Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea!

Piekielnie ważna wygrana Arsenalu nad Swansea! 16.03.2013, 16:54, Sebastian Czarnecki 3347 komentarzy

Mimo że Kanonierzy nie zachwycili, to jednak udało im się pokonać Swansea 2-0. Podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty i zrobili poważny krok ku miejscu pozwalającym na grę w Lidze Mistrzów. Słabiutkie dziś Swansea nie było dla Arsenalu poważnym rywalem, co udowodniło boisko. The Gunners ponownie wykorzystali swoje szanse i kolejny raz wygrali mecz mimo przeciętnej gry. Nikt jednak nie będzie rozliczał londyńczyków za styl gry, gdyż to nie on jest najważniejszy.

Swansea: Vorm - Rangel, Monk, Williams, Davies - Britton, Ki (66. Routledge)- Hernandez, De Guzman, Dyer (76. Moore)- Michu

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Diaby (71. Ramsey)- Walcott (85. Gibbs), Cazorla, Chamberlain (71. Gervinho) - Giroud

Spotkanie zaczęło się w szybkim tempie. Obie drużyny udanie weszły w mecz i starały się wyprowadzać groźne sytuacje. Najbliżej w 5. minucie byli Kanonierzy, którzy mogli wyjść na prowadzenie po świetnej, indywidualnej akcji Chamberlaina, który zszedł z lewego skrzydła do środka, mijając przy tym kilku rywali, a następnie huknął w poprzeczkę.

W 13. minucie to Łabędzie mogły jako pierwsze umieścić piłkę w bramce. Ogromną dziurę w obronie Arsenalu wykorzystał Ki, który świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Rangela, ale ten wyraźnie się pomylił.

Trzy minuty później podopieczni Michaela Laudrupa kolejny raz rozmontowali obronę Arsenalu. Złe podanie Jenkinsona przejął jeden z graczy Swansea, który natychmiast podał do dobrze ustawionego Michu. Ten zakręcił Mertesackerem i znalazł sobie miejsce do strzału, jednak Fabiańskiemu pozostało tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

W 18. minucie Kanonierzy chcieli zaskoczyć dominujących gospodarzy nieoczekiwanym strzałem z dystansu. Z powietrza w środek bramki huknął Cazorla, a ten - wydawałoby się - nieszkodliwy strzał sprawił Vormowi ogromne problemy. Ostatecznie Holender złapał jednak futbolówkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam ciekawych akcji, a gra skupiła się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie wykreowała sobie przez ten czas żadnej sytuacji, po której mogłaby stworzyć zagrożenie, nie mówiąc już o zdobyciu gola.

Na następną groźną akcję przyszło nam czekać do 33. minuty. Świetnie na wolne pole wyszedł Michu, który ruszył z akcją sam na sam z Fabiańskim, jednak polski golkiper świetnie wyczekał największe objawienie tego sezonu Premier League i zatrzymał jego uderzenie. Chwilę później okazało się, że sędzia liniowy trzyma w górze chorągiewkę - Michu był na spalonym.

W 41. minucie w końcu znać o sobie dali Kanonierzy. Alex Chamberlain potężnie huknął zza pola karnego, ale... już drugi raz w tym meczu trafił w poprzeczkę. Ogromny pech Anglika.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Na pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przyszło nam czekać do 52. minuty. Kanonierzy wywarli nacisk na Swansea już od samego początku drugiej części gry i mogło to zaowocować bramką ze strony Santiego Cazorli, którego uderzenie w porę zatrzymał jednak Vorm.

Kolejne minuty drugiej połowy były prawdziwą udręką dla wszystkich, którzy oglądali to spotkanie. Obie drużyny wyglądały tak, jakby nie miały jakichkolwiek chęci na wygranie tego meczu, co w obliczu obecnej sytuacji Arsenalu w tabeli jest w ogóle niezrozumiałe.

Wenger postanowił zmienić coś w grze swojego zespołu. W 71. minucie na murawę Liberty Stadium wpuścił Gervinho i Ramseya, którzy zastąpili na niej Chamberlaina i Diaby'ego.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Swansea! Indywidualna akcja Cazorli zakończyła się stratą piłki, ale ta jakimś cudem znalazła się pod nogami Girouda, który podał do Monreala, a ten kąśliwym i bardzo szczęśliwym strzałem pokonał Vorma. 1-0 dla Arsenalu!

Arsene Wenger najwyraźniej przestraszył się, że jego drużyna może nie dociągnąć wyniku do końca meczu, więc w 85. minucie w miejsce Walcotta wpuścił Gibbsa.

W 89. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale jego strzał został zablokowany przez Ashleya Williamsa, a piłka w rezultacie minimalnie minęła się z bramką.

Zabójcza kontra Arsenalu przyniosła drugą bramkę! Giroud podał na skrzydło do Ramseya, ten świetnie uruchomił wychodzącego na wolne pole Gervinho, a ten pewnym strzałem pokonał bezradnego Vorma. 2-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zwyciężył 2:0 i odrobił trzy punkty do Tottenhamu, co może mieć kluczowe znaczenie w końcówce sezonu.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ja8pl komentarzy: 296621.03.2013, 11:54

siema , jak myslicie warto kupic korki mercurial rozowo biale rozmiar 42 za 170 zl? :D bo kolega ma na sprzedaz i sie zainteresowalem tylko nie wiem czy ta cena nie jest "normalna"

TheVerminator123 komentarzy: 45220.03.2013, 19:23

Nowy news główny czy nikt nie żyje?

