Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull

Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull 04.01.2015, 19:32, Marcin Stefaniak 1584 komentarzy

Arsenal w świetnym stylu rozpoczął walkę o obronę Pucharu Anglii, pewnie pokonując Hull 2-0. Kanonierzy nawet przez chwilę nie musieli obawiać się zagrożenia ze strony rywali, bo zamiast walecznych Tygrysów mogliśmy oglądać jedynie leniwe koty domowe.

Podopieczni Wengera poza awansem do czwartej rundy zrehabilitowali się również za fatalny występ na St Mary's Stadium.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mertesacker, Monreal, - Coquelin, Rosicky - Cazorla, Walcott (76. Chamberlain), Campbell (90. Maitland-Niles) - Alexis (83. Akpom).

Hull City: Harper - Figueroa, Davies, Huddlestone, Brady - Maguire, McShane, Sagbo (66. Hernandez), Ince - Aluko (61. Elmohamady), Quinn

Podopieczni Wengera od pierwszych minut ruszyli do ataków i z czasem zdobywali coraz więcej pola. W 4. minucie świetną akcję na lewym skrzydle rozpoczął Joel Campbell. Kostarykanin zagrał piłkę na jeden kontakt z Alexisem Sanchezem i znalazł się w sytuacji sam na sam z Harperem, ale nie był w stanie pokonać bramkarza Tygrysów.

W 10. minucie przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy Hector Bellerin popisał się skrajną nieodpowiedzialnością, źle podając do Francisa Coquelina. Francuz musiał ratować się brutalnym faulem, który mógł nawet skończyć się czerwoną kartką, ale arbiter spotkania nie zdecydował się na żadne upomnienie.

4 minuty później po raz kolejny wielką walecznością wykazał się Sanchez. Chilijczyk odebrał piłkę rywali w okolicach koła środkowego, zagrał ją do Cazorli, który skierował akcję na prawą stronę boiska. Tam znalazł się Theo Walcott, który prostopadłym podaniem wprowadził Alexisa w pole karne. Ten oddał strzał, jednak obrońcy Hull zdążyli go zablokować.

Kilkadziesiąt sekund później najgroźniejszą akcję przeprowadzili podopieczni Bruce'a, a właściwie jeden podopieczny - Tom Ince. To właśnie 22-latek bezproblemowo zwiódł na prawym skrzydle Nacho Monreala i Joela Campbella i oddał groźny strzał, który nie był jednak skierowany w bramkę.

W 20. minucie mieliśmy okazję oglądać coś niespotykanego, bo Arsenal zdołał zdobyć bramkę po rzucie rożnym! Do piłki standardowo podszedł Alexis Sanchez i dośrodkował ją prosto na głowę Pera Mertesackera, który tym razem nie kręcił się w okolicach krótkiego słupka i z bliskiej odległości pokonał bezradnie interweniującego Harpera.

2 minuty później mogło być już 2-0. Cudowną indywidualną akcją popisał się Tomas Rosicky. Ową akcję zakończył jeszcze lepszym podaniem do Sancheza, który zwiódł obrońcę Hull. Po tym pozostało już tylko umieścić futbolówkę w pustej bramce i zapewne tak uczyniłby Chilijczyk, gdyby nie interweniujący w ostatniej chwili Stephen Quinn.

W 26. minucie jeszcze jedną interesującą zespołową akcję przeprowadzili podopieczni Wengera. Wszystko rozpoczął Walcott, który podał piłkę do Cazorli, ten popisał się dobrym odegraniem i wprowadził Anglika w szesnastkę. Theo w swoim zwyczaju chciał zmieścić piłkę w długim rogu, ale po raz kolejny dobrze ustawiony był Harper.

W 30. minucie Hull mogło odpowiedzieć trafieniem z rzutu rożnego, ale strzał Maguire'a pewnie wychwycił Ospina.

W ostatnim kwadransie pierwszej części spotkania Kanonierzy spuścili z tonu i nie napierali już z takim zapałem na bramkę Tygrysów. Gra toczyła się więc przez większą część czasu w środku pola.

Drugą połowę z wysokiego "C" chciał rozpocząć nie kto inny, jak Alexis Sanchez. Chilijczyk przebił się przez defensywę rywala, jednak oddał za lekki strzał.

