Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach

Podsumowanie: Kanonierzy w reprezentacjach 27.03.2017, 15:23, Patryk Bielski 560 komentarzy

W miniony weekend z uwagi na przerwę w rozgrywkach ligowych oczy wszystkich fanów piłki kopanej były zwrócone na mecze eliminacji do Mistrzostw Świat, które odbędą się w 2018 roku w Rosji. W meczach na najwyższym szczeblu reprezentacyjnym nie mogło zabraknąć Kanonierów. Poniżej prezentujemy krótki raport z gry podopiecznych Arsene'a Wengera.

Irlandia 0-0 Walia

Aaron Ramsey rozegrał pełne 90 minut w barwach Walii przeciwko Irlandczykom. Nasza ósemka grała na pozycji ofensywnego pomocnika u boku Garetha Bale'a. Smokom nie udało się jednak złamać defensywy rywali i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Warto odnotować, że Neil Taylor został wyrzucony z boiska za groźne wejście w nogi Seamusa Colemana, które zakończyło się złamaniem nogi tego drugiego.

Hiszpania 4-1 Izrael

Nacho Monreal przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. La Roja bez problemu pokonała rywala dzięki bramkom Davida Silvy, Vitolo, Diego Costy i Isco. Dla gości honorowym trafieniem popisał się Refaelov.

Niemcy U21 1-0 Anglia U21

Rob Holding cały mecz oglądał z ławki rezerwowych. Niemcy zwyciężyli dzięki bramce piłkarza Hoffenheimu Nadiema Amiriego z 23 minuty meczu.

Luksemburg 1-3 Francja

Olivier Giroud był jedną z wyróżniających się postaci sobotniego spotkania Trójkolorowych. Francuski napastnik zdobył dwie bramki, awansując w tabeli strzelców wszech czasów swojej reprezentacji na dziesiąte miejsce. Oprócz gracza Arsenalu bramki zdobywali Aurelien Joachim oraz Antoine Griezmann (obaj z rzutów karnych). Poniżej skrót spotkania:

Szwajcaria 1-0 Łotwa

Granit Xhaka rozegrał pełne 90 minut w meczu przeciwko Łotwie. Pomocnik Arsenalu grał w środku pola u boku Gelsona Fernandesa. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył były kolega Xhaki z Borussii Moenchengladbach Josip Drmic.

Francja U21 0-1 Anglia U21

Ainsley Maitland-Niles rozegrał pełne 90 minut w wygranym przez Synów Albionu 1-0 meczu przeciwko Francuzom. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 77. minucie Adam Armstrong, przesądzając o wyniku spotkania.

Anglia 2-0 Litwa

Alex Oxlade-Chamberlain rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu Anglików przeciwko Litwie na Wembley. Synowie Albionu bez większych problemów poradzili sobie z rywalami, wygrywając 2-0 po bramkach Jermaina Defoe i Jamiego Vardy'ego. Pomocnik Arsenalu grał w środku pomocy wraz z Erikiem Dierem.

Azerbejdżan 1-4 Niemcy

Mesut Özil wrócił do gry po kontuzji kostki w meczu reprezentacji Niemiec przeciwko Azerbejdżanowi. Gospodarze pewnie wygrali mecz po trafieniach Thomasa Müllera, Gomeza oraz dublecie Andre Schürrle. Dla gości honorowego gola zaliczył Dimitrij Nazarov. Özil pojawił się na placu gry w 61. minucie, zmieniając Gomeza. Całe spotkanie na ławce przesiedział natomiast Shkodran Mustafi.

Polska U19 0-2 Chorwacja U19

Krystian Bielik mimo porażki swojego zespołu zebrał pochlebne opinie za swój występ i według ekspertów był jednym z wyróżniających się piłkarzy w defensywie Biało-czerwonych. Bramki dla rywali zdobywali Branimir Kalaica i Josip Brekalo. Poniżej prezentujemy skrót tego spotkania:

Białoruś U19 1-5 Anglia U19

Chris Willock wystąpił od pierwszej minuty spotkania i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Pozostałe bramki dla Anglii strzelali Buckley-Ricketts, Edwards i Nmecha. Jedynego gola dla Białorusi zdobył Mukhamedau.

