Podsumowanie 4. kolejki Premier League

Podsumowanie 4. kolejki Premier League 17.09.2014, 02:45, Michał Korżak 17 komentarzy

Za nami 4. kolejka Premier League, w której Arsenal zremisował 2:2 z drużyną Manchesteru City. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Chelsea 4-2 Swansea

Spotkanie lidera i drużyny zajmującej drugą pozycję w tabeli - to zapowiadało ciekawy pojedynek. Nie zawiedliśmy się, mecz był pełen emocji i padło w nim aż 6 bramek. Kapitalny Diego Costa zdobywając hattrick zapewnił Londyńskiej drużynie komplet punktów. Po tej kolejce Chelsea wzmocniła się na 1. miejscu, a Swansea spadła na 3. pozycję.

11' [0-1] Terry (sam.)

45' [1-1] Costa

56' [2-1] Costa

67' [3-1] Costa

81' [4-1] Remy

86' [4-2] Shelvey

Crystal Palace 0-0 Burnley

Nudny, bezbramkowy pojedynek. Najlepszą sytuację na strzelenie gola miał Scott Arfield podchodzący do rzutu karnego. Jego strzał został obroniony przez bramkarza. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie znaczącej przewagi i oba zespoły muszą się zadowolić podziałem punktów. Crystal Palace zajmuje aktualnie 17. miejsce w tabeli, a Burnley jest 18.

Southampton 4-0 Newcastle

Ekipa Southampton podejmowała na własnym podwórku zespół Newcastle. Gospodarze nie dali żadnych szans pogubionym rywalom i wykorzystali nadarzające się okazje. Świetny mecz nowego napastnika Świętych - Graziano Pellego - który do dwóch bramek dołożył pod koniec meczu asystę. Southampton zajmuje 4. miejsce, podczas gdy Newcastle zamyka stawkę.

6' [1-0] Pelle

19' [2-0] Pelle

54' [3-0] Cork

90+4' [4-0] Schneiderlin

Stoke 0-1 Leicester City

Na Britannia Stadium zespół Stoke podejmował beniaminka z Leicester. Gdyby gospodarze oddawali celniejsze strzały na bramkę, może wynik byłby inny. Goście mieli zdecydowanie mniej okazji, jednak to oni wyszli na prowadzenie i utrzymali je do końca meczu. Stoke jest na 14. miejscu, a Leicester zajmuje 12. pozycję.

64' [0-1] Ulloa

Sunderland 2-2 Tottenham

Błyskawiczny początek meczu. Po 4. minutach na tablicy wyników widniał już napis 1:1. W dalszej części spotkania gospodarze dyktowali warunki i objęli prowadzenie na początku drugiej połowy. Nic nie wskazywało na to, że Sunderland zdoła zdobyć bramkę, ale życzliwy Harry Kane podarował ją przeciwnikom. Wynik nie uległ już zmianie. Tottenham zajmuje 6. miejsce, a Sunderland 15.

2' [0-1] Chadli

4' [1-1] Johnson

48' [1-2] Eriksen

82' [2-2] Kane (sam.)

West Brom 0-2 Everton

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli goście. Nie zawiedli i odnieśli pewne zwycięstwo. Szybko objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg meczu przez jego pozostałą część. West Brom zajmuje przedostatnie - 19. miejsce, a Everton jest na 11. pozycji.

2' [0-1] Lukaku

66' [0-2] Mirallas

Liverpool 0-1 Aston Villa

Sensacyjna wygrana gości. Pokonanie Liverpoolu na Anfield to nie lada wyczyn. Pomimo aż 75% posiadania piłki przez gospodarzy, nie potrafili oni pokonać bramkarza rywali. Liverpool po tej porażce zajmuje 8. pozycję w tabeli, a Aston Villa jest na 2. miejscu.

9' [0-1] Agbonlahor

Manchester United 4-0 Queens Park Rangers

Pewne zwycięstwo Manchesteru United. Goście mieli kilka okazji po błędach gospodarzy, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Znakomity mecz w wykonaniu Angela Di Marii, który wypracował większość ofensywnych akcji swojego nowego zespołu. Drużyna z Manchesteru wspięła się w tabeli na 9. miejsce, a QPR plasuje się na 16. pozycji.

24' [1-0] Di Maria

36' [2-0] Herrera

44' [3-0] Rooney

58' [4-0] Mata

Hull 2-2 West Ham

Spotkanie dwóch drużyn ze środka tabeli. Poza faktem, że był to jedyny mecz Premier League rozgrywany w poniedziałek, nic więcej nie zachęcało do jego obejrzenia. Ci jednak, który poświęcili 90 minut na obejrzenie tego meczu, na pewno tego nie żałują. W pojedynku nie zabrakło bramek i sytuacji bramkowych. Obie drużyny miały sporo szans na strzelenie gola i gdyby większe szczęście napastników obu drużyn, wynik byłby zdecydowanie wyższy niż 2:2. Hull City znajduje się na 10. miejscu, a West Ham United na 13. pozycji.

39' [1-0] Hernandez

50' [1-1] Valencia

64' [2-1] Diame

67' [2-2] Davies (sam.)

Dla urozmaicenia raportu, zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego 4. kolejkę Premier League:

misieq442 komentarzy: 35116.09.2014, 22:58

Ciekawe podsumowanie oby więcej takich :)

dudekns komentarzy: 605016.09.2014, 20:00

Di Maria się rozkręca - ciekaw jestem jak sobie będzie poczynał w meczu z trudniejszymi rywalami.

pestjusz komentarzy: 260816.09.2014, 19:56

Ja to zamiast "gdybać" liczyłbym na to, że jednak nie zablokują :)

Leehu komentarzy: 1049616.09.2014, 19:29

@MaciekGoooner: Dokładnie na YT nie ma praktycznie filmików z Premier League, albo są magicznie nazywane np. TOP10 jakiegoś tam piłkarza. Jak portal premierleague24 robił video-podsumowania to chyba na vimeo umieszczał filmiki.

pestjusz komentarzy: 260816.09.2014, 19:04

Thide. Jak się przyczepia to się poprawi. ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.09.2014, 18:56

tyle, że mogą się przywalić o prawa autorskie

Waskitcz komentarzy: 449216.09.2014, 18:53

Może w końcu doczekamy się Kanonierzy TV, gdzie beda omawiane ostatnie mecze, następne spotkania i kontuzje, zaprezentowany filmik napawa mnie optymizmem w tej sprawie,