Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull

Pewne zwycięstwo i awans do czwartej rundy, AFC 2-0 Hull 04.01.2015, 19:32, Marcin Stefaniak 1584 komentarzy

Arsenal w świetnym stylu rozpoczął walkę o obronę Pucharu Anglii, pewnie pokonując Hull 2-0. Kanonierzy nawet przez chwilę nie musieli obawiać się zagrożenia ze strony rywali, bo zamiast walecznych Tygrysów mogliśmy oglądać jedynie leniwe koty domowe.

Podopieczni Wengera poza awansem do czwartej rundy zrehabilitowali się również za fatalny występ na St Mary's Stadium.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mertesacker, Monreal, - Coquelin, Rosicky - Cazorla, Walcott (76. Chamberlain), Campbell (90. Maitland-Niles) - Alexis (83. Akpom).

Hull City: Harper - Figueroa, Davies, Huddlestone, Brady - Maguire, McShane, Sagbo (66. Hernandez), Ince - Aluko (61. Elmohamady), Quinn

Podopieczni Wengera od pierwszych minut ruszyli do ataków i z czasem zdobywali coraz więcej pola. W 4. minucie świetną akcję na lewym skrzydle rozpoczął Joel Campbell. Kostarykanin zagrał piłkę na jeden kontakt z Alexisem Sanchezem i znalazł się w sytuacji sam na sam z Harperem, ale nie był w stanie pokonać bramkarza Tygrysów.

W 10. minucie przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy Hector Bellerin popisał się skrajną nieodpowiedzialnością, źle podając do Francisa Coquelina. Francuz musiał ratować się brutalnym faulem, który mógł nawet skończyć się czerwoną kartką, ale arbiter spotkania nie zdecydował się na żadne upomnienie.

4 minuty później po raz kolejny wielką walecznością wykazał się Sanchez. Chilijczyk odebrał piłkę rywali w okolicach koła środkowego, zagrał ją do Cazorli, który skierował akcję na prawą stronę boiska. Tam znalazł się Theo Walcott, który prostopadłym podaniem wprowadził Alexisa w pole karne. Ten oddał strzał, jednak obrońcy Hull zdążyli go zablokować.

Kilkadziesiąt sekund później najgroźniejszą akcję przeprowadzili podopieczni Bruce'a, a właściwie jeden podopieczny - Tom Ince. To właśnie 22-latek bezproblemowo zwiódł na prawym skrzydle Nacho Monreala i Joela Campbella i oddał groźny strzał, który nie był jednak skierowany w bramkę.

W 20. minucie mieliśmy okazję oglądać coś niespotykanego, bo Arsenal zdołał zdobyć bramkę po rzucie rożnym! Do piłki standardowo podszedł Alexis Sanchez i dośrodkował ją prosto na głowę Pera Mertesackera, który tym razem nie kręcił się w okolicach krótkiego słupka i z bliskiej odległości pokonał bezradnie interweniującego Harpera.

2 minuty później mogło być już 2-0. Cudowną indywidualną akcją popisał się Tomas Rosicky. Ową akcję zakończył jeszcze lepszym podaniem do Sancheza, który zwiódł obrońcę Hull. Po tym pozostało już tylko umieścić futbolówkę w pustej bramce i zapewne tak uczyniłby Chilijczyk, gdyby nie interweniujący w ostatniej chwili Stephen Quinn.

W 26. minucie jeszcze jedną interesującą zespołową akcję przeprowadzili podopieczni Wengera. Wszystko rozpoczął Walcott, który podał piłkę do Cazorli, ten popisał się dobrym odegraniem i wprowadził Anglika w szesnastkę. Theo w swoim zwyczaju chciał zmieścić piłkę w długim rogu, ale po raz kolejny dobrze ustawiony był Harper.

W 30. minucie Hull mogło odpowiedzieć trafieniem z rzutu rożnego, ale strzał Maguire'a pewnie wychwycił Ospina.

W ostatnim kwadransie pierwszej części spotkania Kanonierzy spuścili z tonu i nie napierali już z takim zapałem na bramkę Tygrysów. Gra toczyła się więc przez większą część czasu w środku pola.

Drugą połowę z wysokiego "C" chciał rozpocząć nie kto inny, jak Alexis Sanchez. Chilijczyk przebił się przez defensywę rywala, jednak oddał za lekki strzał.

