Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull

Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull 04.01.2015, 19:32, Marcin Stefaniak 1584 komentarzy

Arsenal w świetnym stylu rozpoczął walkę o obronę Pucharu Anglii, pewnie pokonując Hull 2-0. Kanonierzy nawet przez chwilę nie musieli obawiać się zagrożenia ze strony rywali, bo zamiast walecznych Tygrysów mogliśmy oglądać jedynie leniwe koty domowe.

Podopieczni Wengera poza awansem do czwartej rundy zrehabilitowali się również za fatalny występ na St Mary's Stadium.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mertesacker, Monreal, - Coquelin, Rosicky - Cazorla, Walcott (76. Chamberlain), Campbell (90. Maitland-Niles) - Alexis (83. Akpom).

Hull City: Harper - Figueroa, Davies, Huddlestone, Brady - Maguire, McShane, Sagbo (66. Hernandez), Ince - Aluko (61. Elmohamady), Quinn

Podopieczni Wengera od pierwszych minut ruszyli do ataków i z czasem zdobywali coraz więcej pola. W 4. minucie świetną akcję na lewym skrzydle rozpoczął Joel Campbell. Kostarykanin zagrał piłkę na jeden kontakt z Alexisem Sanchezem i znalazł się w sytuacji sam na sam z Harperem, ale nie był w stanie pokonać bramkarza Tygrysów.

W 10. minucie przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy Hector Bellerin popisał się skrajną nieodpowiedzialnością, źle podając do Francisa Coquelina. Francuz musiał ratować się brutalnym faulem, który mógł nawet skończyć się czerwoną kartką, ale arbiter spotkania nie zdecydował się na żadne upomnienie.

4 minuty później po raz kolejny wielką walecznością wykazał się Sanchez. Chilijczyk odebrał piłkę rywali w okolicach koła środkowego, zagrał ją do Cazorli, który skierował akcję na prawą stronę boiska. Tam znalazł się Theo Walcott, który prostopadłym podaniem wprowadził Alexisa w pole karne. Ten oddał strzał, jednak obrońcy Hull zdążyli go zablokować.

Kilkadziesiąt sekund później najgroźniejszą akcję przeprowadzili podopieczni Bruce'a, a właściwie jeden podopieczny - Tom Ince. To właśnie 22-latek bezproblemowo zwiódł na prawym skrzydle Nacho Monreala i Joela Campbella i oddał groźny strzał, który nie był jednak skierowany w bramkę.

W 20. minucie mieliśmy okazję oglądać coś niespotykanego, bo Arsenal zdołał zdobyć bramkę po rzucie rożnym! Do piłki standardowo podszedł Alexis Sanchez i dośrodkował ją prosto na głowę Pera Mertesackera, który tym razem nie kręcił się w okolicach krótkiego słupka i z bliskiej odległości pokonał bezradnie interweniującego Harpera.

2 minuty później mogło być już 2-0. Cudowną indywidualną akcją popisał się Tomas Rosicky. Ową akcję zakończył jeszcze lepszym podaniem do Sancheza, który zwiódł obrońcę Hull. Po tym pozostało już tylko umieścić futbolówkę w pustej bramce i zapewne tak uczyniłby Chilijczyk, gdyby nie interweniujący w ostatniej chwili Stephen Quinn.

W 26. minucie jeszcze jedną interesującą zespołową akcję przeprowadzili podopieczni Wengera. Wszystko rozpoczął Walcott, który podał piłkę do Cazorli, ten popisał się dobrym odegraniem i wprowadził Anglika w szesnastkę. Theo w swoim zwyczaju chciał zmieścić piłkę w długim rogu, ale po raz kolejny dobrze ustawiony był Harper.

W 30. minucie Hull mogło odpowiedzieć trafieniem z rzutu rożnego, ale strzał Maguire'a pewnie wychwycił Ospina.

W ostatnim kwadransie pierwszej części spotkania Kanonierzy spuścili z tonu i nie napierali już z takim zapałem na bramkę Tygrysów. Gra toczyła się więc przez większą część czasu w środku pola.

Drugą połowę z wysokiego "C" chciał rozpocząć nie kto inny, jak Alexis Sanchez. Chilijczyk przebił się przez defensywę rywala, jednak oddał za lekki strzał.

W następnych minutach mieliśmy okazję oglądać festiwal nieskuteczności i złych decyzji Kanonierów. Najpierw, w 60. minucie, nie popisał się Campbell, który w dogodnej sytuacji zdecydował się na absurdalne dośrodkowanie. Niestety jego intencji nie zrozumiał żaden z kolegów. 7 minut później Theo Walcott powinien wpisać się na listę strzelców, jednak wpadł na zły pomysł lobowania wychodzącego z bramki Harpera i fatalnie chybił.

W 73. minucie na radarze znów pokazał się jeden z najlepiej grających zawodników Arsenalu - Francis Coquelin. Francuz spróbował bardzo trudnego prostopadłego podania i pomylił się tylko o kilka centymetrów, bo choć Theo Walcott dopadł do piłki, to nie był w stanie jej skontrolować.

