Pogrom na Emirates Stadium: Arsenal 6-2 Blackburn

Pogrom na Emirates Stadium: Arsenal 6-2 Blackburn 04.10.2009, 15:11, Szymon Ortyl 397 komentarzy

Punktualnie o 14:30 sędzia Peter Walton rozpoczął spotkanie Arsenalu z Blackburn. Na ławce rezerwowych Kanonierów po raz pierwszy w tym sezonie usiadł Theo Walcott. Z Kolei na trybunie Vipowskiej Emirates Stadium pojawił się były kapitan Arsenalu a obecnie napastnik Barcelony - Thierry Henry.

Niestety już w 4. minucie spotkania po rzucie wolnym wykonanym przez bramkarza Blackburn do piłki wyskoczył Nzonzi, który strzałem głową przelobował źle ustawionego Mannone.

Kanonierzy rzucili się do odrabiania strat, jednak piłka po strzałach Rosicky'ego i Fabregasa przelatywała obok bramki Blackburn.

W 10. minucie po dośrodkowaniu Arszawina piękny strzał głową oddał Fabregas, jednak Robinson popisał się fenomenalnymi umiejętnościami wybijając piłkę.

W 16. minucie fenomenalnym strzałem z dystansu gola dla Arsenalu zdobył najlepszy strzelec londyńczyków - Thomas Vermaelen. Asystę przy bramce Belga zaliczył Cesc Fabregas.

5 minut później atomowym strzałem zza pola karnego popisał się Fabregas, lecz Robinson z największym trudem złapał piłkę.

W 25. minucie wybiegającego z bramki Vitto Mannone ostro sfaulował Dunne. Na szczęście Włoch zdołał się pozbierać

W 30. minucie po szybkiej kontrze w wykonaniu Blackburn, David Dunne ograł Williama Gallasa i oddał strzał. Piłka odbiła się od Francuza, zmyliła Mannone i wpadła do bramki Arsenalu.

Gracze Rovers cieszyli się z prowadzenia jedynie 2 minuty. W 32. minucie gola po podaniu Fabregasa strzelił Robin van Persie.

Kanonierzy całkowicie panowali w środkowej strefie boiska, co w 38. minucie wykorzystał Arszawin, który po podaniu od Fabregasa pokonał Robinsona dając Arsenalowi prowadzenie.

W 44. minucie po podaniu Rosicky'ego w fenomenalnej sytuacji znalazł się Fabregas, jednak Hiszpan nie zdołał trafić do siatki Robinsona.

Minutę później żółtą kartkę za faul na Chimbondzie obejrzał Robin van Persie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W 48. minucie sędzia powinien podyktować rzut karny po faulu Vermaelena na Dunnie, jednak szczęście uśmiechnęło się tym razem do Kanonierów. Kilka sekund później po podaniu Arszawina wspaniałą sytuację na strzelenie bramki miał van Persie, jednak nie zdołał przyjąć piłki, która padła łupem Robinsona.

10 minut później po podaniu Rosicky'ego, Cesc Fabregas oddał atomowy strzał z lewej nogi z woleja. Piłka trafiła w prawe okienko bramki strzeżonej przez bezradnego Robinsona.

W 59. minucie silny strzał na bramkę Arsenalu oddał Dunne, jednak Mannone zdołał sparować piłkę w stronę linii bocznej boiska.

3 minuty później fenomenalny strzał na bramkę Robinsona oddał Rosicky, jednak piłka jedynie otarła się o spojenie słupka z poprzeczką po czym wyleciała za bramkę.

W 68. minucie zmęczonego Thomasa Rosicky'ego zastąpił Theo Walcott.

W 72. minucie mnóstwo szczęścia miał Vitto Mannone. Piłka po strzale pomocnika Blackburn trafiła w słupek.

5 minut później było już 5-2. Gola po asyście Fabregasa strzelił Theo Walcott. Tym samym Hiszpan zapisał na swoim koncie 4 asystę w tym meczu.

Chwilę później na boisku pojawili się Bendtner i Ramsey zmieniając Fabregasa i Arszawina.

W 79. minucie po podaniu Robina van Persiego w sytuacji sam na sam z Robinsonem znalazł się Nicklas Bendtner. Niestety Duńczyk nie potrafił umieścić piłki w siatce rywali.

Kilka minut później strzał na bramkę Blackburn oddał Walcott. Piłka minęła Robinsona, lecz z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców Blackburn.

W 89. minucie Nicklas Bendtner pokonał Robinsona atomowym strzałem zza pola karnego.

Do końca spotkania Kanonierzy przeprowadzali śmiałe ataki na bramkę Blackburn. Najlepszym graczem spotkania został Zdobywca bramki i 4 asyst - Cesc Fabregas. Kanonierzy pokazali świetny, ultraofensywny futbol gromiąc rywali 6-2.

