Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham!

Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham! 14.03.2015, 16:57, 3396 komentarzy

Z uśmiechami na twarzach i z wielką radością wspominać będą pojedynek przeciwko West Hamowi United kibice Arsenalu. Ich ulubieńcy bez problemu pokonali rywala i zdobyli kolejne ważne punkty, które pomogą im w walce o czołową czwórkę. Największe pochwały należą się Olivierowi Giroudowi i Aaronowi Ramseyowi, ale dzisiejszy sukces to wynik postawy całego zespołu.

Przyjezdni walczyli dzielnie do utraty drugiej bramki. Ten cios całkowicie ich załamał i mimo dobrej postawy Songa czy Jarvisa, podopieczni Allardyce'a ponieśli wysoką porażkę. Kanonierzy natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (72' Cazorla), Özil (83' Flamini), Alexis (65' Welbeck) - Giroud

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Kouyate, Cresswell - Song, Noble (82' Nene), Nolan - Jarvis (75' Amalfitano), Downing - Sakho

W 5. minucie na szóstym metrze z futbolówką znalazł się Theo Walcott. Anglik, który powinien oddać szybki strzał, zawahał się i James Collins odebrał mu piłkę. Można dyskutować, czy była to czysta interwencja, ale na pewno gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na szybkiego gola.

Po niecałym kwadransie gry Alexis Sanchez oddał uderzenie głową na bramkę Adriana. Golkiper Młotów popisał się jednak dobrą interwencją i nie doszło do otwarcia wyniku.

W 22. minucie piękne podanie na wolne pole otrzymał Matt Jarvis. Skrzydłowy West Hamu posłał wrzutkę w pole karne, ale wolej Kevina Nolana został zatrzymany przez Ospinę. Coraz ciekawsze widowisko na Emirates!

Kilkanaście chwil później swoją akcję przeprowadzili Kanonierzy. Aaron Ramsey, bardzo aktywny w pierwszej połowie, podał futbolówkę do Girouda, jednak strzał Francuza z ostrego kąta był niecelny.

W 27. minucie Chambers dośrodkowaniem znalazł w szesnastce rywali Ramseya. Walijczyk uderzył z powietrza, ale Adrian zatrzymał go świetną paradą.

W 33. minucie Ramsey posłał piękną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik oddał bardzo słaby strzał i Adrian nie miał problemów z jego wybronieniem. Niedługo potem golkiper West Hamu interweniował po raz kolejny - sparował na rzut rożny uderzenie Alexisa.

W 36. minucie Sanchez otrzymał pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik za faul na Adrianie.

Jeszcze przed przerwą The Gunners zmarnowali następną bardzo dobrą okazję. Najpierw Özil nie potrafił pokonać golkipera gości, a przy dobitce na pustą bramkę poślizgnął się Theo Walcott i jego strzał ciężko by opisać.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud daje wreszcie prowadzenie Arsenalowi! Mesut Özil zagrał cudownie po ziemi w pole karne, Aaron Ramsey ustawił futbolówkę francuskiemu snajperowi, a ten potężnym strzałem pokonał Adriana! 1-0!

Zaraz po tym trafieniu Chris Foy zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Matt Jarvis zagrał ze skrzydła w pole karne Ospiny. Kolumbijczyk doznał kontuzji przy interwencji, lecz po krótkim czasie podniósł się z murawy i zmiana okazała się niepotrzebna.

Zawodnicy Arsenalu pozwolili zepchnąć się do defensywy, jakby prowadzili różnicą trzech trafień, a nie jednym. Jarvis i Song wyróżniali się na tle kolegów, ale nie potrafili pomóc im doprowadzić do wyrównania.

W 59. minucie byliśmy świadkami niecodziennej zmiany. Sędzia główny, Chris Foy, nabawił się kontuzji i jego obowiązki musiał przejąć Anthony Taylor.

Dominacja gości trwała, a The Gunners nastawili się na kontrataki. Jeden z nich w 63. minucie zmarnował Mesut Özil, który niecelnie podawał do Girouda. Zaraz potem Welbeck wszedł na boisko za Alexisa.

W 72. minucie Santiago Cazorla pojawił się na placu gry. Hiszpan zastąpił nieskutecznego dziś Theo Walcotta. Sam Allardyce również postanowił dokonać małej roszady w składzie i za Matta Jarvisa wprowadził w 75. minucie Morgana Amalfitano. Niedługo później Diafra Sakho został ukarany żółtą kartką.

