Pogrom na Emirates Stadium: Arsenal 6-2 Blackburn

Pogrom na Emirates Stadium: Arsenal 6-2 Blackburn 04.10.2009, 15:11, Szymon Ortyl 397 komentarzy

Punktualnie o 14:30 sędzia Peter Walton rozpoczął spotkanie Arsenalu z Blackburn. Na ławce rezerwowych Kanonierów po raz pierwszy w tym sezonie usiadł Theo Walcott. Z Kolei na trybunie Vipowskiej Emirates Stadium pojawił się były kapitan Arsenalu a obecnie napastnik Barcelony - Thierry Henry.

Niestety już w 4. minucie spotkania po rzucie wolnym wykonanym przez bramkarza Blackburn do piłki wyskoczył Nzonzi, który strzałem głową przelobował źle ustawionego Mannone.

Kanonierzy rzucili się do odrabiania strat, jednak piłka po strzałach Rosicky'ego i Fabregasa przelatywała obok bramki Blackburn.

W 10. minucie po dośrodkowaniu Arszawina piękny strzał głową oddał Fabregas, jednak Robinson popisał się fenomenalnymi umiejętnościami wybijając piłkę.

W 16. minucie fenomenalnym strzałem z dystansu gola dla Arsenalu zdobył najlepszy strzelec londyńczyków - Thomas Vermaelen. Asystę przy bramce Belga zaliczył Cesc Fabregas.

5 minut później atomowym strzałem zza pola karnego popisał się Fabregas, lecz Robinson z największym trudem złapał piłkę.

W 25. minucie wybiegającego z bramki Vitto Mannone ostro sfaulował Dunne. Na szczęście Włoch zdołał się pozbierać

W 30. minucie po szybkiej kontrze w wykonaniu Blackburn, David Dunne ograł Williama Gallasa i oddał strzał. Piłka odbiła się od Francuza, zmyliła Mannone i wpadła do bramki Arsenalu.

Gracze Rovers cieszyli się z prowadzenia jedynie 2 minuty. W 32. minucie gola po podaniu Fabregasa strzelił Robin van Persie.

Kanonierzy całkowicie panowali w środkowej strefie boiska, co w 38. minucie wykorzystał Arszawin, który po podaniu od Fabregasa pokonał Robinsona dając Arsenalowi prowadzenie.

W 44. minucie po podaniu Rosicky'ego w fenomenalnej sytuacji znalazł się Fabregas, jednak Hiszpan nie zdołał trafić do siatki Robinsona.

Minutę później żółtą kartkę za faul na Chimbondzie obejrzał Robin van Persie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W 48. minucie sędzia powinien podyktować rzut karny po faulu Vermaelena na Dunnie, jednak szczęście uśmiechnęło się tym razem do Kanonierów. Kilka sekund później po podaniu Arszawina wspaniałą sytuację na strzelenie bramki miał van Persie, jednak nie zdołał przyjąć piłki, która padła łupem Robinsona.

10 minut później po podaniu Rosicky'ego, Cesc Fabregas oddał atomowy strzał z lewej nogi z woleja. Piłka trafiła w prawe okienko bramki strzeżonej przez bezradnego Robinsona.

W 59. minucie silny strzał na bramkę Arsenalu oddał Dunne, jednak Mannone zdołał sparować piłkę w stronę linii bocznej boiska.

3 minuty później fenomenalny strzał na bramkę Robinsona oddał Rosicky, jednak piłka jedynie otarła się o spojenie słupka z poprzeczką po czym wyleciała za bramkę.

W 68. minucie zmęczonego Thomasa Rosicky'ego zastąpił Theo Walcott.

W 72. minucie mnóstwo szczęścia miał Vitto Mannone. Piłka po strzale pomocnika Blackburn trafiła w słupek.

5 minut później było już 5-2. Gola po asyście Fabregasa strzelił Theo Walcott. Tym samym Hiszpan zapisał na swoim koncie 4 asystę w tym meczu.

Chwilę później na boisku pojawili się Bendtner i Ramsey zmieniając Fabregasa i Arszawina.

