Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham!

Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham! 14.03.2015, 16:57, 3396 komentarzy

Z uśmiechami na twarzach i z wielką radością wspominać będą pojedynek przeciwko West Hamowi United kibice Arsenalu. Ich ulubieńcy bez problemu pokonali rywala i zdobyli kolejne ważne punkty, które pomogą im w walce o czołową czwórkę. Największe pochwały należą się Olivierowi Giroudowi i Aaronowi Ramseyowi, ale dzisiejszy sukces to wynik postawy całego zespołu.

Przyjezdni walczyli dzielnie do utraty drugiej bramki. Ten cios całkowicie ich załamał i mimo dobrej postawy Songa czy Jarvisa, podopieczni Allardyce'a ponieśli wysoką porażkę. Kanonierzy natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (72' Cazorla), Özil (83' Flamini), Alexis (65' Welbeck) - Giroud

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Kouyate, Cresswell - Song, Noble (82' Nene), Nolan - Jarvis (75' Amalfitano), Downing - Sakho

W 5. minucie na szóstym metrze z futbolówką znalazł się Theo Walcott. Anglik, który powinien oddać szybki strzał, zawahał się i James Collins odebrał mu piłkę. Można dyskutować, czy była to czysta interwencja, ale na pewno gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na szybkiego gola.

Po niecałym kwadransie gry Alexis Sanchez oddał uderzenie głową na bramkę Adriana. Golkiper Młotów popisał się jednak dobrą interwencją i nie doszło do otwarcia wyniku.

W 22. minucie piękne podanie na wolne pole otrzymał Matt Jarvis. Skrzydłowy West Hamu posłał wrzutkę w pole karne, ale wolej Kevina Nolana został zatrzymany przez Ospinę. Coraz ciekawsze widowisko na Emirates!

Kilkanaście chwil później swoją akcję przeprowadzili Kanonierzy. Aaron Ramsey, bardzo aktywny w pierwszej połowie, podał futbolówkę do Girouda, jednak strzał Francuza z ostrego kąta był niecelny.

W 27. minucie Chambers dośrodkowaniem znalazł w szesnastce rywali Ramseya. Walijczyk uderzył z powietrza, ale Adrian zatrzymał go świetną paradą.

W 33. minucie Ramsey posłał piękną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik oddał bardzo słaby strzał i Adrian nie miał problemów z jego wybronieniem. Niedługo potem golkiper West Hamu interweniował po raz kolejny - sparował na rzut rożny uderzenie Alexisa.

W 36. minucie Sanchez otrzymał pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik za faul na Adrianie.

Jeszcze przed przerwą The Gunners zmarnowali następną bardzo dobrą okazję. Najpierw Özil nie potrafił pokonać golkipera gości, a przy dobitce na pustą bramkę poślizgnął się Theo Walcott i jego strzał ciężko by opisać.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud daje wreszcie prowadzenie Arsenalowi! Mesut Özil zagrał cudownie po ziemi w pole karne, Aaron Ramsey ustawił futbolówkę francuskiemu snajperowi, a ten potężnym strzałem pokonał Adriana! 1-0!

Zaraz po tym trafieniu Chris Foy zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Matt Jarvis zagrał ze skrzydła w pole karne Ospiny. Kolumbijczyk doznał kontuzji przy interwencji, lecz po krótkim czasie podniósł się z murawy i zmiana okazała się niepotrzebna.

Zawodnicy Arsenalu pozwolili zepchnąć się do defensywy, jakby prowadzili różnicą trzech trafień, a nie jednym. Jarvis i Song wyróżniali się na tle kolegów, ale nie potrafili pomóc im doprowadzić do wyrównania.

W 59. minucie byliśmy świadkami niecodziennej zmiany. Sędzia główny, Chris Foy, nabawił się kontuzji i jego obowiązki musiał przejąć Anthony Taylor.

Dominacja gości trwała, a The Gunners nastawili się na kontrataki. Jeden z nich w 63. minucie zmarnował Mesut Özil, który niecelnie podawał do Girouda. Zaraz potem Welbeck wszedł na boisko za Alexisa.

W 72. minucie Santiago Cazorla pojawił się na placu gry. Hiszpan zastąpił nieskutecznego dziś Theo Walcotta. Sam Allardyce również postanowił dokonać małej roszady w składzie i za Matta Jarvisa wprowadził w 75. minucie Morgana Amalfitano. Niedługo później Diafra Sakho został ukarany żółtą kartką.

W 81. minucie Giroud i Ramsey znów znaleźli się w świetle reflektorów. Walijczyk zagrał do Francuza, ten od razu wykonał podanie zwrotne i zawodnik z "16" na plecach spokojnie podwyższył prowadzenie! 2-0!

Kolejne zmiany w obu ekipach: Nene za Noble'a, Flamini w miejsce Özila.

Cóż za wejście Flaminiego! Cazorla podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a Francuz wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości! West Ham na kolanach, Arsenal pokazuje klasę! 3-0!

