Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal 02.02.2020, 16:01, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjechali na Turf Moor po zwycięstwie w FA Cup przeciwko Bournemouth, jednak w Premier League wygrywanie nie przychodzi im z taką łatwością. W starciach przeciwko teoretycznie słabszym drużynom mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka, jednak w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Burnley spotkali się ze ścianą. The Clarets skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i byli też znacznie bliżej objęcia prowadzenia niż Kanonierzy. Wydawało się, że jedna bramka zadecyduje albo o porażce, albo o wygranej jednej z drużyn. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick, Cork, Westwood, McNeil - Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka (46' Torreira) - Guendouzi, Xhaka - Aubameyang, Özil (63' Willock), Martinelli - Lacazette (89' Nketiah).

Do otwarcia wyniku mogło dojść już w 2. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał dośrodkowanie wprost na swoją głowę, lecz nie trafił w światło bramki. Uderzenie Francuza nie było przypadkowe, ponieważ w kolejnych akcjach widać było, że Mikel Arteta dostosował taktykę pod rywala i londyńczycy częściej niż w poprzednich meczach szukali wysokich piłek wrzucanych w pole karne rywali. To jednak Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą okazję w pierwszym kwadransie. David Luiz posłał perfekcyjne długie podanie do Gabończyka, lecz ten stracił równowagę i fatalnie strzelił obok słupka bliskiego słupka.

The Clarets zdecydowanie byli najgroźniejsi przy rozgrywaniu rzutów rożnych. Natomiast przyjezdni kreowali sobie okazje znacznie rzadziej i każdą z nich marnowali. Sytuacji nie ułatwiły sposób i poziom sędziowania w Premier League. Po jednej z wygranych piłek przez Gabriela Martinellego, w 31. minucie, futbolówka dostała się pod nogi Lacazette'a. Francuz zasugerował się podniesioną chorągiewką przez sędziego liniowego i nie kontynuował gry. Akcja została przerwana niepotrzebnie, ponieważ Francuz nie znajdował się na pozycji spalonej, a miał otwartą drogę do bramki.

Chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi i ostatni otrzymał podanie za plecy obrońców i chciał przelobować golkipera Burnley. Nick Pope znakomicie zachował się w tej sytuacji, skrócił dystans do Gabończyka i po prostu wyłapał piłkę. Po tej sytuacji Arsenal wydawał się wyczekiwać gwizdka sędziego zapraszającego na przerwę. Mogło się to zemścić na piłkarzach Mikela Artety, ponieważ zespół Burnley zintensyfikował swoje ataki, a przy kilku stałych fragmentach to szczęście ratowało Arsenal.

Po przerwie na boisku pojawił się Lucas Torreira. Były gracz Sampdorii zmienił Bukayo Sakę, któremu w pierwszej połowie doskwierał uraz. Dziurę na lewej stronie załatał Granit Xhaka. Kanonierzy nie mogli się odnaleźć w obronie przez około 20 minut i ratowali się faulami, przez co arbiter kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Ekipa Burnley z każdą wrzutką w szesnastkę wydawała się być coraz bliżej zdobycia gola.

Natomiast pierwszą groźna akcja Arsenalu w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem, miała miejsce w 75. minucie. Wtedy Kanonierzy przeprowadzili kontrę spowolnioną przez Gabriela Martinellego. Młody Brazylijczyk podał do Lacazette'a, a ten dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk chybił, ale kilka minut później to Jay Rodriguez mógł mówić o nieprawdopodobnym pechu. Napastnik Burnley uderzył piłkę z powietrza po wrzutce, a piłka odbiła się od poprzeczki, jednak nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żadna z drużyn, pomimo swoich szans, nie znalazła drogi do bramki, a oba kluby podzieliły się punktami.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57313.02.2020, 14:47

Nie chcę jednoznacznie rokować tego czy Ziyech się sprawdzi, czy też nie, bo może być faktycznie świetnym grajkiem w Premier League albo totalnym niewypałem, jednakże zastanawiający jest fakt, iż nikt po niego nie sięgnął w lato, a sama Chelsea bierze go za bardzo niską cenę, tj. 33 miliony funtów.

