Piłkarskie widowisko na Anfield: Liverpool 2-2 Arsenal

Piłkarskie widowisko na Anfield: Liverpool 2-2 Arsenal 09.04.2023, 18:32, Łukasz Wandzel 2049 komentarzy

W 30. kolejce Premier League udał się na Anfield, by zdać kolejny z wielu testów, w których wyznaczaniu lubują się, bądź nie, piłkarscy eksperci. Teraz już jednak celem egzaminów nie jest udowodnienie, czy Kanonierów należy traktować poważnie, a to, czy stać ich na pokonanie Obywateli Pepa Guardioli w wyścigu o tytuł mistrzowski.

Pierwsza odsłona starcia na stadionie Liverpoolu dobrze potoczyła się dla Arsenalu, który trafił do siatki w dwóch odpowiednich momentach. Najpierw w swoim ulubionym stylu szybko otworzył wynik spotkania, a później podwyższył na 2-0, gdy Liverpool zaczął się rozpędzać i częściej atakować pole karne londyńczyków. To finalnie jedynie spowolniło gospodarzy, którzy zdobyli gola na 1-2 jeszcze w pierwszej połowie. Planem Arsenalu na drugą połowę najwyraźniej była obrona rezultatu, co się nie udało, a mogło skończyć się bez ani jednego punktu.

Składy obu drużyn

Liverpool: Alisson – Trent, Konate, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho (78' Firmino), Jones (60' Thiago) – Salah, Gakpo, Jota (60' Nunez)

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Zinczenko (88' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (80' Kiwior), Martinelli – Jesus (80' Trossard)

Stwierdzenie, że Arsenal rozpoczął na Anfield strzelanie, to trochę za dużo, bo Gabriel Martinelli „tylko dziubnął” futbolówkę, która minęła Alissona. Do wspomnianej akcji bramkowej doszło już w 8. minucie. Piłce zagranej do przodu przez gości dopomogll gospodarze, bo w trakcie szybkiej akcji Kanonierów najpierwi poślizgnął się Andrew Robertson, a po chwili piłkę pechowo zagrał Virgila van Dijk. Martinellemu pozostało wykorzystać błędy rywali i pokonać stojącego na bramce rodaka.

Po zdobytym golu Kanonierzy przez dłuższą chwilę grali pewnie. Z dystansu strzelał Zinczenko, a Gabrielowi Jesusowi niewiele brakowało do zamknięcia celnego dośrodkowania. Alisson na początku meczu zdawał się nie być pewnym punktem ekipy Liverpoolu, która gubiła krycie w obronie. Gospodarze próbowali jednak odpowiedzieć. Szczególną okazję miał Robertson, którego strzał minął dalszy słupek. Gdy zawodnicy Jurgena Kloppa zaczęli nabierać wiatru w żagle, Arsenal zdobył gola na 2-0. Kolejne dłuższe podanie i szybkie przeniesienie piłki na połowę rywali wykorzystał Martinelli. Brazylijczyk zdobył asystę, wrzucając piłkę na głowę Gabriela Jesusa, który wpisał się na listę strzelców.

Jak przystało na klasową drużynę, Liverpool był daleki od zrezygnowania i wciąż stwarzał pojedyncze akcje, dzięki którym mógłby błyskawicznie wrócić do gry. Jeden błąd i celne podanie sprawiło, że Mohamed Salah o mało nie pokonał Aarona Ramsdale'a. Lecz niedługo potem, w 42. minucie, Egipcjanin i tak zdobył bramkę kontaktową, po pierwszej składnej akcji z udziałem większej liczby graczy Liverpoolu. W końcówce pierwszej połowy The Reds przycisnęli. W doliczonym czasie Ramsdale popisał się interwencją, dzięki której drużyna Arsenalu schodziła na przerwę, nadal prowadząc.