Trzy minuty doliczone zostały do drugiej części spotkania. Zaraz po ich upłynięciu sędzia zakończył mecz, a piłkarze i kibice gospodarzy mogli świętować pewne zwycięstwo! natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

gunners007 komentarzy: 954316.03.2015, 22:09

Właśnie newsy w Top Gear są moim ulubionym punktem programu. Mam mnóstwo odcinków na dysku i dziesiątki razy włączam sobie od razu przewijając na wiadomości i ile razy bym nie oglądał zawsze mnie niesamowicie śmieszą. Uwielbiam humor tych 3 gości, dialogi pomiędzy nimi są najlepszą rzeczą w tym programie. Mogą testować coś całkowicie beznadziejnego, ale jak widzę, że będą to robić we trójkę lub w dwójkę (koniecznie z Clarksonem) to kupa śmiechu gwarantowana, oczywiście nie takiego banalnego bo aby go zrozumieć trzeba się wczuć znać ich i potrafić zrozumieć ich humor bo w większości nawiązują do rzeczy o których nie zainteresowany tematem polak nie ma pojęcia oraz wydarzeń z poprzednich odcinków czasem nawet z początkowych sezonów stąd też nie jest w stanie załapać o co im chodzi i z czego się śmieją.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.03.2015, 22:07

Ale mnie fejsbuk rozczarowuje, jak oni mogli mi poprzestawiać czat i już nie mam na górze osób z kim najczęściej rozmawiałem, co to ma być! Ma ktoś takie coś?

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 22:05

Nowy news :D

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52416.03.2015, 22:03

Jeszcze 45 minut i Roma zanotuje 5 remis z rzędu.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2216.03.2015, 22:02

Nowy news.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40016.03.2015, 22:02

Zapowiedź już na stronie ;)

karmel567 komentarzy: 346616.03.2015, 22:02

Co do jutrzejszego meczu, to obawiam się, że Monaco kompletnie zabije grę. Ustawią autobus w bramce i będą czekać na nasz ruch, a my prędzej czy później będziemy musieli się otworzyć, a przez to narazimy się na ich groźne kontry.
Trzeba dokonać cudu, ale dopóki piłka w grze to wszytko jest możliwe, trzeba wierzyć, a jeśli już odpadać to po walce do upadłego.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.03.2015, 21:58

fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/p480x480/10996020_10153086315448911_5373720010057729960_n.jpg?oh=47896760f9e73035144cf30a94719d52&oe=557A6347&__gda__=1437788862_c615aefbcd1fa7ceecbd0bfb429b38b6

Bedzie sie dzialo!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2015, 21:58

Jutro mecz, ale mam ciary na ciele. Nie mogę się doczekać!

tyson880 komentarzy: 1049616.03.2015, 21:57

A tymczasem w Holandii :

Nijmegen właśnie pokonało 7:0 czwartą drużynę w tabeli, ma 21 pkt-ów przewagi nad drugą i stosunek bramkowy 83-24. Z impetem wchodzą do ekstraklasy.

songoku95 komentarzy: 2348516.03.2015, 21:57

masz na myśli akcje jak zostawil swoje 911? Czy jakiś ich challenge?

AaronLieber27 komentarzy: 612716.03.2015, 21:57

Pytanie jak pomiescimy jutroi na boisku Cazorle, Ozila i Ramseya ?

Arsenalx3

W tym momencie w tabeli panuje taki ścisk, że ligę możemy zakończyć na 2 miejscu, ale równie dobrze na 7, także powinniśmy szanować 4 miejsce, bo ono jest ostatnią furtką do upragnionego raju.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 316.03.2015, 21:55

Songoku95
Hammond na rowerze poruszał się najszybciej po Londynie.

Arsenalx3 komentarzy: 118516.03.2015, 21:55

A w następnym nie pogardzilbym mistrzostwem ;d Co do letniego okienka jak myślicie kogo i na jaka pozycję Wenger będzie się starał kupić?

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 216.03.2015, 21:55

karmel
Ja za to liczę na remis w meczu Utd-LFC.

Bezpieczniejsze dla nas, bo mamy jeszcze mecze zarówno z United jaki Live.

Z United myślę, ze będzie remis, a z Liverpoolem boję się, ze przegramy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.03.2015, 21:55

Top Gear - Dacia Sandero
youtube.com/watch?v=QXi_aFK2r9Y

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 316.03.2015, 21:54

Paniu76
Top Gear jest genialny ;d ja nie rozumiem, jak komuś może się nie podobać.

Jeszcze to Top Gear news. 30 sekund o samochodzie, 5 minut ploteczek xD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.03.2015, 21:54

Bez Ramseya to ,nawet nie oglądam :p Aaron ma odpowiedni timing w wbieganiu w pole karne, co jest wpisane w DNA stylu Arsenalu.

songoku95 komentarzy: 2348516.03.2015, 21:53

a to nikt nie pamięta jak poloneza (?) przeciorali na dźwigu.
Ja najbardziej pamiętam za młodu wyścigi auta vs inne pojazdy lokomocji.