W 79. minucie po podaniu Robina van Persiego w sytuacji sam na sam z Robinsonem znalazł się Nicklas Bendtner. Niestety Duńczyk nie potrafił umieścić piłki w siatce rywali.

Kilka minut później strzał na bramkę Blackburn oddał Walcott. Piłka minęła Robinsona, lecz z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców Blackburn.

W 89. minucie Nicklas Bendtner pokonał Robinsona atomowym strzałem zza pola karnego.

Do końca spotkania Kanonierzy przeprowadzali śmiałe ataki na bramkę Blackburn. Najlepszym graczem spotkania został Zdobywca bramki i 4 asyst - Cesc Fabregas. Kanonierzy pokazali świetny, ultraofensywny futbol gromiąc rywali 6-2.

Blackburn RoversPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Theo10 komentarzy: 829704.10.2009, 20:48

Domingo : bez http i www :)

Domingo komentarzy: 4204.10.2009, 20:46

tu macie bramki z meczu :P bardzo dobra jakość XD

Jose komentarzy: 13704.10.2009, 20:41

Ejj ludzie nie chce się z Wami kłócić o nic. Szanuje Was, nic do Was nie mam. No, ale dyskusja nie jest na tej stronie chyba mile widziana. Spoko, nie ma sprawy.

Pozdro Gunners ;]

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16804.10.2009, 20:34

Ma ktoś link do jakiegoś obszernego skrótu?

kubeusz95 komentarzy: 132104.10.2009, 20:31

*oznacza, a nie "nie oznacza".

kubeusz95 komentarzy: 132104.10.2009, 20:29

qba555 - bronisz go? Twoja wypowiedź nie oznacza że nie potępiasz jego wypowiedzi. Przeszkadza mi on i powiem Ci dlaczego. Wchodząc na tą stronę liczysz na nowe newsy na temat ulubionego klubu, a zastajesz osoby niepowiązane z Arsenalem, próbujące coś udowodnić..

AQQ komentarzy: 11704.10.2009, 20:25

Bezsensowna przepychanka Chelsea vs Arsenal. Jose cieszy sie tym co ma teraz, a my cieszymy się tym co było kiedyś. To nie jest tak ze tamte trofea są mniej istotne, ale gdybym miał wybierać wolałbym być w jego sytuacji - wielką i bogata historia jest obecnie uzywana nie jako przykład, ale wymówka od przegranych sezonów - oby wkoncu po takim meczu Arsenal wszedł na włąsciwy tor, ale nie ma co popadać w zachwyt - po pieknym rozjechaniu evertonu potrąciły nas druzyny z manchesteru ...

KuBaJo komentarzy: 217404.10.2009, 20:21

popatrz chociażby na gole, ilość spotkań .

KuBaJo komentarzy: 217404.10.2009, 20:17

Jose!? akurat to arsenal gra najefektowniej w całej anglii a nawet może na tą chwile na świecie

DanteZZ komentarzy: 116904.10.2009, 20:14

hoho no ładnie :) oby tak dalej

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16804.10.2009, 20:11

Kanonierzy.com - Strona fanów ARSENALU LONDYN.

Jose zapraszam na chelsea.pl

qba555 komentarzy: 797 newsów: 104.10.2009, 20:11

kubeusz - naucz się czytać ze zrozumieniem. Zresztą co on wam przeszkadza? Wolę jednego mądrego kibica innego klubu niż 10 idiotów, których jest tu niestety coraz więcej.

Strzeluch komentarzy: 153004.10.2009, 20:09

juz cichutko siedzisz :) brawo Theo10 za ripostę.

kubeusz95 komentarzy: 132104.10.2009, 20:07

Ten cały Jose to może próbuje nas nawracać ze złej drogi i nakłaniać do "kibicowania" Chelsea ;P
Najlepiej nie wdawać się z nim w dyskusję, bo on właśnie na to liczy.

Babil komentarzy: 22104.10.2009, 20:03

Jose--> Ale co Mnie to obchodzi że wygraliście z L'poolem? Komentuj każdy mecz Chelsea ale na swoim podwórku, nas nie interesuje jak Ty widzisz Chelsea i jej grę gdyż jest to strona o Arsenalu i komentujemy tu zdarzenia związane z tym klubem.

chelsealondyn. pl--> Jakbyś miał dalsze problemy ze znalezieniem strony o Chelsea.

