Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea!

Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea! 16.03.2013, 16:54, Sebastian Czarnecki 3347 komentarzy

Mimo że Kanonierzy nie zachwycili, to jednak udało im się pokonać Swansea 2-0. Podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty i zrobili poważny krok ku miejscu pozwalającym na grę w Lidze Mistrzów. Słabiutkie dziś Swansea nie było dla Arsenalu poważnym rywalem, co udowodniło boisko. The Gunners ponownie wykorzystali swoje szanse i kolejny raz wygrali mecz mimo przeciętnej gry. Nikt jednak nie będzie rozliczał londyńczyków za styl gry, gdyż to nie on jest najważniejszy.

Swansea: Vorm - Rangel, Monk, Williams, Davies - Britton, Ki (66. Routledge)- Hernandez, De Guzman, Dyer (76. Moore)- Michu

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Diaby (71. Ramsey)- Walcott (85. Gibbs), Cazorla, Chamberlain (71. Gervinho) - Giroud

Spotkanie zaczęło się w szybkim tempie. Obie drużyny udanie weszły w mecz i starały się wyprowadzać groźne sytuacje. Najbliżej w 5. minucie byli Kanonierzy, którzy mogli wyjść na prowadzenie po świetnej, indywidualnej akcji Chamberlaina, który zszedł z lewego skrzydła do środka, mijając przy tym kilku rywali, a następnie huknął w poprzeczkę.

W 13. minucie to Łabędzie mogły jako pierwsze umieścić piłkę w bramce. Ogromną dziurę w obronie Arsenalu wykorzystał Ki, który świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Rangela, ale ten wyraźnie się pomylił.

Trzy minuty później podopieczni Michaela Laudrupa kolejny raz rozmontowali obronę Arsenalu. Złe podanie Jenkinsona przejął jeden z graczy Swansea, który natychmiast podał do dobrze ustawionego Michu. Ten zakręcił Mertesackerem i znalazł sobie miejsce do strzału, jednak Fabiańskiemu pozostało tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W 18. minucie Kanonierzy chcieli zaskoczyć dominujących gospodarzy nieoczekiwanym strzałem z dystansu. Z powietrza w środek bramki huknął Cazorla, a ten - wydawałoby się - nieszkodliwy strzał sprawił Vormowi ogromne problemy. Ostatecznie Holender złapał jednak futbolówkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam ciekawych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie wykreowała sobie przez ten czas żadnej sytuacji, po której mogłaby stworzyć zagrożenie, nie mówiąc już o zdobyciu gola.

Na następną groźną akcję przyszło nam czekać do 33. minuty. Świetnie na wolne pole wyszedł Michu, który ruszył z akcją sam na sam z Fabiańskim, jednak polski golkiper świetnie wyczekał największe objawienie tego sezonu Premier League i zatrzymał jego uderzenie. Chwilę później okazało się, że sędzia liniowy trzyma w górze chorągiewkę - Michu był na spalonym.

W 41. minucie w końcu znać o sobie dali Kanonierzy. Alex Chamberlain potężnie huknął zza pola karnego, ale... już drugi raz w tym meczu trafił w poprzeczkę. Ogromny pech Anglika.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przyszło nam czekać do 52. minuty. Kanonierzy wywarli nacisk na Swansea już od samego początku drugiej części gry i mogło to zaowocować bramką ze strony Santiego Cazorli, którego uderzenie w porę zatrzymał jednak Vorm.

Kolejne minuty drugiej połowy były prawdziwą udręką dla wszystkich, którzy oglądali to spotkanie. Obie drużyny wyglądały tak, jakby nie miały jakichkolwiek chęci na wygranie tego meczu, co w obliczu obecnej sytuacji Arsenalu w tabeli jest w ogóle niezrozumiałe.

Wenger postanowił zmienić coś w grze swojego zespołu. W 71. minucie na murawę Liberty Stadium wpuścił Gervinho i Ramseya, którzy zastąpili na niej Chamberlaina i Diaby'ego.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Swansea! Indywidualna akcja Cazorli zakończyła się stratą piłki, ale ta jakimś cudem znalazła się pod nogami Girouda, który podał do Monreala, a ten kąśliwym i bardzo szczęśliwym strzałem pokonał Vorma. 1-0 dla Arsenalu!

Arsene Wenger najwyraźniej przestraszył się, że jego drużyna może nie dociągnąć wyniku do końca meczu, więc w 85. minucie w miejsce Walcotta wpuścił Gibbsa.

W 89. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale jego strzał został zablokowany przez Ashleya Williamsa, a piłka w rezultacie minimalnie minęła się z bramką.

