Podział punktów na Emirates. Arsenal 0-0 Marsylia!

Podział punktów na Emirates. Arsenal 0-0 Marsylia! 01.11.2011, 21:40, Rafal Mazur 865 komentarzy

Druga odsłona grupowego pojedynku Kanonierów z Olimpikiem Marsylią wyrównana. Tym razem to Marsylczycy przyjechali do Londynu, by stoczyć bój o prym w grupie F, w którym, mimo optycznej przewagi graczy w czerwonych strojach, do końca spotkania utrzymał się bezbramkowym remis.

Zobacz skrót tego pojedynku

Tuż przed spotkaniem Arsene Wenger ogłosił pierwszą jedenastkę, która miała wybiec na płytę Emirates Stadium od początkowych minut. Do składu powrócił Thomas Vermaelen, a na ławce zasiadł tym razem Robin van Persie, a w jego miejsce pojawił się C.Y. Park.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody, dając tym samym znak kibicom do wzmożonego dopingu.

Od początku meczu bardzo aktywny był Gervinho, mimo że poziom spotkania był wyrównany. Ekipa The Gunners starała się atakować i rozgrywać futbolówkę w znany wszystkim sposób, jednak dobrze między słupkami Marsylczyków spisywał się Mandanda.

W 14. minucie dość nierozważne zachowanie ze strony defensorów Arsenalu, a dokładniej Carla Jenkinsona. Prawy obrońca Kanonierów odegrał piłkę do Wojtka Szczęsnego przy sporym zamieszaniu w okolicach pola karnego Polaka, który pokazał próbkę swoich technicznych umiejętności przeciwko Andrew Ayew. Serca fanów zgromadzonych na The Emirates zabiły mocniej, jednak Szczęsny wyszedł z opresji z pewną ręką.

W 21. minucie gry swoją okazję na otwarcie worka z bramkami miał Aaron Ramsey. Lewą stroną boiska szarżował Santos, który zdecydował się na wrzutkę do nadbiegającego Ramseya. Walijczyk jednak spudłował w sytuacji jeden na jeden.

Chwilę później defensorzy Marsylii otworzyli kolejną wyborną okazję dla Kanonierów. Po strzale Gervinho, Mandanda sparował piłkę wprost na nogi Theo Walcotta. Ten dogrywał jeszcze do Parka, ale Koreańczyk zupełnie nie zrozumiał się z Anglikiem.

10 minut później znów swoją szansę miał Ramsey. Tym razem to Gervinho przeprowadził groźny kontratak, mijając obrońców gości niczym tyczki. Iworyjczyk zgrał jeszcze futbolówkę do znajdującego się w lepszej pozycji Ramseya, który raził nieskutecznością.

Do końca pierwszej połowy nic już nie uległo zmianie. Szybka gra, dużo strzałów i celnych podań oraz ładne widowisko na The Emirates, ale nie okraszone żadnymi bramkami.

Po piętnastominutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na boisko, by rozegrać kluczowe dla losów spotkania, drugie 45 minut.

Już od początku drugiej połowy Kanonierzy odnotowali znaczną przewagę. Droga do zdobycie gola otworzyła się między innymi przed Vermaelenem, który po wrzutce Artety próbował swoich sił strzelając głową. Kilkakrotnie rajdy środkiem pola przeprowadzał Gervinho, próbując różnych opcji w rozegraniu. Wszystkie nie przyniosły jednak zamierzonego efektu.

Z biegiem czasu stan meczu zaczął ździebko się wyrównywać, gdyż do głosu dochodzili przyjezdni. W 56. minucie Song sfaulował przy linii bocznej Valbuenę. Do piłki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem skierował futbolówkę w pole karne Szczęsnego, który nie zrozumiał się z Vermaelenem. Koniec końców, po niemałym zamieszaniu Polak zdołał złapać piłkę.

W 63 minucie seria zmian w szeregach Arsenalu. Na boisku pojawił się długo wyczekiwany Robin van Persie, który zastąpił C.Y. Parka. Wenger desygnował także do boju Tomasa Rosickyego.

W kolejnych minutach nie działo się właściwie nic. Dużo niecelnych podań i nieciekawej gry. Zawodnicy wykazywali się nieumiejętnością sprowadzenia piłki do ziemi. W 76. minucie na placu gry pojawił się Andriej Arszawin, zastępując dobrze dysponowanego Gervinho.

W 77. minucie znakomitą sytuację na strzelenie gola miał van Persie. Holender znalazł się oko w oko z Mandandą, ale przerzutka, na którą się zdecydował wylądowała prosto w rękach golkipera.