Kanonierzy wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na nerwową końcówkę, więc cały czas starali się o podwyższenie prowadzenie. W 79. minucie bardzo bliski był Alex Oxlade-Chamberlin, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Anglik mógł zamienić podanie Sancheza na bramkę, ale dośrodkowanie Chilijczyka było odrobinę za mocne.

Planowany cel został jednak wykonany w 82. minucie. Przed szesnastką z piłką obrócił się Santi Cazorla, zagrał krótkie podanie do Sancheza, który bezproblemowo przyjął piłkę i oddał mierzony strzał w prawy dolny róg bramki Harpera, pozostawiając angielskiego golkipera bez najmniejszych szans na interwencję.

Zgodnie z przewidywaniami po trafieniu na 2-0 końcówka meczu była nadzwyczaj spokojna. Ospinę próbowali niepokoić jeszcze Huddlestone i Ince, ale nie były to najlepsze próby. Po trzech doliczonych minutach arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 18:02

Ma chłopak poczucie humoru... swoją drogą taki talent z niego był... ehh szkoda gadać.

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 18:00

Kanonier

Super filmik, super piłkarz :)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 105.01.2015, 17:58

"I would've rejected Real Madrid to join Nice in Ligue 1." - Hatem Ben Arfa.

hahaha leże XD

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 17:57

michalm

dla piłkarzy są obcisłe, dla kibiców - normalne.

pelek komentarzy: 214605.01.2015, 17:56

lordpat
Przede wszystkim nie możesz pisać
"nie wiem czy już było"
bo to jest kanonierzykropkacom i było na pewno :D
Już ktoś poddawał w wątpliwość to info, możliwe że całkiem słusznie, bo czy Bould by wyniósł coś takiego z szatni?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 17:55

youtube.com/watch?v=IMzXL_zgeaQ

#padlem

michalm1 komentarzy: 702005.01.2015, 17:55

RamseyTheBest
Mi dzisiaj przyszla koszulka i herb mam wyszywany, jak chcesz z calym herbem to niestety musisz troche wydac.

Koszulki meczowe sa obcisle czy tylko mi sie wydaje ? Przyszla mi dzisiaj meczowa koszulka ale mam wrazenie ze wyglada normalnie...

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 17:54

Mam nadzieję, że Wenger nadal będzie stawiał na Szczęsnego, to dobry bramkarz i ważna postać w Arsenalu, widać, że jest bardzo lubiany przez kolegów. Odstawienie Wojtka jest też niekorzystne dla reprezentacji. Polak ma duże ambicje jeśli będzie siedział na ławce to go stracimy, chętnych nie zabraknie.

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 17:53

oczywiście nie wszyscy, ale jest dużo osób, które ich nie lubią.

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 17:52

Tomassini

Mesut na skrzydle a Alexis na 10? Gdyby było odwrotnie, siła rażenia wzrosłaby o 50% :)

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 17:51

lordpat

nie wierzę w to, na Wyspach nie znoszą Wojtka, Fabiana, Boruca nie tylko ze względu na wiarę, lecz także na to, że Polska ma lepszych GK, niż oni.

Tomassini komentarzy: 272005.01.2015, 17:51

Ale będzie fajnie jak zagramy ustawieniem
Coq-Ramsey
Walcott-Sanchez-Ozil
Giroud

I taktyka pod tytułem: Coq ty bronisz i pilnujesz burdelu z tyłu, Aaron ty robisz wszystko, Giroud rób to co zwykle a Theo Alexis i Mesut wy róbta co chceta

Myślę że jakby pograli ze sobą przez dłuższy okres z rotacją Wilsherem Artetą Oxem Cazorlą i Welbzem to moglibyśmy kazðy zespół na świecie ukąsiąć

bmo komentarzy: 34005.01.2015, 17:50

Paniu76, patrz priv :)

lordpat komentarzy: 336605.01.2015, 17:50

nie wiem czy już było, ale chyba plotka z Cechem może się sprawdzić:

Szczęsny nie zagra już w tym sezonie?

Według brytyjskich mediów po meczu z Southampton polski bramkarz ironicznie krzyczał do Arsene'a Wengera: "Ty jesteś bardziej zaangażowany ode mnie?".

John Jensen, były piłkarz Arsenalu, który obecnie pracuje dla duńskiej telewizji podczas relacji z wczorajszego spotkania powiedział, że Polak za swoje zachowanie został ukarany grzywną oraz że prawdopodobnie nie wystąpi on już w tym sezonie w barwach Arsenalu. Jensen informacje o ukaraniu Szczęsnego miał dostać od Steve'a Boulda, z którym się przyjaźni.

Kanonierzy mają już szukać nowego bramkarza. Opcją numer jeden ma być Petr Cech.

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 17:46

Czekam na haxa, koledzy.

