Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 2-0 Stoke

Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 2-0 Stoke 05.12.2009, 16:15, Rafal Mazur 213 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia drużyna Stoke City odwiedziła Emirates Stadium, by walczyć z Arsenalem Londyn o trzy punkty do tabeli Premier League. Drużyna Arsene Wengera musiała niezwykle zmobilizować się przed sobotnim spotkaniem, aby ze spokojem zwyciężyć przyjezdnych, a co za tym idzie, zrekompensować kibicom ostatnie niepowodzenia.

Dokładnie o godzinie 16:00 sędzia - Mark Clattenburg rozpoczął dzisiejsze zawody.

Od początku meczu, Kanonierzy wydawali się być lepszą drużyną, co przejawiało się w dużej przewadze w środku pola oraz wieloma akcjami, które stanowiły zagrożenie dla ekipy gości.

Po dokładnym rozgrzaniu wszystkich mięśni The Gunners przystąpili do ataku. Arszawin otrzymał prostopadłe podanie od Samira Nasri, lecz Rosjanin nie przyjął odpowiednio piłki, przez co po chwili ją stracił.

W 20. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Andrieju Arszawinie. Do piłki podszedł sam kapitan - Cesc Fabregas, jednak w fatalny sposób spudłował.

W 26. minucie spotkania składna akcja wreszcie przyniosła pożądany efekt. Cesc Fabregas odkupił swoje winy poprzez perfekcyjne podanie do Arszawina, który tym razem się nie pomylił. 1-0!

Po chwili podopieczni Wengera mogli prowadzić różnicą dwóch bramek. Fabregas zdecydował się na strzał z bliskiej odległości, jednak w tej sytuacji Emmanuel Eboue zachował się niczym rasowy stoper. Czarnoskóry zawodnik stanął na linii bramkowej jak "słup soli", broniąc przy tym dostępu do bramki przeciwnika.

Mimo iż przewaga londyńczyków rosła z minuty na minutę, to nie potrafili oni udokumentować tego strzelonymi golami. Do końca pierwszej części meczu nic nie uległo już zmianie, a my wobec tego z niecierpliwością czekaliśmy na drugie 45 minut.

Po 15-minutowej grze obie drużyny wróciły na murawę, ażeby rozegrać decydującą, drugą część meczu. Drugie 45 minut rozpoczęło się od wymiany Tomasa Rosicky'ego za Carlosa Veli.

W 50. minucie po raz kolejny swoją aktywność przejawił kapitan rosyjskiej kadry - Andriej Arszawin. Rosyjski atakujący stanął przed szansą podwyższenia rezultatu, lecz tym razem na posterunku był Sorensen.

Po kilku chwilach Kanonierzy dokonali zmiany w swoich szeregach. Aaron Ramsey zastąpił na boisku Emmanuela Eboue.

Kilka chwil później znów Arszawin mógł zapisać się na liście strzelców. Tym razem na drodze do szczęścia stanął jeden z obrońców Stoke.

Z minuty na minutę mecz stawał się coraz bardziej nudny. Faktem jest, iż gospodarze przeważali, jednak nie mogli oni przebić się mur, jakim była linia obrony Stoke.

Wreszcie się udało! W 79. minucie Aaron Ramsey strzelił gola, który przesądził o końcowym wyniku meczu.

Kilka minut później, Arszawin znalazł się w dobrej sytuacji, która mogła zakończyć się powodzeniem. Niestety, Rosjanin znów za bardzo zapędził się w pole karne, po czym bramkarz przyjezdnych bez problemu wyłapał futbolówkę.

W 87. minucie Mikael Silvestre zastąpił Armanda Traore, który opuszczał boisko z grymasem na twarzy.

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Do końca spotkania nic znaczącego nie miało już miejsca, więc Arsenal pokonuje 2-0 Stoke City. Na słowa uznania zasłużył dziś Andriej Arszawin, który sprawiał wiele problemów przyjezdnym oraz wykazał się niezwykłą aktywnością w obu częściach gry.

Arsenal: Almunia 6; Sagna 7, Gallas 8, Vermaelen 7, Traore 8 (Silvestre 88, 5); Denilson 7; Eboue 7 (Ramsey 54, 6), Fabregas 7, Nasri 6, Rosicky 5 (Vela 46, 6); Arshavin 8.