Kolejne minuty przebiegały w szybkim tempie, ale nikt nie potrafił znaleźć sposobu na zdobycie bramki. W 90. minucie gry Thomas Vermaelen próbował jeszcze uderzyć celnie z rzutu wolnego, jednak to się nie powiodło.

Po upłynięciu 3 doliczonych minut, arbiter zakończył dzisiejsze zawody. Podsumowując, na pierwszy rzut oka widzimy rażąca nieskuteczność Kanonierów w dzisiejszym spotkaniu, gdyż o ile potrafili zgrabnie i z polotem wytworzyć sobie dogodną sytuację, o tyle nie byli w stanie umieścić piłki w siatce. Miejmy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacji z roku ubiegłego, kiedy to po remisach w ostatnich spotkaniach grupowych, Kanonierzy znaleźli się na drugim miejscu w tabeli, przez co musieli stawić czoła trudniejszym rywalom w 1/8 finału LM.

Aktualna tabela grupy F Ligi Mistrzów:

Liga MistrzówOlympique Marsylia autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
GunnerForLife komentarzy: 335502.11.2011, 19:40

Dobra kmina , zobaczyć kto jest najlepszy u przeciwników i wysłać najgorszego od siebie , żeby poszedł i wsadził mu palca i zawieszenie .

evelred komentarzy: 369102.11.2011, 19:34

Ma ktoś działający link do wczorajszego dryblingu Wojtka?

binio83 komentarzy: 30602.11.2011, 19:33

Witam mecz CHELSEA - ARSENAL NA C+ POWTAŻAJĄ....

rvparsen komentarzy: 204102.11.2011, 19:17

Za co został ukarany dożywotnim zakazem ten piłkarz któremu włożono rękę w dupe? Przecież to nie jego wina :)

KameleOn komentarzy: 23402.11.2011, 19:17

tylko nie kumam za co ten,któremu upychał palucha został ukarany;p za przyzwolenie? haha.przecie koleś od razu spiął poślady i bulwers ;) chyba,że to yło z rozkoszy haha

Persio komentarzy: 23802.11.2011, 19:16

kameleOn

Niezłe niezłe :)

FUN

Persio komentarzy: 23802.11.2011, 19:14

concrete13

No ryo to nasza przyszłość więc zostawię sobie tego avka :)

KameleOn komentarzy: 23402.11.2011, 19:14

ofsajd.onet.pl/plotki/szokujaca-cieszynka-pilkarze-dozywotnio-ukarani,1,4896253,artykul.html

hahahaha.

4Norbi4 komentarzy: 5502.11.2011, 19:06

Siema.Mam pytanie.Na jakiej stronce/programie mogę zaprojektować(nie kupić) koszulkę Arsenalu z własnym nadrukiem.potrzebna jest mi PILNIE.Sam projekt. Imię: Norbi Numer: 4.Proszę o pomoc !

mitmichael komentarzy: 4924302.11.2011, 19:02

Ja dzisiaj ogladam 2 mecze - 1 w TV a drugi na komputerze (Polsat i Nsport) bo oba sa bardzo ciekawe. Na polsacie Lyon - Real a na Nsport glownym Napoli - Bayern

kamil_9414 komentarzy: 282802.11.2011, 19:00

LOL, jak sie Ruscy zawzieli w tej sondzie!

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 402.11.2011, 18:52

Ja dzis chyba załącze multi Lige ,najlepsze rozwiazanie ;]

Zaloguj komentarzy: 216602.11.2011, 18:51

Głosować na Jacka, bo już na trzecie miejsce spadł
tuttosport.com/sondaggi/calcio/vota-1200/Vota+il+Golden+Boy+2011

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.11.2011, 18:47

Drugi przerypiesz. A pierwszy masz małą szanse wygrać. Bo Inter pewnie zremisuje.

Persio komentarzy: 23802.11.2011, 18:30

Może ktoś podać link na obróbkę zdjęcia żeby powstał w niego avatar ?
Niestety zgubiłem i chcę mieć avka z vermą

kamil_9414 komentarzy: 282802.11.2011, 18:23

lshunter.tv/handball-live-streaming-video.html

Dwa linki do meczu, do wyboru.

kamil_9414 komentarzy: 282802.11.2011, 18:22

dopiero sklady są, jeszcze sie nie zaczel.

henry1996 komentarzy: 131902.11.2011, 18:21

teoretycznie wystarczy zwycięstwo z borussią i poraźka om z olympiacosem. wtedy wchodzimy z pierwszego miejsca

arsenal122 komentarzy: 113002.11.2011, 18:19

SPR Lublin gra, jakbyś mogł zobaczyć wynik.. nigdzie nie ma ani transmisji video ani wyniku

kamil_9414 komentarzy: 282802.11.2011, 18:18