Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea!

Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea! 16.03.2013, 16:54, Sebastian Czarnecki 3347 komentarzy

Mimo że Kanonierzy nie zachwycili, to jednak udało im się pokonać Swansea 2-0. Podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty i zrobili poważny krok ku miejscu pozwalającym na grę w Lidze Mistrzów. Słabiutkie dziś Swansea nie było dla Arsenalu poważnym rywalem, co udowodniło boisko. The Gunners ponownie wykorzystali swoje szanse i kolejny raz wygrali mecz mimo przeciętnej gry. Nikt jednak nie będzie rozliczał londyńczyków za styl gry, gdyż to nie on jest najważniejszy.

Swansea: Vorm - Rangel, Monk, Williams, Davies - Britton, Ki (66. Routledge)- Hernandez, De Guzman, Dyer (76. Moore)- Michu

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Diaby (71. Ramsey)- Walcott (85. Gibbs), Cazorla, Chamberlain (71. Gervinho) - Giroud

Spotkanie zaczęło się w szybkim tempie. Obie drużyny udanie weszły w mecz i starały się wyprowadzać groźne sytuacje. Najbliżej w 5. minucie byli Kanonierzy, którzy mogli wyjść na prowadzenie po świetnej, indywidualnej akcji Chamberlaina, który zszedł z lewego skrzydła do środka, mijając przy tym kilku rywali, a następnie huknął w poprzeczkę.

W 13. minucie to Łabędzie mogły jako pierwsze umieścić piłkę w bramce. Ogromną dziurę w obronie Arsenalu wykorzystał Ki, który świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Rangela, ale ten wyraźnie się pomylił.

Trzy minuty później podopieczni Michaela Laudrupa kolejny raz rozmontowali obronę Arsenalu. Złe podanie Jenkinsona przejął jeden z graczy Swansea, który natychmiast podał do dobrze ustawionego Michu. Ten zakręcił Mertesackerem i znalazł sobie miejsce do strzału, jednak Fabiańskiemu pozostało tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W 18. minucie Kanonierzy chcieli zaskoczyć dominujących gospodarzy nieoczekiwanym strzałem z dystansu. Z powietrza w środek bramki huknął Cazorla, a ten - wydawałoby się - nieszkodliwy strzał sprawił Vormowi ogromne problemy. Ostatecznie Holender złapał jednak futbolówkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam ciekawych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie wykreowała sobie przez ten czas żadnej sytuacji, po której mogłaby stworzyć zagrożenie, nie mówiąc już o zdobyciu gola.

Na następną groźną akcję przyszło nam czekać do 33. minuty. Świetnie na wolne pole wyszedł Michu, który ruszył z akcją sam na sam z Fabiańskim, jednak polski golkiper świetnie wyczekał największe objawienie tego sezonu Premier League i zatrzymał jego uderzenie. Chwilę później okazało się, że sędzia liniowy trzyma w górze chorągiewkę - Michu był na spalonym.

W 41. minucie w końcu znać o sobie dali Kanonierzy. Alex Chamberlain potężnie huknął zza pola karnego, ale... już drugi raz w tym meczu trafił w poprzeczkę. Ogromny pech Anglika.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przyszło nam czekać do 52. minuty. Kanonierzy wywarli nacisk na Swansea już od samego początku drugiej części gry i mogło to zaowocować bramką ze strony Santiego Cazorli, którego uderzenie w porę zatrzymał jednak Vorm.

Kolejne minuty drugiej połowy były prawdziwą udręką dla wszystkich, którzy oglądali to spotkanie. Obie drużyny wyglądały tak, jakby nie miały jakichkolwiek chęci na wygranie tego meczu, co w obliczu obecnej sytuacji Arsenalu w tabeli jest w ogóle niezrozumiałe.

Wenger postanowił zmienić coś w grze swojego zespołu. W 71. minucie na murawę Liberty Stadium wpuścił Gervinho i Ramseya, którzy zastąpili na niej Chamberlaina i Diaby'ego.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Swansea! Indywidualna akcja Cazorli zakończyła się stratą piłki, ale ta jakimś cudem znalazła się pod nogami Girouda, który podał do Monreala, a ten kąśliwym i bardzo szczęśliwym strzałem pokonał Vorma. 1-0 dla Arsenalu!

Arsene Wenger najwyraźniej przestraszył się, że jego drużyna może nie dociągnąć wyniku do końca meczu, więc w 85. minucie w miejsce Walcotta wpuścił Gibbsa.

W 89. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale jego strzał został zablokowany przez Ashleya Williamsa, a piłka w rezultacie minimalnie minęła się z bramką.