Blackburn RoversPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
fabregas23 komentarzy: 13304.10.2009, 18:33

Chelsea Liverpool 2-0

minik999 komentarzy: 22104.10.2009, 18:28

GRATULUJE

Caroline komentarzy: 48504.10.2009, 18:28

Ponawiam pytanie kilku osób: wie ktoś skąd mogę wziąć cały mecz? Bo to było takie piękne, że chciałabym móc to oglądać kiedy tylko zechcę ;]

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56704.10.2009, 18:23

Liczę na "waleczność" Poolu i ich skłonności do zdobywania pktów w doliczonym czasie gry :P

maniek56 komentarzy: 300704.10.2009, 18:19

Myślę że obecność Henry'ego na stadionie coś znaczyła, najpierw ten wywiad w którym stwierdził że chce wrócić do Arsenalu a teraz pojawił się na stadionie, dobrze że wygraliśmy i Francuz zobaczył w jakim stylu, nie to co ta jego Barcelona:P
P.S Chelsea-Liverpool 1-0 taki wynik jest dla nas beznadziejny, najlepszy byłby remis albo wygrana LFC.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1404.10.2009, 18:18

A henry chce chyba wródzić wszędzie tak piszą i arsenalu mecz oglądał a po każdej bramce kanonierów cieszył sie niech wróci

DawidAFC komentarzy: 155804.10.2009, 18:14

Henry w Barcelonie dostał to co chciał czyli triumf w lidze mistrzów to teraz może do nas z powrotem przyjść :D

RvP345 komentarzy: 36404.10.2009, 18:11

Extra pogazaliśmy Henremu w jakiej jesteśmy formie i teraz powinien żałować że od nas odszedł bo teraz wygrywamy wysok i wygraliśmy 6-2(na jego oczach)(OO xD) a jego barca wczoraj tylko 1-0 hehe xD z Almerią xD cieszę się z postawy naszej drużyny Go!Go!THE GUNNERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pHunt komentarzy: 59604.10.2009, 18:03

Mecz byl klasa sama w sobie. Ciesze sie ze Arenal zdołal unormowac swoja gre w deff. Oba gole dla Blackburn wynikaly niestety z błedow. Ale jak to mowia nie ma rozy bez kolcow. Wspaniale bramki, 4 asysty fabregasa i znakomita gra w ataku. Ponadto Cesc uciął wszystkie spekulacje swoim wymownym gestem po zdobyciu gola. Mecz nadaje sie tylko do sciagniecia , nagrania na plytke , oprawienia w ramke i postawienie w ołtarzyku kibica.

fusit komentarzy: 245 newsów: 604.10.2009, 17:55

tu maciw wszystko
matchhighlight.com/premier-league/arsenal-vs-blackburn-rovers/

sector komentarzy: 129004.10.2009, 17:55

KulmanAFC. Puknij sie w glowie i nie troluj. Tak jade ma necz z Birmingham City, ktory jest za 2 tygodnie i tak jeszcze siedze w domu. Co w tym dziwnego?

sector komentarzy: 129004.10.2009, 17:53

ahha ;> no to linkow niebedzie ;>

sector komentarzy: 129004.10.2009, 17:52

go_go_gunners,
na chwile obecna nie liczac meczu mam tylko to.

KulmanAFC komentarzy: 45004.10.2009, 17:51

Sector --> Lecisz na ten mecz i jeszcze w domu siedzisz haha. 17.40 hahaha.

Walcott_FAN komentarzy: 29604.10.2009, 17:50

Po oglądnięciu całego meczu stwierdziłem, że nasi kibice robią duże postępy. Śpiewali ciągle i mi się to tak podobało jak gra Arsenalu. Może się myle, ale wydaje mi się, że naprawde jest coraz lepiej z Arsenalem i kibicami. Trofea napewno będą w tym sezonie.

gooner80 komentarzy: 129304.10.2009, 17:40

Wspaniały wynik poparty świetną grą całego zespołu, tak właśnie powinien grać Arsenal w każdym meczu, z polotem ale też i skutecznie:)
Cieszy duża ilość bramek, szczególnie Wallcota powracającego po kontuzji, ale Bendka też, który nie miał do tej pory szczęścia w lidze... no i chyba Robin na dobre się odblokował. Może i rywal nie był z najwyższej półki ale 6 goli musi robić wrażenie, powoli odrabiamy straty w tabeli a widać ManUtd. dopada zadyszka, aby trzymać tak dalej!!!

fabregas1987 komentarzy: 2582204.10.2009, 17:40

1 gol i 4 asysty fabregasa
chociaz wynik bardzo dziwny
licza sie 3 punkty oby tak dalej!!!

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 304.10.2009, 17:40

Witam! mógłby ktoś podać mi linka do pobrania obszernego skrótu z meczu? niestety nie miałem możliwości oglądać :/

amadeo komentarzy: 514904.10.2009, 17:28

lepszego zakończenia weekendu nie można było sobie wymarzyć...brawo chłopaki!!!

waldek_89 komentarzy: 573504.10.2009, 17:27

Świetna postawa w meczu, nic dodać nic ująć, piękna gra kanonierów, ważne zdobyte 3 punkty, śmiało można powiedzieć że odrabiamy straty punktowe;) myślę że w kolejnym spotkaniu również wygramy wysoko.