Theo10 komentarzy: 829704.10.2009, 20:02

Jose: Tak Ci się nudzi że musiałeś przyjść na naszą stronę i się zacząć wymądrzać ?

1"Chelsea 21pkt, Arsenal 15."
Jeśli uważniej spojrzałbyś na tabelę to dostrzegłbyś iż Arsenal ma jedno zaległe spotkanie bodajże z Boltonem i to na ES więc ja to liczę jako 3 punkty więcej.

2."a przepraszam, kiedy ostatni puchar wpadł?" To że trochę czasu od ostatniego pucharu minęło nie zmienia faktu że zanim chelsea będzie miała tyle pucharów w gablocie co Arsenal to musi minąć kupa czasu... a moim zdaniem to się nigdy nie stanie.

3. "tylko wysokie wygrane ze sredniakami?" Zauważ przyjacielu że ManU w poprzednim sezonie ligę wygrało właśnie wygranymi nad przeciętniakami bo w meczach top4 przeważnie dostawało baty bądź remisowało.

Napawaj się tym że Chelsea wygrała z l'poolem i idź świętować na swoją stronę.

BTW: Chciałem jeszcze jedynie wspomnieć o Waszej przegranej 3-1 z Wigan :)

kubeusz95 komentarzy: 132104.10.2009, 19:58

Nie rozumiem takich jak Jose. Co jest? Próbujesz wmówić nam że Chelsea jest lepsza od Arsenalu?

Strzeluch komentarzy: 153004.10.2009, 19:55

a ty ( specjalnie z malej ) nie masz znajomych ? wejdź sobie na te swoje forum o czelsi i pisz tam, po co tutaj piszesz ? Masz kompleksy ?

Jose komentarzy: 13704.10.2009, 19:54

a przepraszam, kiedy ostatni puchar wpadł? to tez sie nie liczy, tylko wysokie wygrane ze sredniakami?

choc musze przyznac ze arsenal jest bardzo mądrze prowadzony, sklad coraz bardziej doswiadczony, ale ciągle brakuje

arsenalkings komentarzy: 30004.10.2009, 19:49

jak wygramy zaległy mecz to wyprzedzimy spurs

Jose komentarzy: 13704.10.2009, 19:49

niski - to ile goli sie strzeli nie jest najwazniejsze. co z tego ze wbijecie cieniasom kilka goli jak z poolem, city, manu czy chelsea stracicie wazne pkt?

Jose komentarzy: 13704.10.2009, 19:48

niski - to ile goli sie strzeli nie jest najwazniejsze. co z tego ze wbijecie cieniasą kilka goli jak z poolem, city, manu czy chelsea stracicie wazne pkt?

arsenalkings komentarzy: 30004.10.2009, 19:48

wszystko by było fajnie jakby Vito byłby bardziej doświadczony. Niby pogrom ale lepiej by było wygrać tak ze 2 albo 3 do 0 a nie tracic 2 bramki... Dobre 3 punkty i to sie liczy

Jose komentarzy: 13704.10.2009, 19:47

Vpr

Chelsea 21pkt, Arsenal 15.

Babil - tak żale sie ze wygralismy z poolem.

"Prawda jest taka że aktualnie my gramy najefektywniej i najefektowniej w Anglii." - Zapewne dlatego macie takie a nie inne miejsce w tabeli.

"Chelsea prawie z Apoelem przegrała a to co wyprawiał Kosa - cud, miód, malina" - Chelsea grała z apoelem zle, ale miała wiecej okazji i zasluzenie wygrala 1-0. zreszta apoel miał 1 okazje wiec trudno by im było zdobyc w niej conajmniej 2 gole. Oo kosa super - dośrodkował 2 razy i miał z 5 strat. Gratki dla niego i do kadry go.

"My potrafimy wygrać z Evertonem 6-1 i Blackburn 6-2 a wy Burnley u siebie ledwo co 3-0." - lol ;d

Clever - każdy wielki klub jest zdubowany na potężnej kasie, gdy nie inwestuje, odpada z gry. patrz: Milan.