Chile 3-1 Wenezuela

Alexis Sanchez przyzwyczaił już kibiców La Roja do świetnych występów i tym razem nie było inaczej. Skrzydłowy Arsenalu otworzył wynik spotkania przepięknym strzałem z rzutu wolnego już w piątej minucie spotkania. Po kolejnych dwóch trafieniach Paredesa mecz był już rozstrzygnięty. Dla gości jedyne trafienie zaliczył Rondon. Warto odnotować, że Sanchez nie wykorzystał jedenastki w 77. minucie meczu - swoją drogą chyba najwyższy czas zmienić wykonawcę rzutów karnych, ponieważ Alexis niejednokrotnie pokazywał już, że spala się na linii jedenastego metra.

Egipt 3-0 Togo

Mohamed Elneny także może zaliczyć ostatni mecz kadrowy do udanych. Egipcjanin wygrał wraz ze swoją reprezentacją 3-0 w meczu towarzyskim, wpisując się na listę strzelców i zamykając tym samym wynik spotkania.

Ekwador 0-2 Kolumbia

Kolumbia z Davidem Ospiną w bramce zwiększyła swoje szanse na awans do przyszłorocznych mistrzostw. Tym razem zespołem gorszym okazał się Ekwador, który przegrał na własnym stadionie 0-2 po bramkach Jamesa Rodrigueza i Juana Cuadrado.

Francja 0-2 Hiszpania

W meczu na szczycie - choć jedynie towarzyskim - Francuzi ulegli na własnym stadionie Hiszpanii 0-2. Cały mecz rozegrał Laurent Koscielny, natomiast Olivier Giroud zameldował się na placu gry w 65. minucie zmieniając Mbappe.

Reprezentacje autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
PietrasM komentarzy: 250029.03.2017, 10:20

Ktoś mi powie co Romero zrobił przy drugim golu dla Boliwii?

Jestę bramkarzem.

Ikar13 komentarzy: 18429.03.2017, 10:15

Kwietnik dzięki za info :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52429.03.2017, 10:05

WilSHARE
Z Brazylią to tylko spotkanie towarzyskie, aczkolwiek bardzo prestiżowe.

maciekbe komentarzy: 1245829.03.2017, 09:57

tutaj więcej o wczorajszym meczu z powtórkami wideo:

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.03.2017, 09:55

Jak za Pogbe dali 100, to za Ozila z 70-80 można wyciągnąć :D a pewnie skończyło by się na 25+ Smaling albo inny Jones.

Kwietnik komentarzy: 62729.03.2017, 09:54

Ikar13* missclik :D :D

Kwietnik komentarzy: 62729.03.2017, 09:49

Ikar12, prawda, przy dwóch bramkach - nieuznanej dla Francji i golu na 2-0 dla Hiszpanii.

tutaj - youtube.com/watch?v=M2E4RBuMKBo

i tutaj > youtube.com/watch?v=desHc7mRxR4

Ikar13 komentarzy: 18429.03.2017, 09:42

Siemka coś ty czytam, że były powtórki wideo w meczu Francja -Hiszpania prawda to?
Super sprawa wiecie coś więcej o wprowadzeniu powtórek?

pumeks komentarzy: 2080829.03.2017, 09:38

Man United boss Jose Mourinho plans shock double raid on Arsenal: International duo eyed
MANCHESTER UNITED are reportedly interested in signing Alex Oxlade-Chamberlain and Mesut Ozil from Arsenal.

takie story z internetów

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 529.03.2017, 09:20

Lekcja footballu dla Francji od La Furia Roja. Nic dziwnego. Kultura gry Hiszpanii, czy Niemiec to zupełnie inny poziom dla całej reszty.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.03.2017, 09:01

simpllemann
A najbliższe dwa mecze to Brazylia i Urugwaj na wyjazdach.

mallen komentarzy: 2123929.03.2017, 08:55

Alexis jakie golazo, może uda się za niego wyciągnąć 51 mln, a nie 50...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52429.03.2017, 08:28

Jeszcze dojdzie do tego, że Argentyna nie awansuje do MŚ (w najlepszym razie wystąpi w barażach). Zostały 4 mecze, 3 z nich Albiceleste zagra bez Messiego. Na tę chwilę nie wygląda to dobrze z ich perspektywy.

