Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham!

Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham! 14.03.2015, 16:57, 3396 komentarzy

Z uśmiechami na twarzach i z wielką radością wspominać będą pojedynek przeciwko West Hamowi United kibice Arsenalu. Ich ulubieńcy bez problemu pokonali rywala i zdobyli kolejne ważne punkty, które pomogą im w walce o czołową czwórkę. Największe pochwały należą się Olivierowi Giroudowi i Aaronowi Ramseyowi, ale dzisiejszy sukces to wynik postawy całego zespołu.

Przyjezdni walczyli dzielnie do utraty drugiej bramki. Ten cios całkowicie ich załamał i mimo dobrej postawy Songa czy Jarvisa, podopieczni Allardyce'a ponieśli wysoką porażkę. Kanonierzy natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (72' Cazorla), Özil (83' Flamini), Alexis (65' Welbeck) - Giroud

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Kouyate, Cresswell - Song, Noble (82' Nene), Nolan - Jarvis (75' Amalfitano), Downing - Sakho

W 5. minucie na szóstym metrze z futbolówką znalazł się Theo Walcott. Anglik, który powinien oddać szybki strzał, zawahał się i James Collins odebrał mu piłkę. Można dyskutować, czy była to czysta interwencja, ale na pewno gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na szybkiego gola.

Po niecałym kwadransie gry Alexis Sanchez oddał uderzenie głową na bramkę Adriana. Golkiper Młotów popisał się jednak dobrą interwencją i nie doszło do otwarcia wyniku.

W 22. minucie piękne podanie na wolne pole otrzymał Matt Jarvis. Skrzydłowy West Hamu posłał wrzutkę w pole karne, ale wolej Kevina Nolana został zatrzymany przez Ospinę. Coraz ciekawsze widowisko na Emirates!

Kilkanaście chwil później swoją akcję przeprowadzili Kanonierzy. Aaron Ramsey, bardzo aktywny w pierwszej połowie, podał futbolówkę do Girouda, jednak strzał Francuza z ostrego kąta był niecelny.

W 27. minucie Chambers dośrodkowaniem znalazł w szesnastce rywali Ramseya. Walijczyk uderzył z powietrza, ale Adrian zatrzymał go świetną paradą.

W 33. minucie Ramsey posłał piękną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik oddał bardzo słaby strzał i Adrian nie miał problemów z jego wybronieniem. Niedługo potem golkiper West Hamu interweniował po raz kolejny - sparował na rzut rożny uderzenie Alexisa.

W 36. minucie Sanchez otrzymał pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik za faul na Adrianie.

Jeszcze przed przerwą The Gunners zmarnowali następną bardzo dobrą okazję. Najpierw Özil nie potrafił pokonać golkipera gości, a przy dobitce na pustą bramkę poślizgnął się Theo Walcott i jego strzał ciężko by opisać.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud daje wreszcie prowadzenie Arsenalowi! Mesut Özil zagrał cudownie po ziemi w pole karne, Aaron Ramsey ustawił futbolówkę francuskiemu snajperowi, a ten potężnym strzałem pokonał Adriana! 1-0!

Zaraz po tym trafieniu Chris Foy zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Matt Jarvis zagrał ze skrzydła w pole karne Ospiny. Kolumbijczyk doznał kontuzji przy interwencji, lecz po krótkim czasie podniósł się z murawy i zmiana okazała się niepotrzebna.

Zawodnicy Arsenalu pozwolili zepchnąć się do defensywy, jakby prowadzili różnicą trzech trafień, a nie jednym. Jarvis i Song wyróżniali się na tle kolegów, ale nie potrafili pomóc im doprowadzić do wyrównania.

W 59. minucie byliśmy świadkami niecodziennej zmiany. Sędzia główny, Chris Foy, nabawił się kontuzji i jego obowiązki musiał przejąć Anthony Taylor.

Dominacja gości trwała, a The Gunners nastawili się na kontrataki. Jeden z nich w 63. minucie zmarnował Mesut Özil, który niecelnie podawał do Girouda. Zaraz potem Welbeck wszedł na boisko za Alexisa.

