Pogrom w 4. rundzie FA Cup! Soton 0-5 Arsenal

Pogrom w 4. rundzie FA Cup! Soton 0-5 Arsenal 28.01.2017, 19:38, Łukasz Wandzel 1104 komentarzy

Kolejna runda FA Cup za nami. Okazuje się, że ekipa Claude'a Puela nie zaskoczyła Kanonierów dobrą grą. Zazwyczaj sprawiała, że londyńczycy mieli ciężki orzech do zgryzienia, ale nie tym razem. Mieliśmy do czynienia ze świetną postawą Arsenalu, który z wielkim zapałem dążył do zdobywania kolejnych goli i jednocześnie nie stracił żadnego. Prawdziwy pokaz swoich umiejętności zaprezentował Danny Welbeck, dając do zrozumienia, że już dawno zapomniał o kontuzji. Anglik zanotował dzisiejszego wieczora dwa trafienia oraz asystę. Był prawdziwym bohaterem pierwszej połowy. Musiał jednak ustąpić Theo Walcottowi, który zdobył hat-tricka. Niespodziewany udział w zabawie wziął Alexis Sanchez, pojawiając się na murawie w drugiej połowie. Chilijczyk z wielkim zaangażowaniem wszedł w mecz i tuż po wejściu zaliczył jedną asystę, by przed ostatnim gwizdkiem arbitra popisać się kolejną. Siedzący na trybunach Arsene Wenger mógł poczuć się jak uszczęśliwiony kibic, ponieważ jego drużyna awansowała dalej, czego dokonała w świetnym stylu.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Ospina – Bellerin, Mustafi, Holding, Gibbs – Oxlade-Chamberlain, Maitland-Niles – Walcott, Reine-Adelaide (72' Iwobi), Lucas – Welbeck (65' Alexis).

Southampton: Lewis – Martina, Gardos, Stephens, McQueen – Reed, Clasie, Hojbjerg – Sims, Isgrove (64' Tadić), Long (65' Redmond).

Z początku co raz widać było próbę skonstruowania akcji po stronie Arsenalu. Godny podziwu był też zapał wśród młodych zawodników, którzy z zaangażowaniem i lekkością dążyli do umieszczenia piłki w siatce Lewisa. Gra Kanonierów mogła się podobać, byli raczej jedyną drużyną, która atakowała. Nie mogli jednak wypracować gola przez pierwszy kwadrans. I tylko przez pierwszy, ponieważ dokładnie w 15. minucie na listę strzelców wpisał się nie kto inny jak Danny Welbeck. Anglik popisał się świetnym wykończeniem, zasługującym na uznanie, ale jeszcze bardziej warto pochwalić Lucasa Pereza. Hiszpań odznaczył się sprytną asystą. Letni nabytek Arsenalu zaskakuje wszystkich, prezentując się znacznie lepiej jako skrzydłowy niż klasyczna dziewiątka.

Rezultat 1-0 nie widniał na tablicy wyników zbyt długo, ponieważ... Danny Welbeck postanowił podwyższyć prowadzenie kilka minut później. I tym razem zachował się jak prawdziwy lis pola karnego. Pierwsze przyjął dalekie podanie od Chamberlaina, by następnie nie dać się dwóm obrońcom i wykończyć akcję. Bezpieczny wynik nie zaspokoił londyńczyków, którzy jeszcze przed przerwą dołożyli kolejne trafienie. Zaliczył je Walcott, ale bohater pierwszych 45. minut, Danny Welbeck, również nie pozostał przy nim bez udziału, gdyż to on wyłożył piłkę strzelcowi.

Druga połowa mogła nieco zawieść kibiców obserwujących spotkanie na St Mary's Stadium. Było znacznie nudniej ze względu na mniejszą aktywność Arsenalu w ofensywie. Ale kto dziwiłby się drużynie wygrywającej już trzema bramkami i mającej zwycięstwo w kieszeni. Tym bardziej dziwi fakt zmiany dokonanej w drużynie The Gunners w 65. minucie. Zrozumiałe może być zejście Danny'ego Welbecka, choćby z troski o jego zdrowie, ponieważ Anglik po kontuzji nie rozegrał jeszcze więcej niż paru minut w pojedynczym meczu. Natomiast całkowicie zdumiewające jest wejście, w praktycznie wygranym starciu, Alexisa Sancheza.

Jak widać, Chilijczyk nie ma zamiaru się oszczędzać i pragnie wspomagać swój zespół w ofensywie, nawet przy wysokim prowadzeniu. Tak czy inaczej, nie można odmówić mu wpływu na grę zespołu. Alexis już cztery minuty po wejściu zaliczył asystę przy drugiej bramce Walcotta. Z kolei w 84. sprawił, że Theo mógł cieszyć się z hat-tricka. Tym samym ustalił wynik meczu. Nie zapowiadało się na taki pogrom: 5-0 dla Arsenalu na stadionie przeciwnika!