W następnych minutach mieliśmy okazję oglądać festiwal nieskuteczności i złych decyzji Kanonierów. Najpierw, w 60. minucie, nie popisał się Campbell, który w dogodnej sytuacji zdecydował się na absurdalne dośrodkowanie. Niestety jego intencji nie zrozumiał żaden z kolegów. 7 minut później Theo Walcott powinien wpisać się na listę strzelców, jednak wpadł na zły pomysł lobowania wychodzącego z bramki Harpera i fatalnie chybił.

W 73. minucie na radarze znów pokazał się jeden z najlepiej grających zawodników Arsenalu - Francis Coquelin. Francuz spróbował bardzo trudnego prostopadłego podania i pomylił się tylko o kilka centymetrów, bo choć Theo Walcott dopadł do piłki, to nie był w stanie jej skontrolować.

Kanonierzy wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na nerwową końcówkę, więc cały czas starali się o podwyższenie prowadzenie. W 79. minucie bardzo bliski był Alex Oxlade-Chamberlin, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Anglik mógł zamienić podanie Sancheza na bramkę, ale dośrodkowanie Chilijczyka było odrobinę za mocne.

Planowany cel został jednak wykonany w 82. minucie. Przed szesnastką z piłką obrócił się Santi Cazorla, zagrał krótkie podanie do Sancheza, który bezproblemowo przyjął piłkę i oddał mierzony strzał w prawy dolny róg bramki Harpera, pozostawiając angielskiego golkipera bez najmniejszych szans na interwencję.

Zgodnie z przewidywaniami po trafieniu na 2-0 końcówka meczu była nadzwyczaj spokojna. Ospinę próbowali niepokoić jeszcze Huddlestone i Ince, ale nie były to najlepsze próby. Po trzech doliczonych minutach arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1759105.01.2015, 14:20

No i za Burnley oczywiście

kaden komentarzy: 170305.01.2015, 14:20

A właśnie jak jest z Coqiem? On będzie jeszcze wracał na wypożyczenie, czy już będzie na stałe w Arsenalu?

Kowal96 komentarzy: 1759105.01.2015, 14:19

Ja dzisiaj za Wimbledonem, a wy jak? :P

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.01.2015, 14:19

Kanonier
I tak beda spamowac ludzie "ma ktos linka" :D ale w sumie dzieki. Zapisalem sobie linka i jak zdążę to obejrze :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 14:18

Daniho
A co sie bede "szczypac" :D

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:17

kaden

nie no mi tam tylko brakuje Coq'a i Welbza :D Co jak co, ale im tego zarzucić nie można, że nie dają siebie wszystkiego :D

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:16

danielosik

też bym chciał, ale prawda jest taka, że zmarnował się strasznie, teraz nawet w Almerii nie gra, a ma 22 lata

michalm1 komentarzy: 702005.01.2015, 14:13

Mecz dla kibica byl wczoraj tragiczny do ogladania. Obie druzyny graly na utrzymanie by po 3-4 minutach stracic pilka i to samo w druga strone.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 14:13

Ja chętnie chciałbym zobaczyć Wellingtona Silve w PL.

kaden komentarzy: 170305.01.2015, 14:12

Będziemy pewni jeśli do Arsenalu przyjdzie bramkarz, bo przecież Ospina zaraz dostanie kontuzji i co Martinez do końca sezonu?

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:12

kaden

A Koklę nie daje z siebie 100% ? Welbeck również daje z siebie wszystko

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.01.2015, 14:12

Ospina pewnie zaraz sie polamie i Szczesny i tak wejdzie do składu.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 14:12

Daniho
No tak, wszystko okaże się przed meczem.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:11

Ja myślę, że Ospina zagra ze Stoke, Wenger będzie chciał mu dać szansę

Gryzek komentarzy: 379705.01.2015, 14:11

Wątpię, że Szczęsny byłby na tyle głupi aby wdawać się w pyskówę z Bossem. Chociaż kto go tam wie, charakterek ma.

gunner1704 komentarzy: 131905.01.2015, 14:10

Filip151
Gdzieś w tv? Tak na BBC :-p

kaden komentarzy: 170305.01.2015, 14:10

O Szczęsnym to ploty, on lubi prowokować, ale nie podskakiwac do swoich. Po za tym skoro tak powiedział, to Wenger widocznie stwierdził, że Szczęsny się nie angażuje. A skoro tylko Alexis, Rosa i być może Ox dają z siebie 100% to powinien to powiedzieć całej drużynie

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.01.2015, 14:10

danielosik
No dlatego przekonamy sie przed meczem :P Jakos nie chce mi sie wierzyc ,zeby Szczesny nie zagral.

