Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City

Pokaz bezsilności: Arsenal 0-3 Man City 01.03.2018, 21:53, Łukasz Wandzel 1323 komentarzy

Kiedy Arsenal w trakcie sezonu przegrywa ważne spotkanie, Arsene Wenger zawsze ma do powiedzenia, że najważniejszą rzeczą jest to, aby odpowiedzieć na porażkę w kolejnym spotkaniu. Tak się składa, że Kanonierzy nie ręczą za słowa francuskiego menedżera swoją postawą na boisku. W niedzielę zostali rozbici przez Manchester City w finale Carabao Cup, a tym razem, w rozgrywkach Premier League, z tym samym rywalem zagrali jeszcze gorzej. Ostatnio całe spotkanie przegrali 0-3, a teraz taki rezultat widniał na tablicy wyników już po 45. minutach. To oznacza, że znacznie szybciej niż poprzednio dali się zdominować. Kogo winić za taki (nie)obrót spraw? Wydaje się, że wielu wspomni w tym przypadku o szkoleniowcu Arsenalu, ale trzymając się jedynie boiskowych wydarzeń, należy wskazać na obrońców. Blok defensywny był odpowiedzialny w tym meczu za bramki stracone oraz te niezdobyte. Tym samym, zabił ten mecz jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. Londyńczycy jeszcze bardziej oddalili się od swoich bezpośrednich rywali w lidze, a jeżeli ich dyspozycja przerodzi się w dłużej trwający kryzys, trudno będzie im wróżyć przejście przez wiele etapów Ligi Europy.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Kolasinac - Ramsey, Xhaka - Mchitarian, Özil, Welbeck - Aubameyang.

Manchester City: Ederson - Walker (71' Zinchenko), Kompany, Otamendi, Danilo - De Bruyne, Gundogan, D. Silva (86' Jesus) - Bernardo, Aguero (82' Toure), Sane.

Wyglądało na to, że ofensywa gospodarzy przez pierwszy kwadrans miała ochotę pograć w piłkę. Niejednokrotnie zagroziła Edersonowi i brakowało szczęścia, aby piłka wpadła do siatki chociaż raz. Ale przez kardynalne błędy kolegów z obrony okazało się, że nie mieli już o co grać. Mimo przewagi trzech bramek dla City, Arsenal próbował jeszcze powalczyć w ataku. Jednakże, jako że mecz był już przegrany po ponad półgodzinie, brakowało walki, zacięcia i starań, aby dokładnie dogrywać futbolówkę do partnerów.

W niecałe 20 minut, licząc od drugiego kwadransa, Obywatele wpakowali Cechowi trzy gole, jakby grali na własnym stadionie przeciwko małym dzieciom. Strzelanie rozpoczął w 15. minucie Bernardo Silva, ale to Leroy Sane pokazał obrońcom Arsenalu, jak łatwo można ich ograć. Najpierw omijał ich jak pachołki, a później dograł do swojego portugalskiego kolegi, który strzałem w stylu Arjena Robbena, z zejściem na lewą nogę, uderzył na bramkę i trafił do siatki.

Na 2-0 podwyższył David Silva po kombinacyjnej akcji swojego zespołu. Na jej końcu Sergio Aguero posłał świetną piłkę do Hiszpana, a ten popisał się znakomitym dryblingiem i minął Hectora Bellerina jak niedoświadczonego juniora. Wynik do przerwy, po kilku minutach, ustalił niekryty Leroy Sane. Kiedy piłkę w pole karne posłał jego partner z drużyny, młody Niemiec dopadł do piłki szybciej niż obrońcy Arsenalu i futbolówka niemal sama wpadła do bramki.

Uratować honor Kanonierów miał okazję Pierre-Emerick Aubameyang na początku drugiej połowy. Sędzia, pan Andre Marriner, zagwizdał przy faulu Nicolása Otamendiego na Mchitarianie w szesnastce Manchesteru City. Do strzału podszedł Gabończyk, ale chyba zbyt przewidywalnie uderzył dla Edersona, który wybronił jego uderzenie i nie dał gospodarzom szans nawet na jednego gola.

Trudno cokolwiek pisać o drugiej połowie meczu, kiedy to The Gunners byli kompletnie zrezygnowani, a podopieczni Pepa Guardioli już nic nie musieli. Mecz wygrali jeszcze przed przerwą, a jednak hiszpański menedżer Obywateli ciągle żył tym spotkaniem i krzyczał do swoich piłkarzy. Odmienną postawę prezentował Arsene Wenger, który najprawdopodobniej miał ochotę zapaść się pod ziemię. W tym przypadku postawy obu szkoleniowców odwzorowywały to, co działo się na murawie w drugiej połowie. Jedna ekipa grała w piłkę, a druga wyczekiwała końcowego gwizdka. Doczekała się nie tylko gwizdka arbitra, ale i gwizdów rozczarowanych

kibiców Arsenalu przebywających na stadionie.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Manchesterem City!