W następnych minutach mieliśmy okazję oglądać festiwal nieskuteczności i złych decyzji Kanonierów. Najpierw, w 60. minucie, nie popisał się Campbell, który w dogodnej sytuacji zdecydował się na absurdalne dośrodkowanie. Niestety jego intencji nie zrozumiał żaden z kolegów. 7 minut później Theo Walcott powinien wpisać się na listę strzelców, jednak wpadł na zły pomysł lobowania wychodzącego z bramki Harpera i fatalnie chybił.

W 73. minucie na radarze znów pokazał się jeden z najlepiej grających zawodników Arsenalu - Francis Coquelin. Francuz spróbował bardzo trudnego prostopadłego podania i pomylił się tylko o kilka centymetrów, bo choć Theo Walcott dopadł do piłki, to nie był w stanie jej skontrolować.

Kanonierzy wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na nerwową końcówkę, więc cały czas starali się o podwyższenie prowadzenie. W 79. minucie bardzo bliski był Alex Oxlade-Chamberlin, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Anglik mógł zamienić podanie Sancheza na bramkę, ale dośrodkowanie Chilijczyka było odrobinę za mocne.

Planowany cel został jednak wykonany w 82. minucie. Przed szesnastką z piłką obrócił się Santi Cazorla, zagrał krótkie podanie do Sancheza, który bezproblemowo przyjął piłkę i oddał mierzony strzał w prawy dolny róg bramki Harpera, pozostawiając angielskiego golkipera bez najmniejszych szans na interwencję.

Zgodnie z przewidywaniami po trafieniu na 2-0 końcówka meczu była nadzwyczaj spokojna. Ospinę próbowali niepokoić jeszcze Huddlestone i Ince, ale nie były to najlepsze próby. Po trzech doliczonych minutach arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:56

camsbruken

to my jesteśmy kretynami, że z nimi rozmawiamy, kiedy oni oczekują 3 mln, jak mają szansę zrobić z nami interes życia to go robią - proste

danielosik

dla mnie też nie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 14:55

Nasi kibice "turysci" ktorzy przychodza na mecze znaja sie jak jeden kibic RSCA z ktorym gadalem podczas meczu.

Jakich pan zna zawodnikow Arsenalu?
-Sanchez, Podolski a no i Szczesny.

Moim zdaniem to oni przychodza tylko dlatego ze tam gra Alexis...

A prawdziwi kibice przychodza dla calego zespolu.

Ashburton komentarzy: 451405.01.2015, 14:55

karmel567

Kiepski tok rozumowania, bo gdyby tak było to co działo by się w takim Realu Madryt czy Barcelonie?

Bogaci mają miejsce w lożach, zwykły człowiek który chce obejrzeć mecz na stadionie nie będzie darł japy na całe gardło, bo reszta tego nie robi, a dlaczego tego nie robią? Ponieważ ES jest zbudowany w taki sposób że loże VIP dzielą stadion na pół, i nie ma czegoś takiego jak akustyka, bo to fizycznie niemożliwe, nie ma zgrania kibiców między sobą.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 14:55

Jak Wenger wymieni Cecha za Szczęsnego to pokaże jakim jest burakiem.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:54

Taki jest urok najlepszych klubów, kibice chcą czegoś więcej, takie Leicester, które oczekuje tylko utrzymania cieszy się z każdego gola, strzelonego obojętnie jakiemu przeciwnikowi. Wygrywamy 1-0 z City - stadion śpiewa jak głupi, wygrywamy 1-0 z Burnley to cisza jak makiem zasiał, ja wole oglądać naszych na wyjeździe, bo wtedy każda strzelona bramka cieszy i kibice są głośno :D

Dominik11 komentarzy: 2019605.01.2015, 14:53

Arsenal are readying a £7m bid for Chelsea goalkeeper Petr Čech to replace Wojciech Szczęsny. (Source: Daily Star)

SirAlex komentarzy: 100005.01.2015, 14:53

karmel567

Dokładnie tak, zgadzam się w 100%.
Jako wieloletni kibic Utd naprawdę teraz mogę powiedzieć, że od bardzo dawna nie było o OT takiego dopingu.
Teraz to aż miło popatrzeć i posłuchać.