Jak przystało na klasową drużynę, Liverpool był daleki od zrezygnowania i wciąż stwarzał pojedyncze akcje, dzięki którym mógłby błyskawicznie wrócić do gry. Jeden błąd i celne podanie sprawiło, że Mohamed Salah o mało nie pokonał Aarona Ramsdale'a. A niedługo potem, w 42. minucie, Egipcjanin w końcu i tak zdobył bramkę kontaktową, po pierwszej składnej akcji drużyny Liverpoolu. W końcówce pierwszej części meczu Ramsdale popisał się jeszcze interwencją, dzięki której drużyna Arsenalu schodziła na przerwę, nadal prowadząc.

Prawie całą drugą połowę Arsenal dążył do utrzymania wyniku, a rozpoczął ją fatalnie. W 52. minucie gorącą atmosferę na Anfileld jeszcze bardziej podgrzał podyktowany rzut karny. Sędzia wskazał na wapno dla Liverpoolu za przewinienie Roba Holdinga na Diogo Jocie. Piłkę z 11 metrów uderzał Salah i nie trafił w bramkę. Futbolówka uderzona po ziemi powędrowała tuż obok słupka. Kanonierzy polegali niemal tylko na kontratakach.

Kanonierzy oddali rywalom kontrolę nad spotkaniem i polegali niemal tylko na kontrach. Przez większość czasu potrafili powstrzymać gospodarzy. Jednak to końcówka należała do najbardziej emocjonujących. Mikel Arteta wpuścił na boisko Jakuba Kiwiora za Martina Odegaarda, czym wzmocnił defensywę kosztem ataku. Tuż po wejściu Polaka na murawę, dużą szansę na gola miał Darwin Nunez, powstrzymany przez fenomenalnego Ramsdale'a.

W 87. minucie jednak Liverpool dopiął swego i zdobył wyrównujące trafienie. Trent na skrzydle ograł Ołeksandra Zinczenkę i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie wchodzący z ławki Roberto Firmino skierował ją do siatki. Ostatnie minuty należały do Liverpoolu, który miał ogromne szanse na zupełne odwrócenie losów meczu, ale było to też show w wykonaniu Ramsdale'a. Angielski golkiper dwoił się i troił, by jego zespół nie przegrał. W samej końcówce opuszkami palców wybronił m.in. strzał Salaha, kiedy to piłka po rykoszecie zmierzała prosto do bramki.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
tomaszszef komentarzy: 148415.04.2023, 13:59

Jak Villa wygra to Dracula bedzie walczyl o .... LM co przy ich formie daje szanse ... muly oslabione , kury to nic niewiadomo . Sie porobilo :)

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020415.04.2023, 13:42

Villa dzisiaj postraszy Sroki.

silvano95 komentarzy: 979615.04.2023, 13:02

Myślę tak z 5:1 dla City

kaziu874 komentarzy: 672915.04.2023, 13:02

Vardy rozegra dzisiaj swój mecz numer 300 w Premier League, dodatkowo strzelił 8 bramek przeciwko City (w tym dwa hattricki). Leicester musisz.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020415.04.2023, 12:51

City dzisiaj na luzie 3 spokojnie wbije lisom.

Sebastiansuski komentarzy: 17715.04.2023, 12:15

@TlicTlac: Leicester, zwolnienie trenera na tym etapie i w takiej sytuacji może ich srogo kosztować.

3rdpitch komentarzy: 453015.04.2023, 12:10

Adidas w ogóle nie ogarnia produkcji tych czarnych koszulek wyjazdowych, one są wiecznie niedostępne. Chyba dopiero w następnych sezonach uda się ja kupić

Adamarsenal1 komentarzy: 314215.04.2023, 12:10

Dzisiaj musiałby się cud stać, żeby Leicester coś ugrało niestety. ;(

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11715.04.2023, 12:08

@Piotrek95: Zrzuca presję, ale ma rację. Oni praktycznie nie mogą się potknąć.

Womanizer komentarzy: 989215.04.2023, 12:06

@TlicTlac: Bournemouth, Soton i Wolves. Tak typowałem przed sezonem.