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450202.03.2018, 11:20

@malyglod:

A zatrudnienie prawdziwego trenera zamiast przebierańca?

malyglod komentarzy: 648802.03.2018, 11:16

1. Zakup 3 obrońców - Dwóch ŚO i PO i bramkarza
2. Zakup defensywnego pomocnika - np Ndidiego i rozgrywającego za Cazorlę.
3. Zakup przynajmniej jednego skrzydłowego.

Gofer999 komentarzy: 1468702.03.2018, 11:14

@Szogun: Mamy jakiegoś Afroamerykanina w składzie? ;D

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 302.03.2018, 11:08

@lucasnoline: No właśnie za tego totalnie bezproduktywnego nawet nie wiem kto to jest skrzydłowy,napastnik, pomocnik nazwijmy go Afroamerykaninem który snuje się po boisku wstawiłbym Jacka lub nawet Iwobiego któremu raz od wielkiego dzwonu coś wyjdzie ale tu będziemy musieli oglądać jak Welbeck łamie sobie nogi o linie pola karnego.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.03.2018, 11:08

1. Wenger Out, natychmiastowa konferencja prasowa, wytłumaczenie tym którzy nie wiedzą dlaczego taka decyzja, skandaliczne, aroganckie wypowiedzi, brak realnego wpływu na zespół, itd.
2. Kreonke Out, przy tym masa adnotacji przy sprzedaży, że dane osoby, nigdy nie kupią klubu, szczególnie amerykanie, którzy twierdzą że wojnę secesyjną wygrała Rosja, a na football mówią, soccer.
3. Bellerin Out, kolejna konferencja prasowa, ale na trybunie z kibicami, stawiam na środku Bellerina i tłumaczę dlaczego słowa o AFTV czyli kibicach wydający masę kasy na mecze, były skandaliczne, po czym oznajmiam, że sprzedaję go do Coco Jambo Warszawa za dwie piłki, a jeśli się nie zgodzi, gwarantuje, że do końca kontaktu nie znajdzie się w kadrze meczowej po czym dodaję, get your sh*t and get out.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.03.2018, 11:07

W sumie we Włoszech mógłby się zająć na poważnie modą ;D

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2018, 11:07

Co do serialowych nowości to oglądam zapowiedź Ghost Wars od Netflixa i już mi się klimat podoba.Będzie oglądane na dniach

Ranczomen komentarzy: 1233002.03.2018, 11:06

Arsenal are on course to finish with 61 points, their lowest total since 1994-95, and to concede 53 league goals, the most since 1983-84. Already conceded more league goals than in 14 seasons under Wenger.

lucasnoline komentarzy: 541602.03.2018, 11:01

@Szogun:

I tak Welbeck będzie latał po boisku. Na sto pro.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 302.03.2018, 11:00

Na Milan właściwie warto wyjść chyba fałszywą 9 bo i tak nie ma kogo na napadzie ustawić a zagęszczenie środka pola może przynieść lepsze rezultaty.

lucasnoline komentarzy: 541602.03.2018, 10:59

Beka beką, ale z Brighton nie ma opcji byśmy udupili.

grzegorz1211 komentarzy: 1030202.03.2018, 10:54

Najgorsze w meczu z Milanem jest że nie ma żadnego napastnika, no chyba że Wenger na Monreala postawi na ataku ;)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.03.2018, 10:53

Milan to nie CIty, ale Arsenal to Arsenal. Kiedyś jak zagraliśmy swoje rywal nie wychodził z własnej płowy, teraz jak zagramy swoje to nie ma po co wychodzić na drugą połowę.

lucasnoline komentarzy: 541602.03.2018, 10:52

Wywalić Steve Boulda, Arsene zaproponować rozwiązanie kontraktu po sezonie i zrobić coś w koncu z akademią, która leży i kwiczy u nas od tylu lat.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.03.2018, 10:50

4.50 na Milan z handi :D

grzegorz1211 komentarzy: 1030202.03.2018, 10:49

@illpadrino:
Milan to nie City

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.03.2018, 10:49

Ok, dostajecie wolną rękę i macie wpływ na każda strukturę Arsenalu. Od zawodników po sadzonki na Highbury Square. Trzy decyzje. Co by to było?

Szebson komentarzy: 351002.03.2018, 10:48

@kamilo_oo: 4:0 w plecy to jeden z bardziej optymistycznych wariantow.

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 102.03.2018, 10:46

Ludziska co myślicie o Illarramendim z Sociedad ?

@Qarol:

Dzięki , coś na pewno znajdę . Jak coś będę miał sam to się też podzielę.

Ostatnio jedynie mogę polecić Czarną Panterę. Jeden z lepszych Marvela.

malyglod komentarzy: 648802.03.2018, 10:24

Tylko że dysproporcja między MC a MU też jest kolosalna - 16 pkt.

Nie widzę tu sensu dyskutować o różnicach bo one są widoczne gołym okiem.
Można mówić o 30 pkt różnicy, o różnicy w bramkach czy ilości porażek.
Argumenty można mnożyć.

Nie jesteśmy klubem walczącym o mistrzostwo tylko o udział w LM. To jest nasz cel na koniec sezonu i z tego Arsene musi zostać rozliczony po jego końcu.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.03.2018, 10:18

@TurboGrosik: Koniec meczu, ale podczas meczu było podobnie.

