Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham!

Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham! 14.03.2015, 16:57, 3396 komentarzy

Z uśmiechami na twarzach i z wielką radością wspominać będą pojedynek przeciwko West Hamowi United kibice Arsenalu. Ich ulubieńcy bez problemu pokonali rywala i zdobyli kolejne ważne punkty, które pomogą im w walce o czołową czwórkę. Największe pochwały należą się Olivierowi Giroudowi i Aaronowi Ramseyowi, ale dzisiejszy sukces to wynik postawy całego zespołu.

Przyjezdni walczyli dzielnie do utraty drugiej bramki. Ten cios całkowicie ich załamał i mimo dobrej postawy Songa czy Jarvisa, podopieczni Allardyce'a ponieśli wysoką porażkę. Kanonierzy natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (72' Cazorla), Özil (83' Flamini), Alexis (65' Welbeck) - Giroud

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Kouyate, Cresswell - Song, Noble (82' Nene), Nolan - Jarvis (75' Amalfitano), Downing - Sakho

W 5. minucie na szóstym metrze z futbolówką znalazł się Theo Walcott. Anglik, który powinien oddać szybki strzał, zawahał się i James Collins odebrał mu piłkę. Można dyskutować, czy była to czysta interwencja, ale na pewno gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na szybkiego gola.

Po niecałym kwadransie gry Alexis Sanchez oddał uderzenie głową na bramkę Adriana. Golkiper Młotów popisał się jednak dobrą interwencją i nie doszło do otwarcia wyniku.

W 22. minucie piękne podanie na wolne pole otrzymał Matt Jarvis. Skrzydłowy West Hamu posłał wrzutkę w pole karne, ale wolej Kevina Nolana został zatrzymany przez Ospinę. Coraz ciekawsze widowisko na Emirates!

Kilkanaście chwil później swoją akcję przeprowadzili Kanonierzy. Aaron Ramsey, bardzo aktywny w pierwszej połowie, podał futbolówkę do Girouda, jednak strzał Francuza z ostrego kąta był niecelny.

W 27. minucie Chambers dośrodkowaniem znalazł w szesnastce rywali Ramseya. Walijczyk uderzył z powietrza, ale Adrian zatrzymał go świetną paradą.

W 33. minucie Ramsey posłał piękną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik oddał bardzo słaby strzał i Adrian nie miał problemów z jego wybronieniem. Niedługo potem golkiper West Hamu interweniował po raz kolejny - sparował na rzut rożny uderzenie Alexisa.

W 36. minucie Sanchez otrzymał pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik za faul na Adrianie.

Jeszcze przed przerwą The Gunners zmarnowali następną bardzo dobrą okazję. Najpierw Özil nie potrafił pokonać golkipera gości, a przy dobitce na pustą bramkę poślizgnął się Theo Walcott i jego strzał ciężko by opisać.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud daje wreszcie prowadzenie Arsenalowi! Mesut Özil zagrał cudownie po ziemi w pole karne, Aaron Ramsey ustawił futbolówkę francuskiemu snajperowi, a ten potężnym strzałem pokonał Adriana! 1-0!

Zaraz po tym trafieniu Chris Foy zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Matt Jarvis zagrał ze skrzydła w pole karne Ospiny. Kolumbijczyk doznał kontuzji przy interwencji, lecz po krótkim czasie podniósł się z murawy i zmiana okazała się niepotrzebna.

Zawodnicy Arsenalu pozwolili zepchnąć się do defensywy, jakby prowadzili różnicą trzech trafień, a nie jednym. Jarvis i Song wyróżniali się na tle kolegów, ale nie potrafili pomóc im doprowadzić do wyrównania.

W 59. minucie byliśmy świadkami niecodziennej zmiany. Sędzia główny, Chris Foy, nabawił się kontuzji i jego obowiązki musiał przejąć Anthony Taylor.

Dominacja gości trwała, a The Gunners nastawili się na kontrataki. Jeden z nich w 63. minucie zmarnował Mesut Özil, który niecelnie podawał do Girouda. Zaraz potem Welbeck wszedł na boisko za Alexisa.