W samej końcówce spotkania szanse na podwyższenie rezultatu miał jeszcze Lucas Perez. Hiszpan nie poradził sobie jednak w sytuacji sam na sam z golkiperem Southamptonu. Mimo wszystko, należą mu się gratulację za udany występ, ponieważ dał pokaz swoich umiejętności, m.in. zaliczając asystę. Na uznanie zasługują także, a raczej przede wszystkim, Welbeck i Walcott, którzy na pewno nabiorą więcej pewności siebie dzięki dzisiejszym trafieniom. Cóż, nie można nie uznać klasy Alexisa, który właściwie nie wiadomo po co wszedł na boisko, ale wspomógł zespół w dobiciu rywala. To zapewne też dobry mecz dla Davida Ospiny. Kolumbijczyk nie puścił gola, co dobrze świadczy o nim i defensywie Arsenalu, choć często widać było niezgrabne zachowania, kiedy chodziło o zażegnanie niebezpieczeństwa. Koniec końców Arsenal strzelił aż pięć goli i nie stracił żadnego, a zapowiadało się na trudne spotkanie z drużyną Claude'a Puela, która niejednokrotnie sprawiała wielki kłopot Arsene'owi Wengerowi i jego zawodnikom.

FA CupRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.01.2017, 20:27

Pewne zwycięstwo Monaco.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.01.2017, 20:25

Też postawiłem m.in. na Monaco, ale oczywiście Anderlecht, grając cały mecz w przewadze musiał to popsuć.

DexteR_000 komentarzy: 764329.01.2017, 20:24

Gunnersaurus
Jak grasz o 500.000$ to jednak jaakies emocje sa ;)

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5029.01.2017, 20:20

Jesteście zabawni, jak zwykle zresztą :-)

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102029.01.2017, 20:20

Siemka nie oglądałem wczoraj meczu tylko relacje.
Mam pytanie oceni mi ktoś zawodników za wczoraj kto jak zagrał.

Druga sprawa wiecie skąd pobrać gole z tego meczu ?

3rdpitch komentarzy: 456729.01.2017, 20:17

Jest tu jakiś Kanonier, który ogarnia rachunkowość?

Sparku komentarzy: 340229.01.2017, 20:17

Jak tak się patrzy na skład PSG to niby dobry ale szału nie ma

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.01.2017, 20:15

Takie wysokie kursy na Sociedad i Monaco, a przy obecnej formie i kontuzajch Królewskich to tam niespodzianki bym nie wykluczał. Za to Monaco jest na tę chwilę stabilniejsze od PSG (nie chcę używać słowa lepsze). + Paryżanie bez Verattiego.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190929.01.2017, 20:11

Jak można oglądać ludzi grających na kompie. Chyba się starzeję

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.01.2017, 20:07

@Fabri4: Headshot Pashy > Wygrana z Tottkami

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.01.2017, 20:06

Fabri4
Sorry, ale nie porównuj gierki do Arsenalu.

lays komentarzy: 3987129.01.2017, 20:06

qarol

+1

Qarol komentarzy: 1450229.01.2017, 20:05

Oglądanie jak ktoś gra w grę nigdy nie da takich emocji co oglądanie poważnych zawodów sportowych.

PietrasM komentarzy: 250029.01.2017, 20:05

Szczęsny wpuścił dzisiaj 3 bramki, ale nie miał za wiele do powiedzenia.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5029.01.2017, 20:02

Myślicie że oglądanie Arsenalu to niesamowite emocje, podwyższone ciśnienie? To polecam mecze Virtusów w CS:GO. omg

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976229.01.2017, 19:55

W sumie mądra decyzja, u siebie z Palermo Insigne i Mertens i tak zrobią młyn a Milik chce być gotowy na 100%,
Dajcie znać jak będzie wiadomo co z Özilem, Ramseyem, Coquelinem i Elnenym w sprawie tych ich kontuzji

mitmichael komentarzy: 4924329.01.2017, 19:49

@Piotrek95
Podobno to decyzja samego Milika.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976229.01.2017, 19:49

Tak jest, Elneny kontuzja łydki, nie ma go nawet na ławce w dzisiejszym meczu, ciekawe jak poważna to sprawa

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976229.01.2017, 19:43

Dzisiaj w Napoli nawet na ławce nie ma Milila, nie chcą ryzykować

AlexVanPersie komentarzy: 806429.01.2017, 19:41

Lucas wygląda na baaardzo inteligentnego piłkarza.