If Arsene Wenger was manager of any other Top6 club in world football, he’d be gone after last night’s debacle.
WHY isn’t he being sacked?
What IS going on at Arsenal?
WHEN does this farce end?

30 points off the Premier League lead & 10pts off Top4... why are we even still debating Wenger’s future? Arsenal’s board need to do their bloody job, grow a pair & sack him. The time for ‘Arsene will leave when he wants to’ bullsh*t is over.

XandeR komentarzy: 968402.03.2018, 10:09

Najlepszym fragmentem meczu było jak kibice zaczęli śpiewać NaNaNaNaNaNaNa Ziruu w 43 minucie

Moczyknur komentarzy: 183102.03.2018, 10:08

@Nomad: jaki wpis jeśli można wiedzieć?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.03.2018, 10:06

@illpadrino: Serialowy rozkład jazdy.

youtube.com/watch?v=hsKsUsawU0k

Z ostatnich nowszych pozycji to oglądałem Seven Seconds. Nic wybitnego. Wiesz gdzie szukać profilu ma fw, jak coś cie zaciekawi to napiszę więcej.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2018, 10:02

@illpadrino: Pisałem pare dni temu, że teraz oglądam seriale historyczne :P
Obejrzałem Tudorów, wczoraj Grace i Grace (krótkie ale wciąga), wieczorem chyba odpalę Templariuszy lub Białą królową.Z nowości na ten moment nic nie oglądam.

Qarol komentarzy: 1450202.03.2018, 10:01

Obczaj sobie Orphan Black, fajny.

Moczyknur komentarzy: 183102.03.2018, 09:58

Czy ja dobrze słyszałem wczorajsze gwizdy gdy przy piłce były takie tuzy jak Bellerin czy Cech?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.03.2018, 09:57

Jakie aktualnie seriale polecasz albo masz na tapecie?

Ja się trochu zaciąłem i nie wiem co teraz jest grane. Czekam na ten kwietniowy ala sherlock holmes. :D

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 302.03.2018, 09:47

Impercis jest oplacany przez k.com za pisanie takich komentarzy żebyśmy sie z nim kłócili i nabijali wyświetlenia i hajs z reklam.

#niepotwierdzoneinfo

TurboGrosik komentarzy: 169402.03.2018, 09:45

Obnizac swoje zarobki by dalej sie upokarzac przez poltora roku z Wengerem? Trzeba byc masochista pomimo Jackowej milosci do Arsenalu.

TurboGrosik komentarzy: 169402.03.2018, 09:42

Czytalem plotki, ze OX moze Wilshere'a albo Ramseya namawiac na Liverpool :D:D:D Tlumaczy im, ze tam niby w koncu beda mogli rozwinac swoj potencjal. Jackowi konczy sie umowa juz z koncem tego sezonu tak? Jakos smiem watpic, ze podpisze go jeszcze za panowania Wengera gdzie panuje tu taki burdel.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189902.03.2018, 09:42

GDZIE ZNAJDĘ POPRZEDNIEGO NEWSA GŁÓWNEGO?!?!

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.03.2018, 09:40

Ederson obronił 5 rzutów karnych w całej swojej karierze. 2 z nich wykonywał Aubameyang.

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.03.2018, 09:37

The Real Football Factories mogę polecić każdemu na tej stronie i każdy będzie zachwycony.Piąty odcinek o kibolach w Szkocji i Glasgow jest az trochę przerażający.Szczena mi opadła jak zobaczyłem wojnę kibiców Rangers z Celtami po finale krajowego pucharu.Sceny rodem z bitwy z czasów średniowiecza

Peterdg komentarzy: 102.03.2018, 09:36

Nie chciałbym jakoś bronić Wengera, ale trzeba mu oddać, że zespół był dużo lepiej poukładany niż w finale. Wg. mnie w pierwszej połowie wcale nie graliśmy tragicznie i wyjątkowo nawet dałoby się na to patrzeć... gdybyśmy nie stracili 3 bramek. Po ostatniej się załamałem i szczerze drugą połowę oglądałem na pół gwizdka, ale też chyba była już gorsza w naszym wykonaniu. Obrona tradycyjnie dawała cyrkowe popisy, ale z przodu wcale nie było tak źle. I, o dziwo, znienawidzony przeze mnie Kszaka na plus.

Qarol komentarzy: 1450202.03.2018, 09:32

@Marzag:

Dobrze, że chociaż Giroud odszedł!

:D

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268302.03.2018, 09:25

Wygląda na to, że nawet jak poprowadzi nas Kubuś Puchatek to wszystko z goła się odmieni :)

Czekam na dzień sądu ostatecznego.. Ten wpis o potajemnym zebraniu napawa mnie optymizmem

malyglod komentarzy: 648802.03.2018, 09:20

Akurat wczoraj to mieliśmy trochę pecha a MC jest wyśmienity. U nas 3 strzały na bramkę i nic. U nich jeden i bramka. Są w formie sportowej i mentalnej. My nie.