W 72. minucie Santiago Cazorla pojawił się na placu gry. Hiszpan zastąpił nieskutecznego dziś Theo Walcotta. Sam Allardyce również postanowił dokonać małej roszady w składzie i za Matta Jarvisa wprowadził w 75. minucie Morgana Amalfitano. Niedługo później Diafra Sakho został ukarany żółtą kartką.

W 81. minucie Giroud i Ramsey znów znaleźli się w świetle reflektorów. Walijczyk zagrał do Francuza, ten od razu wykonał podanie zwrotne i zawodnik z "16" na plecach spokojnie podwyższył prowadzenie! 2-0!

Kolejne zmiany w obu ekipach: Nene za Noble'a, Flamini w miejsce Özila.

Cóż za wejście Flaminiego! Cazorla podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a Francuz wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości! West Ham na kolanach, Arsenal pokazuje klasę! 3-0!

Trzy minuty doliczone zostały do drugiej części spotkania. Zaraz po ich upłynięciu sędzia zakończył mecz, a piłkarze i kibice gospodarzy mogli świętować pewne zwycięstwo! natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: źrodło: własne
Arsenalx3 komentarzy: 118516.03.2015, 20:18

Podziwiam was, mogliście normalnie, w spokoju obejrzeć mecz, a ja w tym momencie od 4 dni w szpitalu leżę, bo miałem niedobor potasu, w dodatku zapalenie trzustki.. Ale macie fajnie.. ;(

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.03.2015, 20:17

Jutro Monaco pewnie postawi autobus i wyjdą w środku pola 2x DMF (Kondogbia/Toulalan/Fabinho) + B2B (Moutinho). Bez aktywnych skrzydeł nic nie ugramy.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30916.03.2015, 20:17

Yuherowa
Zalecam wziąć tabletkę za obniżenie ciśnienia lub wylogować się, bo możesz wylecieć stąd tak szybko, jak się tu pojawiłaś.

Ashburton komentarzy: 450216.03.2015, 20:16

Jak by się tak dobrze zastanowić, to każdy homo sapiens ma tyle samo otworów w ciele.

mitmichael komentarzy: 4924316.03.2015, 20:16

Thierry Henry: problemem Manchesteru United jest Van Gaal

"Legendarny" napastnik Arsenalu, Thierry Henry nie wierzy, by Manchester United zdołał zakwalifikować się do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Dlaczego? Z powodu trenera Louisa van Gaala. Były reprezentant Francji uważa, że pod wodzą Holendra Czerwone Diabły wciąż nie znalazły odpowiedniej formy.

- Ludzie cały czas powtarzają mi, że w Manchesterze United niebawem wszystko w końcu się ułoży. Po 28 meczach w Premier League nadal na to czekam, a czas nie stoi w miejscu. Wygląda to tak, jakby piłkarze się męczyli i mieli problemy ze zrozumieniem nowej taktyki - mówił w rozmowie z "The Sun" Henry.

- Problemem jest sam Van Gaal. Chociaż to znakomity menadżer ze wspaniałym dorobkiem, to wydaje się, że nie potrafi odnaleźć najlepszego ustawienia dla swojego zespołu. Na początku sezonu nie miałem wątpliwości, że United wrócą do Ligi Mistrzów. Teraz wskazałbym na Chelsea, Manchester City, Arsenal i Liverpool - zakończył były gracz Kanonierów.

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 20:16

@AaronJamesRamsey
Dziwisz się? Obadaj posty gościa pod tobą.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.03.2015, 20:15

Yuherowa
Nie musisz od razu mnie obrażać. Tylko zdziwiło mnie nagłe przybycie kilku kobiet. Nie jest rzeczą codzienną, dla mnie, widywanie kobiet na portalach o piłce nożnej

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.03.2015, 20:13

To ze masz dziurę między nogami nie czyni cie kobieta :) trzeba nauczyć się zachowywać z klasą dziecko.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.03.2015, 20:13

Nie no cieszę się bardzo, żeby nie było, tylko pewnie zaraz zrazi je tutejszy klimat. Przetrwają tylko najsilniejsi.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11716.03.2015, 20:13

Nikt składu LFC nie dodał?