Zabójcza kontra Arsenalu przyniosła drugą bramkę! Giroud podał na skrzydło do Ramseya, ten świetnie uruchomił wychodzącego na wolne pole Gervinho, a ten pewnym strzałem pokonał bezradnego Vorma. 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zwyciężył 2:0 i odrobił trzy punkty do Tottenhamu, co może mieć kluczowe znaczenie w końcówce sezonu.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
chalek21 komentarzy: 74020.03.2013, 17:35

Arsenal have identified Barcelona’s Alexis Sanchez as an alternative to David Villa in their hunt for new attackers this summer./Metro

Sanchez alternatywą dla transferu Villi.
Sanchez dobry grajek jakby tak nie pajacował. Jakby tego u nas nie robił to byłbym za, ale tego się nie da oduczyć.

kot komentarzy: 151420.03.2013, 17:34

''i am a united fan but i would cry if arsene left arsenal.''

A to Ci dopiero.

kot komentarzy: 151420.03.2013, 17:30

Z tymi Niemkami to nie jest tylko takie gadanie... One w większości naprawdę są nieprzyjemne dla oka.

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 17:26

W niemczech nic takiego nie ma. Miasto jak miasto i niemki brzydkie. Jak jechać już na zachód to Francja, Anglia, Hiszpania.

yeni komentarzy: 163920.03.2013, 17:21

Panienki wygrały 3-1 z Torres w kobiecej Lidze Mistrzów :) przechodzą do półfinału. Chociaż Arsenal Ladies coś ugrają... :D

kot komentarzy: 151420.03.2013, 17:11

Arsenalfcfan
Racja, tam są w większości spokojni ludzie. Czasami to może i lepiej.
Irlandczycy też się fajnie cieszą.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.03.2013, 17:06

kot,

nie wiem jak wielkie miasta, ale racja, tam miasteczka nie żyją balangami, tam raczej sobie możesz potańczyć w barach itp :P

Niemcy to spokojny kraj ;) ale podoba mi się ich świętowanie po sukcesach sportowych ;)

ArseneAl komentarzy: 2341720.03.2013, 17:04

@Arsenal23
Hejters gona hejt!

kot komentarzy: 151420.03.2013, 17:03

Moja matka u nich była i tylko piszę to co ona mi opowiadała. A ze to kobieta troche za bardzo energiczna to może wszystko jej sie wydawało inaczej.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 120.03.2013, 17:03

Arsenal23, Na nc podobno będą puszczać pornole z Mourinho, ja też się jaram ;d

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.03.2013, 17:02

borekenema,

jak tam żyją to nie wiedziałem, ale byłem kilka dni i taką starością tam wieje.. naprawdę nie polecam tego miasta. Omijać obwodnicami.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 120.03.2013, 17:01

ArseneAl, zmodyfikowany pilot do Nki w brzyszej obudowie ;p ale obudowa mało istotna ;p

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.03.2013, 17:01

ArseneAl

Był inspirowany twoją osobą. Co ty się tak jarasz tym nc+ ? Przyznaj się, LM nie oglądałeś :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.03.2013, 17:00

kot,

w Niemczech jest ekstra klimat kiedy jest jakiś turniej w nogę ;) jak Niemcy wygrają to nie śpisz do 1 w nocy bo świętują zwycięstwo na ulicach ;)

u nas tego nie ma.. ale chyba dlatego, że my nie wygrywamy :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 120.03.2013, 17:00

afcforever, torby powinien reklamować Villas Boas, "Najwygodniej pakuje mi się swoje rzeczy do tych toreb gdy odchodzę z klubu"

ArseneAl komentarzy: 2341720.03.2013, 17:00

Ale brzydki pilot :P
Jakby ktoś nie wiedział to konferencja nc+ jest jutro o 10 (pewnie na tvn24), a o 12 już będą oferty na stronie nc+

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 16:59

@Arsenalfcfan
Łódź to miasto dłużników. omijać szerokim łukiem. drugie takie miasto to Częstochowa

kot komentarzy: 151420.03.2013, 16:59

Moim zdaniem nie warto jechać do Niemiec. Ludzie tam są straszliwie poważni i sztywni. Cisza nocna jest bardzo przestrzegana. Jakiś ładny kraj to też nie jest.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.03.2013, 16:58

borekenema,

ja nie byłem we wszystkich ale wiem tyle, że Łódź jest najbrzydsza.. strasznie mi się nie podobało to miasto.

Ars3n komentarzy: 1235420.03.2013, 16:58

afcforever
hah, ja dostalem ulotke z tesco wlasnie z tymi torbami Wenger.