W 72. minucie Santiago Cazorla pojawił się na placu gry. Hiszpan zastąpił nieskutecznego dziś Theo Walcotta. Sam Allardyce również postanowił dokonać małej roszady w składzie i za Matta Jarvisa wprowadził w 75. minucie Morgana Amalfitano. Niedługo później Diafra Sakho został ukarany żółtą kartką.

W 81. minucie Giroud i Ramsey znów znaleźli się w świetle reflektorów. Walijczyk zagrał do Francuza, ten od razu wykonał podanie zwrotne i zawodnik z "16" na plecach spokojnie podwyższył prowadzenie! 2-0!

Kolejne zmiany w obu ekipach: Nene za Noble'a, Flamini w miejsce Özila.

Cóż za wejście Flaminiego! Cazorla podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a Francuz wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości! West Ham na kolanach, Arsenal pokazuje klasę! 3-0!

Trzy minuty doliczone zostały do drugiej części spotkania. Zaraz po ich upłynięciu sędzia zakończył mecz, a piłkarze i kibice gospodarzy mogli świętować pewne zwycięstwo! natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: źrodło: własne
carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2015, 23:38

I w takich momentach sezonu najbardziej żałuje się głupio straconych punktów. Oddanie zwycięstwa w meczu ze Swansea, wyrównanie Skrtela w ostatnich minutach dogrywki na Anfield, remis z beznadziejnym Tottenhamem na ES..ech.

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:37

No to teraz New England ma kłopot. W 10tkę odrobić gola.

Mihex komentarzy: 2360415.03.2015, 23:37

Oho amerykańskie szejki coraz bliżej wygranej.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.03.2015, 23:37

Shelton 5 sekund na boisku i juz zalatwil czerwona kartke :D

lays komentarzy: 3987115.03.2015, 23:36

Wgl to jest pierwszy taki sezon od lat, gdzie trafiliśmy z formą w idealnym punkcie sezonu.

Zawsze pykaliśmy fajnie jesienią, a pozniej nagle zimą - urazy i coraz gorsza gra, strata punktów. Teraz mieliśmy słaby start... Obijaliśmy się ciągle o 6-8 miejsce... jak nie Arsenal, a jak juz zdobylismy 3 to od paru kolejek nie spuszczamy z tempa i gonimy czołówkę.

Szkoda fatalnej jesieni.

Czeczenia komentarzy: 1249815.03.2015, 23:34

Wyobrażam sobie, bo przecież... to już było :)

lays komentarzy: 3987115.03.2015, 23:34

terminarz united

Powiem Wam, że oni mają takie mecze, że aż szkoda mi typować bo wyjdę na typowego kibica, który ich nienawidzi, ale dla mnie taka jest prawda:

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2015, 23:34

Nie no, wszystko to optymistyczne gdybania, bardzo. Ale trzeba się też mieć na baczności, bo równie dobrze możemy wylądować na czwartym miejscu i walczyć o nie do końca, nie ma nic pewnego. Chociaż marne szanse na taki scenariusz, jesteśmy w gazie.

Mihex komentarzy: 2360415.03.2015, 23:34

Ajj Villa :D

Ramsey widać, że ma w sobie jeszcze przebłyski z zeszłego sezonu, ale po kontuzji nie ma co go forsować. Potrzebny jest jak tlen na resztę sezonu.

Maestro08 komentarzy: 133715.03.2015, 23:33

carlosV

nie wiem czy nie pobiłoby to wygranie ligi na WHL, bo teraz okoliczności inne :D

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:33

carlosV
OT albo WHL :)

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52415.03.2015, 23:32

nenek54
Szczerze mówiąc to nie wiem. Nie pomogę Ci.

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:32

youtube.com/watch?v=oJ5RxcNtZY8

Taka ciekawostka. G.Lineker i kupa.

Maestro08 komentarzy: 133715.03.2015, 23:32

Ja w Monaco postawiłbym na PO na Chambersa - fantastycznie radzi sobie w ataku, a potrzebujemy bramek.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2015, 23:32

Wyobraźcie sobie wygranie ligi na OT :D:D:D

lays komentarzy: 3987115.03.2015, 23:32

Jak udałoby się wyeliminowac Monaco to byłby to taki impuls.

