Pogrom na Emirates Stadium: Arsenal 6-2 Blackburn

Pogrom na Emirates Stadium: Arsenal 6-2 Blackburn 04.10.2009, 15:11, Szymon Ortyl 397 komentarzy

Punktualnie o 14:30 sędzia Peter Walton rozpoczął spotkanie Arsenalu z Blackburn. Na ławce rezerwowych Kanonierów po raz pierwszy w tym sezonie usiadł Theo Walcott. Z Kolei na trybunie Vipowskiej Emirates Stadium pojawił się były kapitan Arsenalu a obecnie napastnik Barcelony - Thierry Henry.

Niestety już w 4. minucie spotkania po rzucie wolnym wykonanym przez bramkarza Blackburn do piłki wyskoczył Nzonzi, który strzałem głową przelobował źle ustawionego Mannone.

Kanonierzy rzucili się do odrabiania strat, jednak piłka po strzałach Rosicky'ego i Fabregasa przelatywała obok bramki Blackburn.

W 10. minucie po dośrodkowaniu Arszawina piękny strzał głową oddał Fabregas, jednak Robinson popisał się fenomenalnymi umiejętnościami wybijając piłkę.

W 16. minucie fenomenalnym strzałem z dystansu gola dla Arsenalu zdobył najlepszy strzelec londyńczyków - Thomas Vermaelen. Asystę przy bramce Belga zaliczył Cesc Fabregas.

5 minut później atomowym strzałem zza pola karnego popisał się Fabregas, lecz Robinson z największym trudem złapał piłkę.

W 25. minucie wybiegającego z bramki Vitto Mannone ostro sfaulował Dunne. Na szczęście Włoch zdołał się pozbierać

W 30. minucie po szybkiej kontrze w wykonaniu Blackburn, David Dunne ograł Williama Gallasa i oddał strzał. Piłka odbiła się od Francuza, zmyliła Mannone i wpadła do bramki Arsenalu.

Gracze Rovers cieszyli się z prowadzenia jedynie 2 minuty. W 32. minucie gola po podaniu Fabregasa strzelił Robin van Persie.

Kanonierzy całkowicie panowali w środkowej strefie boiska, co w 38. minucie wykorzystał Arszawin, który po podaniu od Fabregasa pokonał Robinsona dając Arsenalowi prowadzenie.

W 44. minucie po podaniu Rosicky'ego w fenomenalnej sytuacji znalazł się Fabregas, jednak Hiszpan nie zdołał trafić do siatki Robinsona.

Minutę później żółtą kartkę za faul na Chimbondzie obejrzał Robin van Persie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W 48. minucie sędzia powinien podyktować rzut karny po faulu Vermaelena na Dunnie, jednak szczęście uśmiechnęło się tym razem do Kanonierów. Kilka sekund później po podaniu Arszawina wspaniałą sytuację na strzelenie bramki miał van Persie, jednak nie zdołał przyjąć piłki, która padła łupem Robinsona.

10 minut później po podaniu Rosicky'ego, Cesc Fabregas oddał atomowy strzał z lewej nogi z woleja. Piłka trafiła w prawe okienko bramki strzeżonej przez bezradnego Robinsona.

W 59. minucie silny strzał na bramkę Arsenalu oddał Dunne, jednak Mannone zdołał sparować piłkę w stronę linii bocznej boiska.

3 minuty później fenomenalny strzał na bramkę Robinsona oddał Rosicky, jednak piłka jedynie otarła się o spojenie słupka z poprzeczką po czym wyleciała za bramkę.

W 68. minucie zmęczonego Thomasa Rosicky'ego zastąpił Theo Walcott.

W 72. minucie mnóstwo szczęścia miał Vitto Mannone. Piłka po strzale pomocnika Blackburn trafiła w słupek.

5 minut później było już 5-2. Gola po asyście Fabregasa strzelił Theo Walcott. Tym samym Hiszpan zapisał na swoim koncie 4 asystę w tym meczu.

Chwilę później na boisku pojawili się Bendtner i Ramsey zmieniając Fabregasa i Arszawina.

W 79. minucie po podaniu Robina van Persiego w sytuacji sam na sam z Robinsonem znalazł się Nicklas Bendtner. Niestety Duńczyk nie potrafił umieścić piłki w siatce rywali.

Kilka minut później strzał na bramkę Blackburn oddał Walcott. Piłka minęła Robinsona, lecz z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców Blackburn.

W 89. minucie Nicklas Bendtner pokonał Robinsona atomowym strzałem zza pola karnego.

Do końca spotkania Kanonierzy przeprowadzali śmiałe ataki na bramkę Blackburn. Najlepszym graczem spotkania został Zdobywca bramki i 4 asyst - Cesc Fabregas. Kanonierzy pokazali świetny, ultraofensywny futbol gromiąc rywali 6-2.

