Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull

Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull 04.01.2015, 19:32, Marcin Stefaniak 1584 komentarzy

Arsenal w świetnym stylu rozpoczął walkę o obronę Pucharu Anglii, pewnie pokonując Hull 2-0. Kanonierzy nawet przez chwilę nie musieli obawiać się zagrożenia ze strony rywali, bo zamiast walecznych Tygrysów mogliśmy oglądać jedynie leniwe koty domowe.

Podopieczni Wengera poza awansem do czwartej rundy zrehabilitowali się również za fatalny występ na St Mary's Stadium.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mertesacker, Monreal, - Coquelin, Rosicky - Cazorla, Walcott (76. Chamberlain), Campbell (90. Maitland-Niles) - Alexis (83. Akpom).

Hull City: Harper - Figueroa, Davies, Huddlestone, Brady - Maguire, McShane, Sagbo (66. Hernandez), Ince - Aluko (61. Elmohamady), Quinn

Podopieczni Wengera od pierwszych minut ruszyli do ataków i z czasem zdobywali coraz więcej pola. W 4. minucie świetną akcję na lewym skrzydle rozpoczął Joel Campbell. Kostarykanin zagrał piłkę na jeden kontakt z Alexisem Sanchezem i znalazł się w sytuacji sam na sam z Harperem, ale nie był w stanie pokonać bramkarza Tygrysów.

W 10. minucie przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy Hector Bellerin popisał się skrajną nieodpowiedzialnością, źle podając do Francisa Coquelina. Francuz musiał ratować się brutalnym faulem, który mógł nawet skończyć się czerwoną kartką, ale arbiter spotkania nie zdecydował się na żadne upomnienie.

4 minuty później po raz kolejny wielką walecznością wykazał się Sanchez. Chilijczyk odebrał piłkę rywali w okolicach koła środkowego, zagrał ją do Cazorli, który skierował akcję na prawą stronę boiska. Tam znalazł się Theo Walcott, który prostopadłym podaniem wprowadził Alexisa w pole karne. Ten oddał strzał, jednak obrońcy Hull zdążyli go zablokować.

Kilkadziesiąt sekund później najgroźniejszą akcję przeprowadzili podopieczni Bruce'a, a właściwie jeden podopieczny - Tom Ince. To właśnie 22-latek bezproblemowo zwiódł na prawym skrzydle Nacho Monreala i Joela Campbella i oddał groźny strzał, który nie był jednak skierowany w bramkę.

W 20. minucie mieliśmy okazję oglądać coś niespotykanego, bo Arsenal zdołał zdobyć bramkę po rzucie rożnym! Do piłki standardowo podszedł Alexis Sanchez i dośrodkował ją prosto na głowę Pera Mertesackera, który tym razem nie kręcił się w okolicach krótkiego słupka i z bliskiej odległości pokonał bezradnie interweniującego Harpera.

2 minuty później mogło być już 2-0. Cudowną indywidualną akcją popisał się Tomas Rosicky. Ową akcję zakończył jeszcze lepszym podaniem do Sancheza, który zwiódł obrońcę Hull. Po tym pozostało już tylko umieścić futbolówkę w pustej bramce i zapewne tak uczyniłby Chilijczyk, gdyby nie interweniujący w ostatniej chwili Stephen Quinn.

W 26. minucie jeszcze jedną interesującą zespołową akcję przeprowadzili podopieczni Wengera. Wszystko rozpoczął Walcott, który podał piłkę do Cazorli, ten popisał się dobrym odegraniem i wprowadził Anglika w szesnastkę. Theo w swoim zwyczaju chciał zmieścić piłkę w długim rogu, ale po raz kolejny dobrze ustawiony był Harper.

W 30. minucie Hull mogło odpowiedzieć trafieniem z rzutu rożnego, ale strzał Maguire'a pewnie wychwycił Ospina.

W ostatnim kwadransie pierwszej części spotkania Kanonierzy spuścili z tonu i nie napierali już z takim zapałem na bramkę Tygrysów. Gra toczyła się więc przez większą część czasu w środku pola.

