Pogrom w 4. rundzie FA Cup! Soton 0-5 Arsenal

Pogrom w 4. rundzie FA Cup! Soton 0-5 Arsenal 28.01.2017, 19:38, Łukasz Wandzel 1104 komentarzy

Kolejna runda FA Cup za nami. Okazuje się, że ekipa Claude'a Puela nie zaskoczyła Kanonierów dobrą grą. Zazwyczaj sprawiała, że londyńczycy mieli ciężki orzech do zgryzienia, ale nie tym razem. Mieliśmy do czynienia ze świetną postawą Arsenalu, który z wielkim zapałem dążył do zdobywania kolejnych goli i jednocześnie nie stracił żadnego. Prawdziwy pokaz swoich umiejętności zaprezentował Danny Welbeck, dając do zrozumienia, że już dawno zapomniał o kontuzji. Anglik zanotował dzisiejszego wieczora dwa trafienia oraz asystę. Był prawdziwym bohaterem pierwszej połowy. Musiał jednak ustąpić Theo Walcottowi, który zdobył hat-tricka. Niespodziewany udział w zabawie wziął Alexis Sanchez, pojawiając się na murawie w drugiej połowie. Chilijczyk z wielkim zaangażowaniem wszedł w mecz i tuż po wejściu zaliczył jedną asystę, by przed ostatnim gwizdkiem arbitra popisać się kolejną. Siedzący na trybunach Arsene Wenger mógł poczuć się jak uszczęśliwiony kibic, ponieważ jego drużyna awansowała dalej, czego dokonała w świetnym stylu.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Ospina – Bellerin, Mustafi, Holding, Gibbs – Oxlade-Chamberlain, Maitland-Niles – Walcott, Reine-Adelaide (72' Iwobi), Lucas – Welbeck (65' Alexis).

Southampton: Lewis – Martina, Gardos, Stephens, McQueen – Reed, Clasie, Hojbjerg – Sims, Isgrove (64' Tadić), Long (65' Redmond).

Z początku co raz widać było próbę skonstruowania akcji po stronie Arsenalu. Godny podziwu był też zapał wśród młodych zawodników, którzy z zaangażowaniem i lekkością dążyli do umieszczenia piłki w siatce Lewisa. Gra Kanonierów mogła się podobać, byli raczej jedyną drużyną, która atakowała. Nie mogli jednak wypracować gola przez pierwszy kwadrans. I tylko przez pierwszy, ponieważ dokładnie w 15. minucie na listę strzelców wpisał się nie kto inny jak Danny Welbeck. Anglik popisał się świetnym wykończeniem, zasługującym na uznanie, ale jeszcze bardziej warto pochwalić Lucasa Pereza. Hiszpań odznaczył się sprytną asystą. Letni nabytek Arsenalu zaskakuje wszystkich, prezentując się znacznie lepiej jako skrzydłowy niż klasyczna dziewiątka.

Rezultat 1-0 nie widniał na tablicy wyników zbyt długo, ponieważ... Danny Welbeck postanowił podwyższyć prowadzenie kilka minut później. I tym razem zachował się jak prawdziwy lis pola karnego. Pierwsze przyjął dalekie podanie od Chamberlaina, by następnie nie dać się dwóm obrońcom i wykończyć akcję. Bezpieczny wynik nie zaspokoił londyńczyków, którzy jeszcze przed przerwą dołożyli kolejne trafienie. Zaliczył je Walcott, ale bohater pierwszych 45. minut, Danny Welbeck, również nie pozostał przy nim bez udziału, gdyż to on wyłożył piłkę strzelcowi.

Druga połowa mogła nieco zawieść kibiców obserwujących spotkanie na St Mary's Stadium. Było znacznie nudniej ze względu na mniejszą aktywność Arsenalu w ofensywie. Ale kto dziwiłby się drużynie wygrywającej już trzema bramkami i mającej zwycięstwo w kieszeni. Tym bardziej dziwi fakt zmiany dokonanej w drużynie The Gunners w 65. minucie. Zrozumiałe może być zejście Danny'ego Welbecka, choćby z troski o jego zdrowie, ponieważ Anglik po kontuzji nie rozegrał jeszcze więcej niż paru minut w pojedynczym meczu. Natomiast całkowicie zdumiewające jest wejście, w praktycznie wygranym starciu, Alexisa Sancheza.

Jak widać, Chilijczyk nie ma zamiaru się oszczędzać i pragnie wspomagać swój zespół w ofensywie, nawet przy wysokim prowadzeniu. Tak czy inaczej, nie można odmówić mu wpływu na grę zespołu. Alexis już cztery minuty po wejściu zaliczył asystę przy drugiej bramce Walcotta. Z kolei w 84. sprawił, że Theo mógł cieszyć się z hat-tricka. Tym samym ustalił wynik meczu. Nie zapowiadało się na taki pogrom: 5-0 dla Arsenalu na stadionie przeciwnika!