Rekin komentarzy: 404.10.2009, 19:45

to jest ARSENAL

niski93 komentarzy: 581604.10.2009, 19:43

Jose --- A powiedz mi kolego kiedy ostatni raz Chelsea strzeliła rywalowi conajmniej 5 goli w jednym meczu?

Skorupa193 komentarzy: 47604.10.2009, 19:41

Co to był za mecz! Arsenal grał to, co potrafi. Redakcja obstawiała 4-0. Może nie do końca trafnia, ale bilans taki sam :).

EkEl komentarzy: 298904.10.2009, 19:40

Chciałbym żeby jutro, a przynajmniej mam taką nadzieję Aston Villa pokazała tym "pseudo gwiazdkom" na czym polega prawdziwy futbol. Myslę że każdy z was ucieszyłby się z wygranej podopiecznych O'Neila.

EkEl komentarzy: 298904.10.2009, 19:36

Prawda jest taka że aktualnie my gramy najefektywniej i najefektowniej w Anglii. Chelsea prawie z Apoelem przegrała a to co wyprawiał Kosa - cud, miód, malina. My potrafimy wygrać z Evertonem 6-1 i Blackburn 6-2 a wy Burnley u siebie ledwo co 3-0.

CLEVER komentarzy: 197904.10.2009, 19:31

Arsenal gra bardzo ofensywna pilke a Chelsea gra zachowawczo :P widac to po bilansie bramek. Sa ludzie ktorzy kibicuja klubom sztucznie tworzonym (czelsi, real, manchester city) ktore maja za zadanie zdobyc wszystkie mozliwe trofea. A sa ludzie, ktorzy chodza na mecze by obejrzec piekna gre, pilka nozna w dzisiejszych czasach w wydaniu niektorych druzyn to wydarzenie na miare teatru. Wiec prosilbym o nieudzielanie sie kibicow Chelsea, bo ich klub bez grubej kasy łożonej przez ich rosyjskiego właściciela klasowalaby sie w polowie tabeli ;)

qba555 komentarzy: 797 newsów: 104.10.2009, 19:31

Babil- póki co to tu kibice Arsenalu żalą się, bo Chelsea wygrała mecz...

kubeusz95 komentarzy: 132104.10.2009, 19:30

goonertalk.com/2009/10/04/match-summary-highlights-arsenal-6-2-blackburn-rovers/

Specu1990 komentarzy: 69604.10.2009, 19:24

dokładnie ma ktoś link z bramkami?? : ) niestety nie obejrzałem ale nie żałuje :P no może lekko xD

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56704.10.2009, 19:24

Jose > fakt, wyniki mówią same za siebie.
Arsenal 4-0 Wigan
Chelsea 1-3 Wigan

kubeusz95 komentarzy: 132104.10.2009, 19:22

Mecz piękny, każdy wykonany przez Kanonierów gol nieprzeciętnej urody i zachowanie Fabregasa.. Świetny prezent dla Bossa na 13 lecie jego pracy z naszym klubem. Piękne widowisko.

Jose - Ale co nas to obchodzi?...

fannmaciej komentarzy: 13504.10.2009, 19:22

Ejj ludzie ma ktoś linka z bramkami z meczu prosze !! musze zobaczyc ;p

Reaper komentarzy: 9704.10.2009, 19:17

Jose, masz racje Chesea gra bardzo poukładany, świetny futbol, widziałem dzisiaj mecz z Live i byłem pod wrażeniem ich gry, dobrą robotę wykonał środek pola z fenomenalnym Lampard'em.
Niebiescy mogą powalczyć na wszystkich frontach...
Narzekaliście na Ancelotti'ego, a to jest genialny taktyk, z fajną filozofią.
Ale z tym śmianiem to przesadziłeś bo Arsenal gra na prawdę pięknie co udowodnił w tym meczu. Wcale Kanonierzy nie odstają jakoś od Chelsea, może nie grają tak równo, ale to się zmieni mam nadzieję. Zobaczymy jak u nas nie będzie tylu kontuzji.

sector komentarzy: 129004.10.2009, 19:15

Troche smieszne co tutaj mowicie. Druzyna gra jak chce. Tutaj nie daja pktow za piekna gre a za bramki, wiec sie otrzasnijcie, lol.

