę Guaity. David Luiz co i rusz uruchamiał skrzydła The Gunners swoimi długimi podaniami.

Kanonierzy całkowicie zdominowali początkową fazę tego spotkania, które było rozgrywane w bardzo chaotyczny sposób. Obrona The Eagles często panikowała i wybijała piłki na oślep.

Efektem tej dominacji była akcja Mesuta Özila, Alexandre Lacazette'a i Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten pierwszy dograł do Francuza, który pomimo asysty trzech obrońców, wypatrzył najlepszego strzelca Arsenalu, a ten nie pomylił się z okolicy 11 metra i pokonał Guaitę.

Arsenal złapał wiatr w żagle i mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w 17. minucie meczu Nicolas Pepe zbyt mocno wypuścił sobie piłkę przy zwodzie w polu karnym, a futbolówkę pewnie złapał hiszpański bramkarz.

Coraz częściej niż aplauz za ładne akcje mogliśmy słyszeć gwizdek pana Paula Tierneya. Obie drużyny nie szczędziły środków przy odbiorze piłki.

Gdy dochodziła 30. minuta meczu, gospodarze wybudzili się z letargu i zaczęli pojawiać się coraz bliżej bramki Bernda Leno. Na pięć minut przed przerwą Cheikhou Kouyaté oddał mocny strzał na bramkę Niemca, który wybronił go na raty. Chwilę później Nicolas Pepe mógł wylecieć z boiska za kopanie leżącego McCarthy'ego, ale sędzia wlepił mu żółtą kartkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnicy Roya Hodgsona znaleźli się w polu karnym, a nieporozumienia Davida Luiza i Seada Kolasinaca nie wykorzystał Jordan Ayew.

W kolejnych 45 minutach to gospodarze byli przeważającą stroną i co i rusz przeprowadzali akcje na połowie Arsenalu. Ich zapał przyniósł rezultat w 54. minucie. Jordan Ayew oddał strzał na bramkę Leno, a futbolówka odbiła się od stopy Davida Luiza. To zmyliło niemieckiego golkipera, któremu pozostało przyglądanie się, jak piłka wpada do siatki.

Chwilę później rozjuszeni Kanonierzy mogli po raz drugi w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale Lacazette zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i finalnie cała akcja spaliła na panewce.

W 61. minucie David Luiz oddał strzał głową po kornerze Nicolasa Pepe, jednak piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później Pierre-Emerick Aubameyang w bezmyślny i brutalny sposób sfaulował Maxa Meyera, który nie mógł kontynuować gry. Gabończyk otrzymał żółtą kartkę, jednak po konsultacji z VAR'em, sędzia cofnął swoją decyzję i wyrzucił 30-latka z boiska.

W 78. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia drugiej bramki, ale Sokratis okazał się bohaterem Arsenalu i wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później to Kanonierzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Alexandre Lacazette przyjął piłkę od Martinellego w polu karnym, obrócił się i dograł do Nicolasa Pepe, który uderzył z lewej nogi. Guaita musnął piłkę koniuszkami palców i w ostateczności sparował ją na słupek. Futbolówka wróciła do gry i odbiła się od Hiszpana, co natychmiast starał się wykorzystać Lacazette, ale 33-letni bramkarz złapał ją niczym jego odpowiednik w meczu hokeja.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Wilfried Zaha padł w polu karnym po tym, gdy poczuł delikatny kontakt Gabriela Martinellego. Paul Tierney nie dał się oszukać i nie wskazał na wapno. Wynik meczu do końca spotkania nie uległ zmianie, a Arsenal był zmuszony podzielić się punktami ze swoimi sąsiadami.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Tomasz Kowalski źrodło:
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 217.01.2020, 17:41

Kurzawa zmienił agenta na agenta Edu xd

Arsenal96l komentarzy: 501617.01.2020, 17:32

@metjuAFC: Oj uwierz że gdyby historia się powtórzyła to by była dopiero zagadka :D

silvano95 komentarzy: 979617.01.2020, 17:29

@Pablo11 Meunier w letnim oknie.

silvano95 komentarzy: 979617.01.2020, 17:27

RB Leipzig chief admits he’s braced for Dayot Upamecano transfer bids with Arsenal keen on defender

The Sun

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 117.01.2020, 17:24

@Arsenal96l: nie ma co się śmiać, ten transfer przeszedł do historii jako jeden z najbardziej zagadkowych ruchów na rynku.