Arsenalx3 komentarzy: 118516.03.2015, 21:53

karmel567 > Ja to i tak wolę 2/3 miejsce, bo tego 4 mam już dość ;d

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 21:53

Arsenal

wykończenia mu brakuje i widać, że ma coś w psychice jeszcze, bo boi się powalczyć.

karmel567 komentarzy: 346616.03.2015, 21:51

Tak wam powiem szczerze, że w przypadku remisu lub porażki dzisiaj Live, za tydzień będę kibicował MU. Wtedy w przypadku naszego zwycięstwa z Newcastle, uciekniemy Liverpoolowi na 8-9pkt, i praktycznie zapewnimy sobie TOP4.

Chociaż w meczu Live- MU idealnym rezultatem jest chyba remis.

Arsenalx3 komentarzy: 118516.03.2015, 21:51

Ehh, szkoda tego Walcotta, czegoś mu brakuje po tej kontuzji.. ;/

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 21:50

Tylko mnie się ten Top Gear nie podobał?

Arsenalx3 komentarzy: 118516.03.2015, 21:49

Oby jak najszybciej wrócił, dobrze zapowiadający się zawodnik.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 316.03.2015, 21:49

Co do Top geara najlepszy materiał to był chyba test forda fiesty.

mic_now komentarzy: 218916.03.2015, 21:49

Ale Liverpool dziś słaby, nawet jednej składnej akcji nie zrobili jeszcze.

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 21:49

Dobrze, że Gnabry wrócił, chłopak ma ogromnego pecha z tymi kontuzjami.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2216.03.2015, 21:48

Oj Wenger ból głowy jutro będzie miał. Ozil, Santi, Ramsey Coq... kogo by tu desygnować. Nie wiem czy będzie się to opłacało, nie jestem taktykiem ale chciałbym takie coś:
Ospina- Bellerin - Kosa - Per- Nacho - Coq - Alexis - Ozil - Santi - Welbeck - Oli
4-1-4 imo najlepsze. Trzeba od początku wziąć sprawy w swoje ręce. Trzeba też uważać na kontry z drugiej strony. No zobaczymy od tego właśnie jest trener. Za to głownie mu płacą.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.03.2015, 21:48

Arsenalx3

Serge Gnabry ‏@SergeGnabry 25 min.25 minut temu
After not having trained for a few days as a measure of precaution I'm finally back with the team&fit as a fiddle!;-)

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52416.03.2015, 21:48

marz2
Jeśli się nie mylę to od lipca 2012.

Paniu76 komentarzy: 1246416.03.2015, 21:47

Właśnie, co z Gnabrym, znowu kontuzja?

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 216.03.2015, 21:47

Ciekawe co z Gignacem będzie. Kończ mu się kontrakt, a sezon ma dobry.

Mówi się o Dynamie, ale szkoda by go było do Rosji.
Niemcy, Anglia, Hiszpania.

Właśnie takie Swansea mogłoby uzupełnić lukę po Bonym, ściągając za darmo Gignaca, który lepszy jest od Gomisa.

Albo do CP Pardew go weźmie.

Myślę, że i Lukaku mógłby wygryźć, bo ten skutecznością nie grzeszy.

W każdym razie mógłby jeszcze spróbować swoich sił w dobrej lidze, a nie jechać do Rosji od razu.

Arsenalx3 komentarzy: 118516.03.2015, 21:46

Gnabry dalej kontuzja co nie? Wielka szkoda, bo naprawdę talent to on ma i to nie mały..

19TOMEK91 komentarzy: 156516.03.2015, 21:46

Ano właśnie.
Z dwojga złego chyba wolę Sancheza, a Theo na ew gonienie i szarże w ostatnich minutach. Chociaz...kto wie jak mecz bedzie przebiegał :P

zmeczenie wychodzi pomału, ale nie ważne ile biega wazne zeby madrze i na wage awansu ;)

Ozil tez "niby" malo biega, dopiero jak ludzie pod nos dostali statystyki to zauwazyli ze Niemiec wgl biega ;P

songoku95 komentarzy: 2348516.03.2015, 21:45

też u siebie na streamie macie ,,dokument sprzedaży"

marz2 komentarzy: 521916.03.2015, 21:43

simpllemann
To za ten sezon czy jakiś inny okres czasu?

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 716.03.2015, 21:43

To jest wlasnie Mignolet ;d wspaniały na lini fatalny na przedpolu

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.03.2015, 21:42

TOMEK
Pewnie zagra, ale szkoda. Walcott papra akcja, ale w większości jest to sytuacja dopiero gdy trzeba wykończyć, a Alexis często głupei straty ostatnio. A do tego nie biega tak dużo jak wcześniej i nie wraca do obrony. No ale z drugiej stroyn to kto miałby na tym skrzydle zagrać..

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52416.03.2015, 21:42

Akademie, które przyniosły największy zysk:

majo14 komentarzy: 68016.03.2015, 21:42

Dobrze by było jakby łabędzie strzelily cos przed przerwą , bo poźniej moze sie sytuacja odwrocic