Zobaczymy jak to będzie, papiery na granie teoretycznie są, ale wiadomo, że wszystko sprowadza się do praktyki. Nicolas u nas też miał karać każdego, a jak jest to wszyscy widzą.

Garfield_pl komentarzy: 2808313.02.2020, 14:44

@mitmichael: ja się nie martwię, bo plotki mi zwisają i interesuje mnie tylko to co oficjalne w Arsenalu, a kto przychodzi do innych klubów to nie moje zmartwienie. Wiem jedno jak wypali ktoś w Chelsea, utd, kurach, to będzie tu lament, i plucie na Artetę i zarząd, a jak ktoś tam kupiony za miliony grube nie wypali, będzie szydera jaka to wtopa, i niech dodatkowo u nas ktoś za grosze kupiony okaże się lepszy, oj będzie się działo wtedy :D proponuję zaczekać na letnie okienko i skupić się na Arsenalu i transferach do nas tych, które będą oficjalne, dopiero płakać, bo to że tutaj ludzie chcą każdego kto chwilę się pokaże i w kompilacji yt wygląda na kozaka, to nie ma znaczenia. A co do Oezila, ja tam go lubię i liczę że jeszcze nieraz nam pomoże, może być rezerwowym ( wisi mi ile zarabia,dla mnie to nie jest argument na krytykę zawodników), a może nieraz z ławki pomóc, decyzja i tak należy Do Artety i zarządu :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.02.2020, 14:43

Moim zdaniem Zyiech to jest zakup dwukrotnie lepszy od Pepe, Pulisicia czy innych takich grajków oraz dwukrotnie tańszy. Typ będzie jednym z najlepszych w lidze imo bez dwóch zdań. Z taką techniką wystarczy, że będzie mial dobrych grajków dookola

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333013.02.2020, 14:38

Liga go zweryfikuje, moim zdaniem dobrze, że do nas nie przyszedł.

Womanizer komentarzy: 991813.02.2020, 14:24

@Thrall:

W lidze holenderskiej. 9 lidze europy za rosyjską, portugalską i belgijską (wg rankingu UEFA)

ArsenalChampion komentarzy: 806113.02.2020, 14:23

Prawda jest taka ze nigdy nie można być pewnym czy jakiś piłkarz sprawdzi się w nowym klubie, bo od tego zależy mnóstwo czynników. A to ze ktoś pisze ze ktoś ma takie umiejętności ze nie ma szans żeby się nie sprawdził, to mnie to nie przekonuje, bo już nie takie kozaki w futbolu okazywały się nie wypałami.

Zolno (zawieszony) komentarzy: 36413.02.2020, 14:21

Chelsea przez ostatnie rok zrobiła 2 transfery Kovacic i Ziyech.
Kovacic gra fajnie i na dobrym poziomie wiec transfer udany.
Ziyech zobaczymy ale zawsze to 40 mln euro a nie 80 + jest uniwersalny bo moze grac i na 10 i na skrzydle.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 513.02.2020, 14:21

Bardzo madra decyzja Afc, ze go nie wzieli, bo Ajax chetnie go wciskal Arsenalowi.

Nie zrozumiem, dlaczego Arsenal go nie wziął :/

Chociaż cena 40 mln ojro, to dla nas aktualnie za dużo chyba...

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 513.02.2020, 14:17

@RIVALDO700:

No sie okaze jak przyjdzie do ligi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2020, 14:16

@darek250s: serio porównujesz Pepe do Ziyecha? Szczerze? nie ten skill, nie ten talent.