Inna sprawa, że piłkarze nie za bardzo dostosowują się poziomem... ;P

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82805.01.2015, 14:53

o której losowanko?

camsbruken komentarzy: 125805.01.2015, 14:52

Nic tylko pogratulować legii bycia kretynami, najpierw na własne życzenie nie dostali się do lm a teraz wołają tyle hajsu za młodzika, chytry traci dwa razy, szkoda tylko że to pewnie też odbije się na samym zawodniku

danielosik

Oj nie wiedziałem jak to nazwać. Popatrz sobie na stadion City, ile tam siedzi Arabów i Azjatów. Ci to dopiero mają cisze.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:50

3 mln za 17 latka, który zagrał 4 mecze w ekstraklasie? Trochę ryzykownie, dla mnie za dużo

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 14:49

To my mamy sezonowców? szacun.

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 14:48

Może nam też potrzebny jest taki kryzys? xd

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 14:47

Popatrzcie jakie zmiany zaszły na Old Trafford, do niedawna najcichszy stadion w Anglii, teraz najgłośniejszy. Po kryzysie United na mecze przestali przychodzić sezonowcy i bogaci frajerzy, zostali sami prawdziwi i wierni kibice. Dobrze im to zrobiło bo teraz są nagłośniejszym stadionem w PL, drugie jest Stoke City.

Ashburton komentarzy: 451405.01.2015, 14:46

To zdjęcie na głównej jest obrzydliwe, nie można go zmienić?

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:45

Na Emirates tylko wydazenia boiskowe, take ekstremalna, będą w stanie porwać cały stadion.

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:43

Miałem okazje być na Highbury, takiej adrenaliny od tamtego czasu jeszcze nie poczułem nigdzie.

Paniu76 komentarzy: 1246405.01.2015, 14:42

Akustyka Emirates jest słaba, ale kibice są tragiczni.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:41

Nasi na wyjazdach są głośni na prawdę, nie byłem na meczu, ale w TV na 3/4 stadionów to tylko naszych słychać

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:41

Arsenal ma naprawde dobrych kibiców wyjazdowych, ale wielu z nich jezdzi tylko na mecze PL, wiem to z autopsji:)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 105.01.2015, 14:38

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:37

Na klimat składają sie tez takie aspekty jak pojemność stadionu i akustyka.
Emirates jest dużym stadionem z kiepską akustyką, dlatego taka lipa.

czusiek komentarzy: 78105.01.2015, 14:37

youtube.com/watch?v=6RdgkUZhYjE
ciary

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:34

Z wypraszaniem kibiców za to ze wstawali to nie prawda.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 14:34

gunner
Mowie o tym co widzialem w pazdzierniku. To byl moj pierwszy mecz AFC. Jednak kibice totalna padaka ale tego sie mozna bylo spodziewac.

Simao12 komentarzy: 775205.01.2015, 14:34

o kurde youtube.com/watch?v=f2raGqMK6NU

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 14:33

No i co, że na WHL tak głośno jak i tak są ciency jak sik pająka.

Simao12 komentarzy: 775205.01.2015, 14:33

Ta reklama lepsza ;p

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:32

Na ilu meczach byłes w PL?
Ty mowisz o stadionie Anderlehtu, puchary to juz inna ekipa.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.01.2015, 14:32

Najlepsza atmosfere ma chyba Crystal Palace. Pozniej West Ham i Liverpool.

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:31

No i na WHL picnicu nie ma, tam jest kocioł, byłem widziałem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 14:31

gunner
A ja mam inne zdanie na ten temat. Bylem i mowie jak jest. Przyklad 22 pazdziernika na Constant Vanden Stock Stadion.

czusiek komentarzy: 78105.01.2015, 14:30

od 3:40 mniej więcej

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:30

Kanonier204

Oj, tu sie nie zgodze, jestem na wyjezdzie od czasu do czasu(tylko w lidze) jest głośno, naprawde dają rade.

youtube.com/watch?v=dW0TIY-3feY
fajnie jakby to był nasz hymn

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:28

Karmel

Moze i tak, ale i tak im zazdroszcze, świetny zawodnik, taki troche z lamusa, typowy angielski napastnik lat 90.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.01.2015, 14:28

gunner
Ostatni niby wypraszali tych kibicow na Emirates ktorzy wstawali z miejsca wiec nie dziw sie ,ze tyle pikników.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 14:27