Ale Everton też może zlecieć, bo mają jeszcze City, Newcastle i Brighton. Więc jak w pozostałych nie zapunktują, to może być zonk.

Piotrek95 komentarzy: 947315.04.2023, 11:57

@bizooon: no wtedy Olise to zrobił jeden z głupszych karnych w piłce noznej

Guardiola powiedział przed chwilą że jeśli nie wygrają z Leicester to nie wygrają mistrzostwa XDD

TlicTlac komentarzy: 600815.04.2023, 11:48

Kto według Was spadnie z Premier League?

Dla mnie Nottingham, Southampton i...? strzelę sobie w Leeds.

Najgorszy terminarz ma zdecydowanie Nottingham, a Bournemouth ma stosunkowo łatwy i są duże szanse, że się utrzymają.

sickstick komentarzy: 275915.04.2023, 11:22

Największą murarkę gra Newcastle. CP, Bourne czy Notts są po prostu słabe.

ArtetaBall komentarzy: 69115.04.2023, 11:17

@TlicTlac napisał: "Oglądałem parę meczów Crystal Palace w tym sezonie i zdecydowanie, ze wszystkich drużyn - oni grali największą murarkę" To obejrzyj jeszcze parę meczy Bournemouth i Nottingham. Obie ekipy grają "murarkę" polegając na kontrach... CP to nawet milej dla oka gra od West Hamu - Eze poezja, Olise zawsze coś fajnego zagra z Zahy można się pośmiać.. nawet temu stuletniemu Ayew czasem coś wyjdzie. A wyżej wymienione ekipy grają o wiele bardziej defensywnie + mają szybkie skrzydła. Ewentualnie Bournemouth czasem coś kombinacyjnie. Pisaliście też o Brenfordzie i również oni często oddają inicjatywę rywalą. Natomiast mają też świetnych technicznie graczy i po prostu bazują na szybkich, dobrze rozegranych kontrach. Dodatkowo muszą bazować na dokładności zagrań + sile fizycznej Toneya i tego byczka w ataku, przez co często ich mecze dobrze się ogląda.

Qarol komentarzy: 1450215.04.2023, 11:06

@nielegalny:

Arteta go latem naprostuje.

nielegalny komentarzy: 45515.04.2023, 10:58

@bizooon: Olise, panie Olise. Parę minut wcześniej w obronie wybiegł bez większej presji za boisko i był różny. Sabotazysta

bizooon komentarzy: 687015.04.2023, 10:42

*czy tam Olise - króryś z nich faulował

bizooon komentarzy: 687015.04.2023, 10:35

@wajktor1998 napisał: "ten Hag swoim glupim gadanie rzucil klatwe na swoja druzyne xd"
Seven Hag :). No zapeszył i pech gotowy

bizooon komentarzy: 687015.04.2023, 10:32

@Piotrek95 napisał: "Nie no dizisaj Leicester na ezz robi City"
Liczymy na cud. Eze nam zabrał mistrzostwo tym faulem w meczu z City :(. Tam sie powinni byli potknąć obywatele

Nottingham wyjazd, Fulham u siebie - 16 i 17 kolejka;

jak Pat miał te 15 meczów w miarę przyzwoitych jak na jakość piłkarzy w CP, tak od tej 16 kolejki grali bardzo słabo. 1 wygrana, 5 remisów, 9 porażek.

Womanizer komentarzy: 989215.04.2023, 10:07

Po Evertonie Lamparda też niby nikt sie nie spodziewał że wywiozą 1:1.
Ale to Leicester takie rzadkie w obronie, że będę w szoku jak City strzeli mniej niż 2 gole.
Trzeba liczyć że wyjazd do Brighton ich wywróci, ewentualnie mecz z nami.
Na reszte sie nie nastawiam.