Vermaelen5 komentarzy: 265920.03.2013, 16:57

Zagralem sobie towarzyski meczyk na FIFIE 06. Ledwo ugralem 0-0 na poczatkujacym.

Chyba 5 lat w FIFE 06 nie gralem:D:D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 16:55

jeśli chodzi o Polskę i te większe miasta, to moim zdaniem Kraków jest najładniejszy

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10320.03.2013, 16:55

Lecę obejrzeć jakiś film, cya.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.03.2013, 16:52

borekenema,

a to i tak dobrze ;) nie byłem, ale i tak zapewne miasto warte zwiedzenia ;)

ares765,

o to ładnie ;) mi kiedyś na onecie taki ranking się obił i z ciekawości po prostu zajrzałem :P

ale wiadomo, każdy uzna inaczej, bo każdemu co innego się podoba ;)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10320.03.2013, 16:52

@Borek

IMO tu nie chodzi o Arsenal, podoba mi się tamtejsza kultura, budynki itd.

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 16:51

@Borekenama
Ale to się da opisać ;p

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 16:50

co ma Londyn w sobie? oczywista sprawa- Arsenal

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 16:50

Ja zwiedziłem Drezno (takie sobie), Pragę i Londyn. Praga bardzo ładne miasto jednak Londyn bardziej mnie urzekł. Nie wiem czemu. Te miasto ma coś w sobie czego nie da się opisać. Może tylko ja coś takiego czuję nie wiem jak reszta.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.03.2013, 16:48

arsenalfann,

dlatego nie ocenię, które miasto mi się najbardziej podoba jak nie zwiedzę ;d a, że póki co nie zwiedziłem za dużo to tym bardziej na ten temat się nie wypowiadam ;D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 16:48

w kwietniu jest jakiś festiwal czy coś tulipanów i ponoć jest spoko.
terminu już nie przesunę bo opłacone

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10320.03.2013, 16:48

Nie znam tego rankingu, o którym piszesz, ale byłem w wielu różnych miastach, np. Ankara, Paryż. Zresztą żaden ranking mnie nie przekona, jeśli mi się spodobało dane miasto ;)

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 16:47

Ja od zawsze marzyłem o wyjeździe do Londynu i po części mi się spełniło. Zwiedziłem ok 1/3 miasta. Za rok na 80% lecę drugi raz zwiedzić kolejne części miasta. A w przyszłości za własne pieniądze Emirates :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.03.2013, 16:47

Borekenema,

jedź na majówkę, wtedy bodajże są jakieś urodziny królowej i gruba impra w mieście ;d

Arsenal_1886 komentarzy: 1952120.03.2013, 16:47

Steve Rowley was at St-Etienne vs PSG Sunday Night watching Pierre-Emerick Aubameyang & Stephane Ruffier.

Patrząc na napastników w cenie maksymalnie do 12 mln funtów to chyba lepszego niż Aubameyang nie znajdziemy. Młodego i utalentowanego. Proszę nie porównywać zawodnika Etienne do Oliviera, bo to zupełnie dwa różne typy snajperów.

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 16:46

A kto by nie chciał zwiedzić takich miast ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.03.2013, 16:45

ja mam nadzieję, że będą miał możliwość zwiedzenia kilku miast z Ameryki PN. np. New York, Chicago, Miami, Los Angeles, San Francisco, Waszyngot, Toronto i kilka większych miast.

Do tego kilka w Europie - Berlin, Wiedeń (wybrane w 2012 najpiękniejszym miastem na świecie) Madryt, Londyn, Paryż, Rzym i także kilka innych.

Oraz marzy mi się Sydney, Pekin i Tokyo ;)

może mi się kiedyś uda ;)

ArseneAl komentarzy: 2341720.03.2013, 16:44

@Marzag
Za full pakiet? lol
Raczej będzie bliżej 200 zł niż 100...

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 16:44

Do niemiec to bym nigdy nie wyjechał. Nie dość, że ich nie lubię to w ogóle nie widzę tam nic atrakcyjnego.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 16:42

w połowie kwietnia wreszcie zobaczę Amsterdam

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.03.2013, 16:42

Ramsi,

patrzysz na to pod okiem tego co się u nas dzieje...

ale nie do końca jest tak jak piszesz.. bo powiedzmy, w Niemczech - Niemiec za tą samą robotę co Polak chce o kilka euro więcej.. powiedzmy, Ty za daną robotę z chęcią byś przyjął 9-10 euro na godzine, a Niemiec mniej niż 15 nie weźmie.. tak więc pracodawca często woli zostawiać Polaka, który gorzej nie robi.. a płacić mu mniej.. a bądź pewien, że Niemiec poniżej tych 15 euro na godz nie zejdzie ^^

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 16:41