Babil komentarzy: 22104.10.2009, 19:09

Jose--> O ile Mi wiadomo nie jest to strona o Chelsea, więc idź wylewać swoje żale na stronę o Chelsea. Tutaj nikogo nie interesuje co Ty sądzisz o Nas i Naszej grze. Bez pozdrowień. ;)

Jose komentarzy: 13704.10.2009, 19:02

Chelsea gra tak jak chce. Najważniejsza jest efektywność, a odmówić tego nam nie można chyba. Owszem mozecie pisać, ze Chelsea gra prymitywnie, ale wcale tak nie jest, ze wszystko idzie na Drogbe... Chocby dziś pierwszy gol. Nie chce byc bezczelny, ale poki co to Chelsea moze sie smiac ze stylu Arsenalu, a nie na odrót. Wyniki mówią same za siebie.

trumi komentarzy: 114604.10.2009, 19:01

Cieszy mnie tak wysokie zwycięstwo. Ale cieszy mnie także to że Fabregas pocałował herb klubowy po strzeleniu gola a to może być dobry znak na przyszłość. Cieszy mnie również fakt że Henry oglądał mecz z trybun i cieszył się razem z nami zwycięstwem naszej ukochanej drużyny!!!

Szef komentarzy: 1303504.10.2009, 18:56

niezle niezle, trzeba przyznac ze w tym sezonie to strzelamy goli mnostwo

maniek56 komentarzy: 300704.10.2009, 18:51

Chelsea gra że tak powiem "na chama", nie starają się grać pięknie, oni za wszelką cenę starają się wbić przeciwnikom bramkę i nie przejmują się stylem jakim to uczynią, grają długimi piłkami tam Drogba zgrywa głową do kogoś innego i czasem coś im wpadnie, taktyka podobna do tych jakimi gra się
w Skocji a konkretnie Celtic jest mistrzem takiej taktyki.

Arsenal1994 komentarzy: 749704.10.2009, 18:48

Cieszy zwyciestwo i to bardzo, ale z komentarzami "idziemy na mistrza" prosze was!! wstrzymajcie sie bo jak zremisujemy za niedlugo jakis mecz albo przegramy, powiecie że sklad mamy do du** i czeka nas liga Europejska.
Teraz czekaja na nas dość łatwe mecze.
Spotkanie z Birmingham, pozniej ze slabo spisującym sie WHU czy mecz w LM z ostatnim w grupie Alkmaarem.
Tak więc bedzie mozna mowić coś wiecej po meczu w pucharze anglii z LFC czy z Tottenhamem.
Gunners!!! :)

Michu komentarzy: 171104.10.2009, 18:48

Naprawdę super meczyk, pokazaliśmy niesamowite widowisko, co więcej powiem, gramy chyba na tą chwilę najpiękniejszą piłkę w Europie. Super mecz Cesca, najbardziej podobało mi się jak po strzelonym golu ucałował herb, aż się wzruszyłem, oby tak dalej, apetyty rosną ;)
Go Go the Gunners

grabos komentarzy: 59204.10.2009, 18:43

lol dziwczyna do mnie przyszła i przestałem oglądać po 4 bramie Fabregasa ale miodzio strzł ;DDD

niski93 komentarzy: 581604.10.2009, 18:37

Chelsea 2:0 Liverpool. Nie martwił bym się tym, bo jak widzie jak gra Chelsea to sie żygać chce. Długa piła na Drogbe zgranie do Anelki i gol. Oni wogóle nie umieją grać piłką. Jeżeli utrzymamy obecną formę to napewno odegramy się im za poprzednią porażke na Emirates.

Cesc_Fan komentarzy: 452404.10.2009, 18:37

Czyżby wypadek ,który miał Bendtner , mu posłużył ? :D Dziś mimo ,że długo nie grał to pokazał ,że potrafi jednak zdobywać gole .

maq komentarzy: 996 newsów: 15504.10.2009, 18:34

****si 2 - 0 loserpool...

Zawader komentarzy: 135904.10.2009, 18:34