Niewykorzystane zmiany: Senderos, Wilshere, Fabianski, Merida.

Stoke: Sorensen 8; Wilkinson 6, Faye 7, Huth 7, Collins 6; Lawrence 6 (Fuller 75, 5), Diao 6, Delap 5 (Whelan 81, 5), Etherington 6; Sidibe 6 (Beattie 62, 5), Tuncay 5.

Niewykorzystane zmiany: Simonsen, Higginbotham, Cort, Pugh.

Widownia: 60,048.

Stoke City autor: Rafal Mazur źrodło: własne
GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 805.12.2009, 19:41

gooner80;-jesli chodzi o linie bramkowa to jest najlepszym na swiecie o czym mozna było sie przekonac dzis gdy nie mogli go pokonac Lampard,Anelka i dopiero niechaco Adebayor wpakował ja do siatki.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 805.12.2009, 19:38

Terry Kontuzja:D

gooner80 komentarzy: 129305.12.2009, 19:37

To co Given wyprawia w bramce City to przechodzi ludzkie pojęcie, w takim meczu jak dziś to zasługuje na miano najlepszego bramkarza na świecie.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1505.12.2009, 19:36

Lampard pudluje 11 !

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56705.12.2009, 19:34

Brawo Carlos Alberto Tevez :P Oby Chelsea nie wyrównała ;)

wschowiak komentarzy: 159705.12.2009, 19:20

Kanonierka15 < --- koleżanko marzycielko .. jak dziś City wygra to sam zacznę marzyć :D:D...

wschowiak komentarzy: 159705.12.2009, 19:17

kurcze nie oglądnę do końca tego meczu ... mam nadzieje , że City wygra ... wówczas dziś w sumie zdobędziemy "6 pkt" :D

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 505.12.2009, 19:16

W przypadku Traore lepiej, żeby wyzdrowiał już na Olimpiakos.

fabri04 komentarzy: 338505.12.2009, 19:16

Song* miałem napisać, kibicujemy MC, ale i tak nam nigdy nie dorównają!!!

fabri04 komentarzy: 338505.12.2009, 19:15

Odnośnie dzisiejszych kontuzji tak mniej więcej:

Eboue - ma jakiś problem z mięśniami...
Gallas i Traore - mają problem ze ścięgnem udowym, ale do Liv się zagoi :p
Rosa - jego absencja będzie wynosić 'jakiś czas' więc nie wiadomo o co kaman...
Eduardo - ma problemu z udem, miał jakiś nawrót czy coś i sztab medyczny poinformuje czy będzie dostępny w najbliższym czasie

Na Liverpool wraca Diaby i Son oczywiście, więc będzie w końcu paru wyższych zawodników :p

Tak to mniej więcej wygląda...

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52005.12.2009, 19:10

ancelotti przy bocznej wystraszony i wkur...... .
Na CMOS bedzie ciężko wygrac komukolwiek
niestety rodzi się nowa chelsea

Gujet komentarzy: 98105.12.2009, 19:08

Nie do wiary - kibicuję ManCity w tym meczu ;)

fabri04 komentarzy: 338505.12.2009, 19:08

Brawo, oby tak dalej, gracie dla nas i dla MU!

zuczek1987 komentarzy: 640305.12.2009, 18:53

szczerze powiem że jestem pod wrażeniem gry City duże zaangażowanie i determinacja oby wygrali szkoda tylko że my takimi cechami się nie wykazywaliśmy :/ mecz naprawde może się podobać dużo walki

wschowiak komentarzy: 159705.12.2009, 18:52

Marex < --- i dziś obydwaj pokazali , że na to zasłużyli ...

niski93 komentarzy: 581605.12.2009, 18:48

Nie widziałem meczu. Może ktoś podałby linka ze skrótem, albo samymi bramkami. Byłbym wdzięczny. :)

DawidAFC komentarzy: 155805.12.2009, 18:44

Marex jako lewy pomocnik znalazł się tam też Arshavin...