Piotrek95 komentarzy: 947315.04.2023, 10:07

Nie no dizisaj Leicester na ezz robi City
Oni zmęczeni po Bayernie

TlicTlac komentarzy: 600815.04.2023, 10:05

@Qarol napisał: "Przecież te dane mocno przekłamują rzeczywistośc. Po pierwsze, Vieira miał tragiczną pod tym względem końcówkę, ale całościowo wcale nie można powiedzieć, że jego Palace cechowało się murarką. To był dosyć zrównoważony zespół pod względem zaangażowania w ataku i obronie."

Oglądałem parę meczów Crystal Palace w tym sezonie i zdecydowanie, ze wszystkich drużyn - oni grali największą murarkę, a szczególnie było to widać w meczach z teoretycznie lepszymi zespołami.
Na początku sezonu, 1 mecz w lidze - z Arsenalem - jeszcze im wyszedł jako tako, ale praktycznie każdy kolejny mecz - to kompletny brak pomysłu gry w ataku.
Jak dla mnie za bardzo gloryfikuje się tu Pata, granie tak defensywne z Eze czy Olise;
wiadomo słaba końcówka pod względem terminarzu, ale seria paru spotkań z 1 lub bez celnego strzału w meczu? - przecież to się tragicznie oglądało.

@sickstick napisał: "Warto jednak wziąć pd uwagę że te 2 mecze Roya to Leeds i Leicester, czyli najgorsze defensywy w lidze, zaś te 7 spotkań Pata to City, Arsenal, Liverpool, Brenford wyjazd, Brighton x2 i Aston Villa."

Arsenal już był za nowego trenera (tymczasowego);
City, Liverpool, Newcastle i Brighton u siebie = 2 celne strzały (!),
Brighton, AV, Brentford na wyjeździe = z Brighton 3, z Brentford 4, z AV 0.

ronczo komentarzy: 227 newsów: 215.04.2023, 10:05

Za ile kupowaliście nasza koszulkę wyjazdową z tego sezonu? Podpowiecie gdzie kupić najtaniej, ale żeby nie była to podróbka

Czeczenia komentarzy: 1247515.04.2023, 10:01

Leicester nie ma pół argumentu. Takie Southampton to chociaż próbuje nadrabiać braki techniczne agresją. Mega się zdziwię jak Leicester nie przespaceruje tego meczu.

lordoftheboard komentarzy: 822615.04.2023, 10:00

@Ryszard_Bocian: powiedz jej że może sama zmierzyć xd

Ech0z komentarzy: 1039415.04.2023, 09:51

3:0 w 30minicie i do konca meczu spacerek. Inny scenariusz byłby piękny ale malo realny

MarkOvermars komentarzy: 912215.04.2023, 09:31

Nie No Leicester jest tak slabe ze raczej nie urwą pkt City

lordpat komentarzy: 336515.04.2023, 08:39

@tomaszszef:
Bo niby z ekipą Artety jest inaczej.

tomaszszef komentarzy: 148415.04.2023, 08:32

Ekipa Pepa zrobila sie zabójcza. Inny wynik niz wysoka wygrana City niestety bedzie niespodzianką . Tak czy siak licze ze lisy cos pokazą choc Grealish , Halaand i inni są w giga formie :(

Dziadyga komentarzy: 824215.04.2023, 08:17

@arsenallord napisał: "Witam w sobotę
Manchester City 1-2 Leicester dziś będzie"

Może tak być,bo nikt się nie napala na stratę pkt City,więc nie zdziwię się,że będzie miła niespodzianka,tym bardziej przy nowej miotle.

ArtetaBall komentarzy: 69115.04.2023, 08:16

Oby, choć jak na złość grają bez Barnsa, więc może być ciężko. Ogólnie Lisy mają obecnie najgorszy jakościowo skład w całej PL.. no może są na równi z Southampton, choć tam przynajmniej młodzież ogrywają.