Mignolet - Can, Skrtel, Sakho - Lallana, Henderson, Allen, Moreno - Coutinho, Sturridge, Sterling

Przypominam, ze mecz za chwilę :D

grand92 komentarzy: 793716.03.2015, 20:13

Janikk

dokładnie. raz że tracą oglądalność , dwa muszą płacić odszkodowanie stacjom które wykupiły prawa do transmisji a z tego co wiem transmitują ich ponad 100 państw które łącznie bulą za to ponad 150 mln funtów więc BBC mimo że ma hajsu , może się w tej sytuacji nie wypłacić

Novazzy komentarzy: 351016.03.2015, 20:13

@Simple Ja też.
Ogólnie mało siedze w TV.
Mecze nasze , troche LM , BPL , Downton Abbey i tyle.
Za to na kompie siedze i napieprzam łuczników w TW2

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 20:12

Jeśli ci to przeszkadza, bo nie preferujesz płci przeciwnej, to w Polsce lepiej się nie ujawniaj, bo jeszcze cię ukamienują.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 20:11

Ajr
Zgadza się. Przychodzą koloniami.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11716.03.2015, 20:10

danielosik---> To my w takim razie jesteśmy ciency jak nić dentystyczna.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 20:10

Grande
A coś mi sie przewinęło wczoraj. Jakaś Polska stronka BBC.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.03.2015, 20:09

Był nalot kibiców czelsi, był nalot kibiców United, byli i grupowo kibice live. Teraz jest nalot kobitek?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 20:09

Grane
Swoją drogą ładną sumkę dostaje BBC za top gear. Teoretycznie Clarkson ma ich w dłoni, bo to by oznaczało miliardowe straty, gdyby transmisja została totalnie wstrzymana.

maciekbe komentarzy: 1245816.03.2015, 20:09

@Grand dlatego mówię, BBC potrzebuje Clarksona i pewnie się w końcu dogadają. A sam Jeremy powinien mieć na względzie swoich fanów, schować swoje ego do kieszeni i zgodzić się na jakieś oficjalne przeprosiny i jedziemy z tematem.
Idę biegać będę później jak coś

michalm1 komentarzy: 702016.03.2015, 20:08

Scenariusz jest taki :

Poczatek spoktania, huragonowe ataki Kanonierow, faulowany jest Ramsey w sytuacji sam na sam - czerwona kartka i rzut karny ktory na gola zamienia Cazorla. W drugiej polowie Alexis zdobyl gola bezposrednio z rzutu wolnego. 80 minuta i juz 3-0 dla Arsenalu bramke zdobywa Giroud po dosrodkowaniu Ozila z rzutu roznego. Na ostatnie 10 minut wchodzi za zmeczonego Ozila czlowiek od zadan specjalnych - Flamini. Monaco urazone utrata awansu przystepuje do natarc. Pilke z lini bramkowej wybija nie kto inny jak Flamini i tym samym ratuje zespol od straconej bramki. Arsenal sensacyjnie awansuje do cwierfinalu Ligi Mistrzow !

grand92 komentarzy: 793716.03.2015, 20:08

Janikk

oficjalny fan page ?

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 20:07

@Hans_Zimmer
Jak każdą kobietę będziesz tak traktował, to nie przelecisz nawet nieletniej kuzynki w śpiączce.

grand92 komentarzy: 793716.03.2015, 20:06

simpllemann

wiesz mimo że akurat jest program o autach to schodzi na boczny tor przy ich poczuciu humoru , szczerze polecam

maciekbe

jak to ktoś napisał na internetach :D "skoro Clarkson uderzył producenta sprawa jest jasna : trzeba zwolnić producenta :D "

wiesz jak dla mnie Clarkson jest osobą którą rozsławia BBC , ja np tylko i wyłącznie dla Top Gear podwyższeł sobie pakiet w kablówce i podejrzewam że takich osób na świecie jest mnóstwo więc BBC ma dzięki niemu oglądalność nieadekwatnie większą niż ilość problemów przysparzanych przez niego

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.03.2015, 20:05

Gibbs jest też lepszy 1 na 1 i ma w sobie więcej ze skrzydłowego (bo nim kiedyś był).