W samej końcówce spotkania szanse na podwyższenie rezultatu miał jeszcze Lucas Perez. Hiszpan nie poradził sobie jednak w sytuacji sam na sam z golkiperem Southamptonu. Mimo wszystko, należą mu się gratulację za udany występ, ponieważ dał pokaz swoich umiejętności, m.in. zaliczając asystę. Na uznanie zasługują także, a raczej przede wszystkim, Welbeck i Walcott, którzy na pewno nabiorą więcej pewności siebie dzięki dzisiejszym trafieniom. Cóż, nie można nie uznać klasy Alexisa, który właściwie nie wiadomo po co wszedł na boisko, ale wspomógł zespół w dobiciu rywala. To zapewne też dobry mecz dla Davida Ospiny. Kolumbijczyk nie puścił gola, co dobrze świadczy o nim i defensywie Arsenalu, choć często widać było niezgrabne zachowania, kiedy chodziło o zażegnanie niebezpieczeństwa. Koniec końców Arsenal strzelił aż pięć goli i nie stracił żadnego, a zapowiadało się na trudne spotkanie z drużyną Claude'a Puela, która niejednokrotnie sprawiała wielki kłopot Arsene'owi Wengerowi i jego zawodnikom.

FA CupRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676929.01.2017, 22:29

@pb

Oglądałeś może tą nowość od Netflixa?

kaman17 komentarzy: 498729.01.2017, 22:28

Milik miał głośne wejście, ale kontuzja go powstrzymała, a tymczasem Piotrek z każdym meczem robi duże postępy i cyferki też powolutku nabija.

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.01.2017, 22:27

@pb

Ja nie lubię SAS jeszcze z czasów Pistons z braćmi Wallace :P pamiętam jak do gimbazy chodziłem i jarałem się tą dwójką.Generalnie to wtedy zacząłem się interesować NBA

kaman17 komentarzy: 498729.01.2017, 22:26

Zieliński z kolejną asysta

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.01.2017, 22:22

Irving zabawa.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.01.2017, 22:22

Kolejna osoba nie lubi SAS. Aż tak tyrali wasze ulubione drużyny w Playoffs? Jako organizacja to przecież role model.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.01.2017, 22:18

DeRozan to powinien być wzorem dla wszystkich dzieciaków z draftu. Przyszedł do ligi jako wybitny atleta z łatką dunkera z resztą słusznie. Z roku na rok poprawia swój warsztat. Dziś jest królem mid range'a.

Qarol komentarzy: 1450229.01.2017, 22:13

@Fabri4

Ja się totalnie nie znam na tym, tak samo na hokeju. Ale na noc sobie puszczę jakiś kupon za końcówkę stanu konta (totalny random), chociażby po to, żeby z rana sobie sprawdzić czy weszło ; D

Też nie dobieram nie wiadomo jakich taśm, zagram dwa mecze maks na kuponie, że wygra mecz dany team (włącznie z dogrywką i karnymi).

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.01.2017, 22:12

WilSHARE
Sobie jakos poradze. Pewnie i tak zostana mi ligowe ;)

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11729.01.2017, 22:10

A ja lubię Toronto Raptos (DeRozan to mój ulubieniec, najlepszy koszykarz dla mnie), Clippers oraz Wizards. Nie lubię SAS oraz OKC.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.01.2017, 22:06

K204
Jak czasem nie juz po zawodach. Na Bayern-Arsenal rozeszły się jednego wieczora.

DexteR_000 komentarzy: 764029.01.2017, 22:05

W OM sa jacys nowi wlasciciele czy co? skad u nich transfer za 25mln funtow ?

Kanonier204
W jakiej cenie są? Idź na Zenit, Kokorina sprawdź. Ostatnio dwie Legii wrzucił. To będzie mega dwumecz. Moze dorówna temu z Olimpiacosem sprzed roku. Fajnie zatacza się grono pretendentów w lidze. Wczoraj Wargi oddały punkty i Brugia. Mogli ich przegonić, a tak tylko punkt odrobiony.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.01.2017, 21:57

WilSHARE
Chcialem isc na dzisiejszy mecz RSCA ale biletow niestety juz nie bylo.

Albo pojde na Zenit albo na jakis ligowy. Musze zobaczyc Jurka w akcji no i Teo oczywiscie. Szkoda ze Franek zostal na Pucharze Afryki(czy jak to tam sie zwie)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.01.2017, 21:57

mistique
Russ pierścienia nie założy, chyba że Duranta.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.01.2017, 21:57

Są tu jacyś gracze NBA 2k?