W 81. minucie Giroud i Ramsey znów znaleźli się w świetle reflektorów. Walijczyk zagrał do Francuza, ten od razu wykonał podanie zwrotne i zawodnik z "16" na plecach spokojnie podwyższył prowadzenie! 2-0!

Kolejne zmiany w obu ekipach: Nene za Noble'a, Flamini w miejsce Özila.

Cóż za wejście Flaminiego! Cazorla podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a Francuz wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości! West Ham na kolanach, Arsenal pokazuje klasę! 3-0!

Trzy minuty doliczone zostały do drugiej części spotkania. Zaraz po ich upłynięciu sędzia zakończył mecz, a piłkarze i kibice gospodarzy mogli świętować pewne zwycięstwo! natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: źrodło: własne
Kaczaza komentarzy: 724916.03.2015, 13:01

3 kpl

Kaczaza komentarzy: 724916.03.2015, 13:00

away

Kysio2607 komentarzy: 1336016.03.2015, 13:00

Ja mimo wszystko chciałbym Walcotta, może w końcu będzie miał dzień, bądź co bądź nikt się tak nie wkleja w linię obrony jak on :) Tylko nie wiadomo kogo w jego miejsce poświęcić.. Cazorla, Ozil, Sanchez, Ramsey musza jutro grac.

seeboq komentarzy: 17916.03.2015, 12:41

jak sądzicie, kto powinien zagrać na PO jutro?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 12:38

Tyle, że u nich formy ze świecą szukać :P

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.03.2015, 12:37

Hart i Zabaleta również bunczucznie ogłaszają odrabianie strat.

Dominik1990 komentarzy: 32016.03.2015, 12:32

fade teo niech nie gra a Welbz tak

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 12:32

No, formy to on nie ma, ale rok siedział na dupie. Trochę mu zajmie zanim wróci do pełni formy, dlatego w spotkaniach takiej wagi jak to jutrzejsze Theo grać nie może.

Nie wiem jak zestawić jutrzejszą pomoc. Ramsey raz gra fenomenalnie, raz beznadziejnie. Chyba na miejscu Wengera zdecydowałbym się na coś takiego:
Cazorla-Coq
Welbz Ozil Sanchez

Qarol
No tak, ale wiadomo o co chodziło:D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.03.2015, 12:29

Walcott powinien siedzieć. gdyby nie to, że jest w Arsenalu od 2k6 to już byłby sprzedany

Qarol komentarzy: 1450216.03.2015, 12:21

Tak na dobrą sprawę to w każdym meczu skuteczność się przydaje, nie tylko jutro ; D

Faktycznie Theo to średni pomysł, musimy wykorzystywać maksimum ze swoich okazji, których za dużo nie będzie. Walcott jeszcze nie czuje na tyle piłki, żeby zagwarantować skuteczność na bardzo wysokim poziomie.

Cazorla - Oezil - Sanchez, z przodu Giroud. Chyba najlepsza opcja.

songoku95 komentarzy: 2348616.03.2015, 12:19

też zauwazyłem że Theo gra pod siebie. W kilku momentach kiedy Chambers był 1v1 z LO od zamiast jakoś obiec przeciwnika i mieć czysta pozycje na wrzutkę on wchodził w pierwszą linie obok Żwira.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 12:17

FadeIn

Theo? W meczu, w którym potrzebna jest skuteczność? Marny pomysł :P

FadeIn komentarzy: 354716.03.2015, 12:10

Jeżeli mamy jutro awansować o awans to trzeba wyjść na boisko z nastawieniem, że to ostatni mecz życia. Nie raz pokazaliśmy, że da się takie straty odrobić. Może się uda. Kto wie. Powinien Wągier jutro wystawić napad:
Sanchez-Giroud-Theo
Theo powinien zagrać bo jako jeden z nielicznych z naszej drużyny potrafi chyba najwięcej wykreować akcji bramkowych. Pilka go szuka. Jutro nie będzie czasu na błędy wiec myślę, że wyjdzie mega skupiony i odpali.

songoku95 komentarzy: 2348616.03.2015, 12:01

damy rade! Trzeba wierzyć, ja też patrze na jutrzejszy dzień przez różowe okulary :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 12:00

O, Walcott ma urodziny.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.03.2015, 12:00

Kibicowac i ogladac mecz do konca bedzie sie zawsze, jakas tam wiara jest, ale szanse daje Arsenalowi niewielkie.