Zabójcza kontra Arsenalu przyniosła drugą bramkę! Giroud podał na skrzydło do Ramseya, ten świetnie uruchomił wychodzącego na wolne pole Gervinho, a ten pewnym strzałem pokonał bezradnego Vorma. 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zwyciężył 2:0 i odrobił trzy punkty do Tottenhamu, co może mieć kluczowe znaczenie w końcówce sezonu.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Borekenema, nie lubie ;p jest mi po prostu obojętny ;p

nawet na magazynie mógłbym gdzieś robić byle by płacili regularnie ;p ale nigdzie nikogo nie potrzebują ;d

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 15:35

@Marzag
bo śledzą Twoje wpisy i wiedzą, że lubisz Biebera

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 120.03.2013, 15:35

a pracowałem juz jako hotelarz, pomocnik kucharza, rybak, zdobywałem doświadczenie jako hydraulik, jestem młody a i tak roboty nie ma w mieście ;d

ArseneAl komentarzy: 2341720.03.2013, 15:34

@afcforever
Wracając do tej 11-tki to dałbym to samo tylko za Kompanego (który w tym sezonie jest często kontuzjowany) dałbym Shawcrossa :P
No i chyba jednak Zabaleta zamiast Rafaela.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 120.03.2013, 15:33

ostatnio jak rozdałem cv po całym mieście do kilkunastu miejsc, to do mnei raz zadzwonili, po 3 miesiącach ;d

songoku95 komentarzy: 2348620.03.2013, 15:33

tiaa, takie rzeczy się fizjologom nie śniły...

MateuszK4nonier, byłem ;p dupa, "jak coś znajdziemy to zadzwonimy" cv też roznosiłem i nic ;d

@Marzag
W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z twoim wykształceniem.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 15:25

@Marzag
a co Ty pracy na budowie szukasz, że w tym okresie ciężko znaleźć?

Oggy komentarzy: 948920.03.2013, 15:25

Marzag- no nie wiem czy na k.com tak łatwo robotę znajdziesz A tak serio to zawsze zostaje emigracja dalsza.

anty_pzpn_ komentarzy: 337020.03.2013, 15:25

Marzag a mozna wiedziec z jakiego jestes wojewodztwa ze ciezko prace znalesc?

Ars3n komentarzy: 1235420.03.2013, 15:24

Marzag
Ferdek Kiepski^^

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 15:24

ja bym za Rafaela dał Zabalete

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 120.03.2013, 15:20

Arsenal23, sam żeś leń, ja szukam pracy, tyle że w tym okresie ciężko takową znaleźć ;P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 15:19

@ares765
i tu i tu się załapuję. się okazuje, że chodzę do gimbazy...

vantastic komentarzy: 99220.03.2013, 15:18

@afcforever
Wybrałbym chyba te same nazwiska.Może zastanowiłbym się nad zamianą na linii:Fellaini-Carrick,

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.03.2013, 15:17

To było tylko do Marzaga, który jest bezrobotnym leniem.

Oggy komentarzy: 948920.03.2013, 15:15

Tak patrząc na oceny Kickera Bayernu, BvB i Schalke to 3,05 całkiem solidne. Martinez ma podobną a graczem jest wybitnym. Transfer nawet możliwy bo Lars już swoje w Leverkusen pograł. Nie byłby jakoś strasznie drogi myślę.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10320.03.2013, 15:15

"Kto lubi Wengera, ten z gimbazy"

ArjenRobben komentarzy: 159820.03.2013, 15:13

Ramsi De Guzman strasznie mi sie podoba jego gra choc nawet nie wiem z jakiego kraju on jest ale fajnie gra a tak przy okazji na jakiej on dokładnie gra pozycji cofniety rozgrywajacy ?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 15:11

"kto nie lubi Mourinho ten z gimbazy"

vantastic komentarzy: 99220.03.2013, 15:09

@JanikK
Co do Svena się zgodzę-nic specjalnego,ale Lars dla mnie jest niezły.Ile osób,tyle opinii w każdym razie.

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 15:09

Kupmy Michu, Shinev na pewno mnie poprze, albo De Guzmana...

Oggy komentarzy: 948920.03.2013, 15:08

vantastic- no Lars to dla mnie kontrowersyjna kandydatura, parę razy go widziałem, nie wiem sam:> kicker.de/news/fussball/bundesliga/vereine/1-bundesliga/2011-12/bayer-leverkusen-9/39195/spieler_lars-bender.html
średnia 3,05 nie powala.

Sanchoo komentarzy: 153520.03.2013, 15:07

Mnie to interesuje tylko Arsenal, reszta zespołów mi lata :P Real zdobędzie Puchar Króla , w sumie już wygrał Superpuchar Hiszpanii.

vantastic komentarzy: 99220.03.2013, 15:03

Skoro pośrednio zahaczyliśmy o temat transferów,mam głęboką nadzieję,że Wenger zainteresuje się Larsem Benderem.

Oggy komentarzy: 948920.03.2013, 15:01

vantastic- heh pewnie tak, w ogóle to Anglicy ostatnio nie mają jakiś wybitnych skrzydłowych, nawet Downing pograł sobie w reprezentacji. Na bezrybiu i rak ryba xD

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.03.2013, 15:00

Ta Sinclair teraz to dopiero sobie w brodę pluje, ale hajs trzepie ;)? Trzepie

vantastic komentarzy: 99220.03.2013, 14:59

Jeśli chodzi już o synonimy słowa "overrated" to Sinclair idealnie się nadaje.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.03.2013, 14:58

Arsenal23
To się śmiej, mi do śmiechu nie jest :).

Oggy komentarzy: 948920.03.2013, 14:56

Adam Johnson - wg mnie nie jest to gracz wart zachodu, czasem trochę wiatru zrobi ale nie widzę tam ani wielkiej techniki ani wizji gry ani też umiejętności strzelania goli. Nie wiem skąd jego popularność tutaj.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.03.2013, 14:55