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5029.01.2017, 21:55

Qarol

Ja sie kilka razy przejechałem na typowaniu NBA więc osobiście zazdroszczę jak ktoś trafne typy :p

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.01.2017, 21:54

mistiqueAFC

Russ to może sobie chcieć, to tak nie działa. ;) Raczej lepszym pytaniem by było, co OKC musi zrobić, żeby z Thunder zrobić contendera. Biorąc pod uwagę rosnące salary i jak szybko to się zmienia to nawet ciężko gdybać.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5029.01.2017, 21:53

Tlictlac

Dziękuje za tą niesamowitą lekcje. Obiecuje że wyciągnę z niej wnioski :-)

TlicTlac komentarzy: 601929.01.2017, 21:48

@ Fabri4

ale nikt Ci nie układa życia ;D

po prostu wyrażają swoje opinie, a, że wiele jest negatywnych.. to już inna sprawa;

ot takie porównanie mi wyszło; Ci, których tam oglądasz z gierek tak samo na tym zarabiają, co Ci wszyscy, co pracują nad "szatą graficzną" bajek czy jak kto woli anime.
Nie powiedziałem, że jest to złe, tylko zawsze można by lepiej spędzić czas, ja np. go teraz marnuję, pisząc coś, co prawdopodobnie do Ciebie nie dotrze, bo już wcześniejszy post to pokazał, że sobie ubzdurałeś, że ktoś Ci życie chce układać :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.01.2017, 21:48

Takie pytanko mam do was koledzy od NBA.Jak Westbrook będzie chciał już odejść z OKC, to w jakiej drużynie byście go widzieli?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.01.2017, 21:48

@polandblood: Jak już pisałem - nie lubię w ogóle koszykówki. Oglądałem mecze Polaków na Eurobaskecie i na olimpiadzie. Jeśli chodzi o NBA widziałem w życiu 2 mecze - Spurs vs Dallas i niedawno Clippers vs Miami(Speights dobry ziomek). Dzisiaj oglądam trzeci mecz z powodu braku zajęć.

Qarol komentarzy: 1450229.01.2017, 21:43

Skoro koszykówka, to może jakieś typy na nocny kuponik?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.01.2017, 21:40

Wahington będzie jeszcze na 1. miejscu na wschodzie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.01.2017, 21:39

A właśnie szanowni e-koledzy. Komu w NBA kibicujecie i jakich drużyn nie lubicie/gardzicie/życzycie porażki?

Gunner

Nikt mi nie będzie życia układał ziomuś :-)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.01.2017, 21:37

Ciekawe jak Russ pociągnie serie 3D bez Kantera.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 129.01.2017, 21:37

Mogłem jednak znokautować...

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.01.2017, 21:36

Fabri
Prosze Cię, skończ już.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.01.2017, 21:36

Nudzi, bo LAC dostaje nawet od 76ers mihihi. Inna sprawa, że PO to inny wymiar emocji.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5029.01.2017, 21:35

TlicTlac

No wygłupiłeś się bo porównałeś oglądanie gier komputerowych o prawdziwe pieniądze do oglądania seriali animowanych. Ale i tak najśmieszniejsze jest to że ktoś chce komuś życie układać i narzucać co ma oglądać a czego nie :-)

Vendeful komentarzy: 236829.01.2017, 21:34

Gunner012
A ja nigdzie nie napisalem,ze ma cos wspolnego (i rowniez nigdzie,ze nie ma)
Kazdy ma jakies Hobby,lubi cos robic.
Jeden wchodzi na szczyty gorskie, drugi pije piwo pod blokiem.Jestem pewny,ze kazdy z nas robi mnostwo niepotrzebnych i bezsensownych rzeczy.
Pytanie czy takie osoby ktorym to przeszkadza tu na forum,jak widza setki bezsensownych rzeczy na ulicy to podchodzą i mowią "ej sluchaj,po co to robisz?to nie ma sensu".Mysle ze nie,zwyczajnie zachowują to dla siebie.ale nie tu,w internecie.Tu mozna wszystko

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.01.2017, 21:34

15/16*

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.01.2017, 21:33

Teraz akcja odwetowa fanów koszykówki :)

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 129.01.2017, 21:33

Słowo klucz na dzisiaj, to 'dystans'.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.01.2017, 21:33

mistiqueAFC
Nokautu być nie powinno. Za to Irving w potężnej formie (może nawet tej z PO 16/17). A OKC dziś smallballem, bo nie Kanterowi odwaliło. Tym lepiej.

Qarol komentarzy: 1450229.01.2017, 21:33

@Kanonier204

Nie lubię, ale akurat ten komentarz to trolling ; D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.01.2017, 21:33

Z nudów nawet ja, antyfan koszykówki, odpalę stream z meczem Cleveland vs Oklahoma i może chociaż obejrzę dwie pełne kwarty.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.01.2017, 21:32