Ox: Nie bałem się, że sędzia podyktuje karnego

Ox: Nie bałem się, że sędzia podyktuje karnego 17.02.2014, 22:37, Michał Koba 20 komentarzy

Alex Oxlade-Chamberlain nie obawiał się tego, że arbiter niedzielnego spotkania przyzna Liverpoolowi kolejny rzut karny, który mógłby pomóc The Reds uratować remis.

Reprezentant Anglii był jednym z najjaśniejszych punktów drużyny Arsenalu w pojedynku przeciwko podopiecznym Brendana Rodgersa. Skrzydłowy otworzył wynik w pierwszej połowie oraz asystował przy trafieniu Lukasa Podolskiego. Ponadto, dzięki swoim rajdom, cały czas był zmorą defensorów Liverpoolu.

Jednak w drugiej połowie Ox miał szczęście, kiedy to podciął Luisa Suareza w polu karnym, a gwizdek Howarda Webba milczał. Zaledwie kilka minut wcześniej Steven Gerrard strzelił gola kontaktowego właśnie z jedenastego metra.

- Nie, nie martwiłem się tym, że Liverpool może mieć drugiego karnego. Podczas meczów często dochodzi do 'jedenastek', jednak należy przejmować się tylko tymi, które odgwizdał arbiter. Na szczęście ten jeden nie został podyktowany.

- Najważniejsze było to, że wszyscy trzymaliśmy się razem. Straciliśmy bramkę po karnym i myślę, że właśnie dzięki temu ten mecz był taki emocjonujący. Trzeba oddać Liverpoolowi, że ponownie zagrali przeciwko nam bardzo dobrze. To klasowa ekipa, a my cieszymy się, że udało nam się ich pokonać.

- Moja bramka pozwoliła nam zachować spokój, jakiego potrzebowaliśmy. Chłopcy wspierali się po nim. Pierwsza połowa była ciekawa w naszym wykonaniu - byliśmy groźni dla przeciwnika. W drugiej części gry udało nam się zaliczyć kolejne szybkie trafienie, które postawiło nas w korzystnej pozycji. Kiedy rywal przycisnął nas bardziej, dobrze się broniliśmy i wyszliśmy zwycięsko z tej potyczki.

Oxlade-Chamberlain dodał także, że Arsenal dużo zawdzięcza dobrej postawie Łukasza Fabiańskiego, który w niedzielnym meczu wielokrotnie ratował Kanonierów w trudnych momentach.

- Łukasz to jakościowy golkiper i nikt nie powinien tego kwestionować, ponieważ prezentuje taką klasę, pomimo tego że znajduje się teraz w trudnej pozycji. Wojciech zalicza niewiarygodny sezon, co może być trudną sytuacją dla drugiego bramkarza, który jest tak dobry, że powinien być pierwszym wyborem trenera.

- Trudno dobrze przygotować się do wielkiego spotkania, kiedy nie grasz przez długi okres, jednak Łukaszowi wychodzi to bardzo dobrze. Chłopcy na pewno dziękują mu za jego dyspozycję w meczu z Liverpoolem, a Boss widzi, z jakim talentem ma do czynienia – zakończył Ox.

Alex Oxlade-ChamberlainLiverpoolŁukasz Fabiański autor: Michał Koba źrodło: Arsenal.com
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125119.02.2014, 18:53

Dziwne podejście, ale cóż.. Zdziwiłby się jakby było inaczej :)

Dominik11 komentarzy: 2016618.02.2014, 18:42

karny raczej był ale miał szczęscie że sędzia nie dał karnego ale z 2 strony też dla nas powinien byc karny

jurasmolas44 komentarzy: 184918.02.2014, 16:29

ludzie nie oszukujcie samych siebie!!! Ox nie faulował bo to angielska piłka?? Co to w ogóle za wkręt?? Nie raz w angielskiej piłce gwizdana jest taka padaka ze kino. To już nie jest ta angielska piłka z przed 20 lat, jest tylu obcokrajowców ,że złożyłoby się z tego turniej międzynarodowy to własnie przez nich sędziowie nie pozwalają grać aż tak ostro jak kiedyś. Poza tym w polu karnym faul jest rzutem karnym i nie mówcie mi ,że nie chcielibyście karnego w odwrotnej sytuacji

Verminator97 komentarzy: 1490018.02.2014, 15:49

Jak dla mnie nie było faulu Lukasa na Suarezia, ale był faul Chambo na Suarezie. :D Takie tam pomyłki Webba. Na dodatek Gerrard powinien wylecieć z boiska za drugą żółtą kartkę po faulu na Chamberlainie. Nacho też mógł wylecieć z boiska w pierwszych 25 minutach. Na szczęście Webb w tym meczu sędziował słabo. :p Można też się było pokusić o karnego po faulu Skrtela na Cazorli, ale tutaj nie jestem w 100% pewien czy był faul czy nie.