ArseneAl komentarzy: 2341720.03.2013, 19:08

Ciekawe co redakcja wymyśli na Prima Aprilis.
Ja się nabrać na nic nie dam :>

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.03.2013, 18:59

TheVerminator123
Jakoś nie przepadam za strzelankami. Ale dzięki:P
Kurcze końcówka marca będzie dobra. 30 mecz z Reading , 31 nowy odcinek gry o tron :D

TheVerminator123 komentarzy: 45220.03.2013, 18:56

Daniho
nie za bardzo. bf3 jak ci uciągnie a tak po za tym to nic.

Ziebka

Emirates,W. Julian,105x68,Dial Square,Podgrzewaną płytę boiska,M.Thomas,Danski,1mln,Comptonowie, 1886

odpowiedzi.

shark31 komentarzy: 601320.03.2013, 18:48

whoscored.com/Graphics/361/Show/Arsenal-With-Without-Thomas-Vermaelen-Premier-League-2012-13

Oj Verma, Verma...

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.03.2013, 18:48

Grałem już dziś trochę :P Tą wieże magów muszę oczyścić ale narazie nie chce mi się :D

ArseneAl komentarzy: 2341720.03.2013, 18:47

W ogóle o czym my tu mówimy.
Żadnego Sancheza nie będzie i nie chcę tu widzieć tego aktorzyny.
To obok Alvesa, Pedro, van Persiego, Villi i Evry najbardziej znienawidzony przeze mnie piłkarz.

Rasi
Cena murowała? To za ile chcesz kupić jeansy w Big Starze, New Yorkerze czy Housie?

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 18:41

AAl ---> a tak piszę bo się zbulwersowałem...

Ars3n komentarzy: 1235420.03.2013, 18:41

2 odpowiedzi nie znam w tym quizie, ciekawe jakich.

scr.hu/0i11/35gsl

ArseneAl komentarzy: 2341720.03.2013, 18:40

@Ramsi
A kogo to obchodzi?

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 18:40

Ja do nurkowania nic nie mam. Trzeba być cwanym :D Tylko nie przesadzać z tym skakaniem.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.03.2013, 18:40

ale to nurkowanie Santiego nas uratowało jak by nie patrzeć ;p Chociaż nie popieram tego .

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 18:38

chalek ---> a Santi symuluje a i tak wszyscy go kochają. Chociaż właściwie raz symulował, w meczu (bodajże) WBA, ale po tym incydencie Wenger wytłumaczył, że w Arsenalu się nie symuluje. Sanchez też się nauczy :D

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 18:36

Byłem przed chwilą w sklepie z nadzieją że kupię Jeansy. Straciłem 2 godziny na łażeniu po sklepach... Nic ciekawego nie było a jak znalazłem coś OK to cena murowała. Zrobię tak. W sobotę pójdę na targowicę i kupię sobie porządne jeansy, aż tym "galeriarzom" w pięty pójdzie!!!

Ziebka komentarzy: 265820.03.2013, 18:28

quizeria.pl/quiz.php?id=11378

jest w stanie to ktos rozwiazac i wstawic odpowiedzi? :))

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 18:25

@Ramsi
Wróciłem w poniedziałek ;)

Ramsi komentarzy: 312920.03.2013, 18:24

arsenalfann ---> a bo ty już wróciłeś z Londynu, teraz sobie przypominam że to ty :D

A23 ---> a to Ci nowina :O

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 120.03.2013, 18:23

o w hattricku nowe dźwięki dali przy strzelonych golach ;d

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 220.03.2013, 18:18

Oficjalnie: Roberto Di Matteo trenerem Reading.

yeni komentarzy: 163920.03.2013, 18:17

Jak możemy lekceważyć Swansea, oni też walczą o mistrza!

Pinguite komentarzy: 1502020.03.2013, 18:10

W ankiecie po prawej o rywalu z top4 czemu tak mało osób zaznaczyło West Bromwich Albion? Oni są potężniejsi niż Chelsea czy KFC. Jak możecie ich tak lekceważyć?!

ArseneAl komentarzy: 2341720.03.2013, 18:09

@afcforever
Delap, ręczniczki i te sprawy.

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 18:08

Hiszpaneczki też ładne. W Londynie w moim hostelu była grupa hiszpaczenek ;) Jeśli chodzi o Europę to Słowianki, Hiszpanki i Włoszki królują.

MateuszK4nonier komentarzy: 440420.03.2013, 18:06

Włoszki, Szwedki, Polki, Ukrainki, Rosjanki, kolejność nieprzypadkowa.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.03.2013, 18:05

arsenalfann
Tam jest duza mieszanka turystow z miejscowymi ale i tak robi wrazenie :P

Ars3n komentarzy: 1235420.03.2013, 18:05

Ja bylem w Neapolu, plaza to ladna byla.. a dokladnie to 'kobitki' ;d

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 18:01

No włoszki ładne są :D W Rzymie to ciepło więc mają co pokazywać ;)

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 120.03.2013, 17:59

Powiem wam ze bylem w Londynie Ankarze Jerozolimie Madrycie Berlinie Pradze. Ale najwieksze wrazenie zrobily na mnie kobitki z Rzymu. Dzizas takie sztuki ze hoho :)

arsenalfann komentarzy: 1024320.03.2013, 17:46

E tam niemcy... Brzydkie dziewczyny, a chłopaki tam to same biberki (14-20) lat. Rurki, grzywka i chodzą takie skejciki. Co prawda w Polsce też ta moda niestety ma miejsce (na szczęście są też dresy :D) ale w Londynie nie zauważyłem żadnego typowego skejta typu grzyweczka itd. Nie żebym coś do nich miał ale taki styl mnie wnerwia :D Jeśli już to murzyni noszą rurki ale oni są spoko :D

kot komentarzy: 151420.03.2013, 17:45