Pablo11 komentarzy: 82617.01.2020, 17:22

Tanio możemy wzmocnić boki obrony w postaci dwóch bocznych obrońców Kurzawa i Meunier który może również grać na środku bloku.

Arsenal96l komentarzy: 501617.01.2020, 17:19

@metjuAFC: Podobno Kim Mikael Källström wznawia karierę bo Arteta go potrzebuje . Rekomendacje podobno dał sam Arsene Wenger .

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 117.01.2020, 17:14

Czyli zakontraktowanie Kurzawy wydaje się tylko kwestią czasu. Ciekawe co będzie kolejnym ruchem. Wypożyczenie stopera czy środkowego pomocnika. Obie pozycje trzeba wzmocnić. Może czeka nas jeszcze jakaś niespodzianka. Ornstein pisał o 3-4 możliwych transferach IN dodając, że Raul ma pełne ręce roboty. Zostały 2 tygodnie. Podejrzewam, że od poniedziałku wszystko zacznie się klarować.

Arsenal96l komentarzy: 501617.01.2020, 17:11

Panowie korzysta z was ktoś z telewizji na kartę bez umowy w NC+?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 217.01.2020, 17:07

Meeting between Arsenal technical director Edu Gaspar and the representatives of Athletico Paranaense midfielder Bruno Guimarães in London. No formal bid from Arsenal yet. [
@brunoandrd
]

mallen komentarzy: 2123917.01.2020, 16:52

Tierney odbywa właśnie pierwszy, lekki trening na boisku treningowym.

Jeorge Bird

Chyba Kieran dostał info o Kurzawie ;)

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 117.01.2020, 16:50

ps. za chwilę będzie warty tyle co Kanté

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 117.01.2020, 16:49

Jeśli Czapka odejdzie do Herthy to w jego miejsce powinien przyjść Eduardo Camavinga.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 117.01.2020, 16:47

Myślałem, że Arsenal wraz z odejściem Wengera zakończy politykę skupowania sprawdzonych przeciętniaków.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.01.2020, 16:45

@Diam51 napisał: "Lakazet, Pepe, Kurzawa... Jeszcze kilku ogórów z LipĘ i można liczyć na wyrównaną walkę o spadek do Championship."

Krystian już czeka ;)

Pablo11 komentarzy: 82617.01.2020, 16:19

Le Parisien" informuje, że Manchester United i Arsenal stoczą walkę o pozyskanie Thomasa Meuniera z Paris Saint-Germain.

call_me komentarzy: 272717.01.2020, 15:59

@Jacek1s:

On nie wyolbrzymia. Chce być kontrowersyjny.:)

czarnykruk komentarzy: 69917.01.2020, 15:58

@call_me: Jest jeszcze jeden argument za. Kurzawa grywał też na skrzydle i mógłby wchodzić na końcówki, żeby bronić wyniku :)

Jacek1s komentarzy: 764617.01.2020, 15:56

@Diam51: Wyolbrzymiasz. Lacazette jest przyzwoitym napastnikiem, po prostu teraz ma słabsze dni, Pepe to w przyszłości potencjalna klasa światowa, a Kurzawa jest całkiem solidnym obrońcą.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18417.01.2020, 15:54

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187417.01.2020, 15:41

Ankieta nie ma sensu, na pytania tego typu nie da się odpowiedzieć tak lub nie, jedyną sensowną odpowiedzią jest "to zależy", bo istotnych jest wiele czynników, które nie są zawarte w pytaniu