GROMALL komentarzy: 509018.02.2014, 15:36

Mądrze prawi OX :p

CesK komentarzy: 210718.02.2014, 15:31

I bardzo dobrze:P

spazi_28 komentarzy: 85018.02.2014, 12:35

12Titi14 - nom, pierwsze 25' to miał Nacho katastrofalne, cud że go nie wykluczyli

arsenalbarca komentarzy: 115618.02.2014, 12:00

Dziwna była też żółta kartka dla Flaminiego. Zanim przecież sfaulował zawodnika Live to był z tyłu zaatakowany na żółtą.

arsenalbarca komentarzy: 115618.02.2014, 11:59

No niestety to był karny jak nic. W dodatku wejście było w nogi, spóźnione, więc mogła i być żółta karteczka.

DexteR_000 komentarzy: 762518.02.2014, 00:34

Moim zdaniem , tam było zwykłe zderzenie się w angielskim futbolu. Bez jaj to nie hiszpańska liga. Gdyby to było na ich połowie Suarez by stanął do WALKI , a nie sobie zwyczajnie stanął żeby sie wywalić. Jeśli mówimy już o błędach Webba , nie zapominajmy , że nie był jednostronny . Gerrard czerwo i karny po faulu na Cazorli. No , ale jak przeczytałem o płaczu kogoś znanego od Live i po jeździe na Webbie to mnie szlak trafił , bo gadanie jak by to przez niego przegrali , a spokojnie mogli być w jeszcze gorszej sytuacjii.
Ox jak na swój młody wiek , ciekawe wypowiedzi + wielki talent. Niech Wenger stawia go na skrzydle , przecież tam jest jego pozycja , a nam brakuje skrzydłowych ! Mesut wkońcu ich potrzebuje xd

hei007 komentarzy: 352818.02.2014, 00:34

12Titi14 - Jeszcze czerwo dla Monreala powinno być.

Co do samego newsa, przynajmniej nie zaprzecza, że nic tam nie było.

schnor25 komentarzy: 1854617.02.2014, 23:37

Wiadomym jest, że zawodnik znajdujący się w uprzywilejowanej sytuacji, blisko pola karnego lub w nim nie zagra z taką samą siłą barkiem, tylko się podłoży - pozorna walka o piłkę => frajerstwo, szukanie faulu.

rysiek098 komentarzy: 248917.02.2014, 23:26

Nie róbmy sobie jaj, to jest Anglia, tutaj takie ściski są normalne. Zanim OX delikatnie kopnął Suareza zderzyli się mocno barkami - to spowodowało takie dziwne machnięcie nogą OXa i przyczyniło się do upadku Suareza, a to że tyle dodał od siebie tylko upewniło Webba, że chciał wymusić karnego.
Webb dobry sędzia, nigdy się nie myli! ;d
Karny na Carozli powinien być odgwizdany, ale w sumie to jest Anglia, sędziowie pozwalają na wiele, stąd nie było tych karnych czy też czerwieni dla Gerrarda.

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57017.02.2014, 23:11

Webb się mylił, ale obustronnie. Jak dla mnie pierwszy karny na Suarezie naciągany, ale można spokojnie wybronić Webba z takiej decyzji. Drugi faul w 11, powinien być karnym, ale Gerrard nie zobaczył 2 żółtej kartki, a Skrtel też nie spowodował karnego na Cazorli w oczach Webba, więc błędy w obie strony się wydarzyły.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 117.02.2014, 23:10

Ox nie zawachal sie z tym wejściem ale imo tylko piruety Suareza uratowaly go od karnego ;D

songoku95 komentarzy: 2348617.02.2014, 22:51

bardzo mądra wypowiedź Ox, bardzo plusujesz ;)

kubex komentarzy: 575317.02.2014, 22:45