FanekAFC komentarzy: 511214.10.2009, 17:22

Kikut---> Popracuj troszkę nad ortografią ; )

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56714.10.2009, 15:08

Vermaelen po raz drugi z rzędu dostał nagrodę Player of The Month na Arsenal.com :D Otrzymał prawie 40% głosów. Na drugim miejscu Vito Mannone, na trzecim RvP.

knax komentarzy: 22414.10.2009, 12:53

@kikut123: zamiast na mecz przejdź się czasem do szkoły.

arsenal122 komentarzy: 113014.10.2009, 10:58

następny... czy na tej stronce połowa to analfabeci? ;/

Kikut123 komentarzy: 124913.10.2009, 22:04

Byłem na tym meczu z holendrami i Wojtek nie zachwycił miał jedną paradę i pare dobrych interwęci i przy 3 golu mugł sie lepiej zachować

knax komentarzy: 22413.10.2009, 20:46

@ArsenalTheBest: skrót meczu PolskaU21-HolandiaU21 będzie można zobaczyć w TVP INFO o 23 a dokładnie to w programie sportowy wieczór.

aRamsey komentarzy: 948613.10.2009, 20:38

Arsenal ---> z opisów które czytałem, wyjmował okienka, miał piękne parady, a przy straconych bramkach nie miał szans...

Kanonier95 komentarzy: 288213.10.2009, 20:25

badyl254---> sory mam problemy z niektórymi wyrazami (zapominam się) , niestety nie powiem Ci gdzie się tego nauczyłem ,ponieważ samemu ciężko mi to stwierdzić ;) dzięki ,że mnie sprostowałeś .

ArsenalTheBest komentarzy: 102613.10.2009, 20:10

Niewiecie jak sobie poradzil Wojtek z Holandia o ile gral???
Wiem ze Polska U21 przegral 0:4:(

Podobno rowniez gra dzis Francja z Traore w skladzie???

ArsenalTheBest komentarzy: 102613.10.2009, 20:05

stefcio15 ---> W jego komentarzach(przez ostatnie 6 miesiecy) nie ma zadnej mowy o wzmiance na temat slowa "szczelimy". Akurat z ciekawosci spojrzalem na jego komenty:)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223713.10.2009, 20:00

Arsenal > ale skoro to juz ktorys raz (o tym juz badyl napisal) , no to nie moze byc przez pospiech a poprostu zwykle przyzwyczajenie do "złego" :]

ArsenalTheBest komentarzy: 102613.10.2009, 19:53

badyl254 --> Moze poprostu sie spieszyl??Ale brawo za spostrzegawczosc i nauke ortografii:)

badyl254 komentarzy: 264113.10.2009, 19:41

Kanonier95 - błagam Cie... Po raz kolejny w Twoim komentarzu widzę słowo "szczelimy"... Gdzie się tego nauczyłeś? Jeżeli już będziesz chciał użyć tego słowa posłuż się takiem zapisem: strzelimy. Pozdrawiam. ;)

Kanonier95 komentarzy: 288212.10.2009, 21:37

dzięki :D nie wiem jak was ale mnie trochę martwi ta ilość straconych bramek w bieżacym sezonie w porównaniu do zeszłęgo możliwe ,że Vermealen jeszcze nie zgrał się z Gallasem , myśle jednak ,że na następnych meczach nasza defensywa bedzie lepsza (na ostatnim meczu to nie wyglądała najlepiej dużo błedów w środku ) ;/ ale pociesza mnie fakt ,że szczelamy teraz dużo goli zdecydowanie więcej niż sezon temu a to może skączyć dobrze na finiszu sezonu ;p mam nadzieje ,że szczelimy najmniej 80 goli a stracimy coś około 25 ;P a jak wy myślicie

knax komentarzy: 22412.10.2009, 21:25

@Kanonier95: 13:5.Na tej stronie możesz sobie sprawdzić wszystkie statystyki: statystyki.livezone.onet.pl/statistics/onet/

ArsenalTheBest komentarzy: 102612.10.2009, 20:49

sorki 14:5

ArsenalTheBest komentarzy: 102612.10.2009, 20:46

Kanonier---> 12:4

Kanonier95 komentarzy: 288212.10.2009, 20:39

oczywscie po 7 kolejkach sorki zapomniałem się

mam pytanie ile w zeszłym sezonie Arsenal miał bramek szczelonych jak i straconych ?? bardzo nurtuje mnie ten temat a nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi , liczę więc na waszą pomoc ;) ,z góry dzięki

ArsenalTheBest komentarzy: 102612.10.2009, 19:48

IronHide_AFC ---> Poprostu wczesniej dales link z futbol.pl o Paolo Guerrero:)

IronHide_AFC komentarzy: 164212.10.2009, 19:42

ArsenalTheBest chodzi o to że szukałem bramek i znalazłem .... xD

ArsenalTheBest komentarzy: 102611.10.2009, 19:39

IronHide_AFC--> Czesto czytasz futbol.pl a nawet bramka Cesca sie znalazla i tylko na miejscu 7:)

ArsenalTheBest komentarzy: 102611.10.2009, 19:36

No to trzebac zyczyc powrotu do zdrowia

Topek komentarzy: 13941 newsów: 12611.10.2009, 18:44

DawidAFC, jego dziadek jest w szpitalu. Podobno poważna sprawa.

