Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach

Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach 27.03.2017, 15:23, Patryk Bielski 560 komentarzy

W miniony weekend z uwagi na przerwę w rozgrywkach ligowych oczy wszystkich fanów piłki kopanej były zwrócone na mecze eliminacji do Mistrzostw Świat, które odbędą się w 2018 roku w Rosji. W meczach na najwyższym szczeblu reprezentacyjnym nie mogło zabraknąć Kanonierów. Poniżej prezentujemy krótki raport z gry podopiecznych Arsene'a Wengera.

Irlandia 0-0 Walia

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut w barwach Walii przeciwko Irlandczykom. Nasza ósemka grała na pozycji ofensywnego pomocnika u boku Garetha Bale'a. Smokom nie udało się jednak złamać defensywy rywali i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Warto odnotować, że Neil Taylor został wyrzucony z boiska za groźne wejście w nogi Seamusa Colemana, które zakończyło się złamaniem nogi tego drugiego.

Hiszpania 4-1 Izrael

Nacho Monreal przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. La Roja bez problemu pokonała rywala dzięki bramkom Davida Silvy, Vitolo, Diego Costy i Isco. Dla gości honorowym trafieniem popisał się Refaelov.

Niemcy U21 1-0 Anglia U21

Rob Holding cały mecz oglądał z ławki rezerwowych. Niemcy zwyciężyli dzięki bramce piłkarza Hoffenheimu Nadiema Amiriego z 23 minuty meczu.

Luksemburg 1-3 Francja

Olivier Giroud był jedną z wyróżniających się postaci sobotniego spotkania Trójkolorowych. Francuski napastnik zdobył dwie bramki, awansując w tabeli strzelców wszech czasów swojej reprezentacji na dziesiąte miejsce. Oprócz gracza Arsenalu bramki zdobywali Aurelien Joachim oraz Antoine Griezmann (obaj z rzutów karnych). Poniżej skrót spotkania:

Szwajcaria 1-0 Łotwa

Granit Xhaka rozegrał pełne 90 minut w meczu przeciwko Łotwie. Pomocnik Arsenalu grał w środku pola u boku Gelsona Fernandesa. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył były kolega Xhaki z Borussii Moenchengladbach Josip Drmic.

Francja U21 0-1 Anglia U21

Ainsley Maitland-Niles rozegrał pełne 90 minut w wygranym przez Synów Albionu 1-0 meczu przeciwko Francuzom. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 77. minucie Adam Armstrong, przesądzając o wyniku spotkania.

Anglia 2-0 Litwa

Alex Oxlade-Chamberlain rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu Anglików przeciwko Litwie na Wembley. Synowie Albionu bez większych problemów poradzili sobie z rywalami, wygrywając 2-0 po bramkach Jermaina Defoe i Jamiego Vardy'ego. Pomocnik Arsenalu grał w środku pomocy wraz z Erikiem Dierem.

Azerbejdżan 1-4 Niemcy

Mesut Özil wrócił do gry po kontuzji kostki w meczu reprezentacji Niemiec przeciwko Azerbejdżanowi. Gospodarze pewnie wygrali mecz po trafieniach Thomasa Müllera, Gomeza oraz dublecie Andre Schürrle. Dla gości honorowego gola zaliczył Dimitrij Nazarov. Özil pojawił się na placu gry w 61. minucie, zmieniając Gomeza. Całe spotkanie na ławce przesiedział natomiast Shkodran Mustafi.

Polska U19 0-2 Chorwacja U19

Krystian Bielik mimo porażki swojego zespołu zebrał pochlebne opinie za swój występ i według ekspertów był jednym z wyróżniających się piłkarzy w defensywie Biało-czerwonych. Bramki dla rywali zdobywali Branimir Kalaica i Josip Brekalo. Poniżej prezentujemy skrót tego spotkania:

Białoruś U19 1-5 Anglia U19

Chris Willock wystąpił od pierwszej minuty spotkania i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Pozostałe bramki dla Anglii strzelali Buckley-Ricketts, Edwards i Nmecha. Jedynego gola dla Białorusi zdobył Mukhamedau.

