Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea!

Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea! 16.03.2013, 16:54, Sebastian Czarnecki 3347 komentarzy

Mimo że Kanonierzy nie zachwycili, to jednak udało im się pokonać Swansea 2-0. Podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty i zrobili poważny krok ku miejscu pozwalającym na grę w Lidze Mistrzów. Słabiutkie dziś Swansea nie było dla Arsenalu poważnym rywalem, co udowodniło boisko. The Gunners ponownie wykorzystali swoje szanse i kolejny raz wygrali mecz mimo przeciętnej gry. Nikt jednak nie będzie rozliczał londyńczyków za styl gry, gdyż to nie on jest najważniejszy.

Swansea: Vorm - Rangel, Monk, Williams, Davies - Britton, Ki (66. Routledge)- Hernandez, De Guzman, Dyer (76. Moore)- Michu

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Diaby (71. Ramsey)- Walcott (85. Gibbs), Cazorla, Chamberlain (71. Gervinho) - Giroud

Spotkanie zaczęło się w szybkim tempie. Obie drużyny udanie weszły w mecz i starały się wyprowadzać groźne sytuacje. Najbliżej w 5. minucie byli Kanonierzy, którzy mogli wyjść na prowadzenie po świetnej, indywidualnej akcji Chamberlaina, który zszedł z lewego skrzydła do środka, mijając przy tym kilku rywali, a następnie huknął w poprzeczkę.

W 13. minucie to Łabędzie mogły jako pierwsze umieścić piłkę w bramce. Ogromną dziurę w obronie Arsenalu wykorzystał Ki, który świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Rangela, ale ten wyraźnie się pomylił.

Trzy minuty później podopieczni Michaela Laudrupa kolejny raz rozmontowali obronę Arsenalu. Złe podanie Jenkinsona przejął jeden z graczy Swansea, który natychmiast podał do dobrze ustawionego Michu. Ten zakręcił Mertesackerem i znalazł sobie miejsce do strzału, jednak Fabiańskiemu pozostało tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W 18. minucie Kanonierzy chcieli zaskoczyć dominujących gospodarzy nieoczekiwanym strzałem z dystansu. Z powietrza w środek bramki huknął Cazorla, a ten - wydawałoby się - nieszkodliwy strzał sprawił Vormowi ogromne problemy. Ostatecznie Holender złapał jednak futbolówkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam ciekawych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie wykreowała sobie przez ten czas żadnej sytuacji, po której mogłaby stworzyć zagrożenie, nie mówiąc już o zdobyciu gola.

Na następną groźną akcję przyszło nam czekać do 33. minuty. Świetnie na wolne pole wyszedł Michu, który ruszył z akcją sam na sam z Fabiańskim, jednak polski golkiper świetnie wyczekał największe objawienie tego sezonu Premier League i zatrzymał jego uderzenie. Chwilę później okazało się, że sędzia liniowy trzyma w górze chorągiewkę - Michu był na spalonym.

W 41. minucie w końcu znać o sobie dali Kanonierzy. Alex Chamberlain potężnie huknął zza pola karnego, ale... już drugi raz w tym meczu trafił w poprzeczkę. Ogromny pech Anglika.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przyszło nam czekać do 52. minuty. Kanonierzy wywarli nacisk na Swansea już od samego początku drugiej części gry i mogło to zaowocować bramką ze strony Santiego Cazorli, którego uderzenie w porę zatrzymał jednak Vorm.

Kolejne minuty drugiej połowy były prawdziwą udręką dla wszystkich, którzy oglądali to spotkanie. Obie drużyny wyglądały tak, jakby nie miały jakichkolwiek chęci na wygranie tego meczu, co w obliczu obecnej sytuacji Arsenalu w tabeli jest w ogóle niezrozumiałe.

Wenger postanowił zmienić coś w grze swojego zespołu. W 71. minucie na murawę Liberty Stadium wpuścił Gervinho i Ramseya, którzy zastąpili na niej Chamberlaina i Diaby'ego.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Swansea! Indywidualna akcja Cazorli zakończyła się stratą piłki, ale ta jakimś cudem znalazła się pod nogami Girouda, który podał do Monreala, a ten kąśliwym i bardzo szczęśliwym strzałem pokonał Vorma. 1-0 dla Arsenalu!

Arsene Wenger najwyraźniej przestraszył się, że jego drużyna może nie dociągnąć wyniku do końca meczu, więc w 85. minucie w miejsce Walcotta wpuścił Gibbsa.

W 89. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale jego strzał został zablokowany przez Ashleya Williamsa, a piłka w rezultacie minimalnie minęła się z bramką.