DawidAFC komentarzy: 155811.10.2009, 15:45

Podobno Fabregas opuścił zgrupowanie kadry i nie zagra w środę, poleciał do Barcelony w jakiejś ważnej sprawie rodzinnej... ciekawe o co chodzi ?

IronHide_AFC komentarzy: 164211.10.2009, 11:47

futbol.pl/artykul/65352.html

sorry, mistake

ładniejsze bramki :D

ArsenalTheBest komentarzy: 102611.10.2009, 10:40

Szkoda ze zabraknie Dudu, Rosy, Fabianskiego, Ramseya i Vermaelena:(

Za to pojada Benio, Sendi(moze DJourou), Andrzej, Cesc, Theo(moze Jacek), Sagna, Gallas(moze Diaby), Clichy, Robin, Song, Eboue i Vela:)

DawidAFC komentarzy: 155811.10.2009, 02:17

Vela strzelił dla Meksyku ;]

maciekbe komentarzy: 1245811.10.2009, 00:55

Rosicky pomylił po meczu autobusy i wsiadł do naszej repry :D nic mu na szczęscie nie zrobili :D

evelred komentarzy: 369111.10.2009, 00:29

Turcja na ostatnim Euro to było coś

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 311.10.2009, 00:23

Bramka Cesca (jak zawsze ostatnio z resztą) cudnej urody.
Gallas też strzelił tak jak zazwyczaj, czyli głową.
Całkowicie zaskoczył mnie Senderos tymi dwoma bramkami, ale w końcu to dobrze, że strzela.

Najbardziej szkoda mi Czechów,Chorwatów i Turków.
Wolałabym, żeby to właśnie Chorwaci byli na miejscu Anglików, ale wiem, że to by zapewne obniżyło jakość mistrzostw.
Co do Czechów, bardziej pasowali by na pierwszej pozycji, bo Słowacja i tak na Mundialu nic nie ugra, a Czesi na wielkich imprezach zawsze są groźni, choć ostatnia ich forma nie powala na kolana, ale i tak z meczu na mecz widać u nich progres, to że się zgrywają, a u nas nadal nic.

To, że na MŚ może zabraknąć Argentyny i Portugalii mi nawet nie przeszkadza, bo nie przepadam za tymi ekipami, choć sytuacja przedstawiałaby się zapewne tak, jak to wcześniej nadmieniłam w wypadku Anglii.

maciekbe komentarzy: 1245811.10.2009, 00:12

hehehe widzę, że Sendi naśladuje Tomka Vermaelena :D fajnie, że nasi dobrze sobie radzą w reprezentacjach:)

ArseFan komentarzy: 53510.10.2009, 23:32

Fabregas strzelił pięknego gola. Do bramki trafiali także Gallas i Senderos (dwa razy!) Szkoda, że Benio nie utarł nosa Ibrahimovicowi i nie ustrzelił coś no ale asysta też dobra :P
Rosa zagrał bardzo dobrze. Za każdym razem jak dotykał piłki widać było tą różnicę w poziomie. Rosicky na tle swoich kolegów z reprezentacji to całkiem inna bajka.
Po meczu Francji coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Gignac jest tym, czego Kanonierom brakuje w ataku.

Christian komentarzy: 342710.10.2009, 22:59

Dzisiaj Francja zagrała jak za dawnych lat, najlepsza brameczka Benzemy.

EkEl komentarzy: 298910.10.2009, 22:49

Szkoda że nie będzie Czechów i Chorwatów. Mam nadzieję że pojedzie Francja, Portugalia i Argentyna bo bez tych reprezentacji byłyby nudne mistrzostwa xD

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 810.10.2009, 22:16

Benio asysta przy bramce Poulsena^^Dania w finałach MŚ w RPA:)

KySiO komentarzy: 66710.10.2009, 21:58

Szkoda tylko że Francja będzie w barażach grała, oraz że ich trenerem nadal jest Domanech ;/
Kibicuję Francji od 2006 roku i to co się tam wyprawiało podczas eliminacji woła o pomstę do nieba. Aczkolwiek teraz się trochę obudzili, no ale za późno

KySiO komentarzy: 66710.10.2009, 21:53

Kanonierzy w formie :)

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 810.10.2009, 21:53

Gallas bramka dla Francji^^ Francuzi prowadza juz 3 do 0 po dwóch pierwszych bramkach Gignac'a i jednej Gallas'a:)

PESCAJUMBA komentarzy: 5610.10.2009, 21:51