Kowal96 komentarzy: 1758917.01.2020, 15:40

@Arsenal96l:

Wszystkich, których szkalują zawsze szkoda ;c

Elastico07 komentarzy: 1250817.01.2020, 15:27

@Armata500 napisał: "Grał ktoś z Was w Far Cry 3 i może kojarzy głównego przeciwnika, Vaasa?"
Jedna z lepszych gierek w jakie grałem,najpierw na ps3 kampania i multi w którym wiele osiągnąłem jak na tamte czasy,a teraz wróciłem na ps4 do remasteru po to żeby pyknąć jedyną platyne w swojej historii.

Elastico07 komentarzy: 1250817.01.2020, 15:26

ta ankieta z Kurzawą naciągana i oczywista.Za takie pieniądze przy naszych kontuzjach to raczej oczywiste i świetna okazja.

Arsenal96l komentarzy: 501617.01.2020, 15:13

@Kowal96: I co szkoda Ci teraz Mustafy? :D

Kowal96 komentarzy: 1758917.01.2020, 15:05

Fajny wywiad, warto obejrzeć.

fabregas1987 komentarzy: 2577017.01.2020, 15:03

Arsenal wrzucił na tt zdjęcie Torreiry jak pręży muskuły na treningu, więc możemy się spodziewać jutro Lucasa w XI!

thegunner4life komentarzy: 894317.01.2020, 14:59

@Armata500:
Wiesz jaka jest definicja szaleństwa? Wystawiać mnie w pierwszym składzie.

coooyg11 komentarzy: 317117.01.2020, 14:59

@Armata500: haha rzeczywiście, tak właśnie on mi się z kimś kojarzył, teraz już się wszystko wyjaśniło xD

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13017.01.2020, 14:57

Grał ktoś z Was w Far Cry 3 i może kojarzy głównego przeciwnika, Vaasa?

Kurzawa to wykapany Vaas z wyglądu.

call_me komentarzy: 272717.01.2020, 14:46

@Wojtek1988 napisał: "w wariancie optymistycznym że nie spadniemy z ligi"

A... to ta osoba, która twierdzi, że jeśli nie w tym to na pewno w kolejnym sezonie "spuści" Arsenal z ligi.

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26717.01.2020, 14:40

Być może to średniak ale mamy ten komfort że mamy co do jednego samych dziadów w obronie (i jednego średniaka Sokratisa) tak że każdy średniak będzie dobry - jesteśmy w końcu przeciętnym klubem i takim zostaniemy minimum 3-4 kolejne sezony (w wariancie optymistycznym że nie spadniemy z ligi).

call_me komentarzy: 272717.01.2020, 14:39

Ja rozumiem narzekanie na "odpad" z PSG. Jednak z drugiej strony sytuacja na LO wcale nie wygląda różowo.
W mojej opinii z Tierney-a będziemy mieli naprawdę wiele radości, ale musi wrócić do zdrowia. Na tę chwilę jest po za składem.
Kolasinac też łapie drobne kontuzje. Ma problemy z zagraniem spotkania w pełnym wymiarze czasowym i po za płaskimi "dośrodkowaniami" nic ciekawego nie proponuje.
W mojej opinii warto Kurzawe ściągnąć. Może się okazać, że wygryzie ze składu Kolasinaca i wtedy w przyszłym sezonie grać parą Tierney, Kurzawa a Kola na sprzedaż.

Arsenal96l komentarzy: 501617.01.2020, 14:24

@Ech0z: Ja już się przyzwyczaiłem :D

songoku95 komentarzy: 2348617.01.2020, 14:20

@wojt3q: Ciężko jednoznacznie określić, która pozycja wymaga szybszego wzmocnienia bo mamy tak kadrę poszatkowaną, że wszędzie potrzebujemy piłkarzy.