Drugą połowę z wysokiego "C" chciał rozpocząć nie kto inny, jak Alexis Sanchez. Chilijczyk przebił się przez defensywę rywala, jednak oddał za lekki strzał.

W następnych minutach mieliśmy okazję oglądać festiwal nieskuteczności i złych decyzji Kanonierów. Najpierw, w 60. minucie, nie popisał się Campbell, który w dogodnej sytuacji zdecydował się na absurdalne dośrodkowanie. Niestety jego intencji nie zrozumiał żaden z kolegów. 7 minut później Theo Walcott powinien wpisać się na listę strzelców, jednak wpadł na zły pomysł lobowania wychodzącego z bramki Harpera i fatalnie chybił.

W 73. minucie na radarze znów pokazał się jeden z najlepiej grających zawodników Arsenalu - Francis Coquelin. Francuz spróbował bardzo trudnego prostopadłego podania i pomylił się tylko o kilka centymetrów, bo choć Theo Walcott dopadł do piłki, to nie był w stanie jej skontrolować.

Kanonierzy wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na nerwową końcówkę, więc cały czas starali się o podwyższenie prowadzenie. W 79. minucie bardzo bliski był Alex Oxlade-Chamberlin, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Anglik mógł zamienić podanie Sancheza na bramkę, ale dośrodkowanie Chilijczyka było odrobinę za mocne.

Planowany cel został jednak wykonany w 82. minucie. Przed szesnastką z piłką obrócił się Santi Cazorla, zagrał krótkie podanie do Sancheza, który bezproblemowo przyjął piłkę i oddał mierzony strzał w prawy dolny róg bramki Harpera, pozostawiając angielskiego golkipera bez najmniejszych szans na interwencję.

Zgodnie z przewidywaniami po trafieniu na 2-0 końcówka meczu była nadzwyczaj spokojna. Ospinę próbowali niepokoić jeszcze Huddlestone i Ince, ale nie były to najlepsze próby. Po trzech doliczonych minutach arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:29

jeszcze niski do tego jest, ma tylko 1,8 m. Wolałbym kogoś lepszego, kto by stworzył bardzo dobrą parę z Koscielnym, Schara bym spróbował

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:27

jeszcze do tego niski. ja bym go nie chciał wolałbym Schara, myślę że on by stworzył dobrą parę z Koscielnym

Kowal96 komentarzy: 1759105.01.2015, 15:26

Widzieliście nową "Neymarową" ? :D

mallen komentarzy: 2123905.01.2015, 15:26

Kurde ten Perrin to mój rocznik, niby młody :P ale jak na grajka to parę lat przed nim tylko już...

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 15:24

Właśnie zobaczyłem newsa z Perrinem, pewnie go kupimy i na tym się skończy.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:23

Papcio by nie rozwiązywałby problemu, bo wg niego takowego by nawet nie było

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 15:22

No myśle, że Rzeźniczak dostanie szansę od Nawałki, jest jeszcze ten Cionek, Kamiński z Lecha no i Wasyl, szału nie ma.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:22

najlepszy filmik i tak wczoraj ktoś wstawił z Alexisem co miał powiedzieć Lechia Gdańsk :D
Lechaj gdan

kamilo_oo komentarzy: 2356705.01.2015, 15:22

Papcio raz dwa by rozwiązał ten problem

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 15:21

mallen

jako klasyczny DM chyba nie, jednak grywał na "8"

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:20

karmel

Piszczek na ŚO, Olkowski na PO, a nie sory, to nie Arsenal...

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 15:20

Tak w sumie tylko Rzeźniczak się nadaje z Ekstraklapy, chociaż też średniak z niego, to reszta jest dużo słabsza.

mallen komentarzy: 2123905.01.2015, 15:19

Czy Sissoko grywał jako DM?

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 15:18

Kogo oprócz Wasyla, widzicie w reprezentacji na pozycji środkowego obrońcy przy Gliku?