Takie gwiazdy, a bez niego totalnie nie istnieją. To był 8 mecz w tych kwalifikacjach, w którym nie wystąpił gracz Barcelony i Argentyna wygrała zaledwie raz (do tego 4 remisy i 3 porażki).

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 629.03.2017, 08:22

Alexis jest już najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Chile - 37 goli, na równi z Marcelo Salasem.

lays komentarzy: 3987129.03.2017, 08:20

Urugwaj majac takie strzelby z przodu jak Suarez i Cavani przegrywa z Peru 2-1... do tego Peru 2 razy wiecej sytuacji bramkowych. Szkoda, ze nie zobaczymy ich na mundialu :(

dissault komentarzy: 326829.03.2017, 08:16

piękne trafienie Alexisa, a Elneny to XD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.03.2017, 02:23

Alexis skończył mecz z golem, asystą i nietrafionym karnym. Chyba większe szanse na bezpośredniego gola jak strzela z wolnego niż z karnego :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.03.2017, 00:29

gnabry_, jedynie Pique jak zwykle walną komentarz po którego przeczytaniu wszyscy jesteśmy głupsi.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976229.03.2017, 00:26

Gnabry@ ja zagrałem symboliczny kupon, ale zawalili też Portugalczycy i Włosi, Chile nie strzeliło Argentynie na wyjeździe a u siebie z Wenezuelą miażdzy, nie wiem co w tym dziwnego, Barca w Paryżu też nie mogła strzelić gola a u siebie zdobyła ich aż 6, każdy mecz jest inny i jak to określił pewien pan kiedyś: ,,Futbol cholera jasna"

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 129.03.2017, 00:24

A Neymar i Suarez wypowiadali się już nt. tej nowej technologii?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.03.2017, 00:18

Oczywiście pytanie - "jak sędziowie będą interpretować sytuacje na dwoje babka wróżyła?" pozostaje aktualne. Dzisiaj były stykowe sytuacje, ale całkiem klarowne do skorygowania przy użyciu stopklatki. Tak czy inaczej, świetny debiut technologii w futbolu.

Jeszcze a propos durnych komentarzy, że powtórki spowalniają grę. No śmiech na sali. Jedna minuta na skorygowanie wyniku z 1-1 na 2-0, podczas gdy piłkarze turlają się po murawie po 4 razy gdy rywal ich ledwo dotknął, albo bramkarze wykonują "5-tkę" przez dobrą minutę. Piłkę nożna nie tylko nie musi zwolnić, ale może przyspieszyć i zyskać na atrakcyjności jak symulanci i złodzieje czasu przestaną być pobłażliwie traktowani.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 129.03.2017, 00:13

Chile jak nie mogło strzelić Argentynie choćby 1 gola, tak teraz w 7 minucie wygrywają 2:0 z Wenezuelą. To jest chore.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 128.03.2017, 23:57

Ile miałeś do wygrania? Albo inaczej, ile straciłeś przez Argentynę?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.03.2017, 23:56

Technologia dziś w piękny sposób naprostowała wynik meczu Francja-Hiszpania pokazując jak bardzo jest potrzebna, a niektórzy narzekają. Zwłaszcza mam na myśli francuskich piłkarzy, którzy się popłakali w mediach, że zabija to emocje, a nawet grę. Nie trawię takich zachowań. Wreszcie mamy szansę na ogromny skok w historii futbolu i na znacznie sprawiedliwsze wyniki, a Francuzi zamiast przyjąć porażkę na klatę to zrzucają winę na prawidłowe decyzje skorygowane przez kamery. Chyba im żal, że już nie dostaną się na MŚ na zagraniu ręką.

Dodam, że byłem zaskoczony szybkością poprawianych decyzji. Myślałem, że będzie to trwać dłużej, a tu zanim realizator zdążył pokazać powtórkę decyzje były błyskawicznie korygowane. Brawo i jeszcze raz brawo!