Fajnie jakby jednak byla jakas mila niespodzianka :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 11:59

Szogun

Dokładnie. To wszystko jest zbyt wiele warte, a fanów jest zbyt dużo na całym świecie, by wszystko nagle runęło. Przynajmniej tak staram się myśleć. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której May i Hammond zostają, a na miejsce Clarksona przychodzi ktoś inny. I to nie tak, że Clarkson = Top Gear. Oczywiście, jest jego wielką częścią, lecz równie wielką co kapitan snuja i kurdupel. Liczę na porozumienie.

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 316.03.2015, 11:57

Może i poszło o coś poważniejszego ale Clarkson jest specyficznym typem człowieka którego sprowokować chyba nie jest wcale tak trudno.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 11:56

Nie, nie dziwię się, po prostu mam dziwne wrażenie, że wszyscy są bardzo nabuzowani i naprawdę chcą odrobić straty. To dobrze. Obawiam się tylko jednego - że ewentualne odpadnięcie z LM może wybić nas z rytmu.

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 316.03.2015, 11:56

carlosv A co innego bedą mogli zrobić bez orangutana. Jeśli myślimy o top gear to cała trójka ma w to swój wkład i program w składzie jaki znamy stał się dobrze naoliwioną świetnie prosperującą maszyną która wyznaczyła nowy standard dla programu motoryzacyjnego. Myślę,że BBC dogada się z nim bo nie pozwoli aby grube miliony i jej jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów uciekł jej przez palce.

songoku95 komentarzy: 2348616.03.2015, 11:54

carlos
dziwisz się? Trzeba wierzyć, nie zapomne po meczu z Milan Arteta udzielił wywiadu żeby Nas nie skreślać.
Ja wierze, ale nie będę rozczarowany jeżeli odpadniemy. Trzeba strzelić w pierwszych 20 mintach gola wtedy można myśleć o awansie.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 11:50

Szogun

Podobno. Chociaż nie chce mi się w to wierzyć, bo nawrzucał nieźle temu 'producentowi' (lazy Irish cunt, powiedział też, że załatwi mu utratę pracy etc). Myślę, że poszło o coś poważniejszego. Nie wiem, ale mam nadzieję, że jeżeli odejście Clarksona okaże się oficjalnym faktem to mam nadzieję, że Hammond i May również spakują manatki i we trójkę ruszą kontynuować program do innej stacji.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 11:48

Mam takie dziwne wrażenie, że wszyscy w klubie są straaaaaaasznie, strasznie zmotywowani na jutrzejsze spotkanie. Nie chcę mówić, że mam dobre przeczucia, ale..

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 316.03.2015, 11:47

carlosv Podobno za to,że caternig nie przyniósł na stół jedzenia albo nie takie jak miało być a jak wiadomo Clarkson głodny Clarkson zły więc BBC same jest sobie winne ;)

songoku95 komentarzy: 2348616.03.2015, 11:34

oczywiście o granatowych nie wspominam, one były najnajnajnajlepsiejsze!

Ulubione sformułowania Arsene'a i naszych piłkarzy:
Pewność siebie, jakość, spójność, odpowiedź na krytykę/nieudany mecz, opanowanie i siła mentalna :D

lolkoznoob komentarzy: 96816.03.2015, 11:17

poza tym gra równiej od nich

thelazgames komentarzy: 5416.03.2015, 11:15

O proszę redaktor na stronei City napisał felieton na temat pieniędzy

manchestercityfc.pl/nowy-profil-kibica-manchesteru-city/

lolkoznoob komentarzy: 96816.03.2015, 11:10

widzę, że tutaj zasługi Olivierowi są nadal odbierane, gdyby rozegrał tyle minut co Aguero i Costa też miałby tyle goli, ale przecież jest wolny... no i drewniany...

qwertyu123 komentarzy: 77516.03.2015, 10:57

Mam nadzieje, ze to info o Jezzie to tylko plota. Nie wyobrazam sobie Top Geara bez niego, ani jego w programi z innymi prowadzacymi, niz May i Hammond. To trio musi przetrwac!

liverpool dzisiaj spuchnie?

Swansea jakby nie patrzec u siebie zawsze grozna, a poza tym wrocil juz Gerrard, ktory moze poprowadzic swoj klub do straty punktow, choc brendao mowi, ze wcaly Gerrard nie musi grac :)

calkiem ciekawy mecz sie zapowiada

Nad Liverpoolem mamy 6 punktow przewagi + znacznie lepsza roznice bramek

Obawiac bym sie ich mogl w kontekscie calego sezonu, gdyby wygrali z nami na Emirates za 2 kolejki, ale oni z nami w Londynie graja calkiem dobrze :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.03.2015, 10:22