Ale moze sie myle.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 513.02.2020, 14:13

Chelsea sie budzi bo kupili kota w worku jak Arsenal z Pepe?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2020, 14:12

To do Arsenalu w takim razie McNeil.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282113.02.2020, 14:07

@darek250s: Szybko dzwonię do Romana żeby odwołał transfer. Dzięki za info.

Zolno (zawieszony) komentarzy: 36413.02.2020, 14:06

Respekt przede wszystkim.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2020, 14:06

@darek250s: szybko poszło.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2020, 14:03

Ziyechy,Sanche i jeszcze paru i skończy sie ta parodia meczów na szczycie od paru lat dla lfc. Chłopaki wbijac , a jaki kubraczek założycie to mi juz wisi, wazne by to nie była liga do 1 bramki, tylko NBA ligi piłkarskiej. Chelsea zaczyna sie trochę budzić, ciekawe czy AFC zacznie.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 513.02.2020, 14:01

Jak ten Ziyech to taki Gervinho bedzie

coooyg11 komentarzy: 318613.02.2020, 13:59

Kurde ale dostałem kapcia na ryj, Ziyech to był mój mokry sen, kapitalny zawodnik, technika użytkowa na najwyższym poziomie, a od przyszłego sezonu będzie biegać w niebieskim trykocie ... Źleeeee

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2020, 13:51

@Garfield_pl: lepiej się martw żebyśmy na przyszły sezon nie zostali z Ozilem bo będziemy w pupie a w naszym przypadku jest to całkiem mozliwe

Sezon 18/19 - 16/17
W 2019 r. mówi, że chciałby trafić do Arsenalu i powinna się jakaś dioda zapalić w głowie naszych "zarządców".
Jakbyśmy go sprowadzili zamiast Pepe to nikt nie mógłby mieć pretensji do zarządu. No nikt.
Sezon 2019/2020 - Hakim idzie do ****sea.
Kurtyna

Thrall komentarzy: 60113.02.2020, 13:38

@mallen
No to przespaliśmy ofertę. Gdybyśmy zareagowali wcześniej to może wybrałby nas zamiast smerfów, a tak to po ptakach. Nie ma się co chłopakowi dziwić skoro żadnej oferty nie było od Arsenalu/Barcelony to na co miał czekać.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2020, 13:38

I co z tego, ze Ziyech marzył o AFC czy Barcelonie, skoro to klub musi wyłożyć kasę. Darek Kowalski, tez z 3 ligi marzy o AFC.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282113.02.2020, 13:32

33 miliony funtów za Ziyecha? Gdzie jest haczyk?

Thrall komentarzy: 60113.02.2020, 13:29

@mallen
Z kiedy to wypowiedź?

Garfield_pl komentarzy: 2808313.02.2020, 13:29

@mitmichael napisał: "My to zawsze przespimy, jeszcze Grealisha nam MU podbierze, pytanie czy sie Ziyech w PL sprawdzi"
Niby dlaczego " prześpimy"? Prawdopodobnie w ogóle nie interesował się nim Arsenal i Arteta, a jedynie użytkownicy kanonierzy.com, i teraz będzie biadolenie... :D bawi mnie to zawsze, gdy ktoś kupuje zawodnika z rywali, tutaj zawsze tekst, że przespaliśmy itp., a często jedyne zainteresowanie to plotki wymyślone przez dziennikarzy :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747413.02.2020, 13:28

Jeszcze van de beek i cały mocny Ajax wykupiony.

Najwiekszy paradoks jest taki, ze i tak bestia liczbowa w lidze holenderskiej nadal nr 1 jest znany wszystkim Tadic.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 313.02.2020, 13:28

@mitmichael: no to już kiepsko

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2020, 13:27

@Wojakus: jezeli mowisz o Upamecano to podobno Tottenham go chce, tzn Mourinho xD

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 313.02.2020, 13:26

@mitmichael: no to przecież jeszcze i tak dużo lepszych zespołów jest...

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2020, 13:25

@Alonso: według niemieckich mediow Upamecano chce opuscic Bundeslige wiec mamy duza szanse na niego