Zabójcza kontra Arsenalu przyniosła drugą bramkę! Giroud podał na skrzydło do Ramseya, ten świetnie uruchomił wychodzącego na wolne pole Gervinho, a ten pewnym strzałem pokonał bezradnego Vorma. 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zwyciężył 2:0 i odrobił trzy punkty do Tottenhamu, co może mieć kluczowe znaczenie w końcówce sezonu.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Ars3n komentarzy: 1235420.03.2013, 14:48

Borekenema
Ja to chcialem Johnsona jeszcze gdy gral w city. Lubie goscia i szkoda, zeby sie marnowal w Sunderlandzie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 14:47

jak Sunderland spadnie trzeba ściągnąć Adama Johnsona i po problemie ze skrzydłowymi

yeni komentarzy: 163920.03.2013, 14:44

Sanchez tak, oduczyć go aktorstwa, przystosować do bardziej fizycznej gry i mamy skrzydłowego z krwi i kości.

Jajca Tura? On chce tygodniówki koło 250tyś funtów. Już widze jak Arsene rozbija swoją różową świnke i daje mu taką kase.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952120.03.2013, 14:35

Vermaelen: "It's true I was benched for the last two games, but that doesn't mean I've lost my form. I've played 35 games this season." #afc

No to jak nie ma formy to jaka może być inna przyczyna ? Może po prostu jest słaby ? Gdyby nie był kapitanem to by tyle meczy nie zagrał, bo Per i Kosa są zwyczajnie lepsi od niego i tworzą lepszy duet.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.03.2013, 14:33

Ja tam bym Dżądra Toure przygarnął, ale jeśli by nie płacić mu jakiegoś okropnego hajsu :D. Mega środkowy pomocnik, a Farsa go sprzedała haha xD

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 14:22

ares ---> technologia... dla mnie nowy, bo pierwszy raz oglądałem :)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35520.03.2013, 14:22

A tutaj ogół plotek transferowych z dzisiaj:

Juventus have renewed their efforts to sign Liverpool forward Luis Suarez and are in talks with the player's agent over a £26m summer transfer. (Daily Mail)

Yaya Toure has stunned Manchester City by demanding: Give me a new contract by Saturday — or I am off. (The Sun)

Arsenal boss Arsene Wenger is primed for a major power struggle with Chelsea for West Brom wonder kid Isaiah Brown. The England Under-17 striker could go for up to £2m. (Daily Telegraph)

Arsenal are among clubs to have expressed interest in Barcelona forward Alexis Sanchez. The Chile international has endured an indifferent season at the Camp Nou. (Daily Mail)

Wenger is also looking to lure Barca defender Martin Montoya to the Emirates. (Tutto Mercato Web)

Norwich will attempt to sign Andreas Weimann, whose talks about a new deal with Aston Villa have stalled. Weimann, 21, has just over a year left on his contract. (Daily Mail)

Chelsea have slapped a £20m price tag on goalkeeper Thibaut Courtois - despite the highly rated Belgian having never played a game for them. The youngster is currently on his second successive season-long loan at Spanish club Atletico Madrid. (Independent)

Real Madrid are locked in a battle with Liverpool and Manchester United to clinch the signing of Paris Saint-Germain midfielder Marco Verratti. (talkSPORT)

QPR manager Harry Redknapp says he will try again for France international Etienne Capoue in the summer – if Rangers maintain their Premier League status. (Metro)

If the Hoops do go down, Inter Milan are ready to pounce with a £10m bid for Loic Remy. (The Sun)

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 14:21

coolerssback --->youtube.com/watch?v=lwzz2vsUKyk

Łap i przestań tak się ekscytować...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35520.03.2013, 14:17

skysports.com/football/news/11670/8579348/West-Brom-say-midfield-starlet-Isaiah-Brown-is-not-for-sale

Ciekawe, ile potrzeba funciaków by jego status zmienił się na "dostępny"

yeni komentarzy: 163920.03.2013, 14:16

Dziś arsenalowskie laseczki grają z Torres :)

DeptaGUNNER komentarzy: 209920.03.2013, 14:01

Ciekawe jak Wenger zareaguje na wypowiedzi Macieja Szczęsnego.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 120.03.2013, 13:49

porównanie króla strzelców ligi francuskiej do króla strzelców ligi somalijskiej jest nie na miejscu

coolerssback komentarzy: 3520.03.2013, 13:46

Ramsi
Zajebis*y. Masz jeszcze jakies ?

Vendeful komentarzy: 236820.03.2013, 13:36

Przyszly sezon to ostatni rok obowiazywania kontraktu Arsene'a.Albo zaryzykuje i postąpi jak do tej pory-kupi jakiegos mlodzika dolozy do tego krola strzelcow ligi somalijskiej i bedzie liczyl na cud,albo bedzie staral powaznie sie wzmocnic przed nowym sezonem,by w trakcie udalo mu sie cos wygrac i by kibice uwierzyli w niego,lub conajmniej zeby uwierzyli ze cos ruszylo w jego polityce transferowej i jest nadzieja na sukcesy.Byc moze jestem naiwny,ale wierzę w tę drugą opcję.

DeptaGUNNER komentarzy: 209920.03.2013, 13:31

Ponoć Song chce wrócić, bo siedzi na ławie..

Oggy komentarzy: 948920.03.2013, 13:26

maciekbe- dokładnie:) Chętnie bym Cesca przywitał u nas, pewnie wielu kanonierów też tak myśli.