Jesteśmy na fali, jaka szkoda, że nie pyknelismy tego Monaco u siebie do cholery. Nawet ta porażka 2-1 i tylko 2 gole do nadrobienia, ale zachwoalismy sie jak idioci po bramce... ruszylsimy calym zespolem, bez pokory.

Taki klub nie moze tak grac :P Gdyby byl to 2 mecz to OK.

Ale ja dalej wierze, z Bayernem bylo blisko, z Milanem bylo blisko, teraz jest ten czas!

Byłoby to piekne, jako jedyni reprezentowalibysmy Premier League .

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:31

carlosV
Może i tak. Ale mi coś świta City-PSG albo Real-PSG.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52415.03.2015, 23:31

lays
Gdyby się sprawdziły Twoje typy osiągnęlibyśmy serię 9 zwycięstw z rzędu. Niezły wynik by to był.

nenek54 komentarzy: 31215.03.2015, 23:31

simpllemann

Orientujesz się może, czy jest jakaś stronka lub forum gdzie udziela się większa grupa kibiców okc? Oprócz okcthunderpolska.pl bo tam oprócz newsów jest cisza.

lays komentarzy: 3987115.03.2015, 23:30

carlos

Jasne na ES :P Pozno juz i mi sie wali :D

carlos

Ramsey to świetny łącznik, w tym meczu musimy atakować, a Ramsey może zrobić różnice bo jest cholernie inteligentny. On albo ma słabe mecze, albo wybitne. Trzeba liczyc, ze bedzie wybitny i bd grał bardzo nieprzewidywalnie.

Gdyby OX nie miał kontuzji to bardzo chetnie bym go widział w składzie, bo potrafi zrobic wiatr i pare fajnych kiwek jak z United... Theo jest w katastrofalnej formie. Wybieg do piłki jeden z najlepszych w BPL, ale strzały gorzej niz zawodnicy ekstraklasy.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2015, 23:30

lays, na Anfield to my już graliśmy :P

Maestro08 komentarzy: 133715.03.2015, 23:29

Wydaje mi się że jest szansa na awans. Musimy strzelić 3 bramki, zadanie bardziej wykonalne niż pokonanie Milanu 3:0 kilka sezonów temu czy wygrana z Bayernem w Monachium kiedy byli w najlepszej formie w ostatnich latach.

Arsenal v West Brom 3

23 punkty :P Jak dla mnie tak to będzie.

Kompletu zwyciestw nie bedzie na pewno :P To Premier League, a tutaj i tak rysuje się ładna passa. Trzeba pokonac LFC na Anfield.

United pokonalismy, ale jednak u siebie dlaej bd z nimi ciezko, zobaczymy co w lidze ugramy.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2015, 23:28

A ja za nic nie chcę MU w top4. Już chyba wolałbym tam kuraki, stfu. Dlaczego? A chociażby za tygodniówkę Runeja, za tygodniówkę Falkało, za cenę di Marii, który nic nie gra. Ciekaw jestem co tam będzie się działo po 2gim sezonie bez LM.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52415.03.2015, 23:28

nenek54
Pytaj.

carlosV
Na terminarz to chyba nie zwracają zbytnio uwagi.

Doktor komentarzy: 770615.03.2015, 23:27

Jedno mi się jednak podoba w porównaniu z zeszłymi sezonami. Początkowo wyrabiał tylko Sanchez, ale teraz w obliczu jego słabszej formy inni go dobrze zastępują. Cazorla wystrzelił, Ozil powrócił w dobrej formie, Giroud wyrabia, a w ostatnim meczu błysnął Ramsey. Skład jest na tyle szeroki, że kontuzja jednego zawodnika nie wpływa na grę ogółu. Z MU dobrze zagrał Ox, wyleciał i poszło 3:0 z WHU. Szkoda że skazą na tym wszystkim jest mecz z Monaco.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2215.03.2015, 23:27

lays
Zdecydowanie wolę by MU zagrało w LM kosztem City.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.03.2015, 23:27