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:09

Z tego Lipmana nic nie będzie, chłopak w tym roku skończy 20 lat a gra w 6 lidze, a nawet furory zbytniej nie robi.

ferdudas komentarzy: 12905.01.2015, 14:08

Wiecie może skąd ściagnąć FM15?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 14:08

Daniho
Ponoć Szczęsny ma nie zagrać przez to co powiedział.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.01.2015, 14:07

pewnie jak zwykle plotki ale dowiemy sie przed nastepnym meczem. Zobaczymy na kogo postawi Wenger.

Kowal96 komentarzy: 1759105.01.2015, 14:06

ElSar

Simplleman podawał rano link do całego meczu, jak chcesz to poszukaj :p

dawidsk komentarzy: 245105.01.2015, 14:06

nie wiem, czy widzieliście, Sanchez będzie reklamował Gillette :D

facebook.com/alexissanchez7/photos/a.572390039560358.1073741829.524224037710292/606695016129860/?type=1

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 14:05

karmel
No wlasnie to przeczytalem wiec mowie. Co do Sama to az tak nie sledze plot.

Mihex
Sky donosi. Jednak to juz bylo pewne wczesniej ;p

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 14:04

Ludzie to ze Szczęsnym to bzdury. Angielskie media kochają wymyślać różne sensacje i teorie spiskowe, żeby zwiększyć sprzedaż.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.01.2015, 14:04

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:04

No za 11,5 mln też bym brał

moomin komentarzy: 82005.01.2015, 14:03

Daniho - plotki sa takie, ze niby Szczesny powiedzial do Wengera "Ty jestes zaangazowany bardziej ode mnie ?" czy cos w tym stylu

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 14:03

Szkoda, że Ornstein narazie siedzi cicho.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.01.2015, 14:02

danielosik
w sumie Szczesny wtedy powiedzialby prawde z tym zaangazowaniem :P Pewnie tylko gazety sobie wymyslily ale kto wie.

GKS_AFC komentarzy: 871805.01.2015, 14:02

Kurcze jak El Sharrawy taki tani to brac i sie nie zastanawiac !

Mihex komentarzy: 2360405.01.2015, 14:02

Kanonier
Ale donosi Sky, czy ktoś donosi, że donosi Sky?

ElSar komentarzy: 416805.01.2015, 14:01

ma ktoś obszerny skrót ? taki najlepiej ponad 10 min ?

karmel567 komentarzy: 346605.01.2015, 14:01

Kanonier204

Big Sam powiedział, że po zakończeniu sezonu opuści klub, w sumie już może negocjować z przyszłymi pracodawcami bo zostało mu 6 miesięcy kontraktu.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 105.01.2015, 14:00

Moze ktos cos powiedziec o tych plotkach ,ze niby Szczesny powiedzial do Wengera "Ty jestes zaangazowany bardziej ode mnie ?" czy cos w tym stylu

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.01.2015, 13:58

A Winston Reid z pewnością zostanie w West Ham United do zakończenia sezonu - donosi Sky Sports.

darek250s komentarzy: 10307 newsów: 505.01.2015, 13:57

Mihex@ ja wiem o tym :) Tylko podaję wam co tam media piszą. Zobaczymy co się stanie w tym okienku :)

kozz10 komentarzy: 372405.01.2015, 13:55

marcinafc

z drugiej strony nie jest pewne, pamiętam jak trąbili, że Bernand na 100% u nas

Mihex komentarzy: 2360405.01.2015, 13:55

darek
Z tym Cavanim z tego co wiem to nie do końca tak :P
On razem z Lavezzim (i jak się okazało Neymarem, Alvesem i Messim, ale to inny klub) wrócili sobie później na zgrupowanie po świętach, więc Blanc postanowił ich ukarać i zapowiedział, że nie wystawi ich w dwóch następnych meczach czy jakoś tak.

OFFO komentarzy: 354505.01.2015, 13:54