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 20:04

TopGear wraca na ekrany, z tego co pisze ich profil na fb

lays komentarzy: 3987116.03.2015, 20:04

Śmieszne jest to, że trafiliśmy Monaco, każdy liczył w końcu na awans, a nasi zagrali jak ostatnie patafiany.

Dzisiaj cieszylibyśmy się i to bardzo, gdybyśmy nie zawalili 1 meczu.

Blisko 2 miejsca w lidze, półfinał FA CUP po pocisnieciu MU, 1/4 LM, a tak? Znowu to co przerabiamy co roku, co roku wierze i co roku sie zawodze :P ALe wiary mi nikt nie zabierze i bede wierzył dalej, choć jest to bardzo trudne zadanie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2015, 20:04

Monaco jest cienkie jak sik pająka.

Mihex komentarzy: 2360416.03.2015, 20:04

Arsenal FC ‏@Arsenal 47 min.47 minut temu

#Arsenal Under-21s to play Blackburn Rovers: Macey, Smith, Ajayi, O’Connor, Bola, Kamara, Maitland-Niles, Zelalem, Jebb, Iwobi, Mavididi

Brak Bielika i Gnabryego trochę dziwi.

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.03.2015, 20:04

yuherowa by koledze zrobiła dobrze na złamane serce a nie się z niego śmiejesz.

grand92 komentarzy: 793716.03.2015, 20:03

FabsFan

odcinki specjalne są genialne szczególnie ten jak jechali jako 3 mędrcy i ten w Stanach jak ich zaatakowali Amerykanie

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52416.03.2015, 20:02

No to dobrze, że nie tylko ja.

grand92
W ogóle.

FabsFAN
Nie kręci mnie motoryzacja, więc to pewnie dlatego.

maciekbe komentarzy: 1245816.03.2015, 20:02

@grand jeśli faktycznie uderzył producenta to to nie jest taka znowu błahostka. Nie pomaga też fakt, że Clarkson jakiś czas temu sprzedał swoje 30% udziału w TG.
Prawda jest taka, że BBC potrzebuje Clarksona i wydaje mi się, że TG wróci na święta pod koniec roku.

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.03.2015, 20:02

Jutro wygramy milion do zera bo Monaco Jest słabe.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.03.2015, 20:01

lays, Gibbs bardziej wypoczęty, a tu będzie trzeba zasuwać od jednej połowy do drugiej przez 90 minut.

lays komentarzy: 3987116.03.2015, 20:01

simpll

Ja też

lays komentarzy: 3987116.03.2015, 20:00

maciek

Jakby był zdrowy to również by go nie było. Nie ma co się oszukiwać, w hierarchii:

Ozil,Ramsey,Cazorla > Rosa

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.03.2015, 20:00

Witam panowie, mam pytanko. Znacie jakąś stronkę gdzie można szybko i za darmo wygenerować sobie CV ?

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11716.03.2015, 20:00

pauleta---> Ja taki jak ty, ale Nacho za Gibbsa.

Ondek komentarzy: 2716.03.2015, 19:59

Witam, jestem kibicem Arsenalu od 10 lat, śledzę kanonierzy.com od 4 lat, zazwyczaj mało komentuje, częściej czytam wasze komentarze, ale dziś przed takim mecze jak ten jutro muszę to napisać. Chłopaki nigdy się zako****cie, a zwłaszcza w zajętych dziewczynach, nie dajcie się nim omamić, zauroczyć ich urokiem. Nie ma nic żadnej gorszej choroby niż złamane serce.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11716.03.2015, 19:59