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 13:14

youtube.com/watch?v=SWCOvE21r3k

nowy filmik o Arsenalu...

maciekbe komentarzy: 1245820.03.2013, 13:11

@Oggy no w sumie racja, rzucają tego Cesca po całym boisku. Przychodził niby w miejsce Xaviego, ale faktycznie nie wiadomo, gdzie skończy. Najlepiej jakby wrócił na stare śmieci, no ale cóż.

Oggy komentarzy: 948920.03.2013, 13:02

maciekbe- hm, to ciekawa sprawa bo jest jeszcze Thiago Alcantara i nie wiem czy Fabs ma pewne miejsce Xaviego. Zresztą jeśli tak będzie to gra Barcy chyba się nieco zmieni bo wielki genetyk gra jednak troszkę inaczej od Cesca.

maciekbe komentarzy: 1245820.03.2013, 12:59

@Oggy słuszna uwaga, jednak u nas Cesc grał zazwyczaj po 90 minut, a tam często nabija te statystyki wchodząc z ławki. Myślę, że jak Xavi odejdzie na sportową emeryturę to wtedy nasz Cesc zacznie grać swoje.

Oggy komentarzy: 948920.03.2013, 12:58

Poza tym: jak Fabs grał u nas to był wymieniany jako jeden z najlepszych na swojej pozycji. Teraz chyba tak nie jest, jakakolwiek by jego pozycja nie była.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.03.2013, 12:56

maciekbe
On nie grał z drużynami pokroju City, united, Chelsea, Tott, tylko grał z Realem z tych najmocniejszych rywali, a staty nabijał grając z ogórami. W Anglii nie ma tak łatwo ;D

Oggy komentarzy: 948920.03.2013, 12:54

maciekbe- no moim zdaniem Fabs nie gra na miarę oczekiwań. Zauważ, że jest starszy i niby więcej się nauczył, do tego Barcelona miażdżyła w lidze w tamtym czasie. Stąd nabić staty to nie jest takie osiągnięcie jak wtedy kiedy sam ciągniesz drużynę IMO.

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 12:48

Poznajecie tego słodziaka na moim avku???
Obietnic dotrzymuję:

"Kto będzie w śr (mecz z Bayenem przyp. red.) MOTM tego fotografia zostanie umieszczona na moim avku
Nawet jak to będzie Szczesny..."

maciekbe komentarzy: 1245820.03.2013, 12:47

Widzieliście jak Frimmy gra w Fifę z KSI?
youtu.be/dTqIydtN1_c

mallen komentarzy: 2123920.03.2013, 12:46

Angielskie media już podłapują pojazd ojca Szczęśnego na Wengera.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952120.03.2013, 12:44

DeptaGUNNER > Jak nie więcej :D

maciekbe komentarzy: 1245820.03.2013, 12:44

@Ramsi póki mają Busiego to nie widzę dla niego miejsca, chyba że przerobią go całkiem tak jak Mascherano na CB.

mackiebe@

Lukiem Modrić też w Realu skreślali, a teraz jak błyszczy... Ciekawe czy Songu się przebije ?

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 12:40

A_1886 ---> no chamsko, chamsko... biedny Thomas, w tym sezonie zupełnie bez formy :/

DeptaGUNNNER ---> Poldi na 100%, ale Wilshere ponoć ma jakieś komplikacje i zamiast "three weeks" zrobiło się "three months" skąd ja to znam... A tak na serio to ma wrócić na 2/3 ostatnie spotkania w tym sezonie ...

DeptaGUNNER komentarzy: 209920.03.2013, 12:38

Ja słyszałem jeszcze, że Wenger latem ma dostać 400 mln na transfery..

maciekbe komentarzy: 1245820.03.2013, 12:38

@robizg Cesc gra w Barcy słabo ? C'mon.
W swoim najlepszym sezonie w Arsenalu strzelił 19 bramek i zaliczył 19 asyst. W pierwszym sezonie po powrocie to Hiszpanii strzelił 15 i zaliczył 20 asyst. Chciałbym takiego cieniasa w Arsenalu. Błyszczeć tak jak u nas nie błyszczy, bo u nas był liderem a tam jednym z wielu i tu się z Tobą zgodzę. Ale że gra jak 17 latek ?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952120.03.2013, 12:34

@Think_Football 7s
Arsenal have kept clean-sheets in 80% of the Premier League games in which Thomas Vermaelen has not played.

Bardzo ciekawe :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952120.03.2013, 12:33

Podobno Usmanov kupił parę udziałów w Arsenalu i teraz brakuje mu tylko 5 udziałów aby osiągnąć 30% aby móc być w zarządzie. Wie ktoś czy to prawda ?

Sintui komentarzy: 11120.03.2013, 12:32

wiadomo coś nt. tegorocznej edycji turnieju haxball? Chętnie bym sobie pograł :D

DeptaGUNNER komentarzy: 209920.03.2013, 12:31