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 15:18

karmel

on ma 30 lat, jego by już do żadnej mocniejszej ligi nie wzięli.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.01.2015, 15:17

Mączyński dostaje powołania bo to jest pupilek Nawałki jeszcze za czasów gry w Górniku

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 15:17

W sumie Mączyński gra w Chińskiej lidze i dostaje powołania, może Nawałka wobec biedy w obronie nie skreśli Szukały?

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:16

michalm1

no tu racja, byli bardzo głośni

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 15:15

Z jednej strony rozumiem go, gościu ma 30 lat, dostał propozycje zarobienia ogromnych pieniędzy, które zabezpieczą mu przyszłość.
Z drugiej strony Szukała przez to sam rezygnuje z poważnego futbolu, na własne życzenie traci miejsce w kadrze i szanse na grę w mocniejszej lidze.

sebastix11 komentarzy: 599505.01.2015, 15:15

dziwne ze ani Wenger, ani Szczęsny nie zdementowali plotek o tej kłótni po meczu

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 15:15

Zarobi i będzie ustawiony do końca życia :) W reprezentacji i tak pewnie by już długo nie pograł.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:15

Kramarić po podpisaniu kontraktu z Chelsea ma być wypożyczony do Leicester. Ciekawy zawodnik w 18 meczach swojej ligi 21 goli a w LE w 8 występach 6 goli. Ciekawe jak się odnajdzie w PL

michalm1 komentarzy: 702005.01.2015, 15:14

Bylem na wyjezdzie Aston Villa - Arsenal w tym sezonie i nasi na wyjezdzie byli bardzo glosno.

Ashburton komentarzy: 451405.01.2015, 15:14

Z tego co wiem, transfer Szukały nie jest potwierdzony.

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 15:11

Z tym Szukałą to już oficjalnie. Ja czytałem, że ten arabski klub ogłosił transfer, ale ta informacja została zdementowana i że Polak czeka na oferty z Niemiec.

michalm1 komentarzy: 702005.01.2015, 15:09

To jest pewne ze Szukala straci pozycje w kadrze. Nie rozumiem goscia, byl wybrany najlepszym zawodnikiem ligi rumunskiej i wybiera taki kierunek w ktorym nie ma przyszlosci rozwoju itd. Moze w koncu Wasyl wskoczy.

songoku95 komentarzy: 2348605.01.2015, 15:08

Glik w PL? Pfff, przez Fletchera był przepychany jak dziecko.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:08

Wenger jakby był selekcjonerem kadry to by to załatał, Piszczek na ŚO i Olkowski na PO :D

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 15:06

Trochę nasza obrona w reprezentacji padła, Jędrzejczyk ciężka kontuzja, Szukała ucieka w tropiki, nie zdziwię się jak Wasyl wróci.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:06

Nie może, tylko straci, tak jak Mierzejewski, można powiedzieć że zakończył karierę przechodząc tam

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 15:06

IMO Szukała pogrzebał swoje szanse na 1 skład w reprze.

Jasiek5821 komentarzy: 38305.01.2015, 15:06

ma ktos jakies resztki paysafecard?

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 15:05

Szukała wybierając tak egzotyczny kierunek, może stracić miejsce w reprezentacji.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 15:03

Szkoda Szukały, ale ostatni dzwonek żeby coś zarobił porządnego w sumie

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 15:02

też jestem za tym, aby w reprze grał Wasyl.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 15:02

Ciekawe jakby sobie poradził Glik w takim PL.

dawidsk komentarzy: 245105.01.2015, 15:01

w naszej kadrze środek obrony powinien teraz wyglądać tak:

Wasyl-Glik

kamilo_oo komentarzy: 2356705.01.2015, 15:00

Widzę że Nawałka już chyba moze powoli szukać nowego obrońcy do kadry

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:58

Te 3 mln można dołożyć do jakiegoś DM, w sprawie z Carvalho dużej rozbieżności nie ma, szczególnie że zawodnik lekko obniżył loty, choć ostatnie mecze gra na dobrym poziomie

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 14:58

Może młody umie grać, ale te 3 mln to za dużo jak na tak młodego zawodnika. Nie wiadomo jeszcze jak się będzie rozwijać.

Kowal96 komentarzy: 1759105.01.2015, 14:57