Po pierwsze domowe zwycięstwo! Arsenal - Liverpool

Po pierwsze domowe zwycięstwo! Arsenal - Liverpool 23.08.2015, 01:10, bojowy schabowy 3168 komentarzy

Szlagierowe starcie 3. kolejki Premier League między Arsenalem a Liverpoolem to prawdziwa zagadka. Czytając wypowiedzi fanów obydwu zespołów można dojść do prostego wniosku, nikt nie jest pewny zwycięstwa. Zapał kibiców Kanonierów, dotyczący możliwości konkurowania o tytuł, ostudziły pierwsze mecze sezonu, w których zawodnicy Wengera nie zachwycili. Podobna sytuacja dotyczy kibiców The Reds. Oczywiście nie mogą narzekać na komplet punktów, jednak wiele do życzenia pozostawia styl gry podopiecznych Rodgersa.

Liverpool po dwóch kolejkach sezonu pozostaje niepokonany. Na inaugurację pokonał Stoke City, w drugim meczu sezonu zmierzył się z beniaminkiem - Bournemouth – z którym również sobie poradził. Po początku sezonu można wysnuć tezę, że Brendan Rogers poprawił grę defensywną swojego zespołu, The Reds w bieżących rozgrywkach nie stracili jeszcze gola.

Liverpool po odejściu Suareza w końcu doczekał się klasowego napastnika, który większość czasu spędził na boisku, nie w gabinetach lekarskich. Mowa o Christianie Benteke. Belg powoli zaczął się spłacać, zagwarantował swojej drużynie zwycięstwo w meczu z Bournemouth strzelając bramkę po stałym fragmencie gry. Defensorzy Arsenalu będą musieli mieć oko na byłego gracza Aston Villi.

Przed meczem optymizmem napawać mogą ostatnie wyniki Kanonierów z ich poniedziałkowym rywalem. Arsenal w ciągu ostatnich 14 lat przegrał na własnym obiekcie z Liverpoolem jedynie raz, w 2011 roku. Ostatnie starcie między oboma zespołami zakończyło się wysoką wygraną Arsenalu, 4-1. Miało to miejsce na The Emirates.

Statystycznie rywalizacja pomiędzy Kanonierami a The Reds jest bardzo zażarta. Zespoły spotkały się ze sobą na boisku aż 218 razy. Arsenal górą był w 78 meczach, Liverpool wygrał 83 pojedynków. Wyjątkowo często padał wynik remisowy – 57 razy.

Arsene Wenger w piątkowym wywiadzie odniósł się do kadry, którą będzie dysponował na poniedziałkowy mecz. Dostępni będą wszyscy zawodnicy, którzy byli brani pod uwagę przy ustalaniu składu przeciwko Crystal Palace. Na powrót Wilshere’a trzeba będzie poczekać do drugiej połowy września. Welbeck wciąż poddawany jest kuracji, a Tomas Rosicky leczy długoterminowy uraz. W obozie przeciwnika sytuacja wygląda na napiętą, Brendan Rodgers informował media o wątpliwym występie kapitana zespołu – Jordana Hendersona – który w wyniku kontuzji musiał przedwcześnie opuścić boisko w ostatnim meczu. Niepewna sytuacja dotyczy również Joe Allena, jednak Rodgers nie chciał się wypowiadać na temat zdrowia Walijczyka. Poza grą wciąż są Sturridge oraz Flanagan.

Bez wątpienia starcie Arsenalu z Liverpoolem to prawdziwa gratka dla fanów angielskiej piłki. Ostatnie mecze stoczone między oboma zespołami dostarczyły kibicom wielu emocji. Podopieczni Wengera będą chcieli udowodnić, że pierwszy mecz sezonu był tylko wpadką i wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Anglii. Brendan Rodgers udzielając wywiadów nie krył, że jego celem jest wywalczenie przez Liverpool miejsca w TOP4. Przed nami zapowiada się wspaniałe widowisko, które z pewnością dostarczy każdemu fanowi dobrej piłki wielu pozytywnych emocji.

Typ kanonierzy.com: Arsenal 2-0 Liverpool

LiverpoolPremier LeagueZapowiedź autor: bojowy schabowy źrodło: własne
AaronRambo komentarzy: 128024.08.2015, 21:15

Co te 2 Ciołki na środku obrony wyprawiają :/

fabregas1987 komentarzy: 2582424.08.2015, 21:15

jak mnie czasami drażni, że zamiast wybić daleko to oni muszą koronkowo rozegrać nawet na własnej połowie

moomin komentarzy: 82024.08.2015, 21:15

obrona do sztumu, bez beki

marz2 komentarzy: 521924.08.2015, 21:15

Coq nie rób takich min, nie jest nam do śmiechu.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.08.2015, 21:14

To jest właśnie świetny defensywny pomocnik, uff...

kaman17 komentarzy: 499024.08.2015, 21:14

Wiem, ze to dopiero 13 minut, ale Gabriel jak na razie ładnie sobie przepycha Benteke

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.08.2015, 21:13

Dobra złodziej czy sprzedawczyk to mecz trwa dalej i to już jest nieważne.

pumeks komentarzy: 2080824.08.2015, 21:12

KoścIelny to się zderzył z Perem na treningu czy jak?

zwierz komentarzy: 162524.08.2015, 21:12

Kosa nawet mecz ogląda jak prawdziwy Boss.

kriss87 komentarzy: 40924.08.2015, 21:12

powinni wprowadzieć coś takiego jak w siakówce powtórka na zyczenie ( np 1 w połowie)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.08.2015, 21:12