Dla mnie olbrzymią zagadką jest Iheanacho. Gość co sezon pod względem minut na gole/asysty prezentuje się baaardzo dobrze. Mniej więcej co 100-120 min punktuje. Natomiast nigdy nie rozegrał w sezonie więcej niż 1500 minut, a zazwyczaj to jest poniżej 1000... Co z nim jest nie tak, to diabli wiedzą

Qarol komentarzy: 1450215.04.2023, 08:14

@sickstick:

Wg mnie trochę nie utrzymali ciśnienia w Palace. Vieira spokojnie mógł dokończyć sezon, bo na horyzoncie były łatwiejsze mecze, w których spokojnie by ogarnął utrzymanie w lidze. Zatrudnili strażaka tam, gdzie się nie pali.

sickstick komentarzy: 275915.04.2023, 08:06

@TlicTlac napisał: "46-9 - liczba sytuacji bramkowych i celnych strzałów w ostatnich 4 wyjazdowych i 3 domowych spotkaniach Crystal Palace Patricka Vieiry.

47-17 - liczba sytuacji bramkowych i celnych strzałów Roya Hodgsona w 2 ostatnich meczach;

można? Pat (Vieira) w Nice i CP pokazywał, że jest strasznie defensywnym trenerem; a taki Hodgson od razu z tej samej ekipy robi oblężenie bramki przeciwnika."

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11715.04.2023, 08:05

Witam w sobotę
Manchester City 1-2 Leicester dziś będzie

Artu komentarzy: 188515.04.2023, 07:48

@TlicTlac: mecz ważny dla nas, tzn ciągle Newcastle może nas dogonic. Zatem należy kibucowac AV

Qarol komentarzy: 1450215.04.2023, 07:07

@TlicTlac:

Po drugie, próbka występów Palace Hodgsona jest zbyt mała. To raptem dwa mecze i to akurat w momencie, gdy Palace zaczął się okres ze stosunkowo łatwym kakendarzem. Zdecydowanie poczekałbym z szumnymi zapowiedziami o ofensywnym Royu, bo to jest typowy angielski rzemieślnik, który prędzej czy później pokaże swoją prawdziwą twarz. Zresztą już poniekąd pokazuje, bo jeśli ktoś oglądał ostatni triumf CP to pewnie zauważył liczbę granych wrzutek. Tym razem dały zwycięstwo, ale ta drużyna absolutnie nie rozwinie się z tym trenerem.

stanyal komentarzy: 137815.04.2023, 01:13

@Piotrek95 napisał: "Czyli United sezon kończy z Lindelof-Maguire i jeszcze bez Rasha chyba"

Tam jest jeszcze "grająca" legenda Phil Jones (wtf). Typowi nigdy nie zapomnę jak głową wybił piłkę Oliemu przed strzałem.

Będąc konsekwentnym w swoim trollingu ( który zacząłem względem swojego brata kibica ManU), że nawet bez zdrowego środkowego obrońcy i tak w tym sezonie mistrz jest przypisany United jak i poczwórna korona.

stanyal komentarzy: 137815.04.2023, 01:06

TlicTlac komentarzy: 600815.04.2023, 00:35

Crystal Palace za Roya Hodgsona*

TlicTlac komentarzy: 600815.04.2023, 00:24

@Ryszard_Bocian:

Zależy jak mierzysz. Czy od dolnej krawędzi czy od górnej krawędzi.

gbn komentarzy: 376715.04.2023, 00:23

@Ryszard_Bocian: Serio? Bądź szczery, ale pytanie co najmniej dziwne, ewentualnie możesz spytać jaka ma pojemność/rozwartość xD

TlicTlac komentarzy: 600815.04.2023, 00:23

Jutro ciekawy mecz AV - Newcastle;

Newcastle - ostatnie 5 meczów wygranych, a AV ostatnie 7 meczów - 6 zwycięstw i 1 remis;

meczyk może przewyższyć miarę ostatnich "hitów" LM.

Kredens komentarzy: 369315.04.2023, 00:03

@Ryszard_Bocian napisał: "Poprzednie ok ale tego nie kumam :> wytłumacz."