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 17:43

czytać*

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 17:42

roxx

ma fb można pobrać zestaw pytań, więc nie trzeba czytac całej książki :)

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 305.01.2015, 17:41

roxx Czas skupienia nad czymś co czytasz jest około 20 min więc tyle się ucz a mózg dobrze kojarzy obrazy a,że większość testów jest obrazkowa to kojarz tylko obrazek z literką odpowiedzi i ogólnym zarysem pytania. Prosta sprawa.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 17:41

84cantona
Cala przyjemnosc po mojej stronie. Bede staral sie dodawac streamy na biezaco jak cos ;)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52005.01.2015, 17:39

video ever - kto nie widział

youtube.com/watch?v=AMT2O72eoT0

roxx292 komentarzy: 37805.01.2015, 17:39

Przepraszam że tak się wcinam między wódę a zakonskę i pojare, ale nie moge wgl ogarnać teorii na prawo jazdy strasznie mi to idze.Jakieś porady ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.01.2015, 17:38

Calutki mecz AFC vs hull jakby co

livefootballvideo.com/fullmatch/england/fa-cup/arsenal-vs-hull-city-4

jak AFC dzis trafi na fajnego rywala , bez spolierow obejrze sobie tam mecz po zakonczeniu, bo streamow nie praktykuje

schnor25 komentarzy: 1854605.01.2015, 17:37

meczówki chyba naklejany herb, treningowe wyszywane (co za paradoks)

shark31 komentarzy: 601305.01.2015, 17:36

Fajny artykuł o Podolskim:

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/11325550/Lukas-Podolskis-move-to-Inter-Milan-is-good-for-Arsenal-stats-prove-the-German-is-defensively-poor-and-lazy.html

Polecam przeczytać, serio.

RamseyTheBest komentarzy: 100905.01.2015, 17:34

Maciar
Pobrać go,i na dole po lewej stronie nacisnąć ikonę aparatu i wtedy wybierasz zdj i ci je dodaje.

84cantona7 komentarzy: 15505.01.2015, 17:33

Kanonier ja dzięki Tobie również obejrzałem sobie mecz United. Jakość oglądania super.Niestety jakość gry bardzo mizerna ale to już Ty za to nie odpowiadasz. HeHe. Strona bardzo profesjonalna Gratuluję

Maciar komentarzy: 69305.01.2015, 17:32

Ej panowie jak zrobić tak żeby podczas rozmowy na fejsie wstawić sam obrazek a nie link?

RamseyTheBest komentarzy: 100905.01.2015, 17:32

No słabo :P Ale mam 2 treningową,z Anglii,więc dam radę.

Paniu
Wiem,na tej mojej koszulce był naklejany,co mnie zdziwiło.
Mam jeszcze jedną koszulkę ale z Anglii tam ze sklepu treningową i tam jest herb wyszywany.

Ramsey
Gdzie ty ja kupiles? ja kupilem oryginalna na sports direct i nie mam czegos takiego. Podrobka panie :)

dolny komentarzy: 265605.01.2015, 17:20

@RamseyTheBest fejkowa koszulka pewnie ;) herb z oryginalnej nie moze sie sprac, bo jest wyszywany

RamseyTheBest komentarzy: 100905.01.2015, 17:18

Panowie dzisiaj po 1 praniu z mojej koszulki sprał się herb? Miał ktoś kiedyś taką sytuacje,dlaczego tak się stało? Pomoże ktoś?

Mihex komentarzy: 2360405.01.2015, 17:16

W sumie zabawne :D Ale o ile pasuje do Valencii to do Realu Sociedad już nie koniecznie :P

Master10
Z Barcelony to by mozna bylo sciagnac wielu pilkarzy a nie tylko Neymara.

michalm1 komentarzy: 702005.01.2015, 17:06

wlasnie mi przyszla koszulka Sancheza :))

SirAlex komentarzy: 100005.01.2015, 17:05

Kanonier

Oglądałem, bardzo rzadko zdarza mi się przegapić mecz ;P
Chociaż to był mecz z serii tych, przy których przyjemność z oglądania przemienia się w w koszmar ;P

Stronka godna polecenia ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 17:02

sirAlex
Czyli jednak ogladales. Cieszy mnie to i jak widac sie nie zawiodles tak jak mowilem ; )

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 17:00

No jak Inter kupi Xerdana to będą mieli niezłą pakę.

SirAlex komentarzy: 100005.01.2015, 17:00

Kanonier

Tak, mimo, że była u mnie dziewczyna to są rzeczy ważne i ważniejsze- mecz trzeba było obejrzeć! :D
Fajnie chodziła transmisja ;)

Ogólnie to codziennie jak przeglądam fejsa to zaglądam co tam nowego u Was słychać ;)

Kondziu10 komentarzy: 89105.01.2015, 16:59

@SirAlex

Po meczu z Southampton (ten w którym grał taką kaszanę) podobno ostro się posprzeczał z Wengerem, który mu odparł że do końca sezonu już sobie nie pogra. Podobno jakiś duński dziennikarz dostał info od Boulda, asystenta Wengera, i rozdmuchał to info po całym internecie.