@Elprofes:
Kłamiesz, gdybyś obserwował tę stronkę dłuższy czas to byś wiedział, że nie warto tu o nic pytać xD

Pablo11 komentarzy: 82617.01.2020, 14:12

Ornstein potwierdza zaawansowane rozmowy dot. Kurzawy. Wygląda na to, że oficjalne potwierdzenie jest już tylko kwestią czasu.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214317.01.2020, 14:11

@Elprofes napisał: "Obserwuje tą stronkę"
TĘ stronkę

ArsenalChampion komentarzy: 801917.01.2020, 14:11

Czyli ludzie nie chcą Kurzawy bo średniak. To skoro taki Kurzawa jest średniakiem i nie jest to transfer na poziom Arsenalu. To zastanawia mnie kogo wy tu byście chcieli. Najlepszych z najlepszych, A proszę napiszcie mi co Arsenal ma takim topowym piłkarzom do zaoferowania pod względem sportowym ? Lepiej wbijcie sobie do tych głów ze Arsenal dla topowych grajków nie jest już klubem docelowym jak choćby 10 lat temu. Topowy piłkarz nie wybierze ofery Arsenalu, tylko pojdzie do Barcelony,Bayernu,Realu,Juventusu,Psg,City,Liverpoolu i jeszcze pewnie pare można wymienić. Arsenal żeby realnie się wzmonić musi kombinować na rynku i właśnie szukać takich okazji jak Kurzawa, czyli piłkarz będący w najlepszym wieku dla piłkarza, ograny na najwyzaszym poziomie, który jest w stanie od razu wzmocnić skład.

Elprofes komentarzy: 117.01.2020, 14:06

Obserwuje tą stronkę od dłuższego czasu i takie pytanko czy obowiązuje mnie 8 miesięczny zakaz podejmowania pracy jako kierowca po zdaniu prawka w najbliższym czasie

call_me komentarzy: 272717.01.2020, 14:03

@ziom napisał: "top 4 nie będzie regularnie awansować"

Racja.:)

ziom komentarzy: 190017.01.2020, 13:59

@call_me: W pełni się z tobą zgadzam,że są średniacy w ekipach z innych lig które grają w lidze mistrzów.Co Arsenal ma obchodzić jakie kluby z innych lig kwalifikują się do ligi mistrzów?Arsenal jeśli grałby w Bundeslidze to co roku walczyłby o mistrzostwo ponieważ w tamtej lidze jest dużo niższy poziom sportowy od ligi angielskiej.Ja uważam,że nie ma żadnego sensu ogrywania i sprowadzania do Arsenalu średniaków ponieważ oni nie zrobią różnicy na boisku w Premiership gdzie poziom sportowy tej ligi jest najwyższy na świecie.My posiadamy w drużynie sporą ilość średniaków i o regularnej grze w lidze mistrzów z nimi w składzie możemy zapomnieć ponieważ konkurencja w lidze angielskiej jest najwyższa na świecie.Do top 4 nie będzie regularnie awansować klub z średnimi piłkarzami.

Alonso komentarzy: 1282417.01.2020, 13:58

Jakie straty, zaraz rusza P O T Ę Ż N A liga europy. Ja tam się jaram i licze na wygranie tych rozgrywek.

Ech0z komentarzy: 1039217.01.2020, 13:54

Ale stypa jest jak sezon spisany na straty już w styczniu

songoku95 komentarzy: 2348617.01.2020, 13:49

z tych co latem kończą się kontakty do brać Frasera a tego Kurzawe musimy kupić już w tym okienku. Saka na LO o ile dobrze się sprawuje to potrzebujemy kogoś kto w bardziej długoterminowo załata lewą obronę.

Alonso komentarzy: 1282417.01.2020, 13:42

Widze że nie udało się sprzedać Mustafiego to mu zrobili filmik na kanale motywacyjno-dramatyczny jaki to biedny dobry chłopak by go fani zaakceptowali. Szykujcie się powoli na oglądanie Niemca w rundzie wiosennej. :P

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 217.01.2020, 13:35

@Craz napisał: "Sterling mieszal nim jak bigosem"