Topek komentarzy: 13949 newsów: 12604.10.2009, 17:21

maniek56, przy pierwszej bramce dla Blackburn Vito był źle ustawiony, ale przy drugiej nie zawinił - rykoszet go zmylił.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1504.10.2009, 17:21

jesli poprawia bledy w tabeli byc moze bendziemy 4 albo 5 ;) musi tylko city prze****^

DawidAFC komentarzy: 155804.10.2009, 17:20

maniek56 - przy pierwszej bramce moze i byl zle ustawiony ale druga to calkiem nie jego wina to od Gallasa odbila sie pilka i calkiem zmylila Mannone. A tak po za tym to bronil bardzo dobrze ;]

wawoz komentarzy: 6704.10.2009, 17:20

Świetny mecz !!

maniek56 komentarzy: 300704.10.2009, 17:19

Przepiękny mecz po prostu nie mam słów, kiedy to oglądałem to uśmiech sam pojawiał mi się na ustach, gdybyśmy wykorzystali więcej sytuacji które stworzyliśmy to wygralibyśmy 10-2 ale 6-2 też jest dobrze, szkoda tych dwóch straconych bramek które padły moim zdaniem po ewidentnych błędach Mannone, Diaby zagrał nie najgorzej ale nie można tego nazwać dobrym występem kiwał się sam ze sobą, tracił piłkę i biegał po boisku w te miejsca gdzie było najwięcej przeciwników. Kolejny świetny występ zaliczył Song a Fabregas zagrał genialnie 4 asysty i bramka mówią same za siebie, cieszy piękny powrót Walcotta i bramka Bendtnera. Pochwała jak najbardziej należy się Vermaelenowi który znowu mnie zaskoczył jak w każdym kolejnym meczu, podsumowując cała drużyna spisała się świetnie. Po tym co dzisiaj zobaczyłem jednego jestem pewien mamy mistrza w tym roku:):)

Angelina komentarzy: 8804.10.2009, 17:18

!!! BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!
Vermaelen to najlepszy transfer Premier League w tym sezonie! Gość jest po prostu uniwersalny. Gra na całym boisku. Wszędzie go pełno.
Mecz po prostu piękny już choćby nawet ze względu na ilość bramek.
Mam wrażenie , że Fabregas celebrował zdobytego gola tak pod publikę...

kasiacesc komentarzy: 187804.10.2009, 17:08

Piękny prezent zrobiła druzyna dla Wengera ;) Bramki mistrzowskie a mecz jak z bajki. Dosłownie bo już dawno nie oglądaliśmy tak świetnie grającego Arsenalu. Aż na wzruszenie bierze jak się ogląda te bramki. Szkoda tylko, ze Henrego mogliśmy zobaczyc tylko na trybunach a nie na boisku, ale i tak bardzo sie cieszę, że przyjechał ;) To chyba dla Wengera.

Bezsprzecznie zawodnikiem meczu Fabregas ;) Tyle co on asyst zaliczył...o ile się nie mylę to 4!! No i śliczna bramka. A co do jego zachowania po strzeleniu bramki chyba chciał przez to powiedzieć, że zostaje w Arsenalu.;) Widac było przez cały mecz nawet jak juz zszedł, że bardzo przezywał to spotkanie. Cieszył się jak małe dziecko po każdej bramce. Miło było patrzeć XD

Oby więcej takich spotkań i żebyśmy utrzymali formę do końca sezonu! GO GO GUNNERS!!!!

EkEl komentarzy: 298904.10.2009, 17:02

Super mecz w naszym wykonaniu xD Po prostu brakuje słów.

kuba1337 komentarzy: 103204.10.2009, 17:00

całował herb przed kibicami

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 204.10.2009, 16:57

leon --> pocalowal herb i wskzal palcem na kibicow arsenalu:)

leon31 komentarzy: 125804.10.2009, 16:54

Marex > Mógłbyś opisać jak celebrował ? ;D
Nie oglądałem meczu.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56704.10.2009, 16:53

Kanonier95 > Verminator jest naszym najlepszym strzelcem ;D 5 bramek. 4 w EPL i jedna w Lidze Mistrzów.

leon31 komentarzy: 125804.10.2009, 16:52

Mmmm jak miło popatrzeć na taki wynik.

Jak ktoś będzie miał link do bramek to bardzo bym prosił (;

marazm44 komentarzy: 9704.10.2009, 16:50

jeszcze jedna rzecz...jak nie najwazniejsza...odrobiamy straty w tej kolejce...do conajmniej 3 zespolow...Toten, MU...a jak bylby remis LIV-CHE do do calej liczacej sie 4ki. pozdr

Kanonier95 komentarzy: 288204.10.2009, 16:48