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.03.2017, 23:49

Kolumbia jednak daje radę, a Argentyna komplikuje sobie sytuację,

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 128.03.2017, 23:47

P95
Kolumbia 0:2. Twoje teorie się nie sprawdziły. 😌

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 128.03.2017, 23:33

Nie wiem jak to możliwe, że Di Maria gra w PSG kosztem Lucasa. Naprawdę.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 128.03.2017, 23:17

Można powiedzieć, że Edgardo to naturalny następca Wengera. 😅

Fanatic komentarzy: 599128.03.2017, 23:10

Nawet szansa na 4 miejsce jest o które bardzo sie starają płkarze albicelestes.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.03.2017, 23:03

Fanatic@ Edgardo Bauza to chyba jeszcze większy fenomen, czekam na Lavezziego na boisku☺

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52428.03.2017, 23:02

Icardi nie może już zagrać w innej reprezentacji.

Fanatic komentarzy: 599128.03.2017, 22:58

Jednak Wenger ma swojego managerskiego sobowtóra a jest nim Edgardo Bauza. Jakby zostąl jakims cudem zastepcą wengera to pewnym wengersteyom depresja(w, która by wpadli po odejsciu arsena wengra) by przeszła jak ręką odjąl.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.03.2017, 22:56

A jakże, Lavezzi pewnie wejdzie w drugiej połowie na ratowanie wyniku😂, Dybala czy Aguero za słabi na reprezentację, Co ciekawe Argentyna jeśli dziś przegra może wypaść z miejsc premiowanych awansem na mundial, widocznie bawią się w Holendrów

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.03.2017, 22:56

No faktycznie skład Argentyny jakby walczyli o puchar kokosa, a nie o zakwalifikowanie się na MŚ.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 128.03.2017, 22:53

To dlaczego w takim razie Icardi nadal chce grać dla Argentyny, a nie np. dla Włoch? Ja na jego miejscu zrobiłbym to.

schnor25 komentarzy: 1854628.03.2017, 22:52

ArsenalChampion

A jak dobrze wiemy, tak naprawdę Messi jest nieoficjalnym trenerem kadry, a może nawet i prezesem tamtejszego związku kopanej ;]

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 128.03.2017, 22:50

Lavezzi? 😂😂😂

ArsenalChampion komentarzy: 812328.03.2017, 22:50

Icardiego nie ma w kadrze Argentyny bo ze 2 lata temu odbił żone maxiemu lopezowi przez co koledzy z reprezentacji nie chcą z nim grać. a jak dobrze wiemy maxi lopez to były kolega messiego z którym gral w barcelonie

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 128.03.2017, 22:49

Lucas Pratto - 28lat, obecny klub: Sao Paulo

Dybala/Agüero - ławka, Icardi - niepowołany

Ten Edgardo Bauza to jest większy El Tactico, niż nasz ukochany dziadziuś.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.03.2017, 22:48

No niestety, trenerem jest gość, który nie powołał Icardiego, za to daje szanse Lavezziemu, który nie strzelił bramki nawet u Chińczyków od bardzo dawna, Argentyna jeszcze nie ma pewnego awansu i chciałbym żeby Chile i Kolumbia się sprężyły i odesłały ich do domu, taktyki u nich żadnej, polegają na Messim, jeśli jednak awanusją na mundial to chciałbym ich w grupie - ładny łomot dostałby Messi i spółka od Polaków

maxbys komentarzy: 70028.03.2017, 22:47

Nikt nie pisze o karnym spowodowanym przez Laurenta?

Cesc1994 komentarzy: 447228.03.2017, 22:46

@Argudo
Dzięki po stokroć!

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.03.2017, 22:46

Janikowski ma walczyć w 77? W sumie kiepsko obsadzona kategoria w KSW. Borys, Saidov i dalej przepaść. Ja czekam na powrót Jurasa, bo lubię tego gościa

Fanatic komentarzy: 599128.03.2017, 22:44

Dybala i Aguero grzeją lawke, Higuain nie gra za kartki, messi zawieszony a brak icardiego to zagadka, ktorej szerlok by nie rozwiązał

PietrasM komentarzy: 250028.03.2017, 22:44

@Fanatic
Bo Wengerowi chodziło o to, że 5x5(Walcot,Giroud,Welb...itd). daje więcej niż 2x10 (Henry, Berkamp). ;p

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.03.2017, 22:41