Kurcze Villa to był piłkarz. Dwie genialne nogi, szybkość, drybling. Szkoda że tak późno trafił do wielkiego klubu.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2015, 23:27

lays

IMO musimy postawić na szybkie skrzyła. Stawiam na Welbza w miejscu Ramseya, oczywiście przesuniętego na skrzydło. Cazorla na b2b i Ozil do środka na AMF.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2215.03.2015, 23:26

Wróciłem do domu i znowu moje oczy się uradowały :D
Chelsea straciła punkty, gonimy, ale dalej jest przepaść. Zawsze wiara w majstra jest, ale mnie w pełni zadowoli drugie miejsce, patrząc na grę naszych z prespektywy całego sezonu.

lays

Wydaje mi się że gdyby RVP nie odszedł zdobylibyśmy tytuł.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2015, 23:25

simpllemann

Wiem, wiem. Niektórzy nawet o mistrzostwie. Ale chyba zapominają, że nie są w zbyt dobrej formie, a przed nimi cholernie ciężki kalendarz.

Jestem ciekawy jak zakończymy te ostatnie 9 spotkań w BPL... serio mamy fajny terminarz. Jak walniemy serię zwycięstw to będzie mega.

W tym sezonie przełamania są :P Nawet United na Ot pokonalismy to teraz CFC u siebie trzeba.

nenek54 komentarzy: 31215.03.2015, 23:24

Są tu jacyś fani NBA? Głównie chodzi mi o okc thunder.

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 315.03.2015, 23:24

Kanonierzy, jesteście ostatnią deską ratunku :)Znacie jakiś program, w którym można przycinać pliki pdf?

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52415.03.2015, 23:24

marz2
Ale w miejsce piasku jest trawa co?

Czeczenia komentarzy: 1249815.03.2015, 23:24

Mihex

Mój tegoroczny cel "meczowy" został osiągnięty - widziałem mecz Irak-Palestyna, ale we wtorek oddam dwa kamienie za link do meczu Bhutan-Sri Lanka! Piłka nożna!

lays komentarzy: 3987115.03.2015, 23:23

Maestro

Przez kontuzje, gdybyśmy mieli taki skład jak teraz to mysle, że byśmy dociagneli.

Ozil miał kontuzje i grał 1 sezon, Ramsey mega gracz i kontuzja, do tego brak Kosy i kombinowanie itp i Giroud grajacy co mecz 90 min, bez siły.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52415.03.2015, 23:23

FabsFAN
Tego nie ale wiem, że jego żoną jest siatkarką. Kilkanaście lat od niego młodsza.

Doktor komentarzy: 770615.03.2015, 23:22

Moim takim nierealnym marzeniem na lato byłby Matuidi. Koks niesamowity, mógłby stworzyć świetny duet z Coquelinem, gdyby ten nie spuścił z tonu. PSG mogłoby go sprzedać, gdyby sprowadzili Pogbę i sam Blaise poszukiwałby nowych wyzwań w lepszej lidze, FFP na nich siedzi. Choć mam też nadzieję, że ostatni mecz to początek dobrej gry Ramseya. A jak nie, to skupić uwagę trzeba na Schneiderlinie, dziś znów świetnie zagrał. Powinien być celem nr 1 na lato.

A ktoś do ofensywy może przyjść, gdyż Walcott nie zabiera się do podpisania nowego kontraktu i może zostać gdzieś opchnięty latem za jakieś 20 mln funtów. Rok rozłąki z piłką to dużo i obawiam się, że może to być dla niego tylko równia pochyła. Dla Dybali (może warto zainwestować, bo potem może stać się nierealnym celem - patrz: Gotze, Hazard) czy Lacazette'a spokojnie znalazłoby się miejsce.

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:22

A tak wygląda stadion, na którym aktualnie grają. Jak dobrze pamiętam to Real grał tutaj jakiś sparing przed sezonowy. Albo City.

Maestro08 komentarzy: 133715.03.2015, 23:21

lays

W tamtym sezonie gdybyśmy drugiej części koncertowo nie zawalili mielibyśmy mistrza. Jakbyśmy grali tak jak w tym sezonie to już za parę kolejek byśmy świętowali oficjalnie myślę.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.03.2015, 23:21