Podania do Dannego palce lizać.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.01.2017, 19:40

Arsenal's Mohamed Elneny has picked up a calf injury that will rule him out of Egypt's AFCON quarter-final Vs Morocco tonight.

Nasi pomocnicy mają jakiś zsynchronizowany i połączony mechanizm autodestrukcji i ktoś go niechcący wcisnął?

Armata500 komentarzy: 4373 newsów: 13029.01.2017, 19:39

@MarcinMotyl

No to chyba sam sobie odpowiedziałeś jak zagrał Perez, jeśli miał udział przy 4 z 5 goli jakie padły.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.01.2017, 19:37

MarcinMotyl; dobrze, problem w tym że jego zaangażowanie w grę w defensywie jest podobne to tego Mesuta, czyli niemalże zerowe.

MarcinMotyl komentarzy: 163729.01.2017, 19:30

Jak wczoraj zagrał Lucas Perez? Kurde podoba mi się ten gość szkoda że mało szans w lidze dostaje, nie oglądałem wczoraj meczu, ale patrze na bramki teraz to na 5 goli przy 4 miał udział

Sparku komentarzy: 340229.01.2017, 19:26

afc4life
no ja mam 450 do wyciągnięcia więc dzisiaj ostro kibicuje Monaco

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 629.01.2017, 19:24

Rumours from the British press: Arsenal have held "advanced talks" with Allegri over the managerial position. Source: Sunday Express.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.01.2017, 19:13

Renatka wczoraj bardzo dobrze. Powinien na stałe zostać przesunięty do pomocy. Na skrzydle brakuje mu przyspieszenia.

DexteR_000 komentarzy: 764329.01.2017, 19:12

Lays
Ktos tu zyje w swoim swiecie

BarcArsenal komentarzy: 135329.01.2017, 19:09

Ktoś jakiś kupon stawia na jutro/pojutrze?

GallAnonim komentarzy: 44329.01.2017, 18:39

Mourinho zmienił bez powodu w 80 minucie bramkarza xD Fajnie bo daje zadebiutować dzis drugiemu wychowankowi

mitmichael komentarzy: 4924329.01.2017, 18:39

Bastian Schweinsteiger jaka brameczka :)

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 229.01.2017, 18:38

Już powoli odczuwam napięcie przed meczami z Chelsea i Bayernem.

Dominik11 komentarzy: 2023329.01.2017, 18:34

Daily Express: "Arsenal está en avanzadas negociaciones con El DT de Juventus, Max Allegri, para que se convierta en el sucesor de Arsene Wenger".

afc4life komentarzy: 478329.01.2017, 18:31

To Ozil umie się cieszyć no popatrz.

Sparku
Za 5 tylko :D stowa do wygrania bo dolozylem bramki Igly, Dzeko i Suareza.

lays komentarzy: 3987129.01.2017, 18:31

Jeff zagrał wczoarj super? XD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.01.2017, 18:22

Nie pamiętam, żeby Ozil cieszy się tak po jakimkolwiek zwycięstwie Arsenalu. Piszę poważnie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.01.2017, 18:16

La Lidze jak w lesie. Goal-line technology działa w EPL już 4. sezon. W Bundeslidze i ogórkowej Ligue 1 już 2. sezon. Czy to jest poważna liga?

AVP
Jeff faktycznie na bardzo dużym luzie zagrał i ładnie przez niego akcje przechodziły, ale powinno być go "więcej" na boisku i powinien trochę lepiej grać w defensywie, żeby myśleć o pierwszym składzie. Niby parę razy pogonił przeciwnika, ale to jeszcze nie to.

AlexVanPersie komentarzy: 806429.01.2017, 18:06

Jeff zagrał super, pokazał wreszcie ten wielki talent, super podania i wiele fajnych kiwek.
Zaskoczył mnie, bo ostatnio nie mógł się odnaleźć na boisku w meczach, które grał.

A tu wprowadzał dużo spokoju i rytmu w linię pomocy. Ładnie piłka przez niego chodzi, znacznie więcej spokoju ma w sobie niż Ox, który też wiele dobrych pasiw dał w meczu.

Maitland b.dobrze, solidnie, ale on grał DMa więc nie miał się popisywać.

Się małolaty biją o pierwszy skład, najs :)

Według mnie niedługo Jeffa możemy zobaczyć w jakimś ligowcu. Nie zdziwię się jak zacznie wchodzić za Iwobiego, Ramseya albo Xhakę niedługo na ostatnie 20 minut.

Jak znam Wengera to już zaczyna w tym kierunku kombinować.

Sparku komentarzy: 340229.01.2017, 18:05