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52005.12.2009, 18:41

W tym meczu co oglądam kawałek
city siłą chelsea nie ustępuje i jeśli wygrają to zdziwiony nie będę
terry też taki pewny nie jest bo sie po połowie kłuci z webbem a to oznacza że czują respekt

wschowiak komentarzy: 159705.12.2009, 18:39

ale oczywiście do bramki przeciwników :D...

wschowiak komentarzy: 159705.12.2009, 18:38

dobrze Ade .. zrób to dla swoich byłych kibiców i strzel trzecią bramkę :D:D...

Sopel123 komentarzy: 90505.12.2009, 18:36

1:1 45 minuta

trumi komentarzy: 114605.12.2009, 18:36

Dobrze że wygraliśmy ale nasza gra nie zachwycała. Rzekłbym że mecz na poziomie polskiej ekstraklasy.

gooner80 komentarzy: 129305.12.2009, 18:34

proszę bardzo... canal+ sport ;)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52005.12.2009, 18:32

gooner80----daj linka

Cesc_Fabri_4 komentarzy: 113405.12.2009, 18:32

Sradebayor gole trafił. A ładnie że wygraliśmy i znów asysta Fabregasa.

gooner80 komentarzy: 129305.12.2009, 18:30

Ade strzelił gola na 1:1... ale jaja, identyczna sytuacja jak w meczu z liverpoolem, najpierw zawala bramke, potem strzela.... i tak jak oglądam ten mecz to dopiero widzę jak bardzo brakuje nam takiego wysokiego snajpera jak Ade.

fabri04 komentarzy: 338505.12.2009, 18:30

1-1!!! Dalej City, chociaż i tak was nie lubie, ale macie urwać pkt Cheslea, a Ade dzisiaj 2 gole strzelił :p

fabianski1111 komentarzy: 15905.12.2009, 18:27

moim zdaniem to tylko dziennikarskie insynuacje powstałe pod wpływem braku zajęcia i Cesc na pewno zostanie na ES

gooner80 komentarzy: 129305.12.2009, 18:25

Ja już zaczynam tracić złudzenia, że Fabregas zostanie po tym sezonie w Arsenalu, bo niby ile jeszcze sezonów ma czekać na jakikolwiek sukces, przecież sam Wenger nie daje mu żadnych złudzeń, że sprowadzi do zespołów jakiś zawodników z najwyższej półki aby na poważnie zagrozić hegemonii Man Utd/Chelsea.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52005.12.2009, 18:21

Mam nadzieje że jutro tottenham straci punkty na goddison park z evertonem

mksarsenal komentarzy: 13005.12.2009, 18:19

Super chłopaki oby tak dalej a CESC od na nie odejdzie

wschowiak komentarzy: 159705.12.2009, 18:18

fabianski1111< --- tam jest napisane jakby Cesc na pewno od nas odchodził .. tylko pytanie czy do Barcy czy do Realu ?? .. - MASAKRA !! ...

wschowiak komentarzy: 159705.12.2009, 18:15

Marex < --- jak za starych dobrych czasów w Arsenalu :D:D.. jakby nie patrzeć bramek zdobył :D..

sebo656 komentarzy: 182505.12.2009, 18:15

gdzie mozna zobaczyc statystyki? ile strzałow, ile celnych itp?
ostatnie mecze to tak jakbym polakow ogladal, poprostu wejsc z pilka do bramki :D neich ktos huknie z 30 metrow jak Denilson, czego tu sie bac.

Cieszy zwyciestwo.
Vela boi sie uderzac na bramke, tak jak cały napad. Jedynie Arshavin oddawal dzisiaj strzaly.

DawidAFC komentarzy: 155805.12.2009, 17:56

Z tym karnym to tak czułem, że może nie strzelić :/ Fabregasa po prostu jakoś nie widzę w tej roli, powinien strzelać Arshavin a oprócz tego Sorensen to świetny bramkarz, nawet w tym sezonie obronił już kilka jedenastek. Ogólnie mecz niezły, inny wynik niż zwycięstwo nie wchodził w grę. Teraz trzeba rozegrać dobre spotkanie na gorącym terenie w Pireusie. Go Go Gunners!!! A ciekawe co z Rosą i Eboue ? ;/