Chile 3-1 Wenezuela

Alexis Sanchez przyzwyczaił już kibiców La Roja do świetnych występów i tym razem nie było inaczej. Skrzydłowy Arsenalu otworzył wynik spotkania przepięknym strzałem z rzutu wolnego już w piątej minucie spotkania. Po kolejnych dwóch trafieniach Paredesa mecz był już rozstrzygnięty. Dla gości jedyne trafienie zaliczył Rondon. Warto odnotować, że Sanchez nie wykorzystał jedenastki w 77. minucie meczu - swoją drogą chyba najwyższy czas zmienić wykonawcę rzutów karnych, ponieważ Alexis niejednokrotnie pokazywał już, że spala się na linii jedenastego metra.

Egipt 3-0 Togo

Mohamed Elneny także może zaliczyć ostatni mecz kadrowy do udanych. Egipcjanin wygrał wraz ze swoją reprezentacją 3-0 w meczu towarzyskim, wpisując się na listę strzelców i zamykając tym samym wynik spotkania.

Ekwador 0-2 Kolumbia

Kolumbia z Davidem Ospiną w bramce zwiększyła swoje szanse na awans do przyszłorocznych mistrzostw. Tym razem zespołem gorszym okazał się Ekwador, który przegrał na własnym stadionie 0-2 po bramkach Jamesa Rodrigueza i Juana Cuadrado.

Francja 0-2 Hiszpania

W meczu na szczycie - choć jedynie towarzyskim - Francuzi ulegli na własnym stadionie Hiszpanii 0-2. Cały mecz rozegrał Laurent Koscielny, natomiast Olivier Giroud zameldował się na placu gry w 65. minucie zmieniając Mbappe.

Reprezentacje autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
TurboGrosik komentarzy: 169430.03.2017, 18:01

mitmichael
Pisze tak bo sadzilem, ze to do nich nalezala decyzja a nie Teodorczyka :P Jesli oni czekali tylko na decyzje Łukasza to wtedy masz racje, ze dobry ruch jego ale wydawalo mi sie, ze to oni zwlekali :P

TurboGrosik komentarzy: 169430.03.2017, 17:57

Oczwiscie wykupienie automatycznie wiazalo sie z kontraktem, ktory podpisal. Jesli nie odejdzie po tym sezonie to i tak bedzie se smigal w LM prawdopodobnie w nastepnym sezonie w barwach Anderlechtu.

TurboGrosik komentarzy: 169430.03.2017, 17:53

mitmichael
Jaki ruch Teodorczyka? Ruch Anderlechtu chyba, ze go wykupili. Wart obecnie o wiele wiecej wiec nic nie traca a moga wiele zyskac.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.03.2017, 17:52

Sezon świetnej gry to tylko zarzewie ciężaru, jaki trzeba unieść w kolejnym sezonie - udowodnić swoją wartość. Wspominał o tym Bellerin. Teodorczyka czeka jeszcze długa droga, by trafić do lepszego klubu. Do lepszej ligi już nie, ale czy sens tyle ryzykować?

hanzo88h komentarzy: 165930.03.2017, 17:01

Jak Wenger ogłosi dobrą nowinę po takim okresie, to nazajutrz powinien rybę w gazecie widzieć na swojej wycieraczce i kilka ślimaków przybitych do drzewa.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.03.2017, 16:53

Nie dobry, a BARDZO DOBRY! :)

W lecie go sprzedadza i hajsy beda :)

Arsenal96l komentarzy: 501830.03.2017, 16:52

Hanzo

On i tak bedzie widział wiele pozytywów przy takiej porażce . On musi sam odejść inaczej jest nie do ruszenia .

Arsenal96l komentarzy: 501830.03.2017, 16:50

Mitmichael

Czy ja wiem czy taki dobry . Na jego miejscu spróbował bym sił w silniejszej lidze .

mitmichael komentarzy: 4924330.03.2017, 16:44

Dobry ruch Teodorczyka, w Anderlechcie ma wszystko czego mu potrzeba a co najwazniejsze jest do bolu skuteczny

hanzo88h komentarzy: 165930.03.2017, 16:43

Mam nadzieje że City się po nas przejedzie 0-5, 0-6, każdy możliwy sposób jest dobry na pozbycie się tego pasożyta.

Russell Westbrook this season:
- First triple-double in nba history without missing a field goal or free throw.
- 38 triple-doubles in 72 games, converting one every two games.
- Passed Wilt Chamberlain to rank all-time second for most triple-doubles in a single season.
- Averaging 31.2 points, 10.4 assists and 10.5 rebounds per game, which is translated as a triple-double per game according to his stats.
- Scored 6 straight triple-doubles, setting a record for the highest streak during the last 28 years.
- Accomplished a 22 assists triple-double, setting a record for most assists in a triple-double during the last 28 years.
- Earned the first spot for the KIA race to the mvp ladder on weeks 1, 2, 3, 4, 5, 8, 12, 17, 18.
- Earned the second spot for the KIA race to the mvp ladder on weeks 6, 7, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 19.
- Earned the third spot for the KIA race to the mvp ladder on week 13.
- Has played all 71 games so far averaging 34.6 minutes per game on the court, less than James Harden and Lebron James.
- 57 points, 13 rebounds and 11 assists for the HIGHEST-SCORING TRIPLE-DOUBLE in NBA HISTORY
And the season is not over yet, there is more to play so wether you are a hater or not, you have to admit he deserves to be the mvp this season.

#MVP

ArsenalChampion komentarzy: 806130.03.2017, 15:32

skończcie wkoncu z tym bellerinem nie ma szans żeby barcelona go kupiłą on niedawno podpisał długo terminowy kontrakt z Arsenalem żeby go kupic to by musieli naprawdę ostro przepłacic

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.03.2017, 15:24

styrczu
Mecz gdzies pewnie jest, ja mam tylko to

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.03.2017, 15:23

Ostatnie 5 minut czwartej kwarty w wykonaniu Westbrooka to bajka.Prawie wszystko mu wychodziło

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.03.2017, 15:15

@SS

Dziwne, bo jeszcze parę dni temu hiszpańskie media pisały, że Barce z niego rezygnuje ze względu na zbyt wysoką cenę

Z resztą nie ma o czym gadać.Hector ma jeszcze 5 lat kontraktu więc te 35 mln to jest zwykła bajka

SoulStorm komentarzy: 744330.03.2017, 15:11

Barcelona podobno jest dogadana z Arsenalem w kwestii sprzedaży Hectora Bellerina.Katalończycy wykładają za niego 35 milionów euro.

styrczu komentarzy: 6230.03.2017, 15:07

Jest gdzieś mecz Arsenal-Chelsea 3:0 z polskim komentarzem?

maciekbe komentarzy: 1245830.03.2017, 15:04

źródło komentarza - arseblog

@mallen
"I’d like to stay in a city for a long time, in a team that is a winner, with winning mentality. I’m 28 and I have a lot ahead of me.

Now, again you could easily say ‘Well that team is not Arsenal, LOL etc’, I get that, but note how he says ‘a city’, he does not say ‘the city’, although rather sneakily many of the reports say ‘the’ not ‘a’. Which means he’s open to going to any city who have a team with that winning mentality that he seeks, he’s not referring specifically to London.

Making the ‘a’ a ‘the’ allows you to then add to the speculation from earlier in the week about how Chelsea were making him their top priority this summer. ‘A city’ isn’t anywhere near as exciting, but let’s not worry about accuracy for the sake of some hits and headlines, eh?"

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.03.2017, 15:02

@mallen

Też mi się tak wydaje.

mallen komentarzy: 2123930.03.2017, 15:02

Wracając jeszcze do słów Sancheza, że chce zostać w Londynie i grać w drużynie z wolą zwycięstwa. Może źle to zinterpretowaliśmy i chodzi mu o to, że chce zostać w AFC, ale ma to być drużyna po transformacji, taka która ma wolę zwycięstwa (czyt. zmiana trenera).

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041330.03.2017, 15:00

eeeee... w ogóle teraz dopiero zobaczyłem że my gramy City w weekend. Czyli nasza tragiczna passa może potrwać jeszcze dłużej.

TW_Szczepan komentarzy: 188430.03.2017, 14:52

youtube.com/watch?v=FT_HDCCWE8E

Ciekawy filmik o wartości Girouda

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.03.2017, 14:43

Biorąc za kryterium, że albo coś jest czarne albo białe to mamy na box to box : Cazorla, Ramsey, Jacky boy, Elneny, Ox.

Cazorla. To jest zagadka. Już nie raz tu czytałem, że jaki to Santi nie wróci po kontuzji. Tego nie wiemy. Biorąc pod uwagę rodzaj kontuzji i wiek, nie wydaje mi się.

Ramsey - tu się nie ma co rozpisywać. Droga wolna.

Jack - Może u nas grać, a może być szpital. Nikt tego nie przewidzi.

Elneny - To jest gość na ławkę uzupełnienie składu. Nikt nie wymaga od niego cudów, gra swoje.

Ox- Ox na środku to wynalazek Wengera. Gra lepiej niż na skrzydle. Czy wystarczająco dobrze by zaczynać mecze od pierwszej minuty i być odpowiedzialnym w głównej mierze za rozprowadzanie piłek. Chyba, raczej nie.

Koniec końców płacimy pięciu zawodnikom, a pożytek jest żaden. Wchodzenie w kolejny sezon z nadzieją, że Cazorla będzie Cazorlą, a Jack się nie połamie jest wybitnie głupie. To okienko pokaże, w jakim kierunku Stanley chce prowadzić ten klub. Bo jak sprzedamy Alexisa to niech Ozil też odchodzi, za te pieniądze zaczynamy zabawę w budowie składu od nowa. Po paru latach znowu najlepsi odejdą i koło się zamyka.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 830.03.2017, 14:27

W Arsenalu całe życie brakuje pomocników. Co roku ktoś nas zasila: 13/14 Özil, Flamini 14/15 Coquelin 15/16 Elneny 16/17 Xhaka i wciąż czegoś brakuje, a zdawać by się mogło, że jest ich przesyt.

3rdpitch komentarzy: 454230.03.2017, 14:12

Wenger on Alexis comments: "There’s only one team in London so he’s happy."

Wenger w formie :D

maciekbe komentarzy: 1245830.03.2017, 14:11

Medialna nagonka na Wengera i AFC jest tak duża, że odbija się na reputacji klubu i trenera. Dodajmy do tego prawdopodobny scenariusz - brak LM w przyszłym sezonie - i o topowych zawodników robi się niezwykle ciężko. Nie uda nam się już wyciągnąć zawodników kalibru Ozila i Sancheza, na pewno nie w najbliższym sezonie. Jest natomiast masa bardzo dobrych, utalentowanych graczy (na przykład z ligi francuskiej) których kombo Arsenal + Arsenalowy piniądz będzie w stanie skusić.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.03.2017, 14:08

@pb

Rozumiem, że wg ciebie MVP powinno powędrować do Oklahomy.Prawidłowo

Tevez komentarzy: 408730.03.2017, 14:01

Thiago z Bayernu? Marzenia ściętej głowy Wengera. Żaden zawodnik który ma mocną pozycję w topowym klubie nie przyjdzie do Arsenalu. Można jedynie liczyć na tzw. odrzuty. Z tego co pamiętam to Ozil i Alexis przybyli do Londynu bo chciano się ich pozbyć albo posadzić na ławie. Real teraz chce się pozbyć Jamesa a Barcelona Turana i już się w mediach łączy tych zawodników z Arsenalem. Niestety te odrzuty to najcześciej wypalone gwiazdki na których nie da się zbudować solidnego zespołu.

maciekbe komentarzy: 1245830.03.2017, 13:58

@simpllemann kontuzjowany od wielu miesięcy, a mimo to nie udało nam się poukładać środka pola tak, żeby to miało miejsce i nogi. Wiem, że to nie jest tak, jak ze zmianą Monreal Gibbs. Santi to bardzo specyficzny zawodnik i nie mamy nikogo z podobnym zestawem umiejętności w składzie. Ciężko w ogóle znaleźć takiego zawodnika. Rozwiązanie samo nasuwa się na myśl, ale wydaje się, że Wenger na to nie wpadł i idzie w zaparte.

vitold komentarzy: 46130.03.2017, 13:56

misitque,

ja mialem. super sprzęt.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.03.2017, 13:52

mistiqueAFC

Historyczny. Bił rekordy. nawet jakby mu zabrakło asysty czy zbiórki do 3D, to niczego nie zmieni ;)

mallen komentarzy: 2123930.03.2017, 13:49

Pewnie Wenga kupi Barkleya w miejsce Cazorli, a pozbędzie się Jacka.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52430.03.2017, 13:46

maciekbe
Bo Cazorla jest/był najważniejszą postacią w środku pola.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.03.2017, 13:42

Tak w ogóle to dzisiaj zamówiłem sobie ajfona siódemkę

Miał okazję ktoś go poużywać?

maciekbe komentarzy: 1245830.03.2017, 13:38

@Argudo jak na moje bulszit, ile to lat minęło? Dalej się na niego boczy? :D Kaman. Poczekamy, zobaczymy. Jak na moje Wojo wraca do AFC

dissault komentarzy: 326830.03.2017, 13:37

Kane w najlepszym przypadku za 2 tygodnie miał być, czyli około 15 kwietnia, ale nie wiem czy coś się nie zmieniło ostatnio

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.03.2017, 13:37

@pb

Historyczny jeszcze nie.Brakuje czterech meczy :P

maciekbe komentarzy: 1245830.03.2017, 13:35

Po porażce z Liverpoolem na otwarcie sezonu zagraliśmy 19 spotkań bez porażki, 13 zwycięstw, 6 remisów (jeśli dobrze policzyłem). W 10 spotkaniach z tej serii grał Santi. Czy to dużo czy mało, ciężko powiedzieć, ale nie da się oprzeć wrażeniu, że od jego absencji styl gry drastycznie się pogorszył. Ja osobiście nie mogę na to patrzeć, nie po to tu przyszedłem. Druga sprawa - mam wrażenie, że ciągle gramy pod ustawienie, w którym Santi jest absolutnie kluczową postacią. Dlatego bez niego jest tak, że gramy padakę, obojętnie jak zestawimy środek pola.
W następnym sezonie chciałbym Santiego z ławki, tak jak często pod koniec kariery wchodził sobie Rosicky. Do podstawowego składu - rozbić bank na Thiago z Bayernu.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.03.2017, 13:29

A a propos Wojtka, to podobno Wenger dalej jest zły o tą fajkę i nie ma zamiaru ściągać go z powrotem. Chociaż nasuwa się tu pytanie, dlaczego go wypożycza, zamiast sprzedać.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.03.2017, 13:28

mistiqueAFC

RW historyczny. Bez mvp czy nawet z nim ten sezon w jego wykonaniu przejdzie do historii.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.03.2017, 13:24

Co do tej zagadki, to gdzieś czytałem, że nie chodzi o żadnego piłkarza, tylko o firmę Adidas. Ci zawodnicy grali w butach lub koszulkach Adidasa, a trenerzy to chyba właściciele.
Inaczej jest to troll, lub ktoś coś przekręcil.

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.03.2017, 13:23

Dobra mam.Strasznie ciękżo było to znaleźć

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.03.2017, 13:19

Jest online ktoś oglądający NBA?Nie oglądałem w nocy meczu OKC (zasnąłem....), a muszę ogarnąć gdzieś powtórkę